ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה אימון אישי - מודעות עצמית - התפתחות אישית - דוגמא לחקירה עצמית - מה לשאול את עצמי - חלק ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

אימון אישי - מודעות עצמית - התפתחות אישית - דוגמא לחקירה עצמית - מה לשאול את עצמי - חלק 1

אני לא שמחה, לעיתים נופלת לדכאונות. תלויה באהבתם של גברים על מנת לאהוב את עצמי, אוהבת גברים מסוג מסויים, מהסוג שלא נותן לי מקום. סיום הכתיבה לאחר כחודשיים שלשה - פיתחתי חוש הומור, מצליחה ליהנות מדברים ומהחיים יותר, נהנית יותר מבילויים עם אנשים שהם גם יותר שקטים כי נהנית יותר באופן כללי. האמונות מתערערות ואני מצליחה לערער יותר באמונות ותפיסות עולם. החשיבה יותר יצירתית.

אמונות שיש לי:

1.אני צריכה שיאהבו אותי. אם לא אוהבים אותי אני חסרת ערך עצמי - אם אוהבים אותי אני חסרת ערך עצמי. אני לא צריכה שיאהבו אותי. זה רע שיאהבו אותי. אני בעלת ערך עצמי.

2.אני צריכה להיות מושלמת. העולם צריך להיות מושלם. אנשים אחרים צריכים להיות מושלמים. - אני לא צריכה להיות מושלמת. אני צריכה להיות גרועה. העולם צריך להיות גרוע. אנשים אחרים צריכים להיות גרועים.

3.בגלל שיש לי חסרונות אני לא יכולה לאהוב את עצמי. דווקא בגלל החסרונות אני צריכה לאהוב את עצמי. החסרונות זה הדבר הכי טוב שקרה לי. צריך שיהיה לי רק חסרונות.

4.ההורים שלי צריכים ללמד אותי לאהוב את עצמי - ההורים שלי צריכים ללמד אותי איך לשנוא אותי. ההורים שלי לא צריכים ללמד אותי איך לאהוב את עצמי.

5.רק אנשים רזים, אינטליגנטיים ומוצלחים נהנים מאושר. רק אנשים רזים, אינטליגנטיים ומוצלחים סובלים. אנשים רזים, טיפשים ולא מוצלחים נהנים מאושר אמיתי.

6.כדי להיות מאושרת אני צריכה להיות רזה, אינטליגנטית, ומוצלחת. כדי להיות מאושרת אני צריכה להיות שמנה, טיפשה, ולא מוצלחת.

7.אם אוהבים אותי אני מאושרת - אולי זה ההיפך? אם אוהבים אותי אז אני לא מאושרת? אם אוהבים אותי אני סובלת? אם לא אוהבים אותי אז אני מאושרת?

8.כשיהיה לי בית עם בן זוג אוהב וילדים אני אהיה מאושרת - אולי אם אני בודדה אז אני מאושרת?

9.אם אני אזדקן עם מישהו אז אני אהיה מאושרת - אם אני אזדקן לבד אהיה מאושרת. אם אזדקן עם מישהו אני אסבול.

10.אם אשפר את איכות החיים שלי אז אני לא אסבול. אם אשפר את איכות החיים שלי אני אסבול. אם איכות החיים שלי תהיה ירודה אז אני אהיה מאושרת.

11.לבד זה רע. - לבד זה דווקא טוב. ביחד זה רע.

12.לבד זה משעמם. לבד זה מעניין

13.לבד זה בודד. לבד זה ביחד. ביחד זה לבד.

14.אם ידחו אותי אני אמות. אני אהיה חסרת ערך עצמי. אם ידחו אותי אני אחיה. אני אהיה בעלת ערך עצמי. אם ירצו אותי אני אמות. אם ירצו אותי אני אהיה בלי ערך עצמי.

15.אין מה לאהוב בי. הבסיס שלי רע.

רודפים אחרי רצונות. למה אני רוצה... למה אני רוצה לחיות טוב. למה אני רוצה בעל וילדים. למה אני רוצה לחיות עם מישהו. מי אמר שזה יותר כיף. למה חשוב לי שיהיה לי כיף. האם זה נוראי שאני אסבול? האם זה רק סבל? האם יש מצב שזה לא כל כך נורא? אולי מה שאני חושבת מה שנכון זה ההיפך?

למה אני חייבת לצאת? למה אני חייבת לעשות ספורט? למה טוב לעשות ספורט? מי אמר שאני צריכה לעשות ספורט?

למה לעשות ספורט? כי זה בריא. ונניח שזה בריא? אז מה? אני רוצה להיות בריאה.

כי זה עושה לי טוב. איזה טוב זה עושה לך? להאיץ את דופק הלב. ונניח שזה מאיץ את דופק הלב, אז מה? זה עושה לי טוב. אז מה אם זה עושה לך טוב? איזה טוב זה עושה לך? זה נותן לי הרגשה טובה. איזו הרגשה טובה זה נותן לך? זה נותן לי הרגשה שאני עושה משהו משמעותי. למה זה נותן לך הרגשה כזו? כי אומרים שבריא לרוץ. אז מה? מה משמעותי בבריא לרוץ? שאוהבים אותי יותר. מה משמעותי בזה.? מה זה משנה שיאהבו אותך יותר? אהיה יותר מאושרת. אז מה אם תהיי יותר מאושרת? אז יהיה לי יותר טוב. נניח שיהיה לך יותר טוב, אז מה?

למה לעשות יוגה? כי זה מחטב. ונניח שזה מחטב.? את חייבת להיות מחוטבת ורזה? מי אמר את זה? האם יש חוק בנושא? אולי את חייבת להיות שמנה ולא מחוטבת? ונניח שתהיי רזה ומחוטבת, אז מה? זה אומר שיאהבו אותי יותר בחוץ. אולי יאהבו אותך יותר כשאת שמנה? מי הוציא את החוק שאם את רזה אז יאהבו אותך? אולי אם תהיי שמנה יאהבו אותך..?

למה לשפר את איכות החיים שלך? כדי שיהיה לך טוב. ונניח שיהיה לי טוב, אז מה זה משנה? זה משנה לי. מה זה משנה לך? אני לא אסבול. את לא תסבלי? בכלל?

הפחד הכי גדול שלי זה ליפול בשבי בארץ זרה כמו בקוריאה ולסבול מאלימות - למה את מפחדת מזה? כי אני אסבול מאוד פיזית. ונניח שתסבלי מאוד פיזית? אז מה? אז זה אומר שיהיה לי כואב. ונניח שיהיה לך כואב? אז אני ממש אסבול! ונניח שתסבלי אז מה זה אומר? זה נוראי, זה רע מאוד. זה קשה מאוד. אני לא אצליח לעמוד בזה ואני ארצה למות. ונניח שתסבלי ותרצי למות? מה יקרה אז? כלום לא יקרה. אני לא אמות. הפחד הכי גדול שלי שיבתרו אותי כל עוד אני חיה. זה כאב בלתי נסבל. שיחתכו לי את האוזן ואת הרגליים והידיים. עד שאני אשותת בדם ואמות באיטיות ובסבל. אהיה לבד לחלוטין. אף אחד לא יבוא לסייע לי. חוויה של בדידות. של כאב. של סבל. של רוע. ונניח שזה יקרה? בשלב כלשהו אני אמות והסבל יפסק. אני מקווה.

לבד זה בדידות. לבד זה תחושת שייכות. ביחד זה בדידות.

למה אני לא רוצה לעשות יוגה? למה? כי אני סובלת ביוגה. ממה את סובלת? מהאיטיות. מהקרבה לגוף שלי. מהאינטימיות. למה זה רע לסבול? למה אני סובלת מהקרבה לגוף שלי? כי אני שונאת את עצמי. למה את שונאת את עצמך? כי אין מה לאהוב בי. למה אין מה לאהוב בך? כי הכל רע. למה הכל רע? מה רע? הכל. הכל בי רע. הבסיס שלי רע.

איך להגביר מוטיבציה -

אני צריכה להיות רזה - למה - כי רק אנשים רזים נראים טוב. ונניח שזה נכון, אז מה? אם אני לא רזה אני לא נאה. ונניח שזה נכון אז מה? אז יאהבו אותי פחות. אז מה אם יאהבו אותך פחות, מה הבעיה עם זה..? הבעיה היא שאני לא שווה כלום. אני צריכה להיות שמנה. רזה זה רע. שמנה זה טוב. רק אנשים שמנים נראים טוב. אנשים אוהבים רק אנשים שמנים. אנשים שאוהבים אותם לא שווים כלום. אנשים שלא אוהבים אותם שווי ערך ושווים יותר.

אם אני לא רזה אוהבים אותי פחות ואז אני לא שווה כלום.

אני צריכה לאכול מעט - למה? כי רק אם אוכל מעט אהיה רזה. למה את רוצה להיות רזה? כי רק אנשים רזים הם אהובים. למה רק אנשים רזים הם אהובים? כי אנשים רזים הם יפים יותר. למה הם יפים יותר? מי קבע את זה? מי החליט?

מי שרזה נהנה יותר

אסור לי לאכול - למה אסור לך לאכול? כי אני לא בן אדם. כי אני צריכה להיות רזה. למה את לא בן אדם? כי אני רעה. אני מגעילה. למה את מגעילה. כי אני מכוערת. וטיפשה. ולא מצחיקה. ולא כיף לדבר איתי. למה את מכוערת? כי יש לי נקודות על הפנים. ואני שעירה ואין לי קוביות בבטן. מה זה משנה בעצם.?

מי שאוכל יותר משמין - מי שאוכל יותר נשאר רזה

אני שמנה - אני רזה

אני חייבת שיהיה לי זוגיות וילדים - למה - כי רק ככה אני אהיה מאושרת. מי שיש לה בן זוג וילדים היא אומללה. מי שלבד היא מאושרת.

רק אם יהיה לי זוגיות וילדים אני אהיה מאושרת - למה? כי רק ככה אהיה מוקפת אנשים שאוהבים אותי. למה את רוצה להיות מוקפת באנשים שאוהבים אותך? כי אני לא מספיק שווה בעצמי. למה את לא מספיק שווה בעצמך? כי אני לא חכמה מספיק, ולא יפה מספיק, ולא מצחיקה מספיק ולא כיף לדבר איתי מספיק. מי שלא חכם הוא שווה. מי שלא יפה הוא שווה. מי שלא מצחיק הוא שווה. מי שלא כיף לדבר איתו שווה יותר.

לחקור מה היה מה הסיבה

אני לא רוצה להתקשר אליו כי הוא ידחה אותי. אם הוא ידחה אותי זה יהיה רע.

דחיה זה רע. למה דחיה זה רע? אולי דחיה זה דבר טוב? דחיה זה דבר טוב. דחיה זה טוב! זה מצוין! כיף להידחות. זה ממש כיף להידחות. זה נעים. וטוב. וגורם לי להרגיש חזקה יותר. זהמצוין להידחות. שדוחים אותך ממממ יאמיי איזה כיף זה שדוחים אותך! זה פשוט תענוג. כיף שאומרים לי לא.. זה גורם לי להרגישה נעימה. טובה. מצויינת. כאילו שאני רצויה. שאני אהובה. אני אוהבת את עצמי. לכן דחייה לא אמורה להפריע לי. הדחיה זה דבר נפלא. זה נותן לי להרגיש עד כמה אני אוהבת את עצמי.

אסור לי להיות רעבה.

אם אני רעבה זה רע

אם אני רעבה אני לא יכולה לעמוד בזה

אני רעבה - אני שבעה.. האם זה נכון? האם זו האמת? עד כמה אני רעבה?

אני לא יכולה לעמוד בזה - אני יכולה לעמוד בזה. הםא זה האמת? האפ אני באמת לא יכולה לעמוד בזה? עד כמה אני לא יכולה לעמוד בזה?

בגלל שאני רעבה אני לא יכולה לעמוד בזה - בגלל שאני רעבה אני יכולה לעמוד בזה. בגלל שאני שבעה אני יכולה לעמוד בזה. האם זו האמת?

אני לא יכולה לעמוד ברעב - אני יכולה לעמוד ברעב. אני יכולה לעמוד בשביעות. האם זו האמת? האם אני באמת לא יכולה לעמוד ברעב? עד כמה אני לא יכולה לעמוד ברעב?

בגלל שאני לא חכמה אז אני לא שווה - בגלל שאני לא חכמה אז אני כן שווה. בגלל שאני חכמה אני שווה עד כמה אני לא חכמה, ולכן עד כמה אני לא שווה? עד כמה אני חכמה ולכן לא שווה?" אני חכמה במידה מסויימת. ואני שווה במידה מסויימת.

אני לא שווה בגלל שאני לא חכמה. עד כמה - אני לא שווה בגלל שאני לא חכמה? אני לא שווה במידה מסויימת בגלל שאני לא חכמה במידה מסויימת

אני לא שווה - אני שווה. עד כמה אני לא שווה. אני לא שווה במידה מסויימת.

אני לא חכמה - אני חכמה. עד כמה אני לא חכמה? אני לא חכמה במידה מסויימת.

אם אני אצור קשר עם ש', הוא בטח ידחה אותי.

אני אצור קשר עם ש' - האם זו האמת? תשובות: אני אצור קשר עם ש' \ אני לא אצור קשר עם ש'

הוא ידחה אותי - האם זו האמת? כן, באופן מוחלט, הוא ידחה אותי. \ לא באופן מוחלט הוא ידחה אותי. \ זה לא מוחלט, יתכן שהוא ידחה אותי באופן חלקי.

הוא ידחה אותי בגלל שאני יוצרת איתו קשר. האם זו האמת? כן, הוא ידחה אותי בגלל שאני יוצרת איתו קשר. \ הוא ידחה אותי באופן חלקי בגלל שאני יוצרת איתו קשר, כלומר, הוא יסכים לשוחח איתי אך לא להפגש איתי או הוא ידחה אותי חלקית, חלק ממני ולא את כולי \ הוא לא ידחה אותי בגלל שאני יוצרת איתו קשר, אלא אפילו יקבל אותי.

אז מה? אני לא רוצה שהוא ידחה אותי. מצד אחד הוא דוחה אותי לא בגללי אלא מסיבותיו שלו. מצד שני הוא דוחה אותי כי משהו בי לא בסדר. מצד שלישי הוא דוחה אותי כי הוא נפגע ממה שהיה קודם לכן. מצד רביעי הוא דוחה אותי כי הוא לא רוצה קשר איתי כי הוא מרגיש כלפיי משהו. הוא דוחה אותי כי הוא לא זקוק יותר לידידים. הוא דוחה אותי כי היה לו קשה לקבל את הדחיה.

בגלל שאני יוצרת איתו קשר הוא ידחה אותי. האם זו האמת? כן, בגלל שאני יוצרת איתו קשר הוא ידחה אותי. \ יתכן שגם בגלל שאני יוצרת איתו קשר הוא ידחה אותי אבל יש סיבות נוספות. או אין שום קשר בין זה שאני יוצרת איתו קשר לבין הדחיה שלו ושיש לו סיבות אחרות לחלוטין \ זה שאני יוצרת איתו קשר אמור להביא אותו לקבל אותי ולא לדחות אותי. אולי הוא ידחה אותי מסיבות אחרות, לאו דווקא בגלל שאני יוצרת איתו קשר. זה אולי לא קשור אליי אלא לדברים אחרים מחשבות שהן שלו, לא בגללי.

אז מה? משהו לא בסדר בי. אני לא רוצה שהוא ידחה אותי. אני רוצה שהוא יקבל אותי. האם ועד כמה הואידחה אותך. האם ועד כמה בגלל שאת יצרת איתו קשר.

אם אנחנו נצא ביחד אז יהיה משעמם. האם באמת אם נצא ביחד אז יהיה משעמם? 1. כן בהחלט, אם נצא ביחד אז יהיה משעמם. 2. לא, אם נצא ביחד לא יהיה משעמם. להפך, יהיה מעניין \ יש עוד סיבות לכך שיהיה משמעמם ולא רק כי יצאנו יחד. לדוגמא, חוסר חיבור, תחושה שלו של דחיה ממני, תחושה שלי של חוסר ביטחון, 3. אם נצא ביחד יהיה משעמם באופן חלקי.

סיבה אנחנו נצא יחד. האם ועד כמה נצא ביחד? 1. כן, אנחנו נצא ביחד 2. לא, אנחנו לא נצא ביחד.

תוצאה - יהיה משעמם. האם ועד כמה יהיה משעמם? 1. כן, יהיה משעמם באופן מוחלט. 2. יהיה משעמם באופן חלקי 3. לא יהיה משעמם 4. דווקא יהיה מעניין ולא אמור להיות משעמם.

יהיה משעמם אם נצא ביחד. האם זו האמת? ועד כמה? 1. כן, יהיה משעמם אם נצא ביחד 2. יתכן שיהיו דברים אחרים אם נצא ביחד, יתכן שיהיה משעמם חלקית אבל יהיה גם מעניין. 3. לא יהיה משעמם אם נצא ביחד 4. יהיה מעניין בלבד אם נצא ביחד.

אני מרגישה חרא כי אכלתי יותר מידי. האם ועד כמה זו האמת? 1. כן, אני מרגישה חרא כי אכלתי יותר מיד 2. אני מרגישה חרא באופן חלקי כי אכלתי יותר מידי 3. אני מרגישה חרא ועוד דברים אחרים כי אכלתי יותר מידי 3. אני בכלל לא מרגישה חרא כי אכלתי יותר מידי. אני מרגישה מצוין בגלל שאכלתי יותר מידי.

אני מרגישה חרא. האם ועד כמה אני מרגישה חרא. 1. אני מרגישה חרא לחלוטין. 2. אני מרגישה חרא באופן חלקי 3. אני לא מרגישה חרא בכלל 4. אני מרגישה שמחה

אכלתי יותר מידי. האם ועד כמה אכלת יותר מידי? 1. אכלתי יותר מידי בוודאות. 2. אכלתי יותר מידי באופן חלקי, זה יחסי, לפעמים אני אוכלת יותר 3. לא אכלתי יותר מידי, אכלתי בדיוק כמו שצריך 4. אכלתי פחות ממה שצריך

אכלתי יותר מידי אז אני מרגישה חרא. 1. בגלל שאכלתי יותר מידי אז אני מרגישה חרא 2. יש סיבות נוספות שבשלן אני מרגישה חרא, וזה שאכלתי יותר מידי זה חלק מהן 3. יש סיבות נוספות שבשלן אני מרגישה חרא, וזה לא קשור לזה שאכלתי יותר מידי 4. אין סיבה לכך שאני מרגישה חרא, וזה לא קשור לזה שאכלתי יותר מידי. אכלתי יותר מידי אז אני מרגישה שמחה. אכלתי בדיוק את הכמות שצריך אז אני מרגישה חרא. אכלתי בדיוק את הכמות שצריך אז אני מרגישה מצוין. אכלתי פחות ממה שצריך אני מרגישה חרא. אכלתי פחות ממה שצריך אז אני מרגישה מצוין.

אני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי לכן אני משמינה

אני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי. האם זו האמת ועד כמה? 1. כן בהחלט, אני לחלוטין לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי 2. אני מסוגלת לשלוט על האכילה שליטה באופן חלקי. אני מסוגלת לשלוט על האכילה שלי ברמה גבוהה. אני מסוגלת לשלוט על האכילה שלי ברמה נמוכה. 3. אני מסוגלת לשלוט על האכילה שלי לחלוטין. נניח שזה נכון, אז מה אם אני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי? אז זה רע מאוד! זה נוראי! אני חייבת להיות בשליטה. אם אני לא בשליטה אני בחוסר שליטה ואפ אני בחוסר שליטה אז אני חסרת אונים ואם אני חסרת אונים אז אני מוכה ואם אני מוכה אז אני מושפלת ואם אני מושפלת אז אני מובסת ואם אני מובסת אז אני לא שווה כלום.

אני משמינה - 1. כן בהחלט. אני משמינה ושמנה לחלוטין וכל הזמן משמינה בהתמדה עד שאני נהיית דוב. 2. אני משמינה לעיתים ולעיתים אני מרזה 3. אני משמינה לעיתים מעט אך לא הרבה 4. אני משמינה הרבה אך לעיתים אני לא משמינה 5. אני לא משמינה בכלל, אני נשארת באותו משקל מזה זמן רב. אז מה אם אני משמינה? זה נוראי! אני אהיה שמנה! זה אומר שאני ארגיש נבוכה בחברה, אנשים ידחו אותי באופן קבוע ולא ירצו לדבר איתי. אני אהיה לבד לחלוטין. ואז אני אמות לבד. ואהיה חסרת ערך. אף אחד לא יבוא ללוויה שלי. ושום דבר לא ישאר ממני אחרי שאני אלך. זה אומר שאני חסרת ערך בעולם.

אני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי לכן אני משמינה - האם זו האמת ועד כמה? 1. אני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי ולכן אני משמינה לחלוטין נכון. אני בכלל לא מסוגלת לשלוט אף פעם על האכילה שלי ולכן אני משמינה כל הזמן בהתמדה 2. נכון באופן חלקי. אני לעיתים מסוגלת ולעיתים לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי, ולכן אני משמינה. \ יש סיבות אחרות שבשלן אני משמינה, וזה שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי היא רק אחת הסיבות. \ זה שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי זה לא הסיבה לכך שאני משמינה \ אני מסוגלת לשלוט על האכילה שלי לחלוטין וזו לא הסיבה שאני משמינה. אז מה? זה אומר שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי ולכן אני משמינה, זה אומר שאני חסרת יכולת ומסוגלות, זה אומר שאני לא מצליחה לעשות דברים זה אומר שאין לי שליטה על מה שאני עושה, זה אומר שאני חסרת שליטה ורסן ויכולה להרוס דברים לצעוק על אנשים ולאבד שליטה לחלוטין.

אני משמינה בגלל שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי - האם זו האמת ועד כמה היא נכונה? 1. אני משמינה כל הזמן בהתמדה עד שנהיית שמנה ממש, בגלל שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי 2. אני משמינה באופן חלקי בגלל שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי 3. אני נשארת באותו משקל בגלל שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי 4. לא רק שאני לא משמינה אלא שאני אפילו מרזה, בגלל שאני לא מסוגלת לשלוט על האכילה שלי. אז מה? זה אומר שאני אהיה מנודה בחברה. האם זו האמת? גם משמינה וגם לא מסוגלת לשלוט על עצמי. זה אומר שאני אסתובב ברחובות ואבקש אוכל מאנשים כמו אותו איש שמן שהסתובב שם ברחוב. זה אומר שאלך למפעל מוגן. זה אומר שאהיה חולת נפש. זה אומר סטיגמה חברתית. זה אומר שיתייחסו אליי אחרת. זה אומר שאני אהיה חסרת ערך לחלוטין.

אני נפגעתי מש', לכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר

אני נפגעתי מש'

אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר

אני נפגעתי מש' ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר

אני לא מסוגלת ליצור עם ש' קשר בגלל שנפגעתי ממנו

א' ידחה אותי, לכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר

א' ידחה אותי. אולי א' יקבל אותי. א' בטוח יקבל אותי בזרועות פתוחות! הוא יחשוב שזה נפלא שיצרתי איתו קשר! הוא ישמח מאוד לשמוע ממני! הוא אפילו רוצה לשמוע ממני ושאצור איתו קשר. אולי א' ידחה אותי באופן מוחלט. הוא לא ירצה לשמוע ממני, ינתק לי את הטלפון, יצעק עליי, וינתק. איפה האמת? סביר להניח שהוא יענה לי, לא ידוע אם הוא ירצה להפגש. אך הוא לא יסנן אותי או יצעק עליי. האמת היא איפה שהוא באמצע. האם ועד כמה יש אפשרות שא' ידחה אותי? 1. קיימת אפשרות שהוא ידחה אותי ויגיד לי שהוא לא רוצה להיות בקשר איתי. 2. קיימת אפשרות שהוא לא ירצה להפגש אך ירצה לשוחח בטלפון, ואז זה דחייה חלקית. 3. קיימת אפשרות שהוא ידחה הפעם אך בפעם אחרת הוא לא ידחה 4. קיימת אפשרות שא' לא ידחה אותי ודווקא יקבל אותי, ירצה לשוחח וגם להפגש. נניח שזה נכון, אז מה? זה אומר שאני חסרת כל ערך עצמי, שאני לבד בעולם, אני אמות לבד. זה נוראי.

אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. האם ועד כמה זה נכון? אולי אני כן מסוגלת ליצור איתו קשר. אני ממש ממש חזקה ומסוגלת ליצור איתו קשר. זה קטן עליי. אני עושהנ את זה בקלי קלות. אני פשוט מרימה טלפון ומתקשרת אליו וזה ממש קל עבורי. אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר בכלל. אם אעשה זאת אני אמות. איפה האמת? אם אצור איתו קשר אני לא אמות. אני מסוגלת ליצור איתו קשר. זה לא קל עבורי. אבל מסוגלת. 1. זה נכון, אני באמת לא מסוגלת 2. אני מסוגלת ליצור איתו קשר. נניח שזה נכון, אז מה? זה אומר שאני חסרת מסוגלות ואני לא מסוגלת לעשות כלום, אני חסרת אונים וצריכה שידאגו לי. אני תלויה באנשים אחרים ולא עצמאית. זה אומר שאני חסרת ערך עצמי. זה אומר שלא יבואו לבקר אותי בקבר. זה אומר שאני חסרת ערך לעולם. זה רע מאוד.

א' ידחה אותי ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. א' יקבל אותי בזרועות פתוחות בטוח! הוא ישמח לשמוע ממני, ולכן אני מסוגלת ליצור איתו קשר! וזה קל עבורי! א' ידחה אותי ויצעק עליי וזו הסיבה שאני בכלל לא מסוגלת ליצור איתו קשר, לא מסוגלת לחייג אליו לא מסוגלת לשים אותו על הפלפון. האמת היא שלא ידוע אם הוא ידחה אותי. יתכן שישמח לצאת ויתכן שלא, ויש כמה תוצאות לפעולה של יצירת הקשר. אולי א' לא ידחה אותי ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. אולי א' לא ידחה אותי ולכן אני כן מסוגלת ליצור איתו קשר. האם ועד כמה זה נכון? 1. קיימת אפשרות ש א' ידחה אותי ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. 2. קיימת אפשרות ש א' לא ידחה אותי ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. 3. קיימת אפשרות ש א' ידחה אותי באופן חלקי ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר. נניח שזה נכון, אז מה? האם בהכרח ועד כמה א' ידחה אותי וזו הסיבה היחידה לכך שאני לא מסוגלת ליצור איתו קשר? האם יש עוד סיבות?

אני לא מסוגלת ליצור קשר עם א' כי הוא ידחה אותי. אני מסוגלת ליצור איתו קשר וזה קל עבורי כי הוא עשוי לדחות אותי. זה קלי קלות! אני אוהבת לקבל דחיה. דחיה זה דבר טוב וחיובי! אני לא מסוגלת בכלל ליצור איתו קשר, לא להרים את הטלפון, בכלל, כי הוא ידחה אותי בטוח. מה האמת? אני מסוגלת ליצור איתו קשר גם אם הוא ידחה אותי. כי זה להרים את הטלפון ולהתקשר. אני קצת מפחדת. אולי אני מסוגלת ליצור איתו קשר כי הוא ידחה אותי. אולי אני כן מסוגלת ליצור איתו קשר כי הוא לא ידחה אותי. האם ועד כמה זו האמת? 1. אני לא מסוגלת ליצור קשר עם א' רק בגלל שהוא ידחה אותי. 2. אני לא מסוגלת ליצור קשר עם א' בגלל סיבות אחרות לחלוטין, זה לא קשור להאם הוא ידחה אותי, אלא קשור אליי שאני לא רוצה בכלל, או מפחדת מדברים אחרים. 3. קיימת אפשרות שאני לא מסוגלת ליצור קשר עם שי בגלל שהוא ידחה אותי אבל גם בגלל סיבות אחרות. נניח שזה נכון, אז מה? זה אומר שאני פחדנית עלובה. זה אומר שאני לא עושה כלום בחיים האלו. אני מבזבזת אותם ולא חיה אותם. זה אומר שאני עלה נידף באויר. זה אומר שאני קטנה בעולם הזה. זה אומר שאני חסרת משמעות. זה נוראי. האם בהכרח ועד כמה התוצאה היחידה היא שא' ידחה אותי? ולכן אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר? האם בהכרח אני לא מסוגלת ליצור איתו קשר בגלל שהוא ידחה אותי? האם יש תוצאות אחרות? האם ועד כמה אני מסוגלת ליצור איתו קשר בגלל שהוא ידחה אותי? האם יתכן שאני מסוגלת באופן חלקי ליצור איתו קשר כי הוא ידחה אותי.?

אני רוצה להיות נשואה. אני רוצה להיות שווה. אני רוצה להיות שווה על ידי זה שאהיה נשואה. אני רוצה להיות נשואה כדי להיות שווה.

אני חייבת שמישהו יאהב אותי כדי שאוכל לחיות

אני אהיה מאושרת רק אם יהיה לי בן זוג

אני צריכה שיהיה לי בן זוג וילדים אחרת אני לא שווה כלום

אני שווה רק אם אני נשואה

אני שווה רק אם יש לי כסף

אני שווה רק אם אני עצמאית

כדי להיות שווה אני צריכה להיות נשואה.

כדי להיות שווה. קיצון מחוייב לחלוטין שאהיה שווה! אני חייבת להיות שווה לחלוטין! אני לא חייבת להיות שווה. אני חייבת להיות לא שווה. אני יכולה להיות שווה באופן חלקי. מה האמת? לא מחוייב שאהיה שווה. אף אחד לא חוקק חוק כזה. אפשרי שאהיה שווה. האם זו האמת? האם מחוייב שאני אהיה שווה ועד כמה 1. כן מחוייב שאני אהיה שווה לחלוטין 2. לא מחוייב שאני אהיה שווה 3. מחוייב שאהיה שווה באופן חלקי. נניח שזה נכון, אז מה? אם אני לא שווה אז זה נורא. אם אני לא שווה אז זה נהדר ונפלא! זה אומר שאני יכולה לעשות מה שבא לי כי אני לא שווה! זה רע. זה טוב, כי זה אומר שהרבה אנשים כמוני לא שווים, זה אומר שאולי אנחנו הולכים נגד הזרם. זה אומר שאין כזה דבר שווה או לא שווה. כי אנחנו הרבה אנשים. הרבה אנשים לא יכולים להיות נחותים מאנשים אחרים. זה מדכא. זה מביא אותי לשמחה ולאושר! אם אני לא שווה אני לא צריכה להתאמץ לעשות כלום, כי אני גם ככה לא שווה. אז אני לא צריכה להתאמץ כל הזמן כדי להיות שווה! ולרצות אחרים! מה שמדכא הורג מה שמדכא מביא לחיים! הדיכאון מראה את החיים.

אני צריכה להיות נשואה. אני חייבת להיות נשואה!!!! זה מוכרח! זה חוק! אני חייבת להיות לא נשואה לחלוטין! אסור להיות נשואה! אני חייבת להיות רווקה כל חיי! מה האמת? אין חייב. מותר לי להיות נשואה ומותר לי להיות רווקה. מה האמת ועד כמה? 1. אני צריכה בהחלט להיות נשואה, זה מחוייב המציאות. 2. אני צריכה באופן חלקי להיות נשואה. יש דברים אחרים שאני צריכה יותר מזה 3. אני לא צריכה להיות נשואה. אני צריכה להיות רווקה. נניח שזה נכון, אז מה? אז אני לא נשואה. זה רע. זה נפלא שאני לא נשואה! זה דבר טוב. הרבה אנשים לא נשואים. זה טוב שהרבה אנשים לא נשואים. זה גורם לזה שהם חברים טובים יותר אלה של אלה. ותומכים אלה באלה. זה נוראי. זה נפלא שאני לא נשואה! כי יש לי חופש מוחלט לעשות מה שאני רוצה. זה דבר טוב לא להיות נשוי. זה דבר טוב להיות רווקה. כולם יכעסו עליי. כולם יאהבו אותי בתור רווקה! אני לא אהיה שווה מספיק בעיני אחרים. אני אהיה שווה מספיק בעיני אחרים! זה אומר שישפילו אותי. לא ישפילו אותי אלא יעריכו אותי שאני רווקה! זה אומר שאני אהיה חסרת אונים. אהיה בעלת כוחות ושליטה על החיים שלי בתור רווקה. זה אומר שאני אמות. אני אחיה בתור רווקה. זה נוראי. זה נפלא למות.

אני צריכה להיות נשואה כדי להיות שווה. קיצון - אני חייבת להיות נשואה כדי להיות שווה! רק אם אהיה נשואה אהיה שווה! רק אם אהיה רווקה אהיה שווה! אני חייבת להיות רווקה כדי להיות שווה! מה האמת? מי קובע מי שווה ומי לא? אין שום קשר בין היותי נשואה או רווקה לבין האם אני שווה או לא. האם זה נכון ועד כמה? האם זה מחוייב שאני צריכה להיות נשואה כדי להיות שווה? 1. כן זה מחוייב. 2. מלבד להיות נשואה, יש דרכים אחרות שאני יכולה להיות שווה, כמו להיות יפה, אינטליגנטית, עובדת, עוזרת לאחרים. 3. רק בדרכים אחרות אני יכולה להיות שווה. נניח שזה נכון, אז מה? זה אומר שאני לא נשואה, זה אומר שאני לא שווה, דווקא בגלל שאני רווקה אני שווה! זה אומר שאני חסרת כל ערך לעולם. דווקא בגלל שאני רווקה אני בעלת ערך לעולם. זה רע. אם אני חסרת ערך לעולם זה דבר טוב! כי זה אומר שכולם חסרי ערך לעולם, וביחד אנחנו בעלי ערך רב!

כדי להיות שווה אני צריכה להיות נשואה. קיצון - כדי להיות שווה אני חייבת להיות נשואה! זה חוק טבע! קיצון 2 - כדי להיות שווה אני חייבת להיות לא נשואה. מה האמת? אדם נשוי משפיע על החיים שלו בדרכים אחרות אבל לא אומר שהוא שווה. אני יכולה להיות שווה באופן חלקי. האם זה האמת ועד כמה? 1. זה מחוייב שכדי להיות שווה אני צריכה להיות נשואה. 2. כדי להיות הרבה דברים אחרים אני צריכה להיות נשואה, יחד עם להיות שווה. כמו, להיות אמא, כמו להיות עם טבעת נישואין, כמו להיות עם המשפחה יותר. 3. כדי להיות הרבה דברים אחרים אני צריכה להיות נשואה, אבל לא כדי להיות שווה. 4. כדי להיות שווה אני צריכה להיות רק נשואה. 5. כדי להיות שווה אני צריכה להיות נשואה ועוד כמה דברים אחרים. 6. כדי להיות שווה אני צריכה להיות לא נשואה. 7. כדי להיות שווה באופן חלקי אני צריכה להיות נשואה. 8. כדי להיות לא שווה באופן חלקי אני צריכה להיות נשואה. 9. אני שווה בלי להיות נשואה. אני שווה בלי קשר לכלום. נניח שזה נכון, אז מה? זה אומר שאני לא נשואה. זה אומר שאני לא שווה כלל ובכלל. אם אני לא נשואה אני דווקא כן שווה! ועוד איך. דווקא בגלל שאני לא נשואה אני שווה! לעולם לא אהיה שווה. אני לא צריכה להיות שווה. אני שווה כעת! אני שווה לחלוטין. אהיה תמיד נחותה מאחרים. אני שווה לאחרים! אחרים תמיד יהיו טובים ממני. אחרים תמיד יהיו שווים לי! בהכל. זה אומר שלא שווה לחיות. שווה לחיות כי אנחנו שווי ערך, ואני שווה! כדאי ונפלא לחיות! זה אומר שאני צריכה למות. אם אני לא שווה אני צריכה לחיות! דווקא בגלל שאני לא שווה, זה אומר שאף אחד לא שווה. אם אף אחד לא שווה, אז כולם שווים אחד לשני! אם כולם שווים אחד לשני זה אומר שכולם שווי ערך בחייהם ובמותם! אם אהובים יותר או פחות. אם נשואים או רווקים. אם מצליחים יותר או פחות. אם חכמים יותר או פחות. זה אומר שאני צריכה להתאבד. אני צריכה לחיות! כי כולם לא שווים. זה אומר שכולם יצטערו, או אולי לא יצטערו. אם אני אמות, יהיו אנשים שיהיו עצובים. זה יהיה לא נעים, עבורם, הם יסבלו. זה אומר שאין לי ערך בעולם הזה. יש לי ערך בעולם הזה! כי לא הרבה אנשים יצטערו. דווקא בגלל שאנשים לא יצטערו יש לי ערך בעולם הזה.

נושאים לעיונך: בעצמך, פחד מאובדן שליטה, פחד משגעון, הערכה עצמית נמוכה, לרדת במשקל, מה זה..., הרגלים, דיכאונות, להיות..., טובים יותר..., דימוי עצמי, לחיות עם..., דיכאון, אני אהיה מאושר, דימוי עצמי נמוך, ברחוב, בוודאות, משחקי כוח, לאהוב את עצמי, ליצור קשר, האם ועד כמה?

מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...



תכנים נוספים לעיונך...


תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
חיים לאחר המוות, אמת או טוב, אמת היא רעה ויוצרת רע, טוב בלי סיבה, לרצות את החיסרון, אדם או בהמה
...להעלם לך הזיכרון, כמו שעכשיו יכול להימחק לך הזיכרון. ולמה? כי האופציה שלא תהיי קיימת, תמיד קיימת. לכן שתדעי שאת בכל שנייה יכולה להעלם. בכל מקרה הנושא הוא כזה, מצד אחד את יכולה להעלם בכל רגע, מצד שני, אם תיעלמי, מה יקרה? המצב יחזור להיות כמו שהיה קודם. כי משהו תמיד מחויב. משהו אחד מחויב שיהיה קיים. אז אם לא תהיי קיימת יותר, את תהיי קיימת כמחויב. כי לפני שהיית פה, היית קיימת כמחויב. בהתחלה יש מהות אחת, מחויבת. המהות פירושה ללא הגדרה של צורה וזמן. אז הרעיון הוא, שאם תיעלמי, תחזרי להיות קיימת כמו שלפני שהיית קיימת, כמהות. אם האדם מסתכל לתוך האני שלו, הוא מגלה שכרגע הוא לא קיים בכלל. את אומרת אולי אני יעלם מחר, אבל כרגע את לא קיימת. כרגע בתוכך עמוק בפנים, את לא קיימת בכלל, אין רצון, אין תחושה, אין ידיעה. ואם תתעמקו עוד יותר, תגלו בסוף שהכל קיים תמיד, מה זה אומר? שהצורה הסופית של האני ושל כדור הארץ ושל הכל, מצד האמת היא מחויבת המציאות. כל הצורות קיומן מחויב המציאות. שום דבר בעולם אין אפשרות שהוא... לחץ להמשך...
סיפורו של תהליך - אימון אישי
...לוותר לעצמך והיחיד שאתה יכול לשקר זה אותך. זו אחריות גדולה, לא כולם מוכנים לקחת אותה. את כל החששות הללו לא ניתן לגלות בקלות. הם בחלקם סמויים. תוסיפו לזה כל מיני אמונות שאנחנו סוחבים מהבית, כמו: "כסף לא גדל על העצים... ", : צריך לעבוד קשה בשביל להצליח... ", "אי אפשר להתעשר בלי לרמות... ", "עשירים הם רמאים... " ועוד. חלק מהערכים והאמונות שלנו מתנגשים: אם אנחנו מאמינים שכדי להיות עשיר צריך לרמות ואני שואף להיות עשיר אזי אני נמצא בהתנגשות ערכים. מי ששמעה בבית שאי אפשר להיות אמא טובה ולנהל קריירה, תמצא את עצמה בקונפליקט גדול בבואה לבנות לעצמה קריירה. מי שרוצה לשמור על איזון בין קריירה ושאר העיסוקים ומאמין בעבודה קשה יכול למצוא סתירה בין השניים. וגם מי שחושב שלהרוויח כסף וחיבור לייעוד הפנימי שלי הם דברים מנוגדים נמצא בקונפליקט עמוק. ותאמינו לי שכל מה שאני מספר לכם נתקלתי בחיים. הבעיה שאנחנו ברוב המקרים לא מכירים את התוכנה שמנהלת אותנו. המטריקס שבו אנחנו פועלים לא ידוע לנו ואחרי זה אנחנו מתפלאים... לחץ להמשך...
בודהיזם - סיבתיות
...נתונה לדעיכה, להעלמות, להתפוגגות, לחידלון. הרגשה לא - נעימה הינה ארעית, מותנית, מתהווה בתלות, נתונה לדעיכה, להעלמות, להתפוגגות, לחידלון. הרגשה שאינה - נעימה - ואינה - לא - נעימה הינה ארעית, מותנית, מתהווה בתלות, נתונה לדעיכה, להעלמות, להתפוגגות, לחידלון. כך, אם, בזמן חווית הרגשה נעימה, מישהו חושב: 'זה העצמי שלי. ' אז בהפסקת ההרגשה הנעימה הזו יחשוב: 'העצמי שלי נעלם! ' אם, בזמן חווית הרגשה לא - נעימה, מישהו חושב: 'זה העצמי שלי. ' אז בהפסקת ההרגשה הלא - נעימה הזו יחשוב: 'העצמי שלי נעלם. ' אם בזמן חווית הרגשה שאינה - נעימה - ואינה - לא - נעימה, מישהו חושב: 'זה העצמי שלי. ' אז בהפסקת ההרגשה שאינה - נעימה - ואינה - לא - נעימה הזו יחשוב: 'העצמי שלי נעלם. ' כך מי שאומר: 'הרגשה היא העצמי שלי' מאמין בעצמי כדבר שאפילו כאן ועכשיו בחיים אלו הינו ארעי, עירוב של אושר וסבל, ונתון להופעה והיעלמות. לכן אננדה, אין זה נכון להאמין ש'הרגשה היא העצמי שלי. ' I.אך אננדה, את מי שאומר 'הרגשה היא אינה העצמי שלי, העצמי... לחץ להמשך...
הורים וילדים - "לי זה קשה יותר"
...אותו חסר מגן לזמן מסוים. במקום לא בטוח, לא מוכר, עם אדם שלא מכיר אותו, ולא מבין את הסימנים שלו. קשה לנו כי אנחנו גורמות לילד למשבר. משבר שהחלטנו עליו ואולי רציונלית הוא מוצדק בעינינו, ובכ"ז, למה להתעלם? יש פה משבר. אפילו אם הילד בשל לגמרי ללכת לגן, אפילו אם הגן מצוין, אפילו אם הגננת מוכשרת והכל אידיאלי רציונלית - יש פה משבר. איך לא? ילד נכנס לקבוצה חדשה, מבנה חדש וצוות חדש, וצריך ליצור מחדש את העולם שלו, את הבטחון שלו. זה משבר בכל מקרה. קטן או גדול. יש גילאים וילדים שעבורם זה משבר גדול. אפשר לומר שזה אתגר, וזה נכון. והאתגר הזה אולי יחזק את הילד. אבל לומר רק את המילה "אתגר" מסתיר את הקושי. יש פה אתגר ומשבר. במשפט "לי זה קשה יותר" יש התנתקות. הפניית עורף לרגש האימהי שלנו, להיגיון האימהי. המשפט הזה אומר בעצם, שלא קשה לילד. ואם לא קשה לילד, למה אני סובלת? כי ההיגיון שלי לא תקין. כי הרגש האימהי שלי מוגזם. זהו למעשה משפט של דיכוי גברי, דיכוי של החברה הגברית, שאנחנו הנשים הפנמנו, וכעת משתמשות בו... לחץ להמשך...
בחירה חופשית - איזו ישות בוחרת בחירה חופשית? האם יש בחירה חופשית?
...מה האדם בוחר בחירות? מאיפה באות החלטות? אדם יגיד ממני, אבל מי זה, צריך להתבונן. ויש הרבה רמות של אני ועל האדם לבדוק, מי גורם לכך שתגיד אני, האני, הרצון של האדם, הוא חלק מכוח גדול יותר הכוח הזה הוא זה שמחליט מה הרצון שלך, ההחלטות והבחירות, זה שהאדם מרגיש שזה הוא, שברמה מסוימת, נכון גם האדם מחליט, ויש עומקים רבים בנושא האני. נאמר שהאדם חולם, נמצא בתוך חלום, ובתוך חלום יש הרבה אשים, ובתוך החלום האדם חושב שיש לו בחירה חופשית, אבל האם יש לו בתוך החלום בחירה חופשית? לא מי שחולם מחליט, אולי יש להן בחירה, אבל מצד הישות החולמת, הישות שבחוץ, היא בוחרת. האדם מתבונן לצורך העניין ומבין שהוא אומר אני למציאות, כמו שהיד אומרת אני היא מתכוונת לאדם. האם מההבנה של האדם שהוא המציאות, האם אז יש לו בחירה חופשית? זה לא ברור מאליו. גם אם האדם אכן מתכוון למציאות כולה שהוא אומר אני, האם עדיין זו בחירה שלו? תמיד נוכל לשאול גם אם נניח שהוא האדם המציאות בכבודה בעצמה, הוא עושה איזה פעולה נניח האם המציאות בוחרת מה לעשות... לחץ להמשך...
קריפטומנזיה - מבוא
קריפטומנזיה - מבוא קריפטומנזיה (בצרפתית: cryptomnsie) היא הפרעה של הזיכרון המתאפיינת בחוסר יכולת להבדיל בין אירועים שהאדם חווה בעצמו ובין אירועים שעליהם שמע, קרא או חלם. השם הוא הלחם שתי מילים יווניות, קריפטוס, שפירושה "מוצפן" ו - מנזיס, שפירושה היזכרות. המונח הוכנס לשימוש לראשונה על ידי הפסיכולוג השווייצרי תאודור פלורנוא בפרשת הלן סמית הידועה בכינוי "המדיום ממאדים". קרל גוסטב יונג התייחס לנושא זה ב - On the Psychology and Pathology of So-Called Occult Phenomena, ב - 1902 ובמאמר בשם Cryptomnesia, ב - 1905. קיימת גם הפרעת זיכרון הפוכה, בה הסובל ממנה מתנכר לחלק מהדברים שחווה ומייחס אותם לסרט או ספר.... לחץ להמשך...
הצלחה - מי אני רוצה להיות?
...קורה, אם הוא לא ייראה את זה קורה, זה לרוב לא יקרה. אם אתה לא מאמין בעצמך, אז למה שמישהו אחר יאמין בך? אני בהחלט ממליץ לכם לא רק לשאול את עצמכם את השאלה הזו ולהגדיר את זה בבירור, אלא גם להזכיר את זה לעצמכם מדי פעם ובייחוד ברגעים הקשים. חברים יקרים, תזכרו - להיות מי שאתם רוצים להיות ולעשות מה שאתם אוהבים לעשות, זה נקרא חיים. להצלחה יש פנים רבות, אבל אותם עקרונות בסיסיים מלווים כל הצלחה שהיא. האדם הוא בדיוק כמו עסק, הוא צריך לצפות את הסוף מראש. זה גם מזכיר לי את ההבדל בין ספר לעסק דרך אגב (ספר קוראים מההתחלה לסוף, עסק מתכננים מהסוף להתחלה). מה שמניע את התשובה לשאלה מי אני רוצה להיות זה חלום רבותיי. הדבר הזה שהיינו עושים הרבה כילדים, זוכרים... עד שהיו אומרים לנו: "תפסיק כבר לחלום בהקיץ, תתאפס על עצמך". יותר מזה, לפעמים מבוגרים אומרים לילד משהו בלי לחשוב על מה שזה יכול לעשות לו. אני זוכר שכשהייתי בכיתה ט' הייתי הילד הכי נמוך בכיתה, אבל חכו זה לא הסוף - זו לא היתה כיתה רגילה, זו הייתה כיתת ספורט... לחץ להמשך...
חולמים לחיות את החיים ממקור של שפע - מה זה בכלל שפע?
...בכלל שפע? מבחינתי, שפע משמעו לחיות את החיים ממקור של קבלה השלמה ושמחה ולדעת שכל מה שקורה, קורה לטובה. אם נסתכל על חיינו במבט מרוחק, נראה שאלה הם אנחנו, ולא מישהו אחר, אשר לא מאפשרים לעצמנו לחיות בתוך השפע הזה. אנחנו אלה ששמים לעצמנו 'מקלות בגלגלים'. אני שומעת על כל כך הרבה אנשים שרוצים אהבה ומחפשים זוגיות, אבל איך הם יכולים לקבל אהבה אם הם לא אוהבים את עצמם? ואיך הם יכולים לקבל זוגיות אם הם לא מעריכים את עצמם? רבים שואלים עצמם - 'מדוע העסק שלי לא פורץ קדמה? 'או לחילופין, 'למה אני לא מצליח בעבודה הזו? ''וכיצד ארוויח יותר כסף? 'משפטים דוגמאת 'כל הזמן אני במינוס', ו'למה אני לא חי כמו שאני רוצה? ' שגורים בפי רבים מאיתנו. לרוב אנחנו מקריבים את עצמנו כקורבן. מכיוון שלא נשמע לנו הגיוני שנוכל לקבל גם אהבה, גם זוגיות, גם פרנסה טובה ואפילו גם עושר. לעיתים, אין זה נראה לנו הגיוני שאפשר באמת לחיות טוב. עלינו להבין שמגיע לנו לחיות ממקור של קבלה, להבין ש'אני ראוי לכל מה שאני רוצה'. ביום שנסכים שאנחנו... לחץ להמשך...
קארמה / שחזור גלגולים - שחזור גלגולים לתיקון הקארמה
...הנשמה יכולה לבחור פעם להיות זכר ופעם אחרת להיות נקבה, פעם להיות אחות גדולה, ופעם להיות אחות קטנה, פעם להיות עשירה ופעם להיות ענייה. מה זאת אומרת הנשמה בוחרת? מה קורה לנשמה לאחר שסיימה את גלגולה הפיזי? בשיחזורים שנעשו ע"י מייקל ניוטון ובריאן וייס ומפורטים בספריהם, נראה כי עם סיום הגלגול הפיזי, חוזרת הנשמה אל בין הגלגולים שם היא עוברת קודם כל תהליך של בחינה וניתוח הגלגול האחרון בעזרת מדריכים עליונים כאשר משך התהליך נקבע בהתאם למהות הגלגול אם היה טוב או רע, כאשר הגלגול היה רע במיוחד, תהליך הפקת הלקחים יכול להיות ארוך מאוד. לאחר מכן, הנשמה יכולה להחליט האם להמשיך ולהיות בין הגלגולים או להתגלגל מיד. בין הגלגולים הינו אזור ללא חוויית זמן, למעשה זהו איזור ההיערכות וקבוצות למידה אשר בסופו של דבר, יובילו להתגלגל שוב. בשלב זה נכנסת הנשמה למעין אולם קולנוע, איפה שמוצגים לה מספר תסריטים אפשריים של סיפורי חיים, ועליה לבחור אחד מהם, הבחירה כוללת את בני המשפחה, הסיטואציה, דרך החיים, החברים, הקשיים, הגודייז... לחץ להמשך...
אלימות במגזר הדתי / חרדי
...להעניש, להרוג, להכות, לקלל ולגדף על פי שיקול דעתו אף מעבר לחוקים והתקנות הכתובים בהלכה. לא רק במקרים של בין אדם לחבירו אלא אף במקרים של בין אדם למקום בניגוד לערך הדמוקרטי של חופש דת ומצפון. כך מבואר בתלמוד: "א"ר אלעזר בן יעקב: שמעתי, שבתי הדין מכין ועונשין שלא מן התורה, ולא לעבור על דברי תורה אלא לעשות סייג לתורה; ומעשה באדם אחד שרכב על סוס בשבת בימי יונים, והביאוהו לבית דין וסקלוהו, לא מפני שראוי לכך אלא שהשעה צריכה לכך [הרי לך שאדם שרכב על סוס בשבת - אף שאינו איסור חמור המחייב מוות - בית הדין סקלוהו כדי שאנשים אחרים יזהרו מלזלזל בשמירת השבת]. ושוב מעשה באדם אחד שהטיח באשתו [בעל את אשתו] תחת התאנה, והביאוהו לבית דין והלקוהו, לא מפני שראוי לכך - אלא שהשעה צריכה לכך [למרות שהדין הכתוב אינו מחייב מלקות, חייבו בית הדין מלקות כדי שלא תרבה הפריצות] !" (יבמות צ ע"ב). ראה מה שכתב "בעל הטורים" שהתיר לבית הדין להכות ולבזות, לתלוש שיער ולאסור על פי שיקול דעתם של בית הדין כדי להרבות כבוד שמיים, כלומר... לחץ להמשך...
אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 13
...חסר, אז בהנחה שהאדם לא מגיע לדרגת אלוהים בחיים, כיצד גן עדן משפר את מצבו? ומה הוא יעשה כל היום ללא קונפליקטים, דהיינו ללא רצון עצמי? במה יתבטא הקיום שלו? ואם יגור זאב עם כבש כמשל לכך שלא יהיה כל חיסרון, למה שילמד תורה? והאם זה שגן בגן עדן, הוא ימשיך להתקדם במחלקות גן עדן בהתאם לכלי שצברנו בעולם הזה, לא מזכיר קצת את הרדיפה שלו אחר ה"טוב יותר" בעולם הזה, שהוא בעצם הגיהנום במסווה של כדה"א? ומה ייתנו לו עשיית מצוות, או זה שהעצמות יקומו וידברו איתו מבחינה מהותית, מלבד החלפת חיסרון אחד בחיסרון אחד, והנאה זמנית שעד מהרה תחזור לריקנות וחיפוש אחר משמעות חדשה? וכו' הצורות החיצוניות של הבעיות בחיים משתנות, מבעיה זוגיות לבעיה עסקית ומבעיה עסקית חזרה לבעיה זוגיות ומשם לבעיה בריאותית וכו', אבל המהות לא משתנה - כלומר תפיסת הטוב והרע של האדם לא משתנה, ולכן כל פיתרון של בעיה הוא לא יותר מאשר תעתוע בלבד, כי השורש שאליו עדיין לא הגעת, יצמיח לך בעיות חדשות... יש אנשים שאומרים שלא משנה להם מה תהיה תוצאתו של... לחץ להמשך...
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם עצבות? דיכאון? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך למכור מוצר ללקוחות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לשנות תכונות אופי? איך להצליח בזוגיות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך ליצור אהבה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשתול מחשבות? איך לנהל את הזמן? איך להאמין בעצמך? איך לא להישחק בעבודה? איך להעריך את עצמך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך להיגמל מהימורים? איך לעשות יותר כסף? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להתמודד עם גירושין? איך למצוא זוגיות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להיות מאושר ושמח? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לקבל החלטות? איך לפרש חלומות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לחנך ילדים? איך לשפר את הזיכרון? איך להעביר ביקורת בונה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם המציאות היא טובה או רעה? למה לא להתאבד? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש או אין אלוהים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? למה יש רע וסבל בעולם? למה יש רע בעולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מה המשמעות של החיים? אולי אנחנו במטריקס? איך להנות בחיים? האם לדומם יש תודעה? איך נוצר העולם? האם יש בחירה חופשית? האם יש אמת מוחלטת? האם באמת הכל לטובה? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? מהי תכלית ומשמעות החיים? מי ברא את אלוהים? איך להיות מאושר? האם הכל אפשרי? בשביל מה לחיות? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם אפשר לדעת הכל? איך נוצר העולם? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? למה העולם קיים? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם יש משמעות לחיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...





קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...




האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי בטלפון, מנטור, קאוצינג מומלץ, מאמן אישי לקריירה, מאמן אישי לעסקים, אימון אישי קואצ'ינג, ייעוץ נפשי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי, אימון אישי רוחני ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה נוצר ב 0.8750 שניות
עכשיו 19_08_2019 השעה 13:46:46
wesi4