ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה מערכות הגנה ואקולוגיה בראי הפילוסופיה הסינית: האם המזל הוא מזל בלבד, או שכמו צ'י מולד ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

מערכות הגנה ואקולוגיה בראי הפילוסופיה הסינית

האם המזל הוא מזל בלבד, או שכמו צ'י מולד יש לנו מזל מולד? האם כשאנו הולכים לאסטרולוג קובעים לנו את העתיד או מעריכים את מגמות הגורל והמזל בדומה לברוקר המעריך את הסיכויים בבורסה? מאמר זה פותח צוהר נוסף לשאלת הגורל ולאסטרולוגיה הסינית.

מאת: יוכי קשת

האנושות הולכת ונוכחת מידי יום ביומו בעובדה שאורח חייה מוכתב במידה רבה על - ידי סביבתה. כיום, לגבי מספר גדל והולך של בני אדם, משמעותה של הסביבה היא: כדור הארץ כולו.

קשר גומלין זה שבין יצורים חיים לבין סביבתם הוא הנושא שבו עוסקת האקולוגיה.

על פי הרפואה הסינית, קשר גומלין זה שבין האקולוגיה הסביבתית לזו האנושית, נעשה על ידי אנרגית ההגנה - Wei Qi

המונח WEI :מתאר בחלקו הפנימי ציור של עור מתוח שהינו גמיש וחזק גם יחד. העור משמש גם כמגן לחיצים. חלקו החיצוני של הסמל, מתאר צעדים והליכה כך שהסימן WEI מתאר חייל ובמשמעות רחבה יותר: כוח הגנה והתקפה, ביטחון, עוצמה, הדיפת פולשים והגנה על המהות. המונח צ'י: מתאר את אנרגית הדגנים והנשימה. ביחד, הם מרכיבים את רעיון ההגנה והשמירה על בריאות וחיוניות הגוף.

'אנרגיית ההזנה מגיעה במקורה מהמחמם המרכזי ואנרגיית ההגנה מהמחמם התחתון.

הנשימה המזינה Ying והנשימה המגינה Wei, מיצגות את האנרגיה החומרית בעוד שהדם מייצג את התמצית הרוחנית' LING SHU- 18

נקודות הקבלה בין כדור הארץ לגוף האדם

מתקיימות כמה נקודות חפיפה מרתקות בין מבנה כדור הארץ והרכבו לבין הגוף האנושי. בנוסף, הגוף והכדור, שניהם גם יחד, חשופים ומגיבים להשפעות קוסמיות באופן דומה להפליא. הנקודות הבאות מדגימות זאת:

* האטמוספירה - עור הגוף.

* הפלגים והנהרות - ורידים ועורקים.

* הימים והאוקינוסים - מאגרי המים והדם בגוף.

* קו המשווה - קווי האמצע והאיזון של היין והיאנג בגוף (dai-mai/ ren-mai/ du-mai).

* השמש והירח - רמות זרימה משתנות של דם ואנרגיה בגוף.

* שדות מגנטים - חלקיקים מגנטים באזור המוח וריריות האף (סביר להניח שגם במעיים).

* משבי אוויר ורוח - מערכת הנשימה.

* ליבת כדור הארץ - הלב כאלמנט של אש וחום.

* שלשה רבעים מכדור הארץ ומגוף האדם - מים הזורמים ונקווים באופנים שונים.

* מחזורים דומים של התהוות, פריחה, הבשלה וקמילה.

* זיהום מקורות המים והאוויר - עלייה בשכיחותן של מחלות לב, כלי דם ומערכת הנשימה.

* מעטפות הגנה שנפרצו - ירידה ברמות ההגנה הפיזיולוגיות ואיום על הביטחון האישי.

מעניין שגם בכיר המדענים של המאה העשרים, אשר ספק אם היה אמון על כתבים סיניים עתיקים, הבין זאת, בעודו מקדיש את חייו המקצועיים לפיענוח חלק מסודות היקום הפיזי:

' האדם הוא חלק מן השלם המכונה בפינו 'יקום' חלק מוגבל בזמן ובמרחב. הוא חווה את עצמו, את מחשבותיו ורגשותיו, כדבר נפרד מכל השאר - סוג של אשליה אופטית של תודעתו. אשליה זו היא מעין כלא מבחינתו, כלא המגביל אותנו לשאיפות ולתשוקות שלנו כלפי אנשים הקרובים אלינו יותר מאחרים. תפקידנו חייב לכלול שחרור מכלא זה ע'י הרחבת מעגל ההבנה והחמלה, שיחבוק את כל היצורים החיים ואת כל הטבע ויופיו. ' אלברט איינשטיין

במאמר זה, בחרתי להתמקד בשלוש נקודות הקבלה: האטמוספירה ועור הגוף, השמש והירח בהשפעתם על זרימת המים הדם והאנרגיה, ומקורות המים בכדור הארץ ובגוף. אנסה להבהיר כיצד האנטומיה האנושית היא בבואה לזו של הביו - ספירה בה אנו חיים.

האטמוספרה ועור הגוף

' צ'י מגן, מחמם השרירים, ממלא העור, נכנס לרווח שבין העור לשרירים ופותח הנקבוביות' Ling shu 47

האטמוספרה העוטפת את כדור הארץ, כמוה כעורו של הגוף. היא מסננת את קרינת השמש ואת הקרינה הקוסמית ומסירה מהן את החלקיקים המסוכנים לכל צורות החיים. כמו כן, האטמוספרה הודפת מטאוריטים קטנים העלולים לפגוע בכדור הארץ. כך גם עור הגוף, הוא מסנן אישי מפני קרינה ומפני פתוגנים חיצוניים העלולים לחדור ולהזיק לגוף האדם.

על פי הרפואה הסינית עור הגוף משוייך לאלמנט המתכת, למעיים הגסים ולריאות. מכאן, גורמים מזהמים הפוגעים בעור הגוף משפיעים על מערכת הנשימה. במקביל, כאשר מערכת הנשימה והמעיים נמצאים בחוסר איזון זה משתקף, בין היתר, בעור הגוף.

בשל החורים בשכבת האוזון, הנגרמים בראש ובראשונה בשל פליטת גזי חממה, נפגעים הצמחיה ומקורות המים בכדור הארץ. במקביל, עולה שכיחותן של מחלות כגון: סרטן העור, סרטן המעיים, ומחלות דרכי נשימה.

'הנשימה של השמיים טהורה ובריאה. אילו השמיים היו נפתחים לגמרי, אזי השמש והירח לעולם לא היו בהירים, והרעה הייתה מגיעה במשך תקופת הריקנות הזו. אילו האטמוספירה של היאנג הייתה נסגרת והארץ הייתה מאבדת את זוהרה, העננים והערפל לא היו מסוגלים להשתנות וכתוצאה מכך הטל הלבן לא היה יורד והמחזור של היסודות הטבעיים לא היה מתקשר עם החיים של כל דבר ביקום. למצב שכזה קוראים 'לא מעניק', כתוצאה ממצב לא מעניק, כל הצמחיה נשמדת. ' Su Wen

כמו אזהרה ממעמקי ההיסטוריה, מובא הטקסט הנ'ל. לפני 5000 שנים, הזמן בו נכתבו דברים אלו, מושגים כמו מטאוריטים, אוזון, וקרינה אולי לא היו בשימוש, אך ידעו כותביו מתוך התבוננות מעמיקה במחזוריות החיים בטבע כמה הדוקה הזיקה שבין האדם ליקום. כך גם בנוגע להשפעות גרמי השמיים על כדור הארץ והחיים על פניו.

השפעות השמש והירח על רמות זרימה משתנות של דם ואנרגיה

'בשמיים קיימות רוחות שמיימיות. על פני האדמה קיימים המבנה והצורה. בשמיים קיימים שמונה וסתים (שמונה רוחות השמיים), ועל פני האדמה קיימים חמישה עקרונות, שבאמצעותם ניתן להפוך את כל היצורים לפוריים (להורים) ' Su Wen

כשהירח נמצא במלואו, מופעי הגאות והשפל משמעותיים יותר מאשר בתקופות הביניים החלות במצבים של רבע סהר שהם מצבי השפל. בזמנים אלה, נמצאים השמש והירח בקו אחד עם כדור הארץ וכח המשיכה המשולב שלהם סוחף את המים גבוה יותר ורחוק יותר על החוף.

תופעות אלו מוצאות תהודה מוחלטת בגוף ומשפיעות, בין היתר, על אופן זרימת הדם והאנרגיה. כמרפאים הוליסטים, אנחנו שואפים להבין תופעות קוסמיות אלה ואת אופן השפעתן על הגוף.

על פי הרפואה הסינית, מאחר והאנרגיה והדם קשורים ותואמים לתנועת השמש, שעות הבוקר הן המתאימות ביותר לחיזוק יאנג וצ'י, ושעות אחר הצהריים - לחיזוק יין ודם. בקיץ, הדיקור יהיה שטחי יותר והשימוש במוקסה מופחת. בחורף, הדיקור יהיה עמוק והשימוש במוקסה נפוץ. באביב ובסתיו, הדיקור יהיה ברמה האמצעית של הגוף. כאשר הירח בפזת התחדשות (ירח חסר) - טיפול במגע מלא הוא המועדף, בעוד דיקור יהיה מועט ביותר. כאשר הירח נמצא בתהליך התמלאות - טיפול בטכניקות של הנעת צ'י וחיזוק, תהיינה מועדפות יותר. בירח מלא - שכיחות יותר תופעות של עודף, ואז ניתן לפזר, אך רק ברמה של המרידיאנים החיצוניים (ה - TMM- גידים ושרירים), ונמנעים מדיקור בראש. כשהירח נמצא במגמת התמעטות, הגוף נמצא באופן טבעי במגמת פיזור. ממעיטים בזמן זה בטכניקות חיזוק.

פלגים ונהרות, ורידים ועורקים

אקלים כדור הארץ, ממוזג בין היתר על - ידי יכולתם של המים לקלוט ולאגור את חומה של השמש ולשחררו לאחר מכן. הגוף, מווסת תהליכים של חום וקור באמצעות משק הנוזלים, מערכת הדם והעצבים. עקרון 'הסביבה הפנימית', אותו טבע קלוד ברנאר, דן ברעיון הויסות העצמי המעניק לגוף 'שלווה פיזיולוגית'. לגבי כל סוג של בעלי - החיים ישנה טמפרטורה אופטימלית שבה מתפקדים מנגנוני חילוף החומרים שלו בדרגת היעילות הגבוה ביותר. והיה אם יעלה החום מעבר לכך, תוגבר מהירותם של התהליכים הכימיים. במצב כזה המערכת הפזיולוגית תועמד בסיכון קיומי. ירידת חום קיצונית, תאט את התהליכים הכימיים עד סכנה של עצירה מלאה.

כיום, בשל התחממות כדור הארץ, ניכרים יובש ומחסור חמור במים במקומות מסוימים, בעיקר בקרבת מדבריות, בעוד שבקרבת הקרחונים מתרחשות תופעות של שטפונות והצפות. בנוסף, זיהום מתמשך של מקורות המים של כדור הארץ פוגע במי התהום, המהווים את מאגרי המים הפוטנציאלים להשקייה ושתייה. במקביל, מזון ושתייה רוויי כימיקלים (חומרי הדברה, חומרים משמרים, צבעי מאכל, ועוד). מזהמים את מחזור הדם, את משק הנוזלים ואת מערכת הלימפה בגוף ומחלישים את האנרגיה המקורית תמציתית של הגוף (Jing ).

אם כך, ישנה הקבלה בין ערעור הביטחון ביכולת כדור הארץ לשקם את עצמו לערעור הביטחון האישי. אנחנו לעולם מתקיפים ומותקפים בו בזמן.

מחזור זרימת המים בטבע מתחיל בגשמים המחלחלים לאדמה ונאגרים כמי תהום, הזמינים לשימוש בנקודות הבאר. כמותם של המים וקצב זרימתם, עולים וגוברים לאורך המעיינות, הפלגים, הנחלים והנהרות עד אלי ימים ואוקינוסים בהם כמות המים הגלויה הרבה ביותר.

ברפואה הסינית, ישנה קבוצת נקודות הנקראת 'נקודות עתיקות'. נקודות טיפול אלה דנות בנתיבי זרימת האנרגיה והדם בגוף, והן מושוות בתפקודיהן למקורות המים בטבע בתהליכי האגירה, הבעבוע והזרימה.

מי התהום והבאר, הם מקור ושורש היקוותם של המים במעמקי האדמה, בחגווי הסלע ובכל מקום בו הם מוצאים שקערורית.

המים - יין, מגיעים בתנועה מהשמים - יאנג, על מנת לחדור אל האדמה - יין, ולפסל בה צורות ותוואים חדשים. ישנו כאן כוח עצום של שינוי מיין ליאנג. מכאן, על פי עקרון הדומה בדומה, עוצמתן של נקודות הבאר בגוף, לשנות מצבים מיין ליאנג ומיאנג ליין. הן מקורו של השינוי.

מי המעיין, בטבע עדיין שוהים למחצה ברמתם התת קרקעית אך במגמה של זרימה אל החוץ.

בגוף, נקודות המעיין - כוחן בפתיחה והבקעה של חסימות.

מי הפלג, זורמים על פני הקרקע ומשמשים להשקיה ולחלוח האדמה.

בגוף, במרידיאני היין, נקודות הפלג הן גם נקודות המקור (Yuan) ולכן מזינות, מחזקות ומלחלחות את האברים.

מי הנהר, בטבע, מייצגים בזרימתם את מלא פוטנציאל התנועה והשינוע. בגוף, הן נקודות של הנעה והזרמה.

מי הים, מהווים את מקור היקוות המים הגדול ביותר. יש בהם עומק ושקט. כל המקורות בדרכם שואפים להגיע אל המקסימום - הים, ומהים חזרה אל בטן האדמה למקורות הראשוניים, דרך תהליכי האידוי והגשם. בגוף, משמשות נקודות הים, בין היתר, להזנה וטיהור.

כאשר מזהם חיצוני (פתוגן) חודר לגוף, ניתן לעקוב אחר נתיב התקדמותו בגוף, דרך מסלול זרימת הנקודות העתיקות במרידיאנים. החדירה היא בנקודות הבאר, באם המזהם הגיע אל נקודות הים הוא יחדור דרכן אל האברים הפנימיים ויפגע בהם.

בטבע, כאשר גורם מזהם, מצליח לצלוח את כל נתיבי המים, בהגיעו לים הוא חודר לעומק המערכת האקולוגית ומזהם אותה.

לסיכום: מתקיימת הקבלה בין מחזור זרימת המים בטבע, מחזור זרימת הדם בכלי הדם ומחזוריות זרימת האנרגיה במרידיאנים.

' הבקרה והאסונות אינם משתנים באופן אקראי, היות שהם נקבעים מהטוב ומהאכזריות של האדם עצמו. ניצחונות גדולים יתרחשו ביחד עם נקמות גדולות. זה אינו בר שינוי; עודף רב יתרחש ביחד עם חוסר רב. אף זה אינו בר שינוי, ומשמעות היין והיאנג היא ששתי התנועות: למעלה ולמטה לא ניתנות להפרדה זה מזו. ' Nei ching 69

מתפקידנו כמטפלים הוליסטים, לסייע למטופלים להכיר בכך שמתקיים קשר הדוק בין הסביבה בה אנו חיים לבין מצב בריאותנו הפיסי המנטלי והרגשי. לפני בחירת כל סוג ושיטה טיפולית כלשהיא, חשוב לפעול למען הגברת המודעות לחיים בהרמוניה עם האדמה והשמיים. לנשום אוויר נקי, לצרוך מזונות נקיים מכימיקלים, ולשתות מים נקיים, הם זכותנו הטבעית. העובדה ששכחנו זאת, מהווה חלק מהגדרת חוסר האיזון בו אנו שרויים - בני אדם והמערכת האקולוגית שלנו גם יחד. שימוש בחומרי ניקוי אקולוגים יפחית במידה ניכרת את זיהום מי התהום. צריכת מזונות אורגנים, תקטין את השימוש בחומרי הדברה המחלחלים למי התהום ומזהמים את מי השתייה ואת הגוף בו בזמן. שימוש מופחת במזהמי אוויר, שיתוף פעולה בנושא מיחזור חומרים, מתן כבוד ומרחב נשימה לעצמנו ולאנשים אחרים גם יחד - הם בראשיתו של כל טיפול. אחר כך, אפשר יהיה לדון בשיטות וטכניקות כאלה ואחרות.

אודות המקורות המצוטטים

Ling Shu, Su Wen, Nei Ching : הם חלקים / פרקים בספר 'הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב'. ספר הקיסר הצהוב, הינו הספר הקדום ביותר ברפואה, הידוע לנו.

ישנן עדויות, כי הספר היה בנמצא כבר בשנת 2680 לפני הספירה. בשנת אלף לפני הספירה היה כבר בשימוש בתי הספר לרפואה בסין, ובשנת 400 לספירה כבר היו תרגומים של הספר לשפות זרות.


* www.tmurot.org.il/article.asp?id=715


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...תכנים נוספים לעיונך...


תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
לחזור לפשטות
...את עצמו אף פחות מהיום ובכל זאת הוא נזכר בדברים כאילו היו הכי טובים בעולם, הוא לא נחשף לעולם האמיתי ולא הבין עדיין שהוא מתמיד במקום מסויים בגלל שאמרו לו אבל לא מתוך ההבנה הפנימית שלו וכאשר הוא הפסיק להתמיד הוא הרגיש שהוא נכווה ואז נתן פחות מעצמו. ואז הרגש כאן לא מחפש היגיון הוא מפסיק להרגיש טוב, אבל גם לא נותן לעצמו להרגיש טוב מעצמו, ולמה זה ההיגיון של הרגש? האדם לא מרוצה מהדברים שקרו לו, נדמה לו שאנשים קילקלו לו, אבל בעצם אם הצליחו לקלקל לו זה סימן שהנוסחה שהוא השתמש בחיים לא הייתה מספיק טובה. צריך נוסחה חדשה שיכולה לעבוד גם במעין מצבי קיצון כאלה. וכאשר האדם נצמד לאמת, אז הוא מקבל מיומנות להיצמד אל האמת באיכות גבוהה יותר ומשם ממשיך להיצמד אל האמת, ולא מוותר, אז הנוסחה לא עבדה, אפשר לחפש את הנוסחה הכי טובה בעולם. דווקא עכשיו אפשר להעלות את הרף ולהבין את המציאות כפי שהיא. לדוגמא, אדם שלא מתמיד ויודע שזה לא טוב, יכול להיווכח שבכל פעם שהוא עושה משהו שלא מוביל אותו נכון, התוצאות חוזרות על עצמן... לחץ להמשך...
זיהוי וטיפול בילדים עם עיכוב התפתחותי, PDD, בעיות התנהגות, אוטיזם ואספרגר - מדריך להורים ומטפלים - 7
..."ידיים במקום!" (סייעו לילד פיזית, בעדינות, לדעת איפה המקום של הידיים - עזרו לו להניח את ידיו משני צידי הגוף ולא מתנופפות להכות אחרים). במקום לאמר "אם לא תגמור לאכול לא תוכל לקבל קינוח" אמרו "כשתגמור לאכול תקבל קינוח" (קשה לילדים להבין משפטי תנאי). אל תאמרו "זה ירוק" אלא אימרו "זה אבטיח ירוק". אל תגידו "בוא נזוז" אלא אמרו "הולכים לגן". אל תאמרו "שים את זה שם" במקום אמרו "שים את הצעצוע במגרה". כשאתם מעבירים את המסר התקשורתי באופן ברור הילד מתחיל להבין מה רצונכם. היו כמה שפחות אבסטרקטיים וכמה שיותר קונקרטיים. אל תדברו באופן כללי, דברו על כל דבר באופן ספציפי ומפורט. אמרו משפטים על דרך החיוב ולא השלילה. אם לא תשתדלו ותשימו לב לדרך בה אתם מדברים אל ילדכם הוא לא יוכל להבין אתכם. 51.היזהרי מאד לא לחזק על התנהגות לא נאותה. לכן עליך להיות מיומנת בלחזק באותה שנייה שהילד מפגין התנהגות נאותה כל שהיא, ולהתעלם מכל התנהגות שאינה נאותה. לא לחזק התנהגות לא נאותה אפילו לא במבט, הבעת פנים, תנועות גוף ובוודאי... לחץ להמשך...
מאמן אישי - "קודם כל צריך לתת" - תובנה של מאמן אישי
...מאמן אישי לקח לי לא מעט זמן להבין את העיקרון הזה. לאחר שהבנתי אותו, הבנתי גם שבתהליך הלמידה שלנו כבני אדם ישנן כמה וכמה רמות של הפנמה. הרמה הגבוהה ביותר של הפנמה מגיעה בעקבות שתי דרכים עיקריות: האחת - על ידי חזרה שוב ושוב על החומר, והשנייה - תוך כדי עשייה וחוויה פיזית של העיקרון בחיים. בהיותי מאמן אישי ויותר מכל, תלמיד שקדן באוניברסיטה של החיים, אני מכיר את העיקרון הזה מקרוב: "בשביל לקבל, קודם כל צריך לתת". "החיים ישלמו לנו כל מחיר שנבקש, אבל יש להם תנאי... " (מאמן אישי) חלק מאיתנו השכילו להפנים את העובדה שהחיים ישלמו להם כל מחיר שהם יבקשו. האמת היא שזה ממש נכון, אבל אל לנו לשכוח את המחיר שאנחנו צריכים לשלם. שום דבר אינו ניתן תמורת שום דבר, אנחנו יכולים להשיג כל מה שעולה ברוחנו, אבל עלינו להיות מוכנים לשלם את המחיר שבדרך. יתרה מכך, עלינו לשלם את המחיר הזה בפועל (לתת) לפני שנוכל ליהנות מתמורתו (לקבל). מאמן אישי שולף עדות מהעבר ב - 29 באוקטובר 1929, "יום חמישי השחור", פרץ המשבר הכלכלי הגדול... לחץ להמשך...
אימון עסקי - לחשוב ממקום אחר
...- הוא טען ששיגעון הוא לעשות כל פעם את אותו הדבר ולצפות לתוצאה שונה. והשנייה - הוא הבין שלא ניתן לפתור בעיה באמצעות חשיבה ברמה של הבעיה. התובנות והרעיונות של איינשטיין הביאו אותי במקרה לחשוב בקטע העסקי על אדם אחר לגמרי, שלא יזיק לאף אחד מאנשי העסקים, מהקטנים ועד הגדולים, לקבל ממנו כמה טיפים... לאיש הזה קוראים: פיטר דרוקר והוא נחשב לגורו של מנהל עסקים וגם לדמות די נערצת בתחום של אימון עסקי. דרוקר טען כי בעסק יש רק 2 פונקציות עיקריות: שיווק וחדשנות, כל השאר זה עלויות! מפה לשם... החיבור הזה בין שני האנשים האלה והתובנות החשובות שהם הגיעו אליהן, גרם לי להיזכר באותו סיפור ישן ואמיתי על בנו של ספר מצליח בעיירה נידחת בארה"ב שחזר יום אחד מהקולג' וראה את אביו יושב בצורה שפופה במספרה, עם הבעת פנים קודרת ורצינית. הוא כמובן מיהר לשאול את אביו מה קרה וזה החל לספר לו שהוא מלא בחששות ובפחדים באשר לעתיד הכלכלי של המשפחה וזאת בעקבות רשת מספרות חדשה שהקימה סניף במרחק של מטרים ספורים מהמספרה שלו. ולא רק זה.... לחץ להמשך...
אהבה עצמית - המודל לאהבה עצמית
...באופן מודע ותת מודע וככל שאנחנו מתבגרים אנחנו לומדים לקבל אהבה בדרכים שונות שלא תמיד נעימות לנו. אני מאמין שסבל הוא אי קבלת המציאות כפי שהיא, וההתנגדות אל המציאות היא מקור הסבל. אך הבעיה היא שאנחנו יוצרים לעצמינו מציאות שאנחנו מתנגדים אליה. מה שאומר - שאנחנו יוצרים את הסבל שלנו. המודל בנוי על ארבעה צעדים שמטרתם לעזור לנו להתמודד עם המחסומים שיש לנו בדרך אל ההרמוניה השלווה וההגשמה העצמית. מחסומים כמו חוסר כסף, בעיות בזוגיות, חוסר הערכה עצמית וכל בעיה אחרת שיש לנו בחיים וכך להגיע לאהבה עצמית. כן, המודל יכול לפתור כל בעיה שיש לנו בחיים, כי לכל הבעיות אותו מקור של סבל - חוסר קבלה של המציאות. אך כדי לפתור את הבעיות האלה מומלץ להפוך את השימוש במודל כחלק ממסע החיים, כי הקשיים והמהמורות לרוב יהיו. המודל אינו פתרון בזק וקסום לכל בעיות החיים אלה הוא כלי שעוזר בדרך. המודל בנוי מהשלבים הבאים: לקיחת אחריות בהירות קבלה שינוי והתחדשות. אני אפרט את השלבים בקצרה ובסוף כל שלב אתן דוגמא ותרגיל. לקיחת אחריות... לחץ להמשך...
הברירה של החוסר ברירה - התמודדות עם מצבי חוסר ברירה בחיים
...בלבד, או נקודת מוצא נמוכה שממנה אפשר לעלות? האם נבכה ונקלל את מצבנו, או שאולי נקבל גם מצב זה בברכה, מתוך הכרה בכך שכל אשר קורה לנו קורה לטובתנו, ולכן ננסה למצוא את החיוב שבמצב? הבחירה בידנו והתוצאות בהתאם. לניסוח תובנה זו הגעתי כאשר הייתי בשפל של חיי לפני כמה שנים. נמצאתי במצב נפשי ופיזי קשים ביותר, ומתוך הקושי הרב שבמצבי הבנתי שהבחירה בידי: אני יכולה להיכנע לדיכאון, לייאוש ולחוסר האונים, או לבחור במה שנראה אז כשיגעון בהתגלמותו - לבחור להודות על מצבי, לנסות לראות את הטוב שבו ומה אני יכולה להפיק וללמוד ממנו. הזכרתי לעצמי את אמונתי השלמה, שכל מה שקורה לי בחיים יש לו מטרה טובה עבורי, ושזהו רק שיעור. בכל נקודה במהלך התהליך - כאשר השליטה בחיי נדמתה כלא שלי - הזכרתי לעצמי שוב ושוב, בכל נקודת משבר, שהבחירה היא בידי. אמנם איני יכולה להחליט לגבי כל אספקט של חיי וישנם דברים רבים שאינם בידי כרגע, אולם ביכולתי לבחור האם אני מקבלת את מצבי כאסון שקורה לי, או כדבר שאוכל ללמוד ולצמוח ממנו. בחרתי בצמיחה... לחץ להמשך...
תורת הקבלה - לראות אור (ביאור מהסתר לגילוי) סימן טו - יצר לב האדם רע מנעוריו.
...אותו כראוי. ואם תעשה כן אתה תהיה כאן בארץ, ותהיה נזונית ממך, ומתפרנסת ממך, אמונה ההיא של מעלה, שהיא המלכות. ועוד כי תתענג על השם ויתן לך משאלות לבך. כל זה נתתקן בתיקון הברית. כיון שנתתקן הברית נתתקן הכל. (זהר, פנחס, רלא, רלב) על ידי תקון הברית יכול להוציא דבורי התפילה כחצים מן הקשת. ואז התחלת צמיחת קרן משיח. ואז בא לקדשת שבת ונעשה בן חורין.. וזוכה לתכלית הידיעה. ואז פושט גופו המצרע שהוא ממשכא דחויא ולובש בגדי שבת הינו גוף קדוש מגן עדן ואז נתרומם מזלו. וזוכה לעשר ונתחזק יצרו הטוב ונתבטל העצבות והליצנות. ועל ידי זה הוא מקים את הנופלים לאהבות ויראות רעות הוא מקים אותם לאהבות ויראות קדושות ומעביר החשך מעיניהם. ואז עיניהם רואות נפלאות ונחשב כאלו ברא את העולם. ועל ידי זה מעלה כל התחנות והבקשות שאנו מתפללים. ומעוררים הגאלה התלויה בלב. לבטל שאור וחמץ של יצרלב האדם רע שנשאר לו מנעוריו. (ליקו"מ, ח"ב, פג) כי פגם הברית הוא פגם הדעת בבחינת "וידע אדם". (ליקו"מ, ח"א, כ) כי לעתיד שיתגלה הדעת. ידעו שאין... לחץ להמשך...
זיהוי וטיפול בילדים עם עיכוב התפתחותי, PDD, בעיות התנהגות, אוטיזם ואספרגר - מדריך להורים ומטפלים - 5
...לו (במקום לצרוח אפשר ללמד את הילד לדבר או להראות תמונה של "תפסיק"). הילד ילמד להתמרח בבוץ, בקצף גילוח וכו' כדי להרגיע את הצורך הסנסורי שלו. 2.חיקוי - חיקוי של הילד את הסובבים אותו. דוגמאות: הילד ילמד לחקות פיזית את המבוגר שמולו (הרמת ידיים, מחיאת כפיים, טפיחות ידיים על הברכיים, ידיים על הכתפיים וכו') הילד ילמד לחכות פעילויות קלות הנדרשות בבית (שימוש במטאטא, ניגוב במטלית, סידור צעצועים וכו'). הילד ילמד לחקות הבעות פנים (עצוב, שמח, כועס וכו'). הילד ילמד לחקות מילים ושירים. 3.בעיות תקשורת - הבנת ג'סטות, שפת גוף והבעות, הבנת שפה. דוגמאות: הילד ילמד לזהות הבעות פנים כמו שמחה, כעס, עצב. הילד ילמד להצביע. הילד ילמד להביע במספר מילים את כוונתו ("את זה", "רוצה", "לא", "כן" וכו') הילד ילמד לשאול שאלות הילד, במידה ואינו מדבר, ילמד להשתמש בתמונות וסמלים כדי להביע את עצמו. 4.מוטוריקה עדינה - גזירה, אחיזת "פינצטה", אחיזת עפרון נכונה ועוד. דוגמאות: הילד ילמד להחזיק עפרון הילד ילמד לגזור בקו ישר עם מספריים... לחץ להמשך...
האש והאור בשמחת ל"ג בעומר
...האור השחור או מראה התכלת שהוא למטה ממנו, הוא כיסא הכבוד לאור הלבן, ועל כן מראהו בסוד התכלת... ואור זה התכלת, נאחז בשני הצדדים, נאחז למעלה באותו אור הלבן, ונאחז למטה בדבר הגס שמתחתיו, דהיינו בפתיל, שנועד, להאיר ולהיאחז בו, כי הפתיל נותן לו אחיזה. " צבע התכלת, מסמל מבחינה רוחנית, את האינטואיציה הגבוהה, את האני העליון. אולם, לא ניתן לגלות ולהתחבר לאני העליון, ללא השתרשות בגשמיות שלנו - האני התחתון, "הדבר העבה, הפתיל". התובנות העמוקות אליהן אנו מצליחים להגיע, אם יש לנו מזל, הן האור הלבן המאיר את חיינו. לאור הלבן נוכל להגיע דרך האור התכול הנאחז בפתיל, במדיטציה בדרכים שונות. האור הוא האנרגיה הרוחנית המזינה את העולם כולו. מצאתי סיפור מקסים שאני שמחה לשתף איתכם: "כשברא הקדוש ברוך הוא את האור, עוד לא נבראה השמש, ולא נברא עוד הירח ולא נבראו הכוכבים. לא היה זה אור רגיל. האור הראשון היה אור מיוחד. אור פנימי. אור רוחני, שאדם יכול היה לראות בו מסוף העולם ועד סופו. ראה הקדוש ברוך הוא שבני האדם יפרו וירבו... לחץ להמשך...
שכל אובייקטיבי, השכל האנושי, לוגיקה, אמת אחת, אמת אבסולוטית, בירור האמת באמצעות השכל, דעות שונות
...מי ברא אותם? אם נגיד שיש כמה מהויות שונות, נשאל מה המהות שלהן? אם כמה סיבות ראשונות, אז מה הסיבה שלהן? מצד האמת, יש ש פרספקטיבה שיש סיבה ראשונה שהיא יותר מסיבה אחת, יותר ממהות אחת, וזה לא הגיוני. יש שתי פרספקטיבות, אחת אומרת שיש פה מנגנון דפוק, למה דפוק? כי כל אחד עם אותו השכל, מגיע למסקנה אחרת, ואי אפשר להגיע למחויב המציאות בשום דרך באמצעות השכל, אבל יש פרספקטיבה נוספת שאומרת שיש אינסוף מהות, אינסוף אלוהים, אינסוף אמת. ואז זה אומר שהשכל של האדם כולל כל המשוגעים, כל השיגעונות, כל בני האדם, כולל כל הדעות השונות, הוא השכל האמיתי ביותר, כל השכלים נכונים, אין שכל לא אמיתי. ולכן מה שאני בא לאמר, שזה שכל השכלים לא מסכימים, זה לא אומר שהשכל לא משקף את האמת האחת, כחי מבחינה אמיתית יכול מאד להיות שיש יותר מאמת אחת, ומאד יכול להיות שכל השכלים משקפים את האמת, הסיבה שנדמה לאדם שלא כל השכלים משקפים את האמת, זה בגלל שהוא חושב שיש אמת אחת וזה בשכל, גם נכון, כי הכל נכון באותה מידה. בכל אופן הנושא להתבוננות... לחץ להמשך...
מנטור מדבר על החוקים - מנטור מדבר על החוק הגדול
...מדויקים. כשאתם הופכים מודעים לחוקים האלה ומחליטים לחיות בהרמוניה איתם, זה קל הרבה יותר להעריך מי אתם באמת וליצור את ההצלחה שאתם רוצים בכל תחומי החיים. מנטור - הגיע הזמן לחגוג את הגדולה הפנימית שלכם לימוד החוקים האלה מתחיל בחגיגה של הגדולה הפנימית שלכם ובהבנה שאתם יצורים מושלמים ומיוחדים. זה בדיוק הזמן, כך אומר מנטור, להפסיק להגביל את עצמכם עם כל מיני אמונות מגבילות, ספקות ופחדים שיצרתם סביבכם כמו חומות שלא מאפשרות לכם לנוע אל החופש. כל אחד מהחוקים קשור באופן ישיר לחיי היומיום שלכם ומתבטא בהם כל הזמן. החוקים האלה קיימים, בין אם אתם מאמינים בהם או לא, אתם לא צריכים להמציא או ליצור אותם, אף אחד לא צריך לעשות כך. כל מה שצריך זה להפוך מודעים אליהם. בהיותי מנטור אני חייב לומר לכם: ההבנה של החוקים האלה ואיך אתם יכולים להשתמש בהם ולחיות איתם בדו - קיום, תשנה את חייכם לתמיד. מנטור מדבר על החוק הגדול כל אחד משבעת החוקים עליהם ידבר מנטור בהמשך נובע מחוק אחד גדול ומרכזי: כל דבר הוא אנרגיה! אנחנו חיים... לחץ להמשך...
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להשיג איזון נפשי? כעס ועצבים? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם עצבות? דיכאון? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להעריך את עצמך? איך לפרש חלומות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך למכור מוצר ללקוחות? איך למצוא זוגיות? איך להאמין בעצמך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לקבל החלטות? איך להיות מאושר ושמח? איך להיגמל מהימורים? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך ליצור אהבה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לשפר את הזיכרון? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לשתול מחשבות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להתמודד עם גירושין? איך לחנך ילדים? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לעשות יותר כסף? איך להצליח בזוגיות? איך לא להישחק בעבודה? איך לנהל את הזמן? איך לגרום למישהו לאהוב אותך ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש משמעות לחיים? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות מאושר? למה לא להתאבד? איך להנות בחיים? מי ברא את אלוהים? האם יש בחירה חופשית? למה יש רע בעולם? איך להיות הכי חכם בעולם? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? למה העולם קיים? למה יש רע וסבל בעולם? אולי אנחנו במטריקס? איך נוצר העולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? בשביל מה לחיות? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? מה המשמעות של החיים? האם יש או אין אלוהים? האם יש אמת מוחלטת? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? איך נוצר העולם? האם לדומם יש תודעה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם הכל אפשרי ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
 
‏אליעד כהן - להיות אלוהים - EIP.co.il‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,712‏ חברים
הצטרף לקבוצה
 

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי להצלחה, אימון אישי להפרעות קשב וריכוז, מאמן אישי קואצ'ינג, אימון אישי למנהלים, מאמן אישי לימודים, אימון אישי לירידה במשקל, קואצר לזוגיות, מאמן אישי מומלץ, מורה רוחני מומלץ ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.1094 שניות
עכשיו 20_09_2019 השעה 11:06:34
wesi4