ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 2: * אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 2

* אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 1.

לשרוד את הג'ונגל

נושא נוסף איתו מתמודד הסרט, הוא המסר התרבותי הקשור בשרידות. מי לימד אותנו את חוקי הג'ונגל? האם זהו ידע של חיילי מאריינס בלבד?

עם ההגעה לפנדורה, מציג הקולנול בשיחת פתיחה את טבעו של המקום כפי שהוא רואה אותו: "כל יצור מאחורי גדר זו, מעוניין להרוג אתכם ולאכול את עינכם כמו סוכריות". למעשה זוהי תפיסת עולמו הכללית לגבי המציאות: החזק שורד, ומה שמחכה שם בחוץ זה לא גן של שושנים, לכן צריך לפתח שרירים ולהילחם.

מה צריך להיות כדי לשרוד את הג'ונגל של החיים לדעתך? מה הורו לך מוריך? שידע הוא כוח? להשתדל להיות הראשון? או שמא להיות תלמיד טוב ולא לעשות בעיות לממונים? להישמע להוראות? כך או כך, סביר שהפנמת ש "החוק מעל לכול", שהאדם הוא הגזע העליון, שאתה, מסיבה זו או אחרת, עליון על אחרים, שהמשאבים מוגבלים ולכן אתה צריך להילחם על חלקך בעוגה. ברוב המקרים, למדת להילחם. אחרת איך תשרוד בג'ונגל?

האם ביקרת במערכת חינוך כלשהי שלמידה אותך להלחם על האמת שלך? או בכלל למצוא אותה?

אחרי שעמדת על משמעותו של העץ העצום ההוא.. היעלה על דעתך לכרות עצים אנרגטיים ועצומים (דוגמת עצי הסקויה למשל) תמורת כסף? נושא חם בתרבות האמריקאית. מה יש בעצים אלה דווקא? הרי אפשר לשתול אחרים במקומם.. כך אומר השכל שמאמין על בסיס מה שרואות 'עיניו' כי לכל דבר יש תחליף. היית מסתכן כמו המדענית וצוותה, כמו טייסת הקרב, כמו ג'ייק, כדי להציל רעיון מהותי שבו אתה מאמין? ומה תהייה מוכן לעשות כדי להציל את חייך ולחיותם כחיים של משמעות? עד כמה 'משמעות חייך' היא עניין מהותי עבורך?

תחושת חיים

ג'ייק בחר שלא להסתפק בלהגדיר עצמו כ 'נכה' ולהיות "מאותגר". העולם הישן לא הציע לו דבר (וגם זו אמירה על הקיום המערבי). בעולם החדש, הייתה תקווה עבורו לחוות תחושת חיים אחרת. הוא חזר להיות יחיד ומיוחד, אדם שאין לו תחליף, בשל היותו נושא DNA ייחודי, שרק הוא מותאם למשימה. תחושה זו, מתפתחת לתחושת היותו "הנבחר" בהמשך. הוא כאן, כדי למלא משימה, כדי להגשים פוטנציאל ייחודי הטמון במהותו הפנימית. וכשהוא עושה זאת, כל החברה בה הוא מתקיים נתרמת.

יכולתו לחיות מתוך כבוד ובאמת להבין את הצד האחר, מובילה גם לאהבה.

האהבה היא פועל יוצא של יכולת ההתמסרות, פעולה למען דבר שהוא גדול יותר ממני וכד'. כל השבילים בהם צעד ג'ייק. לכן, זה אך טבעי, שיוכל גם לממש אהבה.

אפסות וכוחנות

הסרט פותח במעבר המעבורת מעל למכרה. מוצג הבדל ניכר בין המכונה החזקה והאימתנית ובין האדם. נקודת המוצא שמאפשרת לפילוסופיה הנצלנית להתקיים היא תפיסת היחיד כחסר כוח. לכן כדי לשרוד, הוא זקוק לנשק, לשריון, פלדה, לאבק שריפה ובעיקר למנהיג / מפקד / שליט שיורה לו איך להתנהל ואיך לחיות.

מוסדות כמו הכנסיה שימרו באנשים רבים חולשה, וגרמו להם להעביר את הכוח, משך אלפי שנים, לאותם ארגונים / מדינות כתחליף לאמונה בעצמם. מכונות מלחמה יקרות נבנו מכספי מס "צודק" שנלקח מהאנשים הפשוטים מכוח אמונתם שאין משמעות לקיומם אלא כחלק מקבוצה חזקה אליה ישתייכו. העולם המערבי מחזיק בתפיסה "כל דאלים גבר" לפיה עליונות מושגת לקבוצה המחזיקה בנשק ההרסני יותר. ברמה העליונה, מתקבצות המדינות לקליקות כמו "בעלות הברית", ומקיימות דינאמיקה שאמורה לשמר את "מאזן האימה". מאזן זה, יוצר מצב של העדר מלחמה, המתקיים בזכות הפחד שהוא מייצר. השקעת המשאבים ותשומת הלב, לכיוון מאגרי הנפט והנשק, לא מייצרת אנשים שמאמינים בעצמם / בעוצמתם האישית. מאזן זה, מותיר את הציויליזציה שלנו, לא מפותחת. התפתחות שבקלות יכולה להיות מושגת אם יושקעו אותם משאבים בתהליכי חניכה כגון זה שעבר ג'ייק בסרט. כגון זה שעברו לוחמי רוח שונים בכל הסרטים שאתם מכירים. מצב זה בו אנו שרויים נטול עוצמה. מצב זה מתקיים מכוח מיליוני חיילים בעלי פנים אטומות, המבצעים פקודות, מוצבים בעמדות, מחסירים שינה, ובכך, מנציחים את תחושת האפסות האישית. התרבות הנמוכה (מערבית או ערבית, לא משנה לעניין זה), מייצרת חיילים, שכמו רוב האזרחים, מתפקדים רק כבורג קטן במערכת. האם עלינו ברמה כאנושות מאז אותם צבאות נושנים נלחמו בכידונים וחרבות?

תרבות מעצבת בוגדנות

העלמת מידע לגבי כוחו של הפרט מאפשרת לשליט להנהיג את האנשים. אלו שלא מאמינים בערכם מודים לאותו שליט חזק על שהוא מספק להם כוח / הגנה ומשמעות. רוב האנשים שלא מכירים אפשרות אחרת, מסתפקים בתחושת ביטחון קיומי, או לחילופין בימינו, ברווח חומרי קבוע בתמורה להפקעת כוחם הרוחני.

במישור הפרטי, בגידה תמומש למשל בבחירה הנפוצה להקדיש חיים שלמים למען רווח חומרי המתקבל מדי חודש, בצורת משכורת, כתוצאה מעשייה המעניקה השתייכות לתאגיד חזק. (תאגיד המחליף את הכנסיות של פעם).

העלמת מעשה הבגידה ממודעותו של הפרט נעשית באמצעות טכסים כמו "נערת המזל", "מלכת היופי", "הרווק", משחקים של 'החזק שורד' - "מי נפסל היום" ועוד מאותו דבר, המסמאים את המודעות הערה ומאפשרים למשחק הכוח להמשיך ולהתקיים.

תימה זו של אפסות האדם, למעשה בוגדת ברוח האנושית. על פיה נבנו כנסיות ענק, שהכניסה אליהן אוטומטית מייצרת בדיוק את התחושה הזו, האדם חש גרגר אבק חסר משמעות נוכח המבנה הגדול והחזק המייצג את האלוהות. טעות קרדינאלית זו, הודגשה בכל הדתות. הטעות אינה נעוצה בתפישת הרוח / האל כחזק / ה. כי אם בתפיסת האדם כחלש.

בקרב האחרון, המפקד מכונס בתוך רובוט הלחימה, מלא כעס ושנאה, ומולו ג'ייק האווטאר חשוף אך מלא עוצמה. "איך התחושה לבגוד בגזע שלך? " הוא שואל מתוך השריון.

השאלה מופנית למעשה לכל צופה, ואפשר לנסחה מעט אחרת: "איך זה להאמין שאתה יכול"? כל עוד אתה מחזיק באמונה כי הכוח מצוי במשהו חומרי כמו סוג הנשק, שריון הקשקשים, אתה בוגד באנושיות. בוגד בעצמך. את זה הגיע הזמן להבין. כדאי בהקשר זה, לקרוא בשמואל א' פרק יז'. הפרק המתאר את מפגש דויד וגוליית דויד הרג את גוליית משום שאיפשר לרוח לעבוד דרכו. כוחו של הלוחם מאוד משמעותי בהקשר זה, והדת לרוב מטשטשת עובדה זו בהדגישה את כוחו של האל "אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים". כוח הכוונה ביחד עם הרוח המשולבת במודעותו של האדם הם התשובה. האדם הוא זה שמייצר את הפתרון המעשי לאינסוף האפשרויות הטמונות ברוח. ללא האדם שמסוגל להגשים את הרוח בחומר, בכוח מודעותו, לא היה מושג כל פתרון.

כדאי בהקשר זה, להיזכר גם במלחמת ששת הימים. האמונה ברוח זהה. אלוהים ינצח באמצעות כוונת האדם בשטח, גם אם כל הנתונים ה 'מציאותיים' מראים אחרת.

הגיע הזמן לייצר עוצמה רוחנית, שנראית למרחקים, לא רק מתוך שדות קרב ושרידות. בכך, יכולה לעזור חוויית הצפייה בסרט, וכל חוויה אחרת שתובילך להתפתחות.

נאמנות

חייב כל אדם לחיות כאילו "בשבילו נברא העולם" (מסכת סנהדרין פרק ד'). ודווקא בשיא התחושה הזו, מוגדר ג'ייק 'בוגד'. הלוחם הכי נאמן "הלוואי שהיו לי עוד עשר כמוך".. הופך להיות מטרה לחיסול מיידי.

כדי להבין לעומק את רעיון הבגידה, רק נזכיר תכונה מרכזית בשרידות הגזע האנושי בג'ונגל החיים. קיטלוג השונה מאיתנו, זה שלא מובן לנו כ - רע. כך נלקחות החלטות מהירות שמאפשרות מנוסה.. זיהוי האויב לפני שיהיה מאוחר מדי. כמה רחוק לקחנו את זה? קיטלוג מה שמפריע להתקדמותנו, שנתפס כאיום על מקורות המים שלנו, על יכולתנו להתפתח דמוגרפית, או שיושב על חבל ארץ בעל יתרון אסטרטגי ועוד. אין אני מכוונת לאויב ספציפי, אלא לכל מה שנובע מאותה תפיסה. למשל, תפיסת החרקים כמאיימים על מקורות המזון שלנו, ושימוש ברעלים שונים כדי למגר אותם, לא נובעת ממניע שונה (היש איום אמיתי בנמלים שבמלוא המרץ מפנות את פרורי הלחם משולחנך אל מאורת החורף שלהן?).

נאמנות נשים

בציוויליזציה שלנו, האישה מוצגת כפתיינית, בסיפור המכונן של אדם וחוה בגן עדן (ומאז בכל תוכנית טלוויזיה עם רייטינג). האישה מהווה גורם מכשיל, בעיקר בשל מיניותה. בשל נראטיב זה, הפכו הגברים (נכון, לא כל הגברים).. את הנשים למסוכנות ודאגו להכניע אותן ולהשאירן נטולות כוח (עד היום, הטכס הנפוץ ביותר המשמש גברים (נכון, לא את כל הגברים).. בכל גיל להשגת תחושת עליונות, הוא בעילת אישה). נראטיב זה אילץ נשים לבגוד במהותן, בטבען, ביכולות הרוחניות שלהן, ולצדד בעליונות הגברית שהושגה בכוח הזרוע. נשים נדרשו להיות נאמנות לבעליהן, ולהעלים יכולות שהתגלו בהן. אם נודעו אותן יכולות, הן כונו "מכשפות" נרדפו, נאסרו עונו ונהרגו. אפשר כי נראטיב זה, אחראי יותר מכל, לצמצום התפתחות הציוויליזציה האנושית. שכן, כל היכולות האחרות שמקורן בהשראה, בחיבור לרוח, ולא בידע שכלי / היגיון, נמנעו מהאנושות. נשים צייתניות, נחשבו נאמנות. נשים שאולצו לבגוד בעצמיותן.

הסרט מציג נראטיב שקרוב יותר למציאות כפי שהיא, כפי שהיינו עדים לה, לולא אותו כוח דורסני. האישה בסרט משמשת כוהנת, (נכון, לא כל אישה), נמצאת בקשר ממשי וישיר עם האלה / הרוח, יודעת לקרוא את הסימנים ולפרשם. לכן היא משמשת מתווכת בין השבט ובין הרוח - האלה. התפקיד מחייב. אין היא מבקשת לעצמה כוח או שליטה כתוצאה מיכולת זו. ביחד עם ראש השבט היא מובילה את אנשיה לטוב. ניטירי הבת, מובילה את ג'ייק למקום מבטחים במקום להרגו, ומדריכה אותו בזכות יכולתה לקרוא את הסימנים נכון.

הזנה

בסרט נעשה שימוש באכילה כמסמלת שיגרה יציבות ובטחון. כשמנהל הפרויקט אוכל תוך כדי מתן פקודות זה אומר שמדובר בעניין שיגרתי של מה בכך, כשהמפקד מבקש להרגיע את אנשיו הוא מדבר על ארוחת הערב שמחכה, או על סיבוב הבירות שיקבלו כשיחזרו - מעין משהו בטוח להיאחז בו. הטייסת נכנסת למעבדה וכצעד ראשון של להרגיש בבית פותחת את המקרר. המדענית (מעשנת) מתחילה להיות אימהית כלפי ג'ייק ולגלות אכפתיות ודאגה דרך ההקפדה להאכיל אותו. האכילה בתרבות שלנו הרבה פעמים מספקת בטחון ויציבות ומשמשת כנגד הפחד. איך מסכם ג'ייק - "מה כבר יש לנו להציע להם שהם צריכים. בירה קלה? ג'ינס כחולים? " החלום האמריקאי ל "טעם החיים" מציע מותגים. הם נרכשים בתאווה כיוון שהם אמורים להזין בתחושת בטחון מדומה. אך אין בה הזנה אמיתית. ולכן הנפש המערבית נותרת תמיד רעבה.

בתרבות הילידים, עושה רושם שהאנשים חיים מתוך בטחון וחיבור, הם מוזנים בתחושה הזו דרך חיי הקהילה היציבים דרך השיתוף הפעיל עם האלה ועם כל הסובב - ממלכת החי והצומח. ההזנה שלהם, קודם כל רוחנית ונפשית. גופם כמעט מעורטל, פשוט כי אין צורך בכסות / קליפות / הסתרה / רושם חיצוני, כשמחוברים ישירות למהות. כשרוב האנשים יכולים לראות את פנימיותך.

I see you - ראיה

"I see you" מביע ראיה הוליסטית עמוקה לתוך המהות של הדבר. ראיה פנימית אינה קשורה לחוש הראיה שעליו אנו סומכים "בעיניים עצומות".

תפיסת מהותו של הדבר בזכות קליטה 'על חושית', עומדת מול התפיסה הרגילה. למעשה אנו קוראים 'על חושי' לכל החושים הרדומים שבנו, שיוכלו לפעול ככל שנעלה ברמת ההתפתחות שלנו.

הראיה הפנימית מעניקה ידיעה שאינה מוטלת בספק. אימון רב יכול לשכלל את הראיה הזו ולהביאה לדרגות שיא, עד ליכולת 'לראות את הנולד' - לראות את העתיד ברמות שונות של מורכבות ודיוק (מכירה אישית אנשים שחוש זה פעיל אצלם בדרגות שונות). לסמוך רק על מראה עיניים - זו נטייה של אנשים ספקנים דווקא, שמלכתחילה לא מצוי בתוכם למשל האמון.

כמו שמייצג המשפט: Show me the money"".

ג'ייק קורא לניטירי "למדי אותי לראות" והיא עונה לו "אי אפשר ללמד מישהו לראות". נכון. אפשר לערוך אימונים מפרכים שמכשירים את הקרקע, את המוכנות הפנימית לראיה. כך גם בתהליכי החניכה השמאניים. ככל שהחניך ספוג יותר בחשיבה הגיונית שכלית, ובספק, כך תארך ההכשרה שיצטרך לעבור.

התפיסה החלקית המוכרת לנו, היא שמאפשרת ספקנות חשדנות, או אשליה של ניתוק מהשלם, הקיימת בתרבות שלנו. כמה מלחמות היו נחסכות אם היינו באמת יכולים לקלוט את האחר, ולא רק לסמוך על מה שאנו 'רואים' בעין. ולעניין זה, גם מלחמות בין עדתיות, תוך משפחתיות, סכסוכי שכנים.. נכללים.

האמת המתקדמת

הסרט מראה, כי מאבקי כוח ולחימה לא גוברים על עליונות רוחנית.

אמת זו, אינה מדע בדיוני כלל. ככל שהחברה בה אנו מתקיימים כיום תעלה ברמתה הרוחנית, למשל בזכות יותר עיסקאות הדדיות הנעשות מתוך כבוד וראיית האחר, כך מבנים המתקיימים בזכות כוח וניצול יחלשו. זה נכון לגבי צבאות, ממשלות חברות וארגונים. הדרך להתמיר כוחנות שסביבך לאחדות ושיתוף, היא העלאת הרמה הרוחנית ביחסים הבינאישיים שהנך מקיימ/ת (אפשר לנסות בבית). שינוי מהותי בך, יאפשר זאת. אכן, השינוי מתחיל מבפנים.

בתרבות המתקדמת של הנאביים בפנדורה הדמיונית, אין צורך להעלות את ה'ידוע' בספרים ולמלא מדפים שלמים של 'ידע'. הידע הממשי מועבר מדור לדור דרך טכסי חניכה ודרך התנסויות. אין צורך לדעת אלא רק להיות מחובר למקור הידע, שמגיש לך את התשובות בזמן המתאים. מה דעתך על רעיון דמיוני זה?

דווקא ג'ייק שאינו מדען ושלא בא עם שפה וניסיון קודם הצליח להתחבר לרוח.

ללא טכנולוגיה של תלת מימד. מה שעשו פעם, כדי לחוש באמת בשטח, זה להשתמש בדמיון. הדמיון הוא הכלי הראשון שבו תוכל להיעזר כדי ליצור לעצמך מציאות אחרת. האם המציאות האחרת שתבחר לדמיין, יכולה לרגע להרגיש מציאותית? האם רגע לאחר מכן, היא מרגישה לך בכלל לא אפשרית ולכן גם לא מציאותית? האם האופן בו אתה תופס את המציאות הנוכחית של חייך, הוא האופן היחיד לדעתך?

ג'ייק, כאמור, חיפש טעם לחיים כשהחליט לשנות. האם יש סיבה טובה מספיק גם לך לצאת למסע? האם תוכל / י גם את/ה לרוקן את הראש ממחשבות, ולהתמלא בידע מסוג חדש?

החידוש באווטאר

הטכנולוגיה המשלבת בסרט תלת מימד ואפקטים אכן מקפיצה אותנו לעולם מרגש עשיר וחווייתי יותר. אך החידוש המהותי בסרט, קשור באחדות. כדי להגיע למיזוג הרוח עם המדע והטכנולוגיה, צריך היה קודם, לשים את השאמניזם במרכז. דרך הרוח שעד היום נקראה 'אלטרנטיבית' מוצעת כאן כדרך מפותחת, מובילה, עם יתרונות מוכחים. האלה - מקבלת במה מרכזית והכרה, על כן היא מודגשת גם במאמר. האווטאר משלב למעשה מזה ומזה. הוא גם אדם וגם בעל DNA נאבי. הוא גם מכיר את התרבות המדגישה מדע כוח ונשק וגם את זו המדגישה התמסרות ואפשור. בהובלתו הוא ממזג את שלל הידע שצבר לכלל ניצחון. ונצחונו הוא ניצחון האחדות על הפילוג והמלחמה. ההידברות על הדורסנות והשליטה, הלמידה נטולת התעודות על אשליית הידיעה.


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...תכנים נוספים לעיונך...


תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
פילוסופיה של החינוך - מבוא
...לו שסמכותו נובעת אך ורק מהבדלים פיזיולוגיים. רוסו גם טען שייתכן שעדיף לילד לגדול בלי חינוך, ולהתמודד עם הקשיים שלו בעצמו. כאשר פורסם הספר "אמיל, או על החינוך" הספר הוחרם, עותקים ממנו נשרפו, ורוסו נרדף ונודה, אולם עם חלוף השנים הפכה משנתו הפילוסופית של רוסו לאבן דרך בעלת השפעה מרובה על הפילוסופיה של החינוך. חינוך בפילוסופיה בת זמננו: אקזיסטנציאליזם: הפילוסופים הידועים מזרם האקזיסטנציאליזם, שהחלו לפעול במאה ה - 19, מעולם לא הציגו משנה חינוכית סידרה. אקזיסטנציאליסטים מעטים בלבד (ביניהם ניתן למנות את מרטין בובר וקארל יספרס) עסקו בחינוך במסגרת עבודתם הפילוסופית. יחד עם זאת, תפיסת העולם האקזיסטנציאליסטים הובילה אנשי חינוך ופילוסופיה מודרניים להציג משנה פילוסופית המבוססת על האקזיסטנציאליזם. תפקידו של החינוך, על פי האקזיסטנציאליזם, הוא לאפשר לכל אדם לפתח את הייחודיות שלו, את המודעות העצמית שלו, ואת אישיותו. מכיוון שכל אדם שונה ומיוחד בבסיסו, החינוך צריך להתאים את עצמו לתלמיד. תפקיד נוסף של החינוך... לחץ להמשך...
רפואה סינית - אבנים בכליות ובשלפוחית השתן
...שונים. לרוב אלה הם משקעי סידן אוקסלאט (מעל 80%) וביתר המקרים אבני ציסטין, סטרובית וחומצת שתן. מחצית מהסובלים מאבני חומצת שתן סובלים גם ממחלת גאוט (פודגרה). נשים לוקים באבנים בכליות ושלפוחית השתן פי 4 מגברים. גורמים הפרות בחילוף החומרים. הפרת מאזן חומצי - בסיסי ה - Ph בשתן. מומים וזהומים בדרכי השתן. נטיה תורשתית. מחסור בצריכת נוזלים לאורך זמן. מחסור במגנזיום וויטמין B6 תסמינים כאב עוויתי עז באזור הגב התחתון לכוון המפשעה. משך הכאבים בדרך כלל כמספר שעות. בתום התקף הכאבים יכולים להופיע הקאות. דם גלוי או סמוי בשתן. קשיי השתנה עקב חסימת דרכי השתן ע"י האבנים. סיבוכים אם זרימת השתן בשופכה נבלמת ע"י האבן, השתן יצטבר באגן הכליות והלחץ באזור עלול לפגוע במרקם העדין של הכליות ולגרום לנזק בלתי הפיך. אבנים בשלפוחית השתן מהווים קרקע פוריה לזיהומים חידקיים. המלצות לטיפול עצמי יש להרבות בשתיית מים. אין להפחית צרכת המלח בצורה קיצונית היות והדבר יביא לדלדול מסת העצמות. היות ורוב האבנים נוצרות מסידן אוקסלאט... לחץ להמשך...
הורות - איך יוצרים סדר יום לתינוק?
...ורוצה אותך. להתחיל ולהרגיל אותו לכך שהוא נשאר במיטה למרות הבכי. לגעת בו וללטף אותו להרגיע אותו כל זאת כשהוא במיטה ואת רוכנת אליו. לא להרים בגלל בכי, התנהגות כזאת יוצרת הרגל, ההרגל אומר מבחינת התינוק שכשהוא בוכה אז הוא יודע שמרימים אותו. בבוקר רצוי לאחר ההחתלה והאכלה לנהל סדר יום. כמו מקלחת בשעה מסויימת בשעות הבוקר ולאחריה מסג' נעים עם שמן. ואולי אח"כ יציאה לטיול בוקר בחוץ ואכילת ארוחת בוקר בחוץ באויר. או אחרי הקימה בבוקר (אחרי ההחתלה והאכילה) לשחק איתו על מזרון ברצפה משחק כלשהן, או קריאת סיפור עם תמונות מעניינות. או להשמיע מוזיקה נעימה בשעות הבוקר ולהקשיב לה ביחד. מאד חשוב לחזור בכל יום על אותם הפעולות באותם הזמנים. זה מקנה לתינוק מסגרת וסדר שנותנים לו המון בטחון ועוצמה וידיעה על העומד להתרחש במשך היום. חשוב לספר לו על כל מהלך שאת עושה ועומדת לעשות ולשתף אותו. התינוק מבין הכל ומקשיב לאינוטונציה של הדיבור שגם היא מעניקה לו בטחון וידיעה על הבאות. כשהתינוק שלך יודע מה עומד להתרחש, מה מצפה לו... לחץ להמשך...
הארה \ התעוררות רוחנית \ התעלות
...כשחרור (נירוואנה), וחוסר היאחזות שמובילה לחוסר סבל. על - פי הבודהיזם כל סבל נובע מהיאחזות בדברים חולפים, על פי המסורת - הכל בר חלוף, והדבר היחיד שאיננו משתנה, הוא השינוי עצמו. האיחזות בדברים שמשתנים היא זו שמובילה לסבל בעוד שאי - היאחזות מובילה את האדם לחוויה של הרגע הזה (נצח), ולחוויה של השינוי עצמו. על פי הקבלה, הנשמות באו לעבור שלל שעורים בבית הספר הנקרא מישור הבריאה הארצי (פה בכדור הארץ) במטרה להשוות צורה לבורא, ולהידמות אליו. מטרת הנשמה בגוף הפיזי בעולם הזה על פי הקבלה היננה לרכוש את תכונותיו של הבורא, ולעבור שעורים הקשורים בעיקר לנתינה, קבלה, רגשות והיצר הרע. במהלך השעורים אותן עוברת הנשמה בכל גלגול הנשמה מתבגרת ומתפתחת, בדיוק כמו שתינוק פה בעולם הזה מתפתח וגדל במהלך השנים, ותפיסתו את פני המציאות כמו כן תכונותיו, הבנתו ובגרותו מתפתחים. בכל גלגול לומדת הנשמה שעורים מסוימים על - פי סדר, שמטרתן להוביל את הנשמה להתפתחות וגדילה, ולבסוף לאחדות עם הבורא עצמו. בקבלה מתארים את הדרך שבה ככל... לחץ להמשך...
חיבור הרגש והשכל, חווית האני כצורה של מקום וזמן, להרגיש את מה שאתה מבין, הבנה רגשית, בירור האמת
...יותר קל להבין את מה שקורה אחר כך. שאלה: מה הבעיה שהאדם מרגיש שהוא חי בתוך מקום וזמן וטוב לו? למה צריך להתקדם מעבר למקום והזמן? אליעד: נכון, מדוע שנחקור מה יש מעבר למקום והזמן? כמה תשובות. דבר ראשון אם אתה לא רוצה לחקור, אל תחקור. דבר שני, התחלת הנושא הייתה, שאתה רוצה להבין, למה אני רוצה את זה ולא את זה? למה קורה ככה ולא אחרת? אתה צריך להסתכל פנימה ולראות מאיפה התהליכים מתחילים. אבל בהנחה שאתה רוצה להבין למה אתה חי, עד שלא תגלה את הראשון אתה לא תבין למה אתה רוצה. כול המסע הזה מתחיל בשאלה, למה אני לא רוצה להרגיש רע? למה אני מפחד למות? ולכן אתה צריך להתבונן פנימה. למה האדם מחפש תמיד יותר טוב? כי בתת מודע שלו הוא משווה למצב שבו אני נמצא. האדם תמיד מחפש משהו יותר טוב, כי בתת מודע שלו יש משהו צרוב, שיש משהו טוב בקנה מידה אחר בכלל. בתכלס ההבנה משפרת לך את החוויה, לכן ככול שאתה מבין יותר כך אתה חווה את זה יותר. אבל מה שאני טוען שלכל אחד מכם יש בתוכו שאלות מודחקות, שהוא לא מבטא אותם, לא בא לו להתעמת... לחץ להמשך...
השריפה בכרמל - מסר לחנוכה ובעצם... לכל הימים
...להראות לנו.. מה קורה כשבני אדם מבטאים את הכעס שלהם כלפי חוץ באופן בלתי נשלט, בלי גבולות, בלי התחשבות בכלל. הכל נשרף סביבנו. כעס שורף. כדאי להיזהר ממנו כמו מאש. כולם יוצאים ממנו נפסדים. לאף אחד לא יעזור שנעניש את האשם. מערכת בתי המשפט, מערכת הענישה והאכיפה, כל בתי הכלא שנקים לא יכולים למנוע את הנזק. ענישה רבותי, בשלב הזה כבר לא אפקטיבית. ענישה אולי תיתן צידוק לכעס של כולנו.. אבל לא תעזור לנו לקחת אחריות. האם אכפת לנו מה היה שם קודם, שייצר כזה כעס? האם אנו טובים בלהקשיב? האם אנשים סביבנו מרגישים שיש אצלינו מקום לבטא את מצוקתם? למה אנו מתכוונים בשאלה: "מה שלומך, הכל טוב?" וכשאנו כועסים, על מה הכעס? תקלת התקשורת הגדולה של כל הזמנים.. בנר ראשון של חנוכה.. חברת סלקום מושבתת ליום שלם. מה אנו יכולים לעשות במקום לכעוס, להוציא שם רע, לשפוט? אולי לבדוק מה בתקשורת שאנו מנהלים תקול? האם אנו בוגרים כדי לקחת אחריות על החושך בתוכנו? "באנו חושך לגרש" זוהי קריאה חד משמעית לוודא שזה מה שקורה בחייך בפועל. לגרש... לחץ להמשך...
הפרעה בתשוקה המינית - מבוא
...לאורך זמן ואינה קשורה בהפרעה נפשית או גופנית אחרת. הפגיעה בתשוקה המינית מתבטאת גם בהיעדר פנטזיות מיניות. ספר האבחנות DSM-V, שפורסם במאי 2013, כבר אינו כולל בתוכו את ההפרעה בתשוקה המינית. בתחילה, ההפרעה נכללה במדריך ההפרעות הפסיכיאטרי DSM רק החל מ - 1980. לפני כן, במהדורות המוקדמות יותר של המדריך הפסיכיאטרי, נכללו בתחום המיני רק שתי הפרעות - קרירות מינית עבור נשים, ואימפוטנציה עבור גברים. ב - 1970 פורסם ספרם של מאסטרס וג'ונסון, בו תוארו סוגים נוספים של הפרעות בתחום המיני, ובעקבותיו התפתח תחום הטיפול המיני. היעדר תשוקה מינית תוארה לראשונה תחת שם זה רק ב - 1977, בנפרד על ידי הלן זינגר קפלן והרולד ליף, וב - 1978 כתבו שניהם יחדיו לאגודה האמריקנית לפסיכיאטריה הצעה לכלול את ההפרעה במהדורה השלישית של DSM, DSM-III. ההפרעה נכללה לראשונה במהדורה זו, שיצאה ב - 1980, אז נקראה בשם "הפרעת עכבה בתשוקה המינית" (Inhibited Sexual Desire Disorder). השם השתנה לשם הנוכחי במהדורה הבאה של המדריך, DSM-III-R (1987)... לחץ להמשך...
מה שלא יהיה פשוט, פשוט לא יהיה! האם תפיסתך פשוטה וברת יישום בכל מצב?
...טוב לוקח את הדברים שכבר התיישנו אצלך ומפיח בהם רוח חיים חדשה וגורם לך לעשות התחלה חדשה ולהיות חיובי עם עצמך. ההצלחה טמונה לא בהמצאת דברים חדשים לחלוטין אלא ביכולת ליישם את הדברים שאנחנו כבר יודעים בצורה חדשה וטובה יותר. כפי שכבר התבאר רק ישום בפועל, של מה שאנחנו כבר יודעים, רק הוא יקדם אותנו למימוש הפוטנציאל האישי שלנו. ישום של מה שאנחנו כבר יודעים על חשיבה חיובית, יגרור בהכרח הצלחות קטנות שלנו, שיגררו בהכרח הבנה טובה יותר שלנו את עניין החשיבה החיובית, שתאפשר לנו ליישם אותה גם בדברים קשים יותר. לכן כדאי לנו למצוא מאמן אישי טוב שיוכל לפשט עבורנו את מה שאנחנו כבר יודעים, שיוכל לגרום לנו להבין כיצד גם אנחנו מסוגלים ליישם את כל מה שאנחנו כבר יודעים, כיצד נוכל ליישם זאת בחיים האישיים שלנו. עלינו לנסות למצוא מאמן אישי טוב שיוכל להפיח בנו התחדשות בכל רגע מחדש גם בדברים הבסיסיים שאותם אנחנו כבר יודעים ממזמן אך לא ממש מיישמים בצורה מספיק טובה. אנחנו חייבים למצוא "שיטה" ותפיסת חיים שהיא ברת ישום על... לחץ להמשך...
כיצד תסמוך בעיתות משבר על זיכרון העבר שלך?
...משבר על זיכרון העבר שלך? אם אתה כרגע במצד של ירידה ונפילה, אם אין לך מצב רוח ואתה לא ממש יודע מה לעשות, מומלץ לך שתסמוך על העבר שלך, דהיינו שתיזכר בכל הדברים החיוביים שרצית לעשות, תיזכר בכמה היית שמח ועם מרץ להיות חיובי ותעשה זאת גם עכשיו, עד שמצב הרוח שלך יחזור לעצמו ויהיה חיובי. הדבר דומה לאנשים עיוורים שמחזיקים זה ביד זה וכולם הולכים אחרי איש שאינו עיוור וסומכים עליו. גם אדם עיוור מאמין למקל שלו והולך אחריו למרות שהוא רק מקל ובכל זאת הוא הולך אחריו. כל שכן שאתה כאדם צריך לסמוך על עצמך וללכת אחרי עצמך. ז"א תסמוך על שיקול דעתך בעבר שידע כיצד להיות שמח ולהתמודד עם כל דבר ולהיות בחשיבה חיובית ובאמונה עצמית. למרות שאתה עכשיו כמו אדם עיוור, תלך בעיניים עצומות אחרי האדם הפיקח שהוא האני שלך מהעבר, תסמוך עליו ועל הרצונות והשאיפות שלו בעבר ותמשיך להתקדם. אם תתחזק מזיכרון העבר שלך ותמשיך גם אם קשה לך בהווה, מובטח לך שהאדם הרואה שלך בעבר ייקח את האדם העיוור שלך בהווה אל עתיד טוב יותר. בהצלחה.... לחץ להמשך...
תורת הקבלה - לראות אור (ביאור מהסתר לגילוי) סימן ז
...כשאדם עובר באלו המקומות והענינים שהיה בהם מקדם ועכשו הוא פונה ערף ואינו עושה עוד מה שעשה הן במעשה והן במחשבה. וזהו עקר התשובה השלמה. (ליקו"מ, ח"ב, מט) כאשר האדם מהלך בתמימות (= שלמות) ופשיטות בדרכי ההתבוננות פנימה והאמת, מגלה שעובר שיעורים, כלומר, נתקל באותה הבעיה כל פעם מכיוונים שונים, כי כל עוד האדם לא למד את מה שהחכמה העליונה חשבה לו, ההכרח שיעבור שוב עד שילמד. וכאשר מפנה את כל תשומת ליבו אל תוך פנימיותו, ומרומם את חשיבות הפנימיות על החיצוניות כמאמר הרב בהקדמה לספר הזהר אות ע: קומו והתעוררו בשביל השכינה הקדושה, שהרי יש לכן לב ריקן בלי בינה לדעת ולהשיג אותה. אע"פ שהיא בתוככם. על ידי זה מזהה את השאלות המתעוררות מתוך פנימיותו = משורשו, = מהבורא. ועל ידי שמתגבר בחשק והשתוקקות נורא ונפלא לברר את האמת = החותם של הבורא. על ידי זה בעצמו זוכה לתשובות, ואז האדם בעצם חוזר לאותו השיעור, לאותו המקום, אבל כבר לא עושה שוב מה שעשה, כי כבר הבין, כי הוא כבר יותר חכם, ורואה שהבעיות של האתמול כבר אנם בעיות... לחץ להמשך...
גבר נשוי: אני אוהב אותה. מטורף. האם להתגרש למענה?
...רגשית. היא עצורה, תקועה ופסימית בהתנהלותה היומית. זו הסיבה שמתרחקת היא מבעלה ולא מאפשרת לו להתקרב אליה רגשית. " עכשיו אני מבין מה קורה פה! כדי שאשתי תיפתח אלי - אני צריך לאהוב אותה יותר ולהיות סבלן וסובלן כלפיה. האמת, אני יודע שאין לי סבלנות. אני גם עושה דרמות וחי קצת בפנטזיה... אבל זה אני לטוב ולרע. אני יודע שאני בחור טוב ואבא נפלא לילדים שלי. הקשבתי והפנמתי לדברים שאמרת ותודה לך על כך... אז מהיום אקח אחריות על חיי: היום אני מבין יותר את הסגירות של אשתי וגם יודע שהיא הולכת לשנות דפוסי התנהגות שלה ולהתפטר מכל מה שמעיק עליה. אמשיך לתמוך ולאהוב את אשתי במעט כוחות שנותרו לי. אפרגן לה ואעצים כל דבר טוב שעושה. אפסיק "לחפש" את אשתי ולבחון כל דבר שעושה. כי כאשר מחפשים - תמיד מוצאים! לא אעשה שום צעד שיפגע באשתי וילדיי. אקח בפרופורציה נכונה את היחסים שלי עם החברה שלה, מתוך ידיעה שהולכת היא לבנות לעצמה חיים חדשים שאני - לא חלק מהם. אפסיק להיות דרמתי ואבין שהחיים האמיתיים הם כאן ולא על הבמה במקום אחר... לחץ להמשך...
תורת הקבלה - ביאור מהסתר לגילוי סימן ג
...כי אין בעולם רע כלל. רק יש פנימי וחיצוני. והחכם הוא משתוקק למהות הפנימית של הרצון, ואילו הטיפש הוא משתוקק ללבוש החיצוני. וניתן דוגמא: נאמר שהאדם משתוקק לילך לבית היין ובית הזונות. על האדם להתבונן אל תוך הרצון ולשאול את עצמו, מדוע זה אני רוצה לילך לשם? ואם האדם יתמיד ויתעקש להבין, הוא יגלה שמה שהוא באמת רוצה זה ליהנות, זה הכל. לרצות את בית היין ובית הזונות זה שקר. כי האדם עכשיו מבין שהוא סה"כ רוצה ליהנות. ואם האדם ימשיך ויתבונן וישאל, לבסוף הוא יגלה שכשהו הולך לבית היין ולבית הזונות הוא אכן נהנה, אבל רק לזמן קצר, וזה גם עולה לו הרבה כסף, שאחר כך הוא צריך להתייגע ביגיעות קשות להשיגו, ואז האדם ישאל את עצמו האם ישנה דרך ליהנות יותר? ואז האדם יקבל תשובה וגם ימצא דרך ליהנות בדרגה גבוהה יותר. רק השקר שהאדם מלא בו מסתיר ממנו את האור הגנוז. וגם אין שום דבר רע בלשקר, כי זה עולם השקר ומימלא כולם כאן שקרנים, (לא מרע לב, פשוט כי עוד לא יודעים) אבל לשקר את עצמו אסור! וכשמפסיק לשקר, ולמכור לעצמו לוקשים... לחץ להמשך...
בודהיזם - השיחה עם גָ'אלִיַה
בודהיזם - השיחה עם ג'אליה השיחה עם ג'אליה Jliya Sutta שני הנוודים (Dvepabbajitavatthu) כך שמעתי [1]. פעם אחת הבודהה התגורר בקוסמבי, בפארק גהוסיטה. ושני נוודים, מנדיסה וג'אליה, תלמידיו של הפרוש בעל קערת העץ, הגיעו אליו ולאחר שהחליפו ברכות נימוסין התיישבו במקום ראוי... (ההמשך בדומה לסוטה 6) כך אמר המכובד ושני הנוודים שמחו מדבריו. [1] מסיבה כלשהי החלק האחרון של סוטה 6 חוזר כאן כסוטה נפרדת.... לחץ להמשך...
המשפחה - קשר של שתיקה
...ענייני, וכן בקשריו עם יתר בני המשפחה הוא זה שמקשיב, וממעט לדבר. מאחר וזהו אופיו, דיברנו על דרכים נוספות בהן יכולה להכיר אותו. ואז, ציינה כי באמצעות סבר פניו יודעת מה מרגיש. כלומר, דרך נוספת להכיר את בן הזוג היא באמצעות תקשורת בלתי - מילולית. העלאת הנושא על סדר היום, והתמקדות בכך, יצרה כשלעצמה שיחה ותקשורת בין בני הזוג. בן הזוג השתקן חש שמתעניינים בו, וזה הביא לשיפור באוירה ובמערכת היחסים ביניהם. כך ניתן לראות כי כאשר אדם בוחר מטרה ומתמקד בה ע" כך הוא יוצר את ההזדמנות לשינוי. ליבון הנושא עם בן הזוג הביא להבנה כי השתיקה נובעת מקושי להביע את עצמו מילולית. הבנה זו שלה יצרה אמפטיה שלה כלפי בן זוגה. כתוצאה מכך, חשו שני בני הזוג הקלה בקשר ביניהם. לסיכום: - תהליך האימון שעשתה האישה מוכיח לנו המאמנים שאימון יכול לעשות שינוי במקום שנראה חסר סיכוי. - השימוש בשפה באופן שונה משמש ככלי לשיפור התקשורת ומילוי צרכים הדדי, וכן אמצעי עמוק ומהפכני להרחבת המודעות, הבחירה וההנאה. - שינוי במודעות יכול לגרום לשינוי... לחץ להמשך...
אובייקטיביות - מבוא
...החקירתי, כמו גם לאפיון התוצאות עצמן. בבואו של החוקר לנסח השערה, עליו להתחשב בכל המידע הרלוונטי הקיים, כמו גם להימנע ממשפט קדום, הטיית דעה והליכה עיוורת אחרי הרהורי הלב. בעולם המדע, צורות התצפית והניסוי המקובלות כמו גם עקרונות ההסקה הדדוקטיבית והאינדוקטיבית, מנחות את אנשי המקצוע לשמור על גישה אובייקטיבית במהלך שיטת המחקר. נראה שכיום, כל תחום אקדמי פיתח לעצמו קווים מנחים וחוקים לגבי ראיות אובייקטיביות. לדוגמה, מחקר יעילות של תרופה חדשה, במידה והוא נעשה בצורה אקראית, תוך כדי סמיות כפולה ושימוש בפלצבו - יחשב כמחקר אובייקטיבי, וזאת מכיוון שהוא דובק בעקרונות הידועים והמקובלים למיקסום אמינותן של התוצאות הסופיות. בתחום חקר ההיסטוריה, אובייקטיביות מושגת באמצעות שימוש ב"מתודה ההיסטוריונית" ו"ביקורת עמיתים" שנעשית בדרך כלל על ידי החלפת רעיונות והתכתבויות דרך מאמרים שעוסקים בנושא המסוים. ההיסטוריון מעלה השערה, הסבר או ניתוח לגבי אירוע היסטורי, ואלו עוברים הערכה אצל מומחים אחרים מאותו התחום. תהליך הביקורת... לחץ להמשך...
על הערכה עצמית, הקושי להיפרד והנומרולוגיה שביניהם
...פרויקטים חדשים וגם להצליח! והקושי להיפרד מבן זוג שלא מתאים לה - האם קשור גם להערכה עצמית נמוכה? בוודאי שכן! וזה גם קשור לקושי שלה לעשות שינויים ולהישאר תקועה איתו. מילות האהבה שלו - ממיסות את ליבה למרות שבתוכה יודעת היא שהקשר הזה רק מזיק לה. לא מרומם אותה. היא לא אוהבת אותו ואפילו חסה עליו. ילדותי ברמות על, ועם קושי לקחת אחריות על חייו. השקפת עולם - תפיסת עולם: איך היא קשורים להערכה עצמית? תפיסת העולם שלה נגלתה לנו באמצעות זיכרון מוקדם בגיל ילדות. זיכרון אשר הטביע את חותמו על חייה של הילדה. ילדה שגדלה לאישה שרואה את העולם מזווית קטנה. כי כך צריך להיות וכך צריכים להתנהל החיים שלה! מהו אותו זיכרון ילדות מוקדם שגרם לה להערכה עצמית נמוכה שהיום תוקע אותה? היא מספרת: " אני יושבת על כסא בגינה. הרגליים שלי לא הגיעו לרצפה. אפרוח שההורים שלי קנו לי, פתאום התחיל לדקור אותי בכף הרגל. התחלתי לבכות ולשאול את עצמי: למה הוא עושה לי את זה?." התמונה שזכורה לה מאותו אירוע: היא בוכה וההורים שלה מחבקים אותה... לחץ להמשך...
שיפוט עצמי
...של רגשות נמוכים.. מבחן הפחד מול האמונה מתחזק הבחירה שלנו הופכת להיות מיידית יותר ויותר חדה יותר ויותר! לשמור על אנרגיה גבוהה או להיכנע לפחד ולרגשות הנמוכים? צעד חשוב בתפיסה הוא לחוות מבלי לשפוט! כיוון שאנו ברי ביקורת ואנו מודעים, משווים ושופטים כל הזמן! אנו נכנסים למצוקות שנובעות מעצם המודעות שלנו למצב שאותו אנו חווים. ההבנה שאנחנו ב'קטע'! ההכרה השקרית שעולה ומביאה עמה את המחשבות שכביכול.. אין מוצא מן המעגל בו אנו נמצאים ההבנה הזו כמו אומרת: "אני מבין מה קורה לי אני לא אוהב את התחושה אך אין ביכולתי לעשות דבר" המהלך המחשבתי הזה מביא לשיפוט עצמי מתסכל ומבלבל.. המפתח הוא... לא לשפוט את עצמנו על כך שאנו שופטים! חוו את שאתם חווים רשמו, זכרו, שחררו, ספרו, שתפו - עשו נקיון וסדר בדברים, היו מודעים לכך. הביטו לפחד עמוק עמוק בעיניים תוך קבלה מלאה לרגש / למצב שהוא מביא עימו אל תפחדו לפחד! כל רגש נמוך מקורו בפחד פחד שמגיע כרגש נמוך ומעיק הוא בא במטרה להפחיד.. זו ההזדמנות שלנו להתנקות ממנו! זכרו - זה... לחץ להמשך...
הארה ספונטנית מבחירה \ מודעות ושמחה שאינה תלויה בדבר
...את עצמו הוא חווה את העובדה שהוא מודע אליו. האדם שם את התגית "אני" על כל מה שהוא מודע אליו. אם אדם אומר דבר מה, ונשאל את האדם איך ידעת שאמרת את זה? הרי שהוא יענה בפשטות - שמעתי את מה שאמרתי. וכאשר נשאל את האדם כיצד אתה יודע ששמעת את זה? והאדם יענה שהוא מודע לכך שהוא שמע את זה. כלומר - הוא מודע לחוש השמיעה. בדיוק באותה דרך - מודע האדם לשאר החושים במידה מסוימת, ומובנת באדם - מעין מודעות סלקטיבית. אנו הרגל שלי, היד שלי, הגוף שלי, המוח שלי, אך של מי כל אלו? מי הוא זה שכל אלו הם בבעלותו? למעשה - האני האמיתי של האדם הוא המודעות, בעוד שישנו אני נוסף, שאותו האדם חווה כ"אני" והוא למעשה מכונה בהמון שפות EGO אגו, או PERSONA פרסונה. אותה חווית אני שקרית היא למעשה עשויה אך ורק מאוסף זכרונות מחשבות דימויים ורצונות. אותה חווית אני היא למעשה תופעה פסיכולוגית אשר מתרחשת אצל בני האדם בשלב מסוים בבגרותם. לעתים כאשר נביט בעיניו של ילד לא נמצא זכר לאגו \ עצמיות נפרדת. אנו אומרים הלב שלי פועם, הקיבה שלי עובדת... לחץ להמשך...
הצלחה - 13 עקרונות הצלחה
...כוח הכרחי להצלחה ולצבירת עושר. תוכניות הן חסרות כל ערך, ללא כוח מספיק שיתרגם אותן לפעולה. מדובר בכוח בהיבט של ידע מסודר ובהיבט של סיעור מוחות בין שני אנשים או יותר. מאמץ מסודר המושג על ידי תיאום בין שני אנשים או יותר, הפועלים ברוח של הרמוניה, להשגת מטרה מוגדרת. כוח זה נחוץ הן לצבירת כסף והן לשמירה עליו ולהגדלתו לאחר שנצבר. הצעד העשירי מדבר על המסתורין של ההמרה המינית. זהו אחד העקרונות המעניינים והמסקרנים ביותר מבין כל העקרונות של הצלחה. לטענתו של נפוליון היל, יצר המין יוצר הלך רוח ובגלל הבורות בנושא זה, מקושר הלך רוח זה בדרך כלל ישירות עם המצב הגופני. ובכך, מתפספס הקסם הכי גדול של היצר המיני. ביסוד יצר המין נמצאים שלושה כוחות גנוזים ובונים שהם: הנצחת המין האנושי, שמירה על הבריאות והפיכת הבינוניות לגאוניות באמצעות המרה. בספר "חשוב והתעשר" המחבר מרחיב על הכוח המסתורי הזה שגם הוא עומד לרשותו כל אחד מאיתנו. הצעד האחד עשר הוא תת ההכרה שלנו, אשר מהווה את חוליית החיבור בין המוח המוגבל של האדם לבין... לחץ להמשך...
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? דיכאון? כעס ועצבים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להאמין בעצמך? איך להיות מאושר ושמח? איך ליצור אהבה? איך להצליח בזוגיות? איך למצוא זוגיות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לשתול מחשבות? איך להצליח בראיון עבודה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשנות תכונות אופי? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להיגמל מהימורים? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לעשות יותר כסף? איך לחנך ילדים? איך לנהל את הזמן? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לקבל החלטות? איך להעריך את עצמך? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להעביר ביקורת בונה? איך להתמודד עם גירושין? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לפרש חלומות? איך לשפר את הזיכרון? איך לא להישחק בעבודה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה העולם קיים? האם יש או אין אלוהים? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם לדומם יש תודעה? בשביל מה לחיות? מה המשמעות של החיים? האם יש משמעות לחיים? למה יש רע בעולם? למה יש רע וסבל בעולם? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם באמת הכל לטובה? איך להנות בחיים? למה לא להתאבד? האם הכל אפשרי? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש אמת מוחלטת? האם יש בחירה חופשית? האם יש הבדל בין חלום למציאות? מי ברא את אלוהים? איך נוצר העולם? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך נוצר העולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? אולי אנחנו במטריקס? האם המציאות היא טובה או רעה? איך להיות מאושר ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לילדים, מאמן אישי לדיאטה, אימון אישי לאורח חיים בריא, אימון אישי קריירה, אימון אישי לקשב וריכוז, ייעוץ נפשי, מאמן אישי קריירה, מטפל, קואצ'ר ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0469 שניות
עכשיו 23_08_2019 השעה 10:34:53
wesi4