ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה מערכות הגנה ואקולוגיה בראי הפילוסופיה הסינית ✔האם המזל הוא מזל בלבד, או שכמו צ'י מולד יש לנו מזל מולד? האם כשאנו הולכים לאסטרולוג ... - ידע להצליח ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 מערכות הגנה ואקולוגיה בראי הפילוסופיה הסינית

האם המזל הוא מזל בלבד, או שכמו צ'י מולד יש לנו מזל מולד? האם כשאנו הולכים לאסטרולוג קובעים לנו את העתיד או מעריכים את מגמות הגורל והמזל בדומה לברוקר המעריך את הסיכויים בבורסה? מאמר זה פותח צוהר נוסף לשאלת הגורל ולאסטרולוגיה הסינית.

מאת: יוכי קשת

האנושות הולכת ונוכחת מידי יום ביומו בעובדה שאורח חייה מוכתב במידה רבה על - ידי סביבתה. כיום, לגבי מספר גדל והולך של בני אדם, משמעותה של הסביבה היא: כדור הארץ כולו.

קשר גומלין זה שבין יצורים חיים לבין סביבתם הוא הנושא שבו עוסקת האקולוגיה.

על פי הרפואה הסינית, קשר גומלין זה שבין האקולוגיה הסביבתית לזו האנושית, נעשה על ידי אנרגית ההגנה - Wei Qi

המונח WEI :מתאר בחלקו הפנימי ציור של עור מתוח שהינו גמיש וחזק גם יחד. העור משמש גם כמגן לחיצים. חלקו החיצוני של הסמל, מתאר צעדים והליכה כך שהסימן WEI מתאר חייל ובמשמעות רחבה יותר: כוח הגנה והתקפה, ביטחון, עוצמה, הדיפת פולשים והגנה על המהות. המונח צ'י: מתאר את אנרגית הדגנים והנשימה. ביחד, הם מרכיבים את רעיון ההגנה והשמירה על בריאות וחיוניות הגוף.

'אנרגיית ההזנה מגיעה במקורה מהמחמם המרכזי ואנרגיית ההגנה מהמחמם התחתון.

הנשימה המזינה Ying והנשימה המגינה Wei, מיצגות את האנרגיה החומרית בעוד שהדם מייצג את התמצית הרוחנית' LING SHU- 18

נקודות הקבלה בין כדור הארץ לגוף האדם

מתקיימות כמה נקודות חפיפה מרתקות בין מבנה כדור הארץ והרכבו לבין הגוף האנושי. בנוסף, הגוף והכדור, שניהם גם יחד, חשופים ומגיבים להשפעות קוסמיות באופן דומה להפליא. הנקודות הבאות מדגימות זאת:

* האטמוספירה - עור הגוף.

* הפלגים והנהרות - ורידים ועורקים.

* הימים והאוקינוסים - מאגרי המים והדם בגוף.

* קו המשווה - קווי האמצע והאיזון של היין והיאנג בגוף (dai-mai/ ren-mai/ du-mai).

* השמש והירח - רמות זרימה משתנות של דם ואנרגיה בגוף.

* שדות מגנטים - חלקיקים מגנטים באזור המוח וריריות האף (סביר להניח שגם במעיים).

* משבי אוויר ורוח - מערכת הנשימה.

* ליבת כדור הארץ - הלב כאלמנט של אש וחום.

* שלשה רבעים מכדור הארץ ומגוף האדם - מים הזורמים ונקווים באופנים שונים.

* מחזורים דומים של התהוות, פריחה, הבשלה וקמילה.

* זיהום מקורות המים והאוויר - עלייה בשכיחותן של מחלות לב, כלי דם ומערכת הנשימה.

* מעטפות הגנה שנפרצו - ירידה ברמות ההגנה הפיזיולוגיות ואיום על הביטחון האישי.

מעניין שגם בכיר המדענים של המאה העשרים, אשר ספק אם היה אמון על כתבים סיניים עתיקים, הבין זאת, בעודו מקדיש את חייו המקצועיים לפיענוח חלק מסודות היקום הפיזי:

' האדם הוא חלק מן השלם המכונה בפינו 'יקום' חלק מוגבל בזמן ובמרחב. הוא חווה את עצמו, את מחשבותיו ורגשותיו, כדבר נפרד מכל השאר - סוג של אשליה אופטית של תודעתו. אשליה זו היא מעין כלא מבחינתו, כלא המגביל אותנו לשאיפות ולתשוקות שלנו כלפי אנשים הקרובים אלינו יותר מאחרים. תפקידנו חייב לכלול שחרור מכלא זה ע'י הרחבת מעגל ההבנה והחמלה, שיחבוק את כל היצורים החיים ואת כל הטבע ויופיו. ' אלברט איינשטיין

במאמר זה, בחרתי להתמקד בשלוש נקודות הקבלה: האטמוספירה ועור הגוף, השמש והירח בהשפעתם על זרימת המים הדם והאנרגיה, ומקורות המים בכדור הארץ ובגוף. אנסה להבהיר כיצד האנטומיה האנושית היא בבואה לזו של הביו - ספירה בה אנו חיים.

האטמוספרה ועור הגוף

' צ'י מגן, מחמם השרירים, ממלא העור, נכנס לרווח שבין העור לשרירים ופותח הנקבוביות' Ling shu 47

האטמוספרה העוטפת את כדור הארץ, כמוה כעורו של הגוף. היא מסננת את קרינת השמש ואת הקרינה הקוסמית ומסירה מהן את החלקיקים המסוכנים לכל צורות החיים. כמו כן, האטמוספרה הודפת מטאוריטים קטנים העלולים לפגוע בכדור הארץ. כך גם עור הגוף, הוא מסנן אישי מפני קרינה ומפני פתוגנים חיצוניים העלולים לחדור ולהזיק לגוף האדם.

על פי הרפואה הסינית עור הגוף משוייך לאלמנט המתכת, למעיים הגסים ולריאות. מכאן, גורמים מזהמים הפוגעים בעור הגוף משפיעים על מערכת הנשימה. במקביל, כאשר מערכת הנשימה והמעיים נמצאים בחוסר איזון זה משתקף, בין היתר, בעור הגוף.

בשל החורים בשכבת האוזון, הנגרמים בראש ובראשונה בשל פליטת גזי חממה, נפגעים הצמחיה ומקורות המים בכדור הארץ. במקביל, עולה שכיחותן של מחלות כגון: סרטן העור, סרטן המעיים, ומחלות דרכי נשימה.

'הנשימה של השמיים טהורה ובריאה. אילו השמיים היו נפתחים לגמרי, אזי השמש והירח לעולם לא היו בהירים, והרעה הייתה מגיעה במשך תקופת הריקנות הזו. אילו האטמוספירה של היאנג הייתה נסגרת והארץ הייתה מאבדת את זוהרה, העננים והערפל לא היו מסוגלים להשתנות וכתוצאה מכך הטל הלבן לא היה יורד והמחזור של היסודות הטבעיים לא היה מתקשר עם החיים של כל דבר ביקום. למצב שכזה קוראים 'לא מעניק', כתוצאה ממצב לא מעניק, כל הצמחיה נשמדת. ' Su Wen

כמו אזהרה ממעמקי ההיסטוריה, מובא הטקסט הנ'ל. לפני 5000 שנים, הזמן בו נכתבו דברים אלו, מושגים כמו מטאוריטים, אוזון, וקרינה אולי לא היו בשימוש, אך ידעו כותביו מתוך התבוננות מעמיקה במחזוריות החיים בטבע כמה הדוקה הזיקה שבין האדם ליקום. כך גם בנוגע להשפעות גרמי השמיים על כדור הארץ והחיים על פניו.

השפעות השמש והירח על רמות זרימה משתנות של דם ואנרגיה

'בשמיים קיימות רוחות שמיימיות. על פני האדמה קיימים המבנה והצורה. בשמיים קיימים שמונה וסתים (שמונה רוחות השמיים), ועל פני האדמה קיימים חמישה עקרונות, שבאמצעותם ניתן להפוך את כל היצורים לפוריים (להורים) ' Su Wen

כשהירח נמצא במלואו, מופעי הגאות והשפל משמעותיים יותר מאשר בתקופות הביניים החלות במצבים של רבע סהר שהם מצבי השפל. בזמנים אלה, נמצאים השמש והירח בקו אחד עם כדור הארץ וכח המשיכה המשולב שלהם סוחף את המים גבוה יותר ורחוק יותר על החוף.

תופעות אלו מוצאות תהודה מוחלטת בגוף ומשפיעות, בין היתר, על אופן זרימת הדם והאנרגיה. כמרפאים הוליסטים, אנחנו שואפים להבין תופעות קוסמיות אלה ואת אופן השפעתן על הגוף.

על פי הרפואה הסינית, מאחר והאנרגיה והדם קשורים ותואמים לתנועת השמש, שעות הבוקר הן המתאימות ביותר לחיזוק יאנג וצ'י, ושעות אחר הצהריים - לחיזוק יין ודם. בקיץ, הדיקור יהיה שטחי יותר והשימוש במוקסה מופחת. בחורף, הדיקור יהיה עמוק והשימוש במוקסה נפוץ. באביב ובסתיו, הדיקור יהיה ברמה האמצעית של הגוף. כאשר הירח בפזת התחדשות (ירח חסר) - טיפול במגע מלא הוא המועדף, בעוד דיקור יהיה מועט ביותר. כאשר הירח נמצא בתהליך התמלאות - טיפול בטכניקות של הנעת צ'י וחיזוק, תהיינה מועדפות יותר. בירח מלא - שכיחות יותר תופעות של עודף, ואז ניתן לפזר, אך רק ברמה של המרידיאנים החיצוניים (ה - TMM- גידים ושרירים), ונמנעים מדיקור בראש. כשהירח נמצא במגמת התמעטות, הגוף נמצא באופן טבעי במגמת פיזור. ממעיטים בזמן זה בטכניקות חיזוק.

פלגים ונהרות, ורידים ועורקים

אקלים כדור הארץ, ממוזג בין היתר על - ידי יכולתם של המים לקלוט ולאגור את חומה של השמש ולשחררו לאחר מכן. הגוף, מווסת תהליכים של חום וקור באמצעות משק הנוזלים, מערכת הדם והעצבים. עקרון 'הסביבה הפנימית', אותו טבע קלוד ברנאר, דן ברעיון הויסות העצמי המעניק לגוף 'שלווה פיזיולוגית'. לגבי כל סוג של בעלי - החיים ישנה טמפרטורה אופטימלית שבה מתפקדים מנגנוני חילוף החומרים שלו בדרגת היעילות הגבוה ביותר. והיה אם יעלה החום מעבר לכך, תוגבר מהירותם של התהליכים הכימיים. במצב כזה המערכת הפזיולוגית תועמד בסיכון קיומי. ירידת חום קיצונית, תאט את התהליכים הכימיים עד סכנה של עצירה מלאה.

כיום, בשל התחממות כדור הארץ, ניכרים יובש ומחסור חמור במים במקומות מסוימים, בעיקר בקרבת מדבריות, בעוד שבקרבת הקרחונים מתרחשות תופעות של שטפונות והצפות. בנוסף, זיהום מתמשך של מקורות המים של כדור הארץ פוגע במי התהום, המהווים את מאגרי המים הפוטנציאלים להשקייה ושתייה. במקביל, מזון ושתייה רוויי כימיקלים (חומרי הדברה, חומרים משמרים, צבעי מאכל, ועוד). מזהמים את מחזור הדם, את משק הנוזלים ואת מערכת הלימפה בגוף ומחלישים את האנרגיה המקורית תמציתית של הגוף (Jing ).

אם כך, ישנה הקבלה בין ערעור הביטחון ביכולת כדור הארץ לשקם את עצמו לערעור הביטחון האישי. אנחנו לעולם מתקיפים ומותקפים בו בזמן.

מחזור זרימת המים בטבע מתחיל בגשמים המחלחלים לאדמה ונאגרים כמי תהום, הזמינים לשימוש בנקודות הבאר. כמותם של המים וקצב זרימתם, עולים וגוברים לאורך המעיינות, הפלגים, הנחלים והנהרות עד אלי ימים ואוקינוסים בהם כמות המים הגלויה הרבה ביותר.

ברפואה הסינית, ישנה קבוצת נקודות הנקראת 'נקודות עתיקות'. נקודות טיפול אלה דנות בנתיבי זרימת האנרגיה והדם בגוף, והן מושוות בתפקודיהן למקורות המים בטבע בתהליכי האגירה, הבעבוע והזרימה.

מי התהום והבאר, הם מקור ושורש היקוותם של המים במעמקי האדמה, בחגווי הסלע ובכל מקום בו הם מוצאים שקערורית.

המים - יין, מגיעים בתנועה מהשמים - יאנג, על מנת לחדור אל האדמה - יין, ולפסל בה צורות ותוואים חדשים. ישנו כאן כוח עצום של שינוי מיין ליאנג. מכאן, על פי עקרון הדומה בדומה, עוצמתן של נקודות הבאר בגוף, לשנות מצבים מיין ליאנג ומיאנג ליין. הן מקורו של השינוי.

מי המעיין, בטבע עדיין שוהים למחצה ברמתם התת קרקעית אך במגמה של זרימה אל החוץ.

בגוף, נקודות המעיין - כוחן בפתיחה והבקעה של חסימות.

מי הפלג, זורמים על פני הקרקע ומשמשים להשקיה ולחלוח האדמה.

בגוף, במרידיאני היין, נקודות הפלג הן גם נקודות המקור (Yuan) ולכן מזינות, מחזקות ומלחלחות את האברים.

מי הנהר, בטבע, מייצגים בזרימתם את מלא פוטנציאל התנועה והשינוע. בגוף, הן נקודות של הנעה והזרמה.

מי הים, מהווים את מקור היקוות המים הגדול ביותר. יש בהם עומק ושקט. כל המקורות בדרכם שואפים להגיע אל המקסימום - הים, ומהים חזרה אל בטן האדמה למקורות הראשוניים, דרך תהליכי האידוי והגשם. בגוף, משמשות נקודות הים, בין היתר, להזנה וטיהור.

כאשר מזהם חיצוני (פתוגן) חודר לגוף, ניתן לעקוב אחר נתיב התקדמותו בגוף, דרך מסלול זרימת הנקודות העתיקות במרידיאנים. החדירה היא בנקודות הבאר, באם המזהם הגיע אל נקודות הים הוא יחדור דרכן אל האברים הפנימיים ויפגע בהם.

בטבע, כאשר גורם מזהם, מצליח לצלוח את כל נתיבי המים, בהגיעו לים הוא חודר לעומק המערכת האקולוגית ומזהם אותה.

לסיכום: מתקיימת הקבלה בין מחזור זרימת המים בטבע, מחזור זרימת הדם בכלי הדם ומחזוריות זרימת האנרגיה במרידיאנים.

' הבקרה והאסונות אינם משתנים באופן אקראי, היות שהם נקבעים מהטוב ומהאכזריות של האדם עצמו. ניצחונות גדולים יתרחשו ביחד עם נקמות גדולות. זה אינו בר שינוי; עודף רב יתרחש ביחד עם חוסר רב. אף זה אינו בר שינוי, ומשמעות היין והיאנג היא ששתי התנועות: למעלה ולמטה לא ניתנות להפרדה זה מזו. ' Nei ching 69

מתפקידנו כמטפלים הוליסטים, לסייע למטופלים להכיר בכך שמתקיים קשר הדוק בין הסביבה בה אנו חיים לבין מצב בריאותנו הפיסי המנטלי והרגשי. לפני בחירת כל סוג ושיטה טיפולית כלשהיא, חשוב לפעול למען הגברת המודעות לחיים בהרמוניה עם האדמה והשמיים. לנשום אוויר נקי, לצרוך מזונות נקיים מכימיקלים, ולשתות מים נקיים, הם זכותנו הטבעית. העובדה ששכחנו זאת, מהווה חלק מהגדרת חוסר האיזון בו אנו שרויים - בני אדם והמערכת האקולוגית שלנו גם יחד. שימוש בחומרי ניקוי אקולוגים יפחית במידה ניכרת את זיהום מי התהום. צריכת מזונות אורגנים, תקטין את השימוש בחומרי הדברה המחלחלים למי התהום ומזהמים את מי השתייה ואת הגוף בו בזמן. שימוש מופחת במזהמי אוויר, שיתוף פעולה בנושא מיחזור חומרים, מתן כבוד ומרחב נשימה לעצמנו ולאנשים אחרים גם יחד - הם בראשיתו של כל טיפול. אחר כך, אפשר יהיה לדון בשיטות וטכניקות כאלה ואחרות.

אודות המקורות המצוטטים

Ling Shu, Su Wen, Nei Ching : הם חלקים / פרקים בספר 'הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב'. ספר הקיסר הצהוב, הינו הספר הקדום ביותר ברפואה, הידוע לנו.

ישנן עדויות, כי הספר היה בנמצא כבר בשנת 2680 לפני הספירה. בשנת אלף לפני הספירה היה כבר בשימוש בתי הספר לרפואה בסין, ובשנת 400 לספירה כבר היו תרגומים של הספר לשפות זרות.


* www.tmurot.org.il/article.asp?id=715

בעלי החיים אקראי הערכה כח המשיכה התקדמות מחשבות איומים התמקדות בריא להשתנות סיכון אקולוגיה הגנה הפילוסופיה הסינית הפילוסופים מערכות פילוסופיה פילוסופיה סינית
ווינר או לוזר, למה צריך לשקר כדי להצליח? איך להצליח באמצעות שקרים? איך לשקר ולהצליח? למה לא להיצמד לאמת? להיצמד לאמת השקרית, שקר שהוא אמת, איך חושב ווינר? איך חושב לוזר? איך חושבים אנשים מצליחים? אופי של מצליחן
ווינר או לוזר, למה צריך לשקר כדי להצליח? איך להצליח באמצעות שקרים? איך לשקר ולהצליח? למה לא להיצמד לאמת? להיצמד לאמת השקרית, שקר שהוא אמת, איך חושב ווינר? איך חושב לוזר? איך חושבים אנשים מצליחים? אופי של מצליחן
...למה לא להיצמד לאמת? להיצמד לאמת השקרית, שקר שהוא אמת, איך חושב ווינר? איך חושב לוזר? איך חושבים אנשים מצליחים? אופי של מצליחן הרצאה על ווינר או לוזר, למה צריך לשקר כדי להצליח? איך להצליח באמצעות שקרים? איך לשקר ולהצליח? למה לא להיצמד לאמת? להיצמד לאמת השקרית, שקר שהוא אמת, איך חושב ווינר? איך חושב לוזר? איך חושבים אנשים מצליחים? אופי של מצליחן ועוד המצליחן נצמד לשקר, הלוזר נצמד לאמת, למה כדאי להיצמד לשקר? למה לא כדאי להיצמד לאמת? אז מה אם זה לא אפשרי...
ה"אני" - למה אתה מרגיש את הקיום שלך? האם הוא אמיתי?
...שלך? האם הוא אמיתי? כי האדם מטעה את עצמו תמיד. וכל אי ידיעת האמת בשלמות, היא טעות. והאדם לא באמת מבין את מהות ה"אני" שלו, ולכן הוא טועה. כי האדם מרגיש שהוא קיים, אבל לאף אחד אין באמת מושג, מה הוא היה לפני שהוא היה? ומה הוא היה בנקודת ההתחלה, לפני שמשהו כלשהו היה? ומי שרוצה לחוות שלמות, עליו להבין בשלמות את ה"אני" שלו. דהיינו, להבין, מהיכן הרגש והתחושה הזאת באה. ומי שרוצה להבין את תחושת ה"אני" שלו, עליו לחקור את כל התחושות שלו. ועל האדם להתבונן על...
אלוהים - חלק 4 - כל יכול / אינו כפוף לכוח כלשהו?!
...לדבר כלשהו. סוף טיעון. הפרכה: מכך שאלוהים ברא את העולם, מכך ניתן להוכיח כי הוא אינו כל יכול, וכי הוא כפוף לכוחות אחרים שפועלים עליו ומגבילים אותו. הסבר: נשאל: מדוע אלוהים ברא את העולם? נשיב: משום שהיו לו סיבות כלשהן. נשאל: האם הוא היה יכול לפעול בניגוד לסיבות האלו? נשיב: כן, הוא היה יכול לפעול בניגוד לסיבות האלו. נשאל: אז מדוע הוא פעל כפי הסיבות האלו? נשיב: כי כך הוא רצה. נשאל: האם הוא היה יכול לפעול נגד רצונו? נשיב: כן, הוא יכול לפעול נגד רצונו...
יעוץ למטפלים, טיפים למאמנים, איך לדעת מה מציק למישהו? איך לדעת ממה מישהו מפחד? איך לגלות את סיבת הפחד? טיפול ישיר, טיפול עקיף, אימון למטפלים, אימון למאמנים, גישות טיפוליות, הדרכת מטפלים, הדרכת מאמנים
יעוץ למטפלים, טיפים למאמנים, איך לדעת מה מציק למישהו? איך לדעת ממה מישהו מפחד? איך לגלות את סיבת הפחד? טיפול ישיר, טיפול עקיף, אימון למטפלים, אימון למאמנים, גישות טיפוליות, הדרכת מטפלים, הדרכת מאמנים
...מציק למישהו? איך לדעת ממה מישהו מפחד? איך לגלות את סיבת הפחד? טיפול ישיר, טיפול עקיף, אימון למטפלים, אימון למאמנים, גישות טיפוליות, הדרכת מטפלים, הדרכת מאמנים עכשיו בא נניח שיש מישהו שרע לו או שהוא חושב שרע לו והוא עכשיו בא נגיד לטיפול ואומרים לו "אוקי מה אתה רוצה מה אתה רוצה שיקרה מה אתה לא רוצה שיקרה" ואין קול והוא כאילו לא מוכן להגיד מה הוא רוצה איך מתקדמים איך עוזרים לו. ש: שואלים שאלה כזאת אז מה התשובה. אליעד: "לא יודע מה אני רוצה אני לא רוצה...
תכלית החיים - מהי תכלית החיים? כיצד למצוא תשובה לשאלה מהי תכלית החיים?
...לשאלה מהי תכלית החיים? תכלית החיים / משמעות החיים / מהות החיים - האם לחיים יש תכלית? מהי תכלית החיים? מהי משמעות החיים? ואם יש תכלית לחיים, אז איך לגלות את תכלית החיים? ובמאמר כאן לא נשיב על השאלה מהי תכלית החיים, אבל כן נסביר את שורש השאלה מהי תכלית החיים. ונסביר כיצד למצוא תשובה לשאלה מהי תכלית החיים. ומי שיתבונן בעניין יראה, כי בד"כ כאשר האדם שואל מהי תכלית החיים, בד"כ כוונת האדם לשאול, מהי תכלית חייו. כי האדם צריך מטרה כלשהי בחייו, כדי להיות...
פסיכולוגיה קלינית - מונחים - מבוא
...בעיות נפשיות. פרשנות (פסיכולוגיה): כלי מרכזי להתערבות טיפולית במסגרת טיפול פסיכודינמי, בו תגובת המטפל מאפשרת תובנה חדשה או חוויה חדשה אצל המטופל. איד: מונח שטבע זיגמונד פרויד לציון החלק בנפש האדם המורכב מדחפים ואינסטינקטים פרימיטיבים. אגו: העצמי או האני. מונח שטבע פרויד לציון החלק בנפש שתפקידו מציאת דרכים בטוחות ונאותות לספק דחפים אינסטינקטיביים. סופר אגו: אני עליון, מצפון. מונח שטבע פרויד לציון החלק בנפש שמפנים את הכללים והערכים של ההורים והחברה...
קאוצינג - סיפורי אימון - Coaching
...- Coaching איני יכול ללמד דבר לאף אחד, אני יכול לגרום להם לחשוב (סוקרטס) בראשית הכל התחיל לאחר השחרור מהצבא, תחילה של ביסוס כלכלי וזוגי ושאלת השאלות "מה אני רוצה לעשות בתחום הקריירה? מה אני רוצה לעשות בחיים שלי? מה יביא לי שמחה וסיפוק, הנאה ומוטיבציה לפעול? " והתשובה הייתה ברורה ובהירה - לעבוד עם אנשים ולמענם. ומאז כרתי ברית בעבודתי המקצועית עם אנשים שהתבטאה ב 4 תחומים, מישורי עבודה: עבודה סוציאלית קהילתית וניהול לשכת רווחה קצין בריאות נפש חיילי...
תהליך אימון אישי - משנה חיים
...אותנו לחיות "באוטומט", לא עוצרים לרגע, לא בודקים את עצמנו, אלא רצים אל... ? ובכן, לאן אנו רצים? אחר המשרה המיוחלת? כסף? בית חדש? האם אנו בכלל יודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו? האם אנו באמת יודעים מה השאיפות שלנו בחיים שלנו? ובכן, התשובה היא ברב המקרים לא! החברה המודרנית בכלל, והחברה הישראלית בפרט, הפכה להיות חברה תובענית שבה הפרט, אנחנו, הולכים לאיבוד. הלחצים היומיומיים בארצנו הקטנטונת הם לפעמים הרסניים, אנשים לא חיים, אלא חיים ליד החיים, ולפתע פתאום...
חנוכה. אור וחושך. ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך
...אלוהים בין האור ובין החושך ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך: (בראשית פרק א' פס' ד') אין זמן נכון יותר ומתאים יותר לדבר על האור והחושך מאשר בתקופה הזאת של החורף. ובמיוחד בחג החנוכה חג שמציין שחרור, חרות, ונס אחד קטן ומשמח שקרה בבית המקדש כאשר כד שמן קטן סיפק שמן למנורת בית המקדש וזאת דלקה 8 ימים. הספרה 8 בנומרולוגיה מסמלת את הנצח, את הכוח, היצירה, היוזמה ויכולת הניהול. את החשיבה העמוקה והגבוהה ביותר. כל מה שעם שיוצא מעבדות לחרות זקוק לו. ישנו גם סביבון...
מה התועלת שתשיג מדיבור על הרעיונות והשאיפות שלך?
...הרעיונות החיוביים והשאיפות שלך, על ידי זה תסייע לעצמך להגשים ולהשיג את אותם הדברים בצורה מהירה יותר. כאשר יש לך רעיונות חיוביים עליך להפוך את המחשבות שלך למעשים. דיבור על הרעיונות שלך עם עצמך, אחרים, אשתך, ילדיך וכיו"ב הוא בעצם סוג של הפיכת מחשבה למעשה. כי ביחס למחשבה שלך הדיבור הוא מעשה. בנוסף כמובן שכאשר אתה מספר על הרעיון שלך למישהו, אתה עושה לעצמך דמיון מודרך שבו אתה מדמיין את עצמך עושה את אותם הדברים. אתה ממחיש לעצמך בצורה טובה יותר את הרצונות...
כיצד תחזק את עצמך על ידי זה שתחזק אחרים?
...אם קשה לך לחזק את עצמך הפתרון הטוב ביותר לכך הוא שתנסה לחזק אחרים. אם למדת משהו חיובי וקשה לך ליישם אותו, אם קשה לך להיות חיובי כפי שאתה רוצה, נסה לעזור לאחרים להיות חיוביים ועל ידי זה תעזור לעצמך. ולמה זה עובד? כי כאשר אתה מחזק מישהו, אתה מעורר בתוך עצמך את הכוחות החיוביים שיש בך ומהם הרי אתה עוזר לזולתך. ועל ידי זה שאתה מעורר את האחר ומסייע לו להיות חיובי, על ידי זה אתה מעורר בעצמך את החיוביות והופך את עצמך לחיובי יותר. הדבר הזה נקרא אור ישר ואור...
התאבדות - מבוא
...כמיליון בני אדם המתים כל שנה כתוצאה מהתאבדות בקרב אוכלוסיית העולם כולו, יותר מאשר במלחמות ומקרי רצח. אחוז המתאבדים גבוה משמעותית (פי 3 ויותר) בקרב גברים לעומת נשים. השיעור גבוה במיוחד בקרב מתבגרים וצעירים עד גיל 35. נהוג למדוד את המתאבדים בכמות לכל 100,000 אנשים. בעולם כולו הממוצע עומד על כ - 16, כאשר הראשונה בטבלה העולמית היא גרינלנד עם כ - 83. בפער ניכר במקום השני, ליטא עם כ - 36, ואילו בכמה מדינות כמו נפאל, האיטי ואנטיגואה השעור הוא אפסי (פחות...
האם אנו חיים בעולם נחות?
...וביקשתי הסבר. להלן ההסבר: אנו חיים בעולם שמלא באתגרים, באכזבות, נפרדים מחברים יקרים שוודאי ימותו באיזשהו שלב בחיים, צריכים להתייצב מול מכשולים, מול אתגרי ודרישות החברה ועוד הרבה. וגם אם נרצה לסיים את החיים לא נוכל - כיוון שיש בנו את יצר ההישרדות והוא מונע מאיתנו לעשות כך. כלומר אנו כבולים בעולם די נחות שכובל אותנו אליו. אכן כן עולם זה הוא עולם רוחני פחות משאר העולמות מהם הגענו ואליהם נגיע לאחר המוות. אך רק בעולם הזה יש לנו את האפשרות לתקן ולשנות...
תובנות לחיים 16
...לא מובנת, זרה? - התשובה בשאלה, מה השאלה? ? לא מבין - לא מבין זה טוב, כי אם הכל ברור אז מה השאלה ואם לא ברור, זה מחייב יגיעה, ששורשה כוונה, ששורשה רצון עז להבין. הרצון גדל, הכלי גדל. ההבנה איננה רלוונטית, ההשגה כן וגם לא אבל זה בפעם אחרת דברים אלו לא מובנים בשכל המוכר, אלא דרך תחושה השגה אור. ככל שיהיה ברור, בהיר ונהיר באמת, לא יהיה כבר צורך ברצון כוונה ויגיעה. אז לא ברור זה טוב, וגם ברור זה טוב. הכל טוב, סבלנות. כל עוד לא ברור, יש עבודה, והעבודה...
כיצד תגרום לעובדיך לעבוד טוב יותר בצורה ממש פשוטה?
...שלך טוב יותר? ראשית דע כיצד לנהל את עצמך טוב יותר! הדרך לנהל עובדים בצורה נכונה, זהה לחלוטין לדרך שבה אתה אמור לנהל את עצמך. ככל שתדע לנהל את עצמך טוב יותר, כך תנהל את העובדים שלך טוב יותר. כפי שכבר התבאר חשוב ביותר שאדם תמיד יבדוק מה הוא "כן" יכול לעשות כדי להשיג את המטרה שאותה הוא רוצה להשיג, ועל האדם תמיד להתמקד אפילו בפעולה הקטנה ביותר הזמנית ביותר והבודדת ביותר שיכולה לקרב אותו אל הדבר שאותו הוא רוצה להשיג. הפועל היוצא מכך הוא, שאם ברצונך לגרום...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 150  👈2 ב 250  👈4 ב 350     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? דיכאון? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? כעס ועצבים? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשתול מחשבות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לעשות יותר כסף? איך להעריך את עצמך? איך לנהל את הזמן? איך לא להישחק בעבודה? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להעביר ביקורת בונה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להתמודד עם גירושין? איך להצליח בזוגיות? איך לשנות תכונות אופי? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך למצוא זוגיות? איך לשפר את הזיכרון? איך לקבל החלטות? איך להיות מאושר ושמח? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להאמין בעצמך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להצליח בראיון עבודה? איך לפרש חלומות? איך להיגמל מהימורים? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לחנך ילדים ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה לא להתאבד? אולי אנחנו במטריקס? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש משמעות לחיים? האם יש אמת מוחלטת? בשביל מה לחיות? למה יש רע וסבל בעולם? האם לדומם יש תודעה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש או אין אלוהים? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים? האם הכל אפשרי? איך להיות הכי חכם בעולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם אפשר לדעת הכל? האם יש בחירה חופשית? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? למה העולם קיים? איך נוצר העולם? האם באמת הכל לטובה? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? איך נוצר העולם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? איך להיות מאושר? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? מי ברא את אלוהים? למה יש רע בעולם ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מטפל רוחני, אימון אישי לעסקים, מאמן עסקי מומלץ פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0469 שניות - עכשיו 29_10_2020 השעה 01:57:30 - wesi4