ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 6 ✔* תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 5. בפרק הקודם היגעתי למסקנה שבני ... - ידע להצליח, התפתחות אישית ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 6

* תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 5.

בפרק הקודם היגעתי למסקנה שבני האדם אינם מעבירים ביניהם מידע - כי אם כלים; זאת כי המידע הוא אישי, סגולי, אין אדם "שלועס" באותו האופן את אותו המידע... כולנו קוראים את אותו הספר, אך כל אחד יעבד את המידע שמכיל באופן אחר ויושפע ממנו באופן שונה... לכן אני קורא למידע שהכיל הספר "כלי"; נחשפתי לעוד כלי דרך הספר שקראתי, דרכו אעבד את מכלול המידע שנמצא בידי. לכן כל אחד יהנה מאותו הספר, מאותה המוזיקה, או מאותו האוכל באופן נבדל... אפילו משוואה מתמטית - אינה אלא כלי ביד האדם וכל אחד ישתמש בו באופן שונה.

הבעיה מתחילה כאשר מתבלבל האדם ומבלבל בין הכלים, ואז הפטיש ישמש לו לכתיבה, העט לחרישה, והספר לעטיפה... הבעיה גודלת כאשר מבחין האדם שהפטיש שבידו אכן לא כותב, או אז הוא מחפש לו כלי חלופי לכתיבה; וכאשר הכלי החלופי לא עונה על הדרישה מחפש לו וכמובן עוד כלי ועוד, עד שמתרבים הכלים שברשותו והערבוביה חוגגת; וכמספר הכלים החלופיים כך מספר פעימות מונה הבילבול... בשלב מסויים פעימות המונה כה מתרבות עד שהערבוביה ואי - הסדר שולטים באדם, הטירוף אופף אותו ומשבש את דעתו. לרמת בילבול זו הגיע דור הפלגה, ומספר דורות אחריו נולדה התורה לעשות סדר בערבוביה ולהחזיר את הכלים אל כנם.

לאפס את המחוג; את זאת ביקשה התורה לעשות (לכאורה). אבל הבעיה היא שישנם שישה מליארד מחוגים להחזיר... כי לא כולנו השתמשנו באותם כלים חלופיים, לא כולנו התבלבלנו באותו האופן; יש להחזיר כל אחד אל המחוג האישי שלו מהיכן שנעצר... יש לתת לכל אחד את כליו האישיים באופן שיחזור דרכם אל אותו הרגע בו נפרד מהם; יש לכתוב שישה מליארד ספרים ומסרים בלעדיים כאשר כל ספר ומסר שונה מהיסוד מחברו; יש לצייר שישה מליארד מפות מפותלות ונבדלות באופן שכל משתמש יחזור דרך מפתו הבלעדית אל כליו המקוריים, ועבודה מעין זו אינה פשוטה... זהו אם תרצה המבחן האלוקי - הניתן לעשות עבודה מעין זו?

התהייה האחרונה מקבלת משנה תוקף, כאשר סופרים את המסרים והספרים שבידינו ורואים שיש לנו ביד רק טקסט אחד! רק תורה אחת המתיימרת להיות אלוקית! הכיצד! הכיצד שישה מליארד משתמשים יקבלו ממנה את ההדרכה הפרטית, יאפסו דרכה את מחוגם האישי עד - מאוד, ימצאו דרכה את הכלים המקוריים שלהם, ויבחינו דרכה במפתם האישית שאמורה לשמשם בדרכם המפותלת חזרה אל נקודת האיפוס, אל ההתחלה... הישנה אפשרות כזאת?

ובכן רק במצב אחד יכולה להתקיים אפשרות כזאת: כאשר נצמד לטקסט הכתוב מדריך אינדיבידואלי אישי לכל משתמש ומשתמש מששת מליארדי המשתמשים, או אז כל אחד יקבל את את המסר האישי שלו ויבחין במפתו הפרטית מתוך הטקסט המשותף שפונה לכאורה לכל מאן דבעי.

רוצה להגיד שהתורה היא אישית, פרטית, בלעדית עבור כל אדם ואדם. רק באופן הזה יכול להתקיים בה המבחן האלוקי; אם תרצה - רק אם היא כזאת (שמעניקה הדרכה נקודתית - אישית) יכולה להיות אלוקית.

במילים אחרות, אינך יכול לבקש מישות כלשהי את הוכחת קיום אלוקים, כי רק אתה יכול להבחין בקיומו דרך הערוץ הפרטי שלך עימו, כי הרי אמור להיות לך מדריך אישי הצמוד לטקסט הכתוב... ואם אתה מבחין בהדרכה האישית הזו - סימן שיש לך מדריך / אלוקים; ואם אינך מבחין - סימן שאין לך אלוקים. אולי ולא הצלחת להבחין בו, אולי לא ניסית; ואולי איננו. בכל אופן, התשובה לשאלת קיום אלוקים אתה מחזיק בה - כי רק אתה יכול להבחין בה, אין מלבדך אחר.

בזאת מסתכמת התשובה התקנית לשאלת קיום אלוקים שהידהדה מדורי דורות.

למרבה הצער והפליאה, ועל פני דורי הדורות אף אחד לא הבחין בעובדה הפשוטה הזאת: אין ולא קיימת שום התייחסות בתורה למונח "אלוהים" השגור בפינו כפי שאנו מבינים אותו בפועל! אנחנו מבינים את המונח הזה כאלוה, כוח העל, אלוהים, האל; והמשמעות היחידה שלו בתורה היא: המדריך, המעניק הדרכה. (מלשון "ואתה תהיה לו לאלהים" - שמות ד')

מכאן עוד הבהרת משנה שגם חלפה על פנינו לדורותינו: אין ולא קיימת שום התייחסות בתורה לשאלת "קיום אלוהים" השגורה בפינו - מסיבה טכנית פשוטה: הכיצד אצהיר על קיומי (כאלוה) בפני מי שלא הבחין בי? וגם אם "המבחין" יבקש, מתוך סקרנותו גרידא, להעמיד את כליו "המקוריים" (שחזר אליהם בעזרתו הצמודה של המדריך) למשימת גילוי מהות המדריך - הכיצד אצהיר על קיומי (כאלוה) בפני מי שעומדת בפניו משימה זו? (כלומר ההצהרה "אני נמצא" מופנת למי שמציאות האלוה האין - סופי גלויה לו בשלמותה, והגדרה מעין זו לא יכולה להיות תקנית לעולם)

"אלהים", איפוא, הוא המדריך; ומה אם כן משמעות השם המפורש המופיע בתורה - (יהוה) ?

מקובל לכנות את השם המפורש כשם ההווייה, ואכן זהו שמה של "ההווייה": המציאות שבמסגרתה מתהווים הדברים, מתרחשים, מופיעים. תאר לך גל ארוך שמכיל את כל היקום... כל התופעות והמופעים מתרחשים במסגרתו. זהו שם ההווייה. בלשונינו היום, אפשר לתרגם את שם ההווייה ל - "מציאות".

משה רבינו חקר אודות המונח הזה "שם ההווייה", והתורה מביאה לנו את סיכום מחקרו זה ב - שמות ג, עמדתי על הפרטים במאמרי "הגירוש מגן - עדן". להלן הקישור לפרק שעוסק בזאת:

http://tora.us.fm/tnk1/tora/dvrim/dm - 06 - 04 - shabot. html

בכל אופן, ולעניינינו, השם המפורש הוא התחום של המציאות; הוא המרחב שבמסגרתו מופיעים ומתרחשים הדברים; זה הטבע.

אם כן, מה משמעות המשפט: "וידבר יהוה אל משה לאמר"

- הבחין משה מתוך המציאות הכללית בדברים האלה...

"וידבר משה לפני יהוה לאמר"

- הגיב משה על דבר מה מהמציאות שזה עתה נגלה לעיניו - בדברים האלה...

"ויאמר אלהים אל משה ", "ויאמר משה אל האלהים" - זהו דו - שיח ממשי ואישי עד מאוד, בין המדריך האישי לבין המודרך. (בשני הפרקים ג, ד של שמות ניתן לגעת באבחנה הזאת)

התורה מתחילה את דבריה עם מסע ישיר אל תוך שני המונחים האלה: אלהים, יהוה, זו המשימה הראשונה שלוקחת התורה על עצמה: להסביר לקורא את המשמעות המקורית של שני המונחים האלה וההבדל ביניהם.

נגעתי בשלושת חיבורי האחרונים (מידע, הגירוש מגן - עדן, לזכר רועי קליין) באבחנה הנגזרת מהפרק הראשון של בראשית: הפרק הראשון הוא שיעור בן שבע פרקים, אם תרצה - בן שבע פגישות, כאשר בכל פגישה מועבר אותו החומר שנלמד בפגישה הקודמת אך באופן מפורט יותר. כלומר, תלמיד "חכם" אין לו את הצורך ביתר השיעורים, הוא יכול להסתפק בשיעור הראשון ולפסוח על ששת השיעורים. תלמיד פחות חכם יצטרך גם את השיעור השני (היום השני). וכך עד שמגיעים לשיעור השביעי המפורט ביותר...

תלמיד מס' 7 איפוא, הוא התלמיד הכסיל מכולם; הוא היה צריך לעיין בכל השיעורים כולל השביעי האחרון המפורט ביותר, בשביל לקשר בין הדברים ולעמוד על מהות השיעור הכללי. אולם ישנם כסילים ממנו, ואין הוא האחרון ברשימה... אשר על כן הגיע הפרק השני של בראשית שגם הוא מורכב ממספר פגישות, ואחריו הפרק השלישי, והרביעי, עד הפרק האחרון של התורה המסתיים במילים "לעיני כל ישראל". מי שהזדקק לפרק האחרון הזה והגיע אל המילה האחרונה, יכול מתוך הבושה לכלוא את עצמו לכל חייו בחדר סגור...

ומהו השיעור הכללי? מה הביג דיל הזה? איזה מסר מכיל השיעור הזה שכל התורה סובבת אותו!

- על זאת אדבר בפרק הבא; לכן ומתוך השמירה על הרייטינג של הסידרה לא אגלה את המסר; אבל אני מוכן לגלות מה אין במסר הזה: הוא איננו מדבר על קיום "השם" - "המונח" השגור בפינו. הוא איננו מדבר על עבודת השם. הוא איננו מדבר על סדר בריאת העולם ולא שורד בפנינו את סדר ההסטוריה האנושית... נדבר איפוא בפרק הבא...

את הסקירה הזאת הבאתי במטרה להסביר את המשימה הראשונה שלקחה התורה על עצמה: להסביר לקורא את המשמעות המקורית של שני המונחים (יהוה, אלהים) וההבדל ביניהם. ההסבר הזה יועד לתלמיד הכסיל ביותר, זה שאמור להשתמש בכל פרקי התורה...

בפרק הראשון "שיחק" אלהים - ללמדך שאין זה אלא הדרכה אישית ביותר... התורה פונה אל כל קורא וקורא ואומרת: זהו שיעור אישי; ללא הדרכה אישית ונקודתית - אינך יכול לעמוד על הפרק הזה (השיעור הזה), אשר על כן פקח אוזניך ושמע את התדר האישי שלך, דרכו תעמוד על הדברים...

שם השחקן בפרק השני "יהוה אלהים" - לאשר את התהייה הטבעית שלך: ומדוע אמור אני להטות את אוזני למדריך הזה? והרי חסרים מדריכים בעולם... ?

התשובה היא חדה וחלקה: תהייתך תקנית; אשר על כן אתה יכול להישמע רק להדרכה נקודתית בטבע; היינו רק כאשר תבחין בתיאום המלא של הדרכתך עם המציאות, עם הטבע. בלעדי אבחנה כזו ברמה האישית, תהייתך תישאר על כנה.

גם בפרק השלישי שיחק אותו השחקן (יהוה אלהים) על במה אחרת, מיוחדת יותר וכאילו ניסה לתת למודרך לתרגל את האבחנה שניתנה לעיל; ואכן מופיע התואר "אלהים" בפרק הזה רק פעם אחת במקומו המדוייק, בעוד ביתר המקומות נותר הכינוי (יהוה אלהים) על כנו... והחל מהפרק הרביעי שני התוארים נפרדים, כל אחד למקומו הנכון.

מי אמר שיש לנו כאן מדריך והדרכה... מי אמר ש - יהוה הוא האלהים, הוא הוא המדריך, הוא הוא הטבע...

- תשובה חדה וחלקה, ומקורה באותה "הישות המדריכה" שהעירה את הסוגיה ראשונה: זה התנאי ש - יהוה הוא האלהים, הוא המדריך, הוא הוא הטבע... בלעדי ישום התנאי הזה אין קיום ל - יהוה אלהים; ורק אתה ברמה האישית יכול לאשר או לשלול את זאת.

בפרק הבא נעמוד על המסר שאמורים "לשמוע" אותו בתדר אישי, ואם לא נצליח לשמוע - הרי אין מדריך ואין אלהים...

* תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 7.

הבדל המציאות הוכחות מטרות משמעות ה בשלמות הדרכה צער לעשות סדר הסברים מיוחד עקדת יצחק פילוסופיה תאולוגיה תיאולוגיה
ריבאונד אחרי פרידה, בגידות, אחרי פרידה איך להתנהג, זוגיות חדשה אחרי פרידה, להיות ריבאונד, התאהבות אחרי פרידה, זוגיות אחרי פרידה, להתאהב אחרי פרידה, האם אני ריבאונד? הייתי ריבאונד, האם אפשר להתאהב בריבאונד? התחלת קשר חדש
ריבאונד אחרי פרידה, בגידות, אחרי פרידה איך להתנהג, זוגיות חדשה אחרי פרידה, להיות ריבאונד, התאהבות אחרי פרידה, זוגיות אחרי פרידה, להתאהב אחרי פרידה, האם אני ריבאונד? הייתי ריבאונד, האם אפשר להתאהב בריבאונד? התחלת קשר חדש
...אחרי פרידה, להיות ריבאונד, התאהבות אחרי פרידה, זוגיות אחרי פרידה, להתאהב אחרי פרידה, האם אני ריבאונד? הייתי ריבאונד, האם אפשר להתאהב בריבאונד? התחלת קשר חדש הרצאה על ריבאונד אחרי פרידה, בגידות, אחרי פרידה איך להתנהג, זוגיות חדשה אחרי פרידה, להיות ריבאונד, התאהבות אחרי פרידה, זוגיות אחרי פרידה, להתאהב אחרי פרידה, האם אני ריבאונד? הייתי ריבאונד, האם אפשר להתאהב בריבאונד? התחלת קשר חדש ועוד האם זאת אהבה אמיתית? זוגיות יציבה, מה זה ריבאונד? איך מתאהבים...
למה מגיע לך יחס כזה? שיפוטיות שגויה, מציאות שעולה על כל דמיון, דמיון שעולה על כל מציאות, התאהבות לא הגיונית, אוהב את מי שלא אוהב אותך, למה אוהבים אותך? למה שונאים אותך? למה לא אוהבים אותך? מה עשית רע? למה הוא לא אוהב אותך? למה היא לא אוהבת אותך?
...דמיון, דמיון שעולה על כל מציאות, התאהבות לא הגיונית, אוהב את מי שלא אוהב אותך, למה אוהבים אותך? למה שונאים אותך? למה לא אוהבים אותך? מה עשית רע? למה הוא לא אוהב אותך? למה היא לא אוהבת אותך? וכאן אבאר עוד נקודה חשובה לגבי איך המוח של הבן אדם עובד. ואסביר איך זה שלפעמים בן אדם אוהב מישהו שעושה לו רע, ולפעמים בן אדם שונא משהו שעושה לו טוב? ולמה לפעמים מתאהבים באנשים הלא נכונים? ואיך לפעמים חושבת אישה מוכה? ועוד. והנקודה היא, כי לפעמים המציאות עולה על...
הכנסה פסיבית, מהי הכנסה פאסיבית? איך לייצר הכנסה פסיבית? איך מגדילים הכנסה פסיבית? איך עושים כסף בקלות? איך להיות יותר עשיר? איך לעשות כסף בקלות? איך להתעשר? שיטות להכנסה פסיבית, אפיקי הכנסה, הכנסה אקטיבית
הכנסה פסיבית, מהי הכנסה פאסיבית? איך לייצר הכנסה פסיבית? איך מגדילים הכנסה פסיבית? איך עושים כסף בקלות? איך להיות יותר עשיר? איך לעשות כסף בקלות? איך להתעשר? שיטות להכנסה פסיבית, אפיקי הכנסה, הכנסה אקטיבית
...פסיבית? איך עושים כסף בקלות? איך להיות יותר עשיר? איך לעשות כסף בקלות? איך להתעשר? שיטות להכנסה פסיבית, אפיקי הכנסה, הכנסה אקטיבית הרצאה על הכנסה פסיבית, מהי הכנסה פאסיבית? איך לייצר הכנסה פסיבית? איך מגדילים הכנסה פסיבית? איך עושים כסף בקלות? איך להיות יותר עשיר? איך לעשות כסף בקלות? איך להתעשר? שיטות להכנסה פסיבית, אפיקי הכנסה, הכנסה אקטיבית ועוד שיטות לעשות כסף, שיטות לעשות הכנסה פסיבית, שיטות להתעשרות מהירה, איך ליצור הכנסה פסיבית באינטרנט? שיווק...
דיאטה, מסה וחיטוב ביחד, מסה וחיטוב בו זמנית, העלאת מסה וחיטוב, עלייה במסת שריר, ירידה במסת שומן, איך מורידים אחוזי שומן ומעלים מסת שריר? איך להתחטב בלי לאבד מסת שריר? חיטוב ללא איבוד שריר, איך להעלות מסת שריר ולהוריד שומן?
דיאטה, מסה וחיטוב ביחד, מסה וחיטוב בו זמנית, העלאת מסה וחיטוב, עלייה במסת שריר, ירידה במסת שומן, איך מורידים אחוזי שומן ומעלים מסת שריר? איך להתחטב בלי לאבד מסת שריר? חיטוב ללא איבוד שריר, איך להעלות מסת שריר ולהוריד שומן?
...העלאת מסה וחיטוב, עלייה במסת שריר, ירידה במסת שומן, איך מורידים אחוזי שומן ומעלים מסת שריר? איך להתחטב בלי לאבד מסת שריר? חיטוב ללא איבוד שריר, איך להעלות מסת שריר ולהוריד שומן? הרצאה על דיאטה, מסה וחיטוב ביחד, מסה וחיטוב בו זמנית, העלאת מסה וחיטוב, עלייה במסת שריר, ירידה במסת שומן, איך מורידים אחוזי שומן ומעלים מסת שריר? איך להתחטב בלי לאבד מסת שריר? חיטוב ללא איבוד שריר, איך להעלות מסת שריר ולהוריד שומן? ועוד איך להעלות מסת שריר ולהוריד שומן? איך...
איך לטפל בטראומה? קורבן אונס, טיפול בטראומה מינית, טיפול בטראומה נפשית, טיפול בפוסט טראומה מאונס, טיפול נפשי בטראומה, פגיעה מינית, אלימות מינית, תקיפה מינית, התמודדות עם אונס, טיפול בטראומות
איך לטפל בטראומה? קורבן אונס, טיפול בטראומה מינית, טיפול בטראומה נפשית, טיפול בפוסט טראומה מאונס, טיפול נפשי בטראומה, פגיעה מינית, אלימות מינית, תקיפה מינית, התמודדות עם אונס, טיפול בטראומות
...מינית, טיפול בטראומה נפשית, טיפול בפוסט טראומה מאונס, טיפול נפשי בטראומה, פגיעה מינית, אלימות מינית, תקיפה מינית, התמודדות עם אונס, טיפול בטראומות - פרומו אתה קודם אמרת נגיד לדוגמא בחורה עברה אונס נכון? ש: כן. אליעד: ואז אנחנו נשאל האם באמת זה קרה ואז מה אם זה קרה. ש: כן. אליעד: עכשיו האם באמת זה קרה במובן מה באמת זכור לך שקרה ונניח שהפרטים שזכרו לה שקרו באמת קרו אבל הרבה פעמים היא תוסיף לסיפור. ש: את ההשפלה. אליעד: שנייה היא תוסיף לסיפור פירושים...
ניתוח סיבתיות עתידית, איך להבין דבר מתוך דבר? רצונות מנוגדים, דוגמא לניתוח דבר מתוך דבר, בינה מלאכותית, machine learning, למידת מכונה, איך לפתח אינטואיציה? איך לחזות את העתיד? ראייה ממוחשבת, איך המוח חושב?
ניתוח סיבתיות עתידית, איך להבין דבר מתוך דבר? רצונות מנוגדים, דוגמא לניתוח דבר מתוך דבר, בינה מלאכותית, machine learning, למידת מכונה, איך לפתח אינטואיציה? איך לחזות את העתיד? ראייה ממוחשבת, איך המוח חושב?
...רצונות מנוגדים, דוגמא לניתוח דבר מתוך דבר, בינה מלאכותית, machine learning, למידת מכונה, איך לפתח אינטואיציה? איך לחזות את העתיד? ראייה ממוחשבת, איך המוח חושב? - פרומו הרצאה על ניתוח סיבתיות עתידית, איך להבין דבר מתוך דבר? רצונות מנוגדים, דוגמא לניתוח דבר מתוך דבר, בינה מלאכותית, machine learning, למידת מכונה, איך לפתח אינטואיציה? איך לחזות את העתיד? ראייה ממוחשבת, איך המוח חושב? - פרומו ועוד מחשבות אקראיות, מחשבות סיבתיות, הכל אקראי או הכל סיבתי...
קושי לעשות - מהו הדבר, שהכי קשה בעולם לעשות אותו?
...לעשות אותו? כי בעולם שלנו יש המון מומחים, שמתמחים בלעשות כל מיני דברים שנראים כבלתי אפשריים. אבל יש דבר אחד, שכל המומחים בעולם, עם כל השכל שלהם, ועם כל היצירתיות שלהם וכולי, כולם ביחד לא יכולים לעשות אותו. והוא הדבר, שהכי קשה בעולם, זה לעשות אותו. והוא, לעשות "כלום" / לעשות "שום דבר". כי טבע האדם, הוא לעשות תמיד. והאדם עושה תמיד, בין אם זה בפועל, ובין אם זה במחשבה שלו. ואפילו כאשר האדם ישן, הוא חולם שהוא עושה ועושה וכולי. והדבר שהכי קשה בעולם לעשות...
מעל טבע האדם
...כפי שהתבאר האדם יכול למחוק את עברו כאילו לא היה בכלל, ואז להרגיש שהוא נולד מחדש, ואז יש אמרה מעניינת שגורסת שלא רק העבירות שהאדם עושה נעלמות אם הוא בשיא שלו הן הופכות לו לזכויות, אז הדברים אמורים גם במובן של חיי היום יום. ככל שהאדם התנסה בדברים שהפילו אותו עכשיו הוא יודע להגן על עצמו מדברים אלו והוא מחוסן מפני נפילות שכאלו. הוא כבר למד להתגונן מהדברים ועכשיו כל הדברים שהוא קלט שליליים עכשיו הם הפכו ליתרון עבורו. כפי שאומר המשפט: איך האדם הופך למומחה...
מדיסוגסטיה - השילוב היעיל של מדיטציה ואוטוסוגסטיה
...מדיטציה ואוטוסוגסטיה הינן כלים יעילים להשפעה על הנפש והגוף, למי שיודע להשתמש בהן. אלה טכניקות שונות, שלהן אפקט על תת ההכרה וקיימת חפיפה חלקית ביניהן. מאמר זה ינתח את אופציית השילוב בין שתי השיטות באופן שיאפשר ניצול היתרונות של כל שיטה. אופציה זו תקרא להלן מדיסוגסטיה. שיטת הפעולה של המדיטציה לעומת האוטוסוגסטיה המטרה העיקרית של המדיטציה היא הרגעת הנפש. מטרה זו מושגת על ידי מנוחה, עצימת עיניים, הסדרת הנשימה, ניסיון להינתק מגירויים והשפעות חיצוניות,...
נבואות שהתגשמו, נבואות התנ"ך, אמיתות התורה, אלוהים - מה האמת?
...התנ"ך, אמיתות התורה, אלוהים - מה האמת? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: נבואות שהתגשמו, נבואות התנ"ך, אמיתות התורה, אלוהים - מה האמת. שאלה שנשאלתי לגבי נבואות שהתגשמו בתורה בתנ"ך, ואם יש נבואות שהתגשמו כנראה רק אלוהים נתן את התורה כי רק הוא יודע, ולכן אנו מחויבים וכו'. אז קודם כל ברמה העובדתית אפשר להתחייב על כך שלא כל הנבואות התגשמו וניתן בוודאות להוכיח שנבואות שהיו אמורות להתגשם ועוד לא יתגשמו, ומי שיחפש ימצא. דבר שני יש המון כשלים לוגיים...
תלות גופנית - מבוא
...- מבוא מצב של תלות הוא מצב פסיכולוגי או גופני המתפתח כאשר האדם הנוטל תרופות או סמים, אינו יכול להפסיק לעשות בהם שימוש או להפחית במינונים שלהם בלי שיסבול מתסמונת נסיגה. יש תרופות או סמים הגורמים בעקבות הפסקתם ובמקרים חריגים גם כאשר אין מגבירים ומעלים את המינונים שלהם, תסמונת נסיגה קשה במיוחד ולמעשה תסמונת של גמילה. התלות בסמים או תלות בתרופות בעלות השפעה דומה נחלקת לשני סוגים, תלות פיזית ותלות נפשית. התלות הפיזית מאופיינת בהפרעות גופניות קשות ואילו...
הגשמת משאלות באמצעות דמיון מודרך
...ביותר שיש ברשותנו. במדיטציה בדמיון מודרך אנו משלבים את הדמיון עם הנשימות ועם התחושות. זוהי חוויה מיוחדת במינה. תרגיל קצרצר בהדמייה: עיצמו עיניים, דמיינו שאתם ניגשים למקרר, פותחים את דלת המקרר, מריחים את הריחות שבמקרר, חשים את תחושת הקרירות מהמקרר, רואים את מה שנמצא שם במדפים השונים. הושיטו את ידכם למגירת הפירות והירקות והוציאו משם לימון, הניחו אותו על השיש או על השולחן ובעזרת סכין חדה חצו אותו לשניים. הריחו את ריח ההדר של הלימון עולה באפכם. סחטו...
הפרעת גוף דיסמורפית - מבוא
...הפרעה בדימוי הגוף (באנגלית: Body dysmorphic disorder, BDD) היא הפרעה סומטופורמית, שהסובלים ממנה מוטרדים בצורה מופרזת ממאפיינים בהופעתם החיצונית שהם תופסים כפגמים, דבר הגורם להם מצוקה עזה או פוגע בתפקודם בתחומי חיים שונים, כמו תעסוקה או חיי חברה. בחלק מהמקרים הפגם הוא מינורי, פגם קטן שאחרים אינם מייחסים לו חשיבות, ובמקרים אחרים הפגם אינו קיים ורק האדם הסובל מההפרעה רואה אותו. אנשים עם הפרעת גוף דיסמורפית חושבים שהפגם לכאורה פוגע בצורה ניכרת בהופעתם...
טיפול התנהגותי - מבוא
...Behaviour therapy) הוא טיפול פסיכולוגי המתבסס על תאוריית הלמידה הביהייביוריסטית. הטיפול מניח שהפרעות נפשיות הן דפוסי התנהגות, או הרגלים לא יעילים שנלמדו במהלך החיים. מטרת הטיפול היא שינוי דפוסי ההתנהגות של המטופל תוך שימוש בעקרונות ביהייביוריסטים כמו התניה קלאסית והתניה אופרנטית. תוכן עניינים: 1 היסטוריה 2 שיטות טיפול 2.1 ניתוח התנהגות יישומי 2.2 כלכלת אסימונים 2.3 הקהייה שיטתית 2.4 חשיפה ומניעת תגובה היסטוריה: הביהייביוריזם כשיטת טיפול החל ב - 1924...
נומרולוגיה - במסתורי הנומרולוגיה - חלק 2
...- חלק 2 נומרולוגיה - במסתורי הנומרולוגיה - חלק 1. - איזה מין שם זה אנוק? - "פרוש השם הוא פתית שלג באסקימוסית, והשם בהחלט עושה לילדה בעיות בחיים. " - ואימא שלה לא התייעצה איתך? - "אימא שלה הגיעה מניו יורק, ולא ידעה על הנומרולוגיה דבר. " היא מומחית בתחום של בחירת שם לתינוק, התאמה זוגית וייעוץ בבחירת תעסוקה. "תמיד ידעתי שיש לי נטייה רוחנית ואמונה, שאין מקריות והכל מונחה בצורה מאד מדויקת", היא מספרת באתר האינטרנט, "כבר בגיל צעיר, המון חלומות שחלמתי קרו...
מתי לא כדאי לחשוב יותר מצעד אחד קדימה? מתי רק צעד אחד קדימה הוא האידיאלי?
...צעד אחד קדימה הוא האידיאלי? מתי לא כדאי לחשוב יותר מצעד אחד קדימה? מתי רק צעד אחד קדימה הוא האידיאלי ביותר? אם קיבלת על עצמך להשתפר במשהו ולאמץ הנהגה טובה כל שהיא, אתה בוודאי יודע בכמה קשיים אתה נתקל על צעד ושעל ליישם אותה. אתה בוודאי חושב שזה מאוד קשה להשתנות ושזה ממש בלתי אפשרי לשנות את עצמך ביום אחד. אתה רואה הרים גבוהים שאתה צריך לטפס עליהם ושעדיין אינך יודע במה עוד אתה תתקל בדרך להגיע לפסגה. בקיצור אין לך ממש מושג כיצד לכבוש את הפסגה ולהגיע...
כל הטוב שבעולם - להשתנות ולהתחיל חיים חדשים - זה אפשרי!
...ולהתחיל חיים חדשים - זה אפשרי! כל הטוב שבעולם במעוף לחיים טובים להשתנות ולהתחיל חיים חדשים - זה אפשרי! הרבה פעמים אנחנו רוצים להשתנות, להתחיל חיים חדשים ולפתוח דף חדש, במערכות יחסים, עם הבעל, הילדים, החותנת הבוס וגם עם עצמנו אבל תמיד נשאלת השאלה איך עושים את זה? מהו שינוי? שינוי הוא בדק בית נפשי - חזרה בתשובה. הוא ניקוי מחשבותינו, עשית סדר בחדרי לבבנו, השתחררות מאמונות וממחשבות שליליות שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי החיים. שינוי הוא בחירה בחיים - בטוב...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 150  👈2 ב 250  👈4 ב 300     📞 050-3331-331
להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה לא להתאבד? מה המשמעות של החיים? האם המציאות היא טובה או רעה? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? האם באמת הכל לטובה? למה יש רע וסבל בעולם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש משמעות לחיים? איך נוצר העולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש או אין אלוהים? האם יש אמת מוחלטת? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם יש בחירה חופשית? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם לדומם יש תודעה? מי ברא את אלוהים? איך נוצר העולם? אולי אנחנו במטריקס? האם הכל אפשרי? מה יש מעבר לזמן ולמקום? איך להיות מאושר? למה יש רע בעולם? למה העולם קיים? בשביל מה לחיות? איך להנות בחיים ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך למכור מוצר ללקוחות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשפר את הזיכרון? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם גירושין? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להצליח בזוגיות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשתול מחשבות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להיגמל מהימורים? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להיות מאושר ושמח? איך לחנך ילדים? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לא להישחק בעבודה? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך לפרש חלומות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לעשות יותר כסף? איך לנהל את הזמן? איך לקבל החלטות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לשנות תכונות אופי ועוד...שקט נפשי אמיתי - הספר על: כעס ועצבים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם עצבות? דיכאון? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מטפל הוליסטי, מורה רוחני מומלץ, אימון אישי מומלץ פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0938 שניות - עכשיו 26_11_2020 השעה 09:32:46 - wesi4