ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה בועת הזמן - הזמן כבועה וכבבואה - על מצוקות ושמחת חיים בגיל המבוגר ✔הזמן כבועה וכבבואה - על מצוקות ושמחת חיים גיל הזהב המבוגר מאת: אברהם אלון . ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 בועת הזמן - הזמן כבועה וכבבואה - על מצוקות ושמחת חיים בגיל המבוגר

הזמן כבועה וכבבואה - על מצוקות ושמחת חיים גיל הזהב המבוגר

מאת: אברהם אלון, מומחה לאיכות חיים בגיל המבוגר

א. בתוך בועת הזמן

בועת הזמן חובקת אותנו מהיוולדנו. אנו באים לעולם כשאנו נתונים - לפותים בתוך מעגליה ובין ציריה.

ימים רבים חולפים עד שאנו מבינים את מלוא משמעותה ומשלימים בלית ברירה עם האזיקים שבהם היא כובלת אותנו.

בראשית חיינו היא נראית לנו ערטילאית וגמישה, מרוחקת ונינוחה. עם חלוף השנים אנו חשים כיצד היא מהדקת את אחיזתה בנו וגבולותיה החיצוניים הולכים וסוגרים עלינו.

דרכים שונות אנו מסגלים לעצמנו כדי לחיות בתוך הבועה. חלק מאיתנו לומד לחיות עם הזמן, חלקנו חיים בתוך הזמן, אחרים חיים למרות הזמן, ואחדים אפילו מול הזמן.

דפוסי ההתייחסות השונים לזמן הם תולדה של אישיותנו, אופיינו, השקפת עולמנו, מצב בריאותנו, חוויות חיינו, הצלחותינו וכישלונותינו.

הפילוסוף הנודע שופנהאור מיטיב לבטא זאת באומרו: "הבריאות, החופש והגיל הצעיר, אין אנו חושבים עליהם אלא מרגע שהם חסרים לנו"...

ב. גיל אחד - גילים שונים

הגיל הכרונולוגי, שאמור לציין היכן אנו עומדים בבועת הזמן הפרטית שלנו, הפך מזה זמן לבלתי רלוונטי כמעט. המראה החיצוני ממילא עובר שינויים קוסמטיים נרחבים, אבל גם בכל הפרמטרים האחרים ניכרים הבדלים גדולים בין אדם לאדם גם כשהם בני אותו גיל כרונולוגי.

האחד, חרף הגיעו לגיל שבעים, נראה ומתנהג כבן חמישים וחמש. גזרתו חטובה, חזותו שופעת חיוניות ומרץ, הילוכו זקוף, גמיש ונמרץ, ערנותו גבוהה, מעורבותו החברתית עמוקה ומקיפה.

השני, נראה ומתנהג כאילו היה בן שבעים וחמש לפחות. מותניו עבים, הילוכו כפוף, איטי ומשתרך, מראהו מנומנם כלשהו, תקשורתו עם הסביבה דלה, וקשריו החברתיים סובלים מניכור בולט.

כלומר, הם מתנהלים באורח שונה לחלוטין בתוך בועת הזמן האישית שלהם. הנמרץ מבין שניהם חי כנראה מחוץ לזמן או מולו, ואילו חברו חי בתוך הזמן, מציית לתכתיביו ומניח לו לסגור עליו ולהטביע בו את חותמו המובהק.

נסו לקחת לעצמכם את ההזדמנות לשעשוע חברתי מעניין. צאו לבתי הדיור המוגן או למועדוני הקשישים ומקדו את מבטכם בנמצאים שם. עקבו בדקדקנות אחר הגילויים החיצוניים של הגברים והנשים ותגיעו למסקנה שחרף היותם בערך באותו גיל, הם משדרים חזות שונה זה מזה. חלקם ייראו לכם צעירים מהאחרים ואילו חלק אחר ייראה לכם מבוגר בהרבה מכל השאר. מדוע? מה בעצם גורם לנו לסכם לעצמנו את התרשמותנו מנשוא בדיקתנו? מתי אנו מסווגים אותו כצעיר מגילו ומתי כמבוגר ממנו?

או קחו עוד ניסוי מרתק. אנשים שלא פגשתם שנים רבות ולפתע נתקלתם בהם, במכוון או באקראי. מתי אמרתם לעצמכם שהם נראים צעירים בהרבה ממה שציפיתם, ומתי קרה בדיוק ההיפך? ושנית, מדוע קרה הדבר? מה גורם לנו ליצור בראשנו את הדימויים השונים הללו? על פי אילו אמות מידה מתעצב בתוכנו האומדן לגבי גילו של אדם?

ג. נתיבים אישיים בבועת הזמן

מסתבר שבתוך בועת הזמן האישית סולל כל אחד מאיתנו נתיבים משלו. לפעמים אלה דרכים רחבות, מעין דרכי מלך ראשיות, המאפשרות לנו לנוע במהירות לעבר מטרות חיינו. לפעמים אלה הם שבילי עפר צדדיים אליהם אנו פונים כדי לפוש קמעא מהמרוץ המואץ וליהנות מתוואי הנוף שבתוכם עוברים השבילים.

כל סוג נתיבים גובה מאיתנו את מחירו במונחי זמן. שנים לא מעטות אנו נוהגים בזבזנות יתירה בכל הקשור בתשלומי זמן. אלה הן השנים בהן בועת הזמן עדיין נראית לנו רחבת ידיים, כאילו משתרעת מאופק אחד של חיינו אל האופק האחר.

רק משעברנו כברת דרך ארוכה אנו רואים - לרוב במפתיע - את קירותיה הקרבים של הבועה, ואז מתחילה מצוקת הזמן לכרסם בנו, להטריד את מנוחתנו ולהדאיג אותנו.

בפועל, זהו כנראה העידן המיוחד בו אנו מעצבים במו התנהגותנו את צביון חיינו בשנים שנוהגים לכנות שנות הזהב, שנות הגיל השלישי או השנים המאוחרות.

תוחלת החיים המתארכת לאיטה גורמת כנראה לשינוי עמוק בהתייחסותנו לזמן ולגיל.

אני מניח שבימים בהם הלכו לעולמם אנשים בני חמישים וחמש או ששים, ואפילו אלה נחשבו זקנים, כל ההתייחסות לגילו של אדם הייתה שונה בתכלית לעומת המקובל בימינו. "מרחב החיים" הממוצע היה אז קצר יותר ו"מלאי הזמן האישי" היה ממילא קטן יותר.

בשנים אלה, של תחילת המאה העשרים ואחת, הגיעו רוב ארצות המערב המפותחות לתוחלת חיים ממוצעת של כמעט 78 שנים לגברים ומעל 80 שנים לנשים.

פירוש הדבר - תוספת של עשרים שנה לחיינו! פשוט מדהים!

ראוי לכן ללבן מה הן ההשפעות הנורמטיביות של השינוי הכל כך משמעותי, הן במישור החברתי והן במישור האישי.

הממצא הראשון הבולט לעין הוא המרחק הגדול שנוצר בין מועד פרישתו של האדם מעבודתו במסגרת היצירה לגמלאות, ובין קצה גבול תוחלת החיים כיום.

שערו בנפשכם: פלוני, בריא יחסית, עם אמצעים כלכליים טובים יותר מקודמיו בני אותו גיל, פורש מעבודתו ובכך הופך בבת אחת לסוג אחר של אדם. כל היבט באורח חייו משתנה ללא הכר. הזמן הפנוי העומד לרשותו הוא עצום מימדים והדרך בה ינצל אותו תקבע את עתידו במשך כל השנים שנותרו לו.

אם יתכנן את מהלכיו כראוי ויכלכל את מעשיו בתבונה, הוא עשוי למצוא את עצמו פעיל, עירני, נהנה, במצב רוח טוב ובמוראל גבוה. אפילו שינויים טבעיים במצב הבריאות (למעט מחלה קשה חלילה) לא ישפיעו יתר על המידה על איכות החיים שבנה לעצמו.

אם לעומת זאת יחיה בהמתנה למשהו שאולי יקרה, או ליוזמתם של אחרים, או בשקיעה בשגרה המנוונת של חיי בטלה, כי אז יהפכו חייו לדלים וחסרי תוכן, איכות חייו תיפגע אנושות, וגרוע מכך - הוא יסומן על ידי סביבתו המשפחתית והחברתית כקשיש נרגן, קרוב מאד למה שנהגו פעם לקרוא "עובר בטל".

ממצא בולט שני הוא שפע האפשרויות שהחברה המודרנית מעמידה לרשותם של אלה שפרשו מעבודתם. ראו כמה מגוון הוא ההיצע:

תחום הלמידה - החל מלימודים אקדמיים מסודרים לתואר, דרך השתלמויות ממושכות בנושאים ספציפיים, עבור דרך לימודים בתכניות משולבות שונות, סדנאות והרצאות למיניהן וכלה ברכישת ידע ומיומנויות לצורך עיסוק בתחביב מוגדר.

תחום התחביבים - גם כאן תמצאו שפע של אפשרויות, החל ממלאכות יד שונות, אמנות ואומנות, משחקי חברה וחשיבה, חוגי ברידג' ושחמט, חוגי טיולים בארץ ובחו"ל, נגינה בכלים שונים וכדומה.

תחום ההתנדבות - ההולך ומתרחב ומציע מסלולים שונים בהתאם לתחום התעניינותו או התמחותו של האדם או לפי הנושא שנראה לו חשוב עד כדי נכונותו לתרום לו מזמנו וממרצו.

במילים אחרות, מרגע שגדלו משמעותית הן "מרחב החיים" והן "מלאי הזמן האישי" השתנה גם צביונה של בועת הזמן עליה דברנו בראשית המאמר.

במובנים רבים היא רחבת מימדים יותר, שופעת אפשרויות, מציבה אתגרים ומרתקת.

שינוי זה נותן לנו מרחב החלטה גדול יותר בשאלה הקריטית: באיזה סוג של חיים ובאיזו איכות חיים אנו רוצים לחיות את שנותינו המאוחרות?

אני סובר שכל אחד מאתנו חייב לעצמו תשובה ברורה וחדה על השאלה החשובה הזאת, ולאחר שיענה עליה, שיתכנן את חייו בהתאם.

מכאן ואילך נבין מדוע נמצאים בתוכנו אלה שנתונים במצוקת העצב של הגיל השלישי, כיוון שלא השכילו לדעת לנהל את זמנם השופע, ובצידם את מאושרי הגיל המבוגר, אלה ששאבו מהפנאי שעומד לרשותם: אתגרים, הנאות, אושר, נחת, תוכן ועניין.

נראה לי שבית שבעה כוכבים, במהותו ובאופיו, מנתב את דייריו למחנה השני.

לו יהי חלקנו עם אנשים מאושרים אלה.

איכות החיים מתנות למצוא את עצמי טרדות הבדל אישיות למה שינוי למידה סוג של חיים החלטיות חיים מצוקה שמחה שמחת חיים
שעמום - ממה נובע שעמום? מהי מהותו? ומה לעשות כדי שלעולם לא ישעמם יותר?
...מהי מהותו? ומה לעשות כדי שלעולם לא ישעמם יותר? שעמום = זמן שבו האדם אינו מוצא את עצמו. שעמום = זמן שבו האדם אינו מוצא בו שום דבר טוב להיאחז בו. שעמום = זמן שאינו מקרב את האדם אל תכלית כלשהי. כאשר עבודה / פעולה אינה נותנת לאדם שום תועלת = עבודה משעממת. שעמום = חוסר ריגוש = חוסר הרגשת טוב. שעמום = מוות = רצון להיעלם. הדבר הטוב ביותר שהאדם יכול לעשות עבור עצמו, זה לא רק להעלים את השעמום לגמרי, אלא להעלים גם את האפשרות לשעמום. דהיינו, להגיע למצב שבו...
מבוא ללימוד אימוני כושר - סוגים של מידע, תהליכי הסקת מסקנות, ידע מבוסס היגיון, ידע מבוסס ניסיון, ידע מבוסס מחקרים, טעויות של אליעד כהן, ביקורת על אליעד כהן, ההסמכה של אליעד כהן, כושר ופיתוח גוף
מבוא ללימוד אימוני כושר - סוגים של מידע, תהליכי הסקת מסקנות, ידע מבוסס היגיון, ידע מבוסס ניסיון, ידע מבוסס מחקרים, טעויות של אליעד כהן, ביקורת על אליעד כהן, ההסמכה של אליעד כהן, כושר ופיתוח גוף
...אימוני כושר - סוגים של מידע, תהליכי הסקת מסקנות, ידע מבוסס היגיון, ידע מבוסס ניסיון, ידע מבוסס מחקרים, טעויות של אליעד כהן, ביקורת על אליעד כהן, ההסמכה של אליעד כהן, כושר ופיתוח גוף הרצאה על מבוא ללימוד אימוני כושר - סוגים של מידע, תהליכי הסקת מסקנות, ידע מבוסס היגיון, ידע מבוסס ניסיון, ידע מבוסס מחקרים, טעויות של אליעד כהן, ביקורת על אליעד כהן, ההסמכה של אליעד כהן, כושר ופיתוח גוף ועוד ידע שמבוסס על היגיון, ידע שמבוסס על ניסיון, ידע שמבוסס על ניסיון...
איך נוצרת התאהבות דמיונית? מהי שנאה דמיונית? איך לחזק אהבה? איך להיות חלק מהטוב של מישהו? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לחזק אהבה? איך ליצור חוויות טובות? איך ליצור קשר רגשי?
...דמיונית? מהי שנאה דמיונית? איך לחזק אהבה? איך להיות חלק מהטוב של מישהו? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לחזק אהבה? איך ליצור חוויות טובות? איך ליצור קשר רגשי? וכאן אבאר עוד דרך כיצד באפשרותך לחזק אהבה של מישהו כלפיך ולגרום לו לאהוב אותך ולהתאהב בך? ואיך נוצרת התאהבות דמיונית? ואיך נוצרת שנאה דמיונית? ואיך אפשר לחזק אהבה דמיונית? ואיך הדמיון יוצר התאהבות? ואיך באפשרותך ליצור משיכה והתאהבות? ועוד. וכפי שכבר הסברתי, האדם אוהב את מה שעושה לו טוב. והאדם...
להצליח / הצלחה - הכל כולל הכל על להצליח / הצלחה - רשימת כל הנושאים
...הכל על להצליח / הצלחה - רשימת כל הנושאים להצליח להצליח אחרי כישלון להצליח באופן חלקי להצליח באופן מוחלט להצליח באמת להצליח בבחינה להצליח בבית משפט להצליח בגדול להצליח בדייט להצליח בזוגיות להצליח בזוגיות מאושרת להצליח בחיים להצליח בחינוך להצליח בחינוך ילדים להצליח בכח המחשבה להצליח בכל דבר להצליח בכל תחום להצליח בכל תחום בחיים להצליח בכל תחומי החיים להצליח בלי להתאמץ להצליח בלי לנסות להצליח בלימוד להצליח בלימודים להצליח במבחן להצליח במבחנים להצליח...
סרטן העצמות - הבנות מהפכניות לפי הרפואה החדשה - חלק 2
...לפי הרפואה החדשה - חלק 1. שלב הריפוי: ברגע שנפתר הקונפליקט או עברה השפעת הטראומה נפסק תהליך פרוק תאי העצם ומתחיל שלב הריפוי, הכולל תהליך בניה מחדש של העצם או העצמות שנפגעו. ה"שחקנים" העיקריים בתהליך שיקום העצם הם חיידקים וכן תאי דם לא בשלים (בתחילה לויקוציטים ואח"כ גם אריתרוציטים) המיוצרים בכמויות גדולות ע"י מח העצם. תאים אלה אינם מסוגלים להתחלק ולהתרבות בעצמם ולכן הם אינם יכולים להיות תאים סרטניים. תאים אלה מתפרקים בקלות ע"י הכבד וכל כמות עודפת...
גוף נפש, כאב גופני, התמודדות עם כאב, כאבים בגוף, בעיות בריאות, בעיה נפשית, אושר, רבי נחמן מברסלב, אלוהים - 2
...כאב גופני, התמודדות עם כאב, כאבים בגוף, בעיות בריאות, בעיה נפשית, אושר, רבי נחמן מברסלב, אלוהים - 2 לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: גוף נפש, כאב גופני, התמודדות עם כאב, כאבים בגוף, בעיות בריאות, בעיה נפשית, אושר, רבי נחמן מברסלב, אלוהים. אליעד: ברור, הסברתי לך גם איך. קודם כל זאת ההבנה, בשורה התחתונה ההתבוננות הפנימית משנה את התפיסה שלך את עצמך, את הרצונות שלך, את התודעה שלך, ואז היא גם משנה את החוויה שלך. זאת הפואנטה. שאלה: אתה הסברת באתר...
אושר ומשמעותו
...את מצבו הנפשי והמנטאלי של האדם. פירושו הרגשה חזקה של שמחת חיים ולו סממנים פנימיים וחיצוניים כמו תחושות של התלהבות, רוגע ותקווה. להרגשת האושר יש שתי סיבות ראשיות: האחת היא סיפוק והשנייה היא רוגע. סיפוק נגרם כאשר האדם משיג את אשר רצה להשיג, או מצליח בדבר אשר רצה להצליח. מידת ועוצמת האושר הנגרמים מהסיפוק, נובעים מכמות ההצלחה או ממידת השגת הדבר המבוקש. הדבר הנוסף הגורם לתחושה חזקה של אושר הוא רוגע. זהו מצב בו האדם חש שלוה ושקט נפשי, וזרימה עם אנרגיית...
טיפול ב: דמיון מודרך - שינוי דפוסי החשיבה - הילינג אנרגטי
...הגעה למצב רגיעה והדרכה של המטופל לעבודה עצמית באמצעות הדמיון. חשוב להדגיש, שאין המדובר בהיפנוזה. המטופל מודע לנעשה בכל רגע, אחראי בעצמו לתהליך, שולט בהתקדמותו ויכול להפסיקו בכל שלב. בשיטה זו, בעזרת נשימות עמוקות, מגיע המטופל למצב של שלוווה ורגיעה ופעילות המח נעשית איטית יותר. במצב זה מתאפשרת גישה לתכנים המצויים בתת המודע. מתאפשרת התבוננות מזוית אחרת על רגשותינו ועל כאבינו ואף על אירועים שונים שחווינו בחיינו, ובכך אנו יכולים להתמודד איתם בצור...
בודהיזם - שמחה
...עוינים אנו חיים חסרי שנאה. 198 אכן, אנו חיים בשמחה חסרי ייסורים בין המתייסרים. בין המתייסרים אנו חיים חסרי ייסורים. 199 אכן, אנו חיים בשמחה חסרי כמיהה בין הכמהים. בין הכמהים אנו חיים חסרי כמיהה. 200 אכן, אנו חיים בשמחה חסרי קשרים לדבר. ניזונים מהתעלות נחייה כישויות הקורנות. 201 ניצחון מוליד טינה המובס חי בכאב. השלווים חיים בשמחה וזונחים ניצחון ותבוסה. 202 אין אש כתשוקה ואין אסון כשנאה אין מחלה כמצרפים ואין ברכה הנעלה מהשלווה. 203 רעב הוא המחלה הגרועה...
מציאות מדומה - האם אנחנו וירטואליים?
...האם אנחנו וירטואליים? העולם של World of Warcraft כאנלוגיה וירטואלית למציאות, או המציאות עצמה? אחת החברות המובילות בתחום משחקי המחשב הינה חברת Blizzard ואחד ממשחקי המחשב של חברה זו נקרא World of Warcraft. משחק זה הוא אנלוגיה וירטואלית למציאות שלנו ולפעמים אף נידמה לי שזו המציאות עצמה. לפני מספר שנים נפל לי האסימון בעניין זה, בעת שצפיתי בבני גיא משחק במשחק זה. מיכאל אנג'לו אמר פעם: "אדם מצייר במוחו ולא בידיו", כמעט כל מערכת שקיימת בעולם המכאני או הממוחשב...
בודהיזם - רשת כל ההשקפות - 2
...2.1. נזירים, ישנם פרושים וברהמינים המאמינים בנצחיות בנוגע לכמה דברים ולא מאמינים בנצחיות בנוגע לדברים אחרים, אשר טוענים שהעצמי והעולם הינם נצחיים מכמה בחינות ואינם נצחיים מכמה בחינות אחרות על פי ארבע עילות שונות. מה הן 2.2. בחלוף תקופה ארוכה, נזירים, במוקדם או במאוחר, מגיעה העת שבה היקום מתכווץ. בזמן שהיקום מתכווץ, רוב היצורים החיים נולדים מחדש בעולם - הברהמא אבהסרה [38]. ושם הם חיים, יצירי תודעה [39], ניזונים מתחושות התעלות [40], קורני - אור מעצמם...
זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלְךָ מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 5
.../ זאזן - חלקים מלך מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 5 ראה גם: זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלך מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 4. 24. לך שאומר שנזירים מנהלים עסק נוח זה יכול היה להיות מצחיק לו רוחות - רפאים היו רודפות בכל פעם שנזיר מקלקל טקס - קבורה [ביפן (בתקופתו של סאווקי כמו גם היום) הנזירות היא בעיקר עסק של עריכת טקסי - קבורה. המת],. אבל אפילו כשנזירים מקלקלים טקסי - קבורה, רוחות - רפאים לא עושות דבר. לכן חיי הנזיר מרחפים בלימבו. מה בכלל עושים הנזירים...
אינטליגנציה גאונות ומחוננות
...למה שאפשר לחשוב ההבדל הוא לא בכמות ה IQ זה טעות משמעותית במאמר זה אני יסביר איך אדם בעל IQ מתחת לממוצע לדוגמה 90 IQ יכול להיות גאון בעוד אדם בעל 140 IQ יכול להיות רק מחונן ולא גאון במאמר זה נסביר למה מחוננות היא למעשה שלב בין גאונות לכישלון ולמה יש מקרים חריגים בהם אדם יכול להיות גאון עצום ולמעשה מפגר כלומר נסביר איך אדם יכול להיות גם גאון וגם מפגר בו זמנית דבר שעל פניו הוא לא הגיוני. בשביל להבין את המושג אינטליגנציה צריך להבין קודם כל שני דברים...
האם צמחים מרגישים? יש להם נשמה?
...ניסויים מדעיים שמגבים את דבריי - לא הייתי מתיימר לכתוב מאמר זה המוכיח שלכל כוח נע יש כוח שמניע אותו - לכל חומר שנע בעולם יש חומר רוחני שמחיה אותו ונותן לו חיות - גם צמחים וגם דומם - מה זה אומר עלינו כיצורים רוחניית? קליב בקסטר, מומחה לפוליגרף (מכונת אמת) החליט לחבר בשנת 1966 את האלקטרודות של המכשיר לצמחים ולא לבני אדם. כאשר השקה אותו מומחה את העציץ שבמשרדו הגיב הצמח כאילו אדם מתרגש מעט ונרגע. המומחה לא האמין למראה עיניו והחליט לשרוף את העלה כדי לראות...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 150  👈2 ב 250  👈4 ב 350     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? דיכאון? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם לחץ? כעס ועצבים? איך להשיג איזון נפשי? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך למצוא זוגיות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להיות מאושר ושמח? איך לקבל החלטות? איך להעביר ביקורת בונה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להצליח בזוגיות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך להתמודד עם גירושין? איך לפרש חלומות? איך לנהל את הזמן? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לשתול מחשבות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשפר את הזיכרון? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להעריך את עצמך? איך להאמין בעצמך? איך לשנות תכונות אופי? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להיגמל מהימורים? איך לעשות יותר כסף? איך לא להישחק בעבודה? איך ליצור אהבה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לחנך ילדים? איך לטפל בהתנגדויות מכירה ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה יש רע בעולם? איך להנות בחיים? למה העולם קיים? בשביל מה לחיות? מה המשמעות של החיים? האם לדומם יש תודעה? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? אולי אנחנו במטריקס? איך להיות מאושר? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש בחירה חופשית? האם יש משמעות לחיים? האם אפשר לדעת הכל? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? למה לא להתאבד? האם יש או אין אלוהים? איך נוצר העולם? איך להיות הכי חכם בעולם? למה יש רע וסבל בעולם? האם הכל אפשרי? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש אמת מוחלטת? האם באמת הכל לטובה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? מי ברא את אלוהים? איך נוצר העולם ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי להרזיה, מאמן אישי להפרעות קשב, קואצ'ר פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0938 שניות - עכשיו 24_09_2020 השעה 16:46:22 - wesi4