ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה מיגרנה? יש בשורה טובה! ✔טיפול הומיאופתי בכאב ראש ומיגרנה לעומת שימוש בנוגדי דלקת ומשככי כאבים. טיפול ... - ידע להצליח, התפתחות אישית, מודעות עצמית ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 מיגרנה? יש בשורה טובה!

טיפול הומיאופתי בכאב ראש ומיגרנה לעומת שימוש בנוגדי דלקת ומשככי כאבים. טיפול במיגרנה עם שיבושי ראיה: מקרה לדוגמא מאת אירינה רוזן (פוליאקוב)

סיכוי שנותן טיפול הומיאופתי במקרים של מיגרנה וכאבי ראש:

שוב התקף מיגרנה? הסבל הזה משבית, ממצה ומנטרל אותך. נתחיל מבשורה טובה: הרוב המכריע של סוגי כאב ראש שונים, כולל מיגרנה, מגיבים בקלות ובמהרה לטיפול הומיאופתי. זה נכון במיוחד כשכאבי הראש הם הבעיה המרכזית של מטופל וכשניתן להגדיר דפוס מסוים ומאפיינים קבועים של כאב הראש. מקרים בהם קשה להגדיר תבנית שחוזרת על עצמה או שישנן מחלות רציניות נוספות הטיפול יכול לקחת יותר זמן ואנרגיה, אך עדיין ישנו סיכוי טוב מאד להיפתר מכאב הראש.

כאבי ראש חריפים (אקוטיים) והתקפי מיגרנה מגיבים בד"כ מהר מאד לתרופה הומיאופתית נכונה. ישנם מקרים שתוך כדי שהתרופה נמסה בפה בעת ההתקף הכאב מרפה והמטופל נרדם. במקרים בהם מיגרנה אינה הבעיה היחידה תרופה שתותאם למכלול האפיונים, התכונות והרגישויות השונות של המטופל תגרום לתהליך הבראה עמוק בכל תחומי החיים כולל כאב הראש.

טיפול הומיאופתי על רקע שימוש בתרופות קונוונציונליות:

טיפול הומיאופתי בכאבי ראש כרוניים יכול להיות מורכב יותר עקב שימוש קבוע בתרופות רגילות נגד כאב ראש ומיגרנה. תרופות אלו עלולות לשנות דפוס של כאבי ראש, לגרום לתופעות הלוואי ולהפריע במידה שונה לפעילות של תרופה הומיאופתית. מחקרים מראים שאפילו משככי כאבים פשוטים מסוג נוגדי דלקת לא סטרואידים כמו אספירין, נאפרוקסן, איבופרופן (נורופן, אדוויל, אדקס) עלולים לעורר מחזוריות של כאבי ראש במעגל בלתי פוסק (ריבאונד) עד להפסקת שימוש בתכשיר. אומנם המציאות הטיפולית היא שבמקרים מסוימים אין אפשרות להוריד מטופל מהתרופות הקונבנציונליות בשלב התחלתי טרם נעזר מהטיפול ההומיאופתי. אביא כמה שיקולים חשובים בעניין תרופות קונבנציונליות נגד כאב הראש.

הערות לגבי נטילת תרופות נגד כאבי ראש ומיגרנה:

* במהלך טיפול הומיאופתי אנו מעדיפים תרופות קונבנציונליות שנלקחות אך ורק בעת ההתקף מעל תרופות שנלקחות למניעה על בסיס קבוע יומיומי.

* מטופלים רבים מתוך ייאוש מפתחים הרגל לקחת 3-4 כדורי אספירין או משככי כאבים אחרים בהתקף אחד. ישנן אולם הוכחות שכדור אחד יעיל באותה המידה כמו 2 או יותר ברוב המקרים. אסור לשכוח שסכנת הנזקים הנגרמים ע"י תכשירים אלה עולה כאשר נעשה שימוש במינון גבוה לטווח הארוך.

* מעבר לסכנה של נזק פוטנציאלי חמור לכבד, סכנה של התקפי לב ושבץ, דימומים של הקיבה והמעיים וכן סכנה אפשרית למומים מולדים - צריך לזכור גם שמשככי כאבים עלולים לעורר מעגל בלתי פוסק של כאבי הראש (ריבאונד אפקט).

* על - פי החוק החדש אריזות התרופות יידרשו לכלול אזהרות מפני נזק פוטנציאלי חמור לכבד בשימוש של אצטמופין, החומר משכך הכאבים הנמצא בתרופה פופולרית בשם טיילנול.

* מטופלים אשר משתמשים בתור משככי כאבים בתכשירים נרקוטיים מפתחים התמכרות אליהם.

מיגרנה:

מיגרנה הינה מחלה כרונית עם התקפים אקוטיים אלימים. הכאב של מיגרנה בד"כ אינטנסיבי מאד ומגביל בפעילות יומיומית עד להשבתה מוחלטת לעתים קרובות. זוהי מחלה נוירולוגית שקשורה לכלי

Morrison, Roger, MD, Desktop companion to physical pathology, California, 1998 www.news1.co.il/ArticlePrintVersion.aspx?docId=118414&subjectID=1 www.news1.co.il/Archive/001-D-113640-00.html?tag=23-00-06 www.news1.co.il/Archive/001-D-109243-00.html?tag=00-25-50&au=True הדם באזור המוח. הכאב בא כתוצאה של כיווץ או התרחבות של עורקים בבסיס הגולגולת. הכאב הטיפוסי הינו בצד אחד של הראש, התקפי וחד באופיו, מגיע בפעימות ולעתים מוגבר עקב פעילות גופנית וגירויים שונים. מס' גורמים ידועים העלולים לעורר התקף מיגרנה: ריחות מסוימים, אורות חזקים, רעש, מתח, עייפות, מחזור ואף אכילת מאכלי גבינה צהובה או שוקולד.

ארגון הבריאות העולמי הגדיר מיגרנה כמחלה כרונית. על פי הערכתו מיגרנה פוגעת בכ - 18% מהנשים ובכ - 6% מהגברים. מיגרנה שכיחה גם בקרב ילדים ומתבגרים.

מיגרנה ושבץ

ישנם מחקרים שמצאו קשר בין מיגרנות לבין סיכון מוגבר לשבץ מוחי בהמשך החיים. הקשר עוד יותר מובהק בקרב צעירות הסובלות ממיגרנה עם אאורה. מכניזם הקשר אינו ברור לגמרי אך ייתכן והסיבה היא בשינויים כרוניים בכלי הדם בראש הנצפים הן במיגרנה והן בשבץ.

אאורה

מיגרנה מאופיינת ע"י "אאורה" (מילולית "הילה") - סימנים נלווים, נוירולוגיים באופיים, המתרחשים מיד לפני או במשך התקף מיגרנה עצמו. אאורה ויזואלית היא הנפוצה בין הסימנים הנוירולוגיים הנלווים ומתבטאת בהפרעה של ראייה: הבזקי אור לבנים, כתמי אור, אור מזוגזג, צללים. ישנם חולים המתלוננים על קשי מיקוד או ראייה מעורפלת כאילו שהם מסתכלים דרך עשן. אאורה חושית כוללת הרגשת נימול באזור היד המתפשטת מהיד לעבר הזרוע ועד לפנים, השפתיים, האף והלשון. לעתים נדירות ישנה אף חולשה בחצי הגוף. לעתים קרובות מיגרנה מלווה בבחילות, הקאות, רגישות גבוהה לאור ולרעש וכן לריחות מסוימים.

מקרה לדוגמא "טיפול הומיאופתי במיגרנה עם שיבוש ראיה"

[ראה את סיכום חווית הטיפול מפי המטופלת בעמוד הבא]

בחורה בת 24 באה לטיפול עקב מיגרנות קשות המלוות בשיבוש ראיה. בנוסף סובלת מהפרעות שינה.

במראה הכללי שלה, בישיבת ראשה ובצורת דיבורה ניתן לקרוא סימנים סמויים של יהירות מעודנת ואיפוק.

תלונותיה:

1.כאבי הראש החלו בגילאים 5-6, וכבר בגיל 8 סבלה ממיגרנות המלוות בהפרעות ראיה. התקפי מיגרנה שהיו קודם יחסית נדירים (פעם בכשלושה חודשים) הפכו לאחרונה לתכופים, כמעט יומיומיים. שיבושי ראיה מקדימים את ההתקף: רואה כתם לבן קטן במרכז הריאה שהולך וגדל ומפריע לראות. לא מסוגלת למקד ראיה, לקרוא. מסתכלת על הציור ולא רואה מחציתו או רואה איש ולא מסוגלת למצוא את עיניו. משהכתם נעלם, מתחיל כאב ראש אלים שלעתים משבית אותה לגמרי ונאלצת להישאר במיטה.

2.חוויות הקשורות בתלונה הראשית: שיבוש הראיה תמיד הייה מפחיד, כילדה לא יכולתי להסביר והורים לא הבינו מה אתי. מרגישה משותקת כשזה קורה, בוהה באוויר ולא מסוגלת לעשות כלום. כאילו כוח - מה כופה את עצמו עלי... כמו עונש לא צפוי... מרגישה כמו קורבן כי לא יכולה לשנות כלום, הכל כבר הוחלט עבורך - ולי חשוב מאד להרגיש בלתי תלויה ושיש לי בחירה חופשית.

3.בעיות שינה חמורות לאורך שנים. לוקח יותר משעתיים עד שתירדם, לעתים קרובות נשארת ערה כחצי הלילה. עקיצות תכופות במהלך השינה. במכון השינה אובחנו כ - 20 התעוררויות והפסקת נשימה קצרה.

4.סובלת מסיוטים מאז הילדות, מרגישה בהם קורבן. החלומות החוזרים שלה:

* חיות טרף רודפות אחוריי ומתנפלות עלי: נמרים, זאבים, דינוזאורים. הם מתנפלות ורוצות לטרוף אותי. בד"כ הם תמיד מצליחות לטרוף אותי.

* הסיוטים בהם מטוסים מתרסקים ונופלים עלי שוב ושוב. אני בורחת, אבל זה תמיד מוצא אותי.

* על סוף העולם: צונאמי, גלי ענק, שיטפון - צריך לברוח ולא יכולה. תמיד מרגישה קורבן בחלום ושלא יכולה לצעוק, לזוז, להימלט, להציל את חיי. משותקת

5.קשיות שרירי הצוואר והעורף. השרירים מתוחים וכואבים באופן תמידי.

6.נפשית: מאד רגישה. עלתה ארצה בגיל 7 עם ההורים. כל הזמן היתה במתח שמא תגיד משהו לא נכון או לא תדע משהו. אני שונה, אני מרוסיה - וזו חולשתי. אף פעם לא מרוצה מעצמה. ההרגשה הפנימית עם זאת שהיא חזקה מאחרים ושיש לה כוח פנימי גדול להיות בלתי תלויה, אך המציאות הופכת את אמונתה. מסתירה את חולשותיה שמא לא ישתמשו בהן נגדה. מרגישה שנושאת על עצמה את החותם הקולקטיבי של החולשה, המשותף לכל המהגרים והעולים, ואין מה לעשות עם זה, אין מנוס - ושוב חווית הקורבן. מאד חשוב לה להשיג את איך שרואה את עצמה מבפנים: חזקה, בלתי תלויה, אחת שלא תלויה במה שחושבים עליך. חשוב לה להשיג את מה שרוצה בכל מחיר.

חברתית: תמיד הייה לה קשה עם ילדים ובני גילה, תמיד הרגישה שונה ומיוחדת. לא אחת שהולכת בתלם. אין לה אוטוריטות (סמכויות) ואין נטייה לדבוק בנוהל המקובל. טוענת כי "קוראת" אנשים.

לא אוהבת את החברה ולא רוצה לראות את עצמה כחלק ממנה. מרגישה שסוף העולם קרב ובלתי נמנע כי אנושות רק מקלקלת את הסביבה... האנושות מתרבה, ואילו פחות ופחות נשאר בעלי החיים, הנחלים מתייבשים, הבלנס בטבע הופר. אנו רבים מדי ולוקחים יותר מדי לעצמנו מהטבע. מרגישה אשמה בכך וכאילו עליה אחריות על כל האנושות.

אוהבת בעלי חיים גדולים: הטורפים, נמרים, אריות... את החייתיות שבהם. הם אמיתיים, הם חזקים ויפים וחיים בהתאם ליצרם, אין בהם צביעות. כואב לשמוע שהם בסכנת הכחדה. היתה רוצה להגן עליהם.

תמיד הייה לי קשה להיות בקבוצה כלשהי, לקבל את כללי המשחק שלה. כשהיתי חלק מהקבוצה בלית ברירה תמיד הרגשתי בודדה. אף פעם לא היה לה חבר של ממש. נפגשת הרבה כי אוהבת את המושג שיש לה חבר. יכולה להיות ספונטנית אם תחליט מראש. די צינית. יחד עם זאת מרגישה שחייבת להגן על אותם האנשים שדומים לה.

הסבר קצר על התרופה שקיבלה:

המטופלת קיבלה הכנה הומיאופתית המופקת מחלב של אריה. בתהליך הניסוי של הכנה זו היא עוררה בקבוצת הנסיינים את אותם התופעות והסימפטומים (בין השאר) שהיו במקרה של הבחורה ובדיוק אותם הסיוטים מהם סבלה ולכן הכנה זו נכנסה למטריה מדיקה הומיאופתית כמסוגלת לטפל בתופעות הדומות לאלו שהיא מעוררת. כוחה של תרופה לרפא מכלול מסוים של תופעות וסימפטומים טמון ביכולתה לעורר תופעות וסימפטומים דומים באדם בריא.

המטופלת קיבלה בהתחלה מנה חד פעמית, כעבור חודש עוד מנה, כעבור 3 חודשים מנה נוספת וכעבור 7 ח' מאז תחילת הטיפול - עוד מנה, הפעם במיהול מתמשך לאורך שבועיים. מאחר והושג שיפור דרמתי במצבה הכללי ובכל התלונות ותקופה ארוכה לא היו התקפי מיגרנה החליטה להפסיק את הטיפול.

סיכום חווית הטיפול מפי המטופלת:

הגעתי אליך לטיפול בנקודת יאוש עקב מיגרנות המלוות בשיבוש הראיה. סבלתי מכאבי ראש מגיל 5 וממיגרנות עם הפרעות ראיה מגיל 8-סה"כ 19 שנה. בתקופה שפניתי המיגרנות התעצמו והייתי סובלת מהתקפים כל יומיים אם לא כל יום, הרגשתי שמשהו ממש נדפק אצלי.

נוסף למיגרנות סבלתי מנדודי שינה. לעתים קרובות ביליתי מחצית הלילה ערה ולא יכולתי להירדם.

נוסף לכך סבלתי מסיוטים מצמררים כל חיי.

במהלך שנים ניסיתי הרבה תרופות וטיפולים, אך דבר לא עזר.

אחרי שיחה ארוכה שכללה שאלות נוקבות על חיי היום יום, על ההרגלים והאופי שלי, על התחושות והחלומות המיוחדים, והן שאלות לגבי המיגרנה קיבלתי תרופה למשך יומיים.

זכרתי שיש לצפות לתגובה עם לקיחת התרופה, והיא הגיע די מהר:

הרגשתי עייפות גדולה מאוד, כאילו שתיתי כוס יין לארוחת בוקר

הלכתי לישון לחמש שעות באמצע היום, דבר שלא עשיתי כנראה מאז גיל 3.

אחר מכן היו לי תחושות נלוות מוזרות, כמו למשל טעמים שהיו לי חמוצים מדי. כל התופעות האלו חלפו כעבור מס' ימים.

המיגרנות לא הפסיקו מיד, אבל הרגשתי הפוגה גדולה כבר בשבוע שלאחר יומיים של לקיחת התרופה. במקביל גם התחלתי לישון הרבה יותר טוב.

אומנם לאחר כחודש התחלתי לסבול שוב מהמיגרנות וחזרתי לטיפול.

כעבור מס' שבועות אחרי התרופה שוב נעלמו המיגרנות והתחלתי להרגיש טוב וזאת למרות שבאותה התקופה הייתי בשיא הלחץ בלימודים לקראת סיום התואר, ועבדתי יותר מבדרך כלל, כולל לילות.

שמתי לב גם שאני הרבה יותר רגועה, דברים לא מציקים לי, אנשים לא מציקים לי, נהייה לי הרבה יותר קל לתקשר עם אנשים וזה מאוד חיובי לדעתי.

בכלליות אני מרגישה טוב מבדרך כלל, כמעט ללא כאבי ראש שזה מפתיע בהתחשב בגירעון השינה שלי עקב לחץ בלימודים.

הסיוטים שליוו אותי כל החיים נעלמו עוד מהפעם הראשונה שנטלתי את התרופה.

גם אם יש לי מדי פעם חלומות בהם אני רואה דברים מפחידים, אני משקיפה מהצד, וזה לא מפחיד ולא משתק אותי כמו פעם. החלומות שלי כבר לא נראים כמו סרטי אימה.

הדבר שהכי הפתיע אותי בטיפול היה ירידה ברמת החרדות והסיוטים שהיו לי. יש לי הרגשה שהייתי אדם הרבה יותר לחוץ, והיה לי קשה להיפטר ממחשבות מציקות - אחת הסיבות למה אני לא ישנתי טוב. היום אני נינוחה יותר, שלווה יותר.

גם נהייה לי הרבה יותר קל להתרכז, יותר קל לכתוב עבודות בלימודים. הראש מרגיש יותר צלול. אני יותר יעילה.

מכיוון שלא הייתה לי חזרה של המיגרנות לא פניתי אליך עד כה ולא הייתי זקוקה לתרופה. אני יכולה לומר גם שלא מפחדת מחזרה של מיגרנה, לא מצפה שזה יבוא ולכן הפסקתי לשמור את עצמי מפני כל הדברים שעלולים לגרום להתקף.

שרירי הצוואר והעורף אינם מתוחים. ואני גם הרבה פחות חולה ומצוננת.

איני יכולה להצביע על נקודה אחת או שתיים שבה היה שינוי, כי השינוי שעברתי במשך השנתיים האחרונות הייה בהחלט משמעותי ועמוק.

לסיכום:

כפי שרואים כשמקבל המטופל תרופה הומיאופתית אשר יש בה "דמיון" והתאמה עמוקים לתמונת מצבו, כוחות הריפוי הפנימיים מופעלים ומתחיל תהליך ריפוי אמיתי בכל התחומים ומערכות הגוף. במקרים בהם ישנה תגובתיות ורגישות נורמלית לגירוי של התרופה אין צורך בחזרות תכופות על התכשיר ההומיאופתי ותהליך הריפוי יכול להיות מהיר.

חוויה טיפול ב דוגמא קבוצה מיוחד מטוס צורת דיבור אוהב קשה להיות מטופל לימודים בשורה טובה טוב כאב ראש כאבי ראש מיגרנה מיגרנות
מציאות - מהי המציאות? ההגדרה של מציאות - מהי מציאות? מציאות מחוייבת / מציאות אפשרית / מציאות מוחלטת
מציאות - מהי המציאות? ההגדרה של מציאות - מהי מציאות? מציאות מחוייבת / מציאות אפשרית / מציאות מוחלטת מציאות פירושה, מה שמצוי / קיים. ובספר הזה, לפעמים המושג מציאות, פירושו הוא, המציאות הנפרדת שלנו, של מה שמצוי וישנו, כנפרד ממה שאיננו (מציאות אפשרית). ולפעמים פירושו הוא, המציאות שקיומה הוא מחוייב, דהיינו, מהות המציאות, דהיינו, מה שמצוי תמיד (מציאות מחוייבת / מציאות מוחלטת). ובכל פעם, הפירוש הוא לפי ההקשר המתאים....
בית הכלא השמור ביותר בעולם - מהו ואיך לצאת ממנו?
בית הכלא השמור ביותר בעולם - מהו ואיך לצאת ממנו?
...לצאת ממנו? בית הכלא השמור בעולם שאין שום אפשרות בעולם לצאת ממנו, ובית הכלא הזה הוא הרצון העצמי של האדם. הרצון של האדם, זה שהאדם רוצה דברים זה הכלא הגדול בעולם. וזה בית הכלא השמור בעולם כי אי אפשר לצאת ממנו. המהות של כלא - מקום מוגבל - מקום שמחליטים לך, נותנים לך לעסוק עבודות פרך. מענים אותך ולא משלמים לך אם זה אכזרי יותר. בית הכלא זה הרצון העצמי של האדם, מאמלל אותו. הרצון העצמי מגביל את הטוב של האדם, אם לא היה לאדם רצון עצמי היה מרגיש שהכל טוב. ככל...
הפכים נמשכים / משיכה / הפכים - האם הפכים נמשכים? מהי מהות המשיכה בין הפכים?
...הפכים נמשכים? מהי מהות המשיכה בין הפכים? קשר זוגי. מערכות יחסים. אהבה. הפכים נמשכים זה לזה. האומנם? מהי מהות המשיכה בין הפכים? מדוע דברים שונים נמשכים זה לזה? ומדוע לפעמים הפכים יוצרים התנגדות זה לזה? תשובה: כל דבר נמשך לשורשו ולמקום שאליו הוא שייך. בשורש של המציאות, כל הדברים הם באחדות מוחלטת. מצד המהות של המציאות, שום דבר אינו שונה מהותית משום דבר אחר. מצד מהותה של המציאות, אין שום הפכים, אלא הכל אחד. מהם ההפכים? ההפכים הם ייצוג של חלקים שונים...
ראיון עבודה / שיחת מכירה / ניהול משא ומתן / זיהוי צרכי הלקוח / מכירות
...זיהוי צרכי הלקוח / מכירות לפעמים על האדם לנהל שיחת מכירה כלשהי ולנסות למכור בה מוצר כלשהו. וכאן יתבארו השלבים, כיצד לנהל שיחת מכירה בצורה נכונה? וכיצד לנהל משא ומתן בצורה נכונה? או לדוגמא בראיון עבודה, שעל האדם לנסות למכור את הכישורים ואת הזמן של עצמו. ובאופן כללי, כאשר האדם מנהל משא ומתן כלשהו, עליו לנסות לשכנע אנשים ברעיונות שונים. והשאלה היא, איך לנהל משא ומתן ושיחות מכירה בצורה נכונה? ובמקרה של ראיון עבודה, כיצד בעצם למכור את הכישורים שלך בצורה...
פרפקציוניזם טוב או רע?
פרפקציוניזם טוב או רע?
...= שלמות האם טוב להיות או להיות לא פרפקציוניסט יש כאלה שסובלים מזה שהם כאלה ויש כאלה אנשים שחושבים שהם לא פרפקציניסטים וטוב להם שהם לא. האם זה טוב להיות כזה או לא? מה שמשנה זה לא הצד שנקטת זה רק אם נקטת אותו עד הסוף אם אתה רוצה להיות פרפקציוניסט אז תהיה עד הסוף. יש כאלה שסובלים שהם לא פרפקציוניסטים הם לא יכולים לעשות דברים בצורה שלמה. לא משנה מה הצד שבחרת צריך לבצע את הצד שנקטת בשלמות כלומר, עד הסוף. מצד האמת, כל בני האדם בעולם, גם פרפקציוניסטים וגם...
איך להתחיל התחלה חדשה כל פעם מחדש?
...צריך להתרגל להתחיל התחלות חדשות בכל פעם מחדש, ואפילו מספר פעמים באותו היום. כאשר אתה קם בבוקר אתה מקבל יום חדש ואפשרות להתחלה חדשה. קבל על עצמך שהחל מעכשיו מהבוקר אתה עושה כך או כך. נסה לעשות זאת כמיטב יכולתך. במידה ונכשלת ולא הצלחת לעמוד ביעדים שהצבת לעצמך, אל תאמר היום הלך, אל תאבד את שארית כל אותו היום. באותו רגע שנכשלת ממש באותו הרגע, תתחיל התחלה חדשה. גם אם נכשלת שניה אחרי שהחלטת לעמוד ביעד מסוים. גם אם רק לפני רגע התחלת, תתחיל מעכשיו ברגע חדש...
הדרך הרוחנית - האם מורה רוחני מדבר כל הזמן אמת מוחלטת?
...כל הזמן אמת מוחלטת? כשהולכים בדרך ומקשיבים למורים יש חשיבות רבה מאד לאבחנה בין אמת יחסית ואמת מוחלטת. רוב המורים ידברו ספונטנית, ויערבבו בדבריהם את שני סוגי האמיתות האלה. אמת מוחלטת קשה מאד לדבר. בעיקרון זוהי שתיקה. מורים שלא מוכנים להתפשר, ומוכנים לדבר רק אמת מוחלטת, למעשה חוזרים על עצמם שוב ושוב. דוגמה כמעט יחידה למורה כזה: ניסרגדתה מהראג'. בספרו המפורסם יש איזה 600 עמודים של "I Am That". וזהו. בימים שנשבר לו הזין מלהגיד כל הזמן אותו דבר, הוא מוכן...
דליריום - מבוא
...המתאפיין בירידה קוגניטיבית חריפה עם שינויים תנודתיים במצב ההכרה. הסממן הבולט ביותר של מצב זה הוא ירידה ברמת הקשב, אם כי כל התחומים הקוגניטיביים עלולים להיפגע. זהו מצב שכיח וסיבה משמעותית לתחלואה ולתמותה, בפרט בקרב האוכלוסייה המבוגרת המאושפזת במוסדות רפואיים. ישנן סיבות רבות העלולות לגרום לדליריום, אולם מקובל כי מצב זה מתפתח באנשים המועדים לכך, וכי ככל שהמועדות גבוהה יותר, כך קטן השינוי הדרוש ליציאה מאיזון ולהשראת דליריום. על כן, מודעות לגורמי הסי...
הפשטות שבהבנה
...ביותר, קל יותר לעשות את הדברים גם בחיי היום יום. החיים נעשים פשוטים יותר ומובנים יותר. גם המעשים אותם עושה האדם שלמים יותר הן באיכותם והן ברצונו לעשות אותם. הוא מבין את המהות של הדברים ומתחבר למהות. הוא מבין כשהמחשבה ברורה הכל ברור וקל לעשות. ההבנה היא מס' 1 בחיים, והאדם יכול לשאול למה זה קרה? ולמה זה כך ולא אחרת? אבל הדבר החשוב הוא לטפל בשורש של הדברים כי זה העיקר. הדברים החיצוניים בלבד לא מהווים שינוי אמיתי, כי השינוי הזה הוא בר חלוף, ועלול להיעלם...
שיגעון - מבוא
...ו"שיגעון" הם מונחים עתיקים, הקיימים אלפי שנים (מתקופת המקרא, יוון העתיקה ועוד), אך כינוי זה על השלכותיו התרבותיות בשפות שונות, מוכר כיום כאמירה שטחית, ואינו בגדר אבחנה רפואית. הרפואה המודרנית נמנעת כיום משימוש במונח זה, ומשתמשת במקומו במושגים מחלת נפש או הפרעה נפשית; ההעדפה היא בכל מקרה לתת אבחנה רפואית ברורה של סוג המחלה הנפשית (למשל "דיכאון", "סכיזופרניה" וכו'), במקום המונח הכללי. דהיינו, מצב נפשי הכולל מגוון התנהגויות המאופיינות בדפוסים אבנורמליים...
אמת מוחלטת - האם אתה שם - כמה אתה קרוב אליה?
...אליה? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על אמת מוחלטת - האם אתה שם - כמה אתה קרוב אליה?. אמת מוחלטת - האם אתה שם - כמה אתה קרוב אליה? הפעם אני רוצה להשיב על השאלה, אדם שואל, האם אני מתקרב לאמת או לא? אם אתה עדיין שואל, לא הגעת עדיין. אם תגיע לאמת המוחלטת, לא תהיה שאלה, כי אין אפשרות לשאול את השאלה ואי אפשר יותר לשאול אם זה אמת או לא, כי זה ברור לחלוטין. ואם אדם שואל האם לפחות אני קרוב לאמת? התשובה היא כן, אתה קרוב לאמת כי כל דבר ודבר...
פילוסופיה - מטא אתיקה - מבוא
...היא אחד משלושת הענפים של הפילוסופיה של המוסר - זה החותר להבין את טבעם של תכונות, אמירות, השקפות ושיפוטים מוסריים. משמעות השם היא "מעבר לאתיקה" ביוונית. המטא - אתיקה קיבלה תשומת - לב נכבדה מהפילוסופים האקדמיים בעשורים האחרונים. מקובל באקדמיה לחלק את הפילוסופיה של המוסר לשלושה ענפים כאשר השניים האחרים הם: אתיקה תיאורית, או השוואתית, הבוחנת פסיכולוגית, סוציולוגית ואנתרופולוגית את ההשקפות המוסריות בחברות שונות, באזורים שונים ולאורך ההיסטוריה. זאת, מבלי...
אימון לקריירה
...במישרין או בעקיפין, במסגרת אירגונית כלשהי. מינוי חדש, קידום בהיררכיה הארגונית או מעבר לתחום מקצועי שונה, מלווים באופן טבעי בציפיות, בחששות, בשמחה ובהתלבטויות. ובכל תקופה בחיים, שונה זוית הראיה שלנו ושונה התייחסותנו לשינויים המתחוללים בחיינו. ככלל, התפיסה שעל פיה בוחר האדם לעצמו קריירה אחת לכל החיים, הולכת ומפנה את מקומה לתפיסה חדשה של ניידות ושינוי. השלבים השונים שאותם אנו עוברים במהלך חיינו, מהווים עבורנו הזדמנות להתחדשות ולקידום. נשאלת השאלה...
NLP כמנוף לביצוע שינויים עמוקים במי שאנחנו
...אנשים אינם מה שהם עושים, הם מה שהם יכולים להיות (ריצ'רד בנדלר) הידעתם שכל אדם עושה את הדברים שהוא עושה בצורה הטובה ביותר שהוא יודע לעשות אותם? הידעתם שלכל אדם יש מפה יחודית משלו, והוא פועל בהתאם למפה זאת? הידעתם שאין שני אנשים שיש להם מפה זהה ולכן כל אחד מפרש אירועים בהתאם למפה האישית שלו והיא המייצרת רגש המוביל לתגובה יחודית? הידעתם שכל אחד מאיתנו הגיע להישגים יוצאים מהכלל למרות התנהגויות / אמונות / הרגלים שנוצרו בעבר על מנת להגן עלינו? תארו לעצמכם...
הטמעה - יתרונות ההטמעה של הדברים
...הדברים כאשר האדם יודע את ערכם של הדברים ולא מטמיע אותם הוא דומה לאדם שמקבל יהלומים יקרי ערך ולא שומר עליהם מפני גניבתם. אדם כזה בעצם יכול להיות מוטעה ע"י מחשבות לא מדוייקות שמסיטות אותו מהמסלול הנכון לחייו. יש להבדיל בין התמהמות סתמית לביצוע משימה חשובה לבין חשבון נפש אמיתי של האדם עם עצמו. ולפעמים האדם לא עושה הפרדה בין שני הניואנסים הללו. הוא למעשה מחשב אותם כאילו היו אותו הדבר. ובעצם אין לו נקודת אחיזה בדברים ולמה? מפני שהוא אינו מסתכל על סיבה...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: אולי אנחנו במטריקס? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? למה לא להתאבד? מה המשמעות של החיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? למה יש רע בעולם? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם יש או אין אלוהים? האם המציאות היא טובה או רעה? האם הכל אפשרי? האם יש משמעות לחיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה העולם קיים? האם באמת הכל לטובה? האם לדומם יש תודעה? בשביל מה לחיות? האם יש אמת מוחלטת? איך להיות מאושר? מהי תכלית ומשמעות החיים? מי ברא את אלוהים? איך נוצר העולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? איך נוצר העולם? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? איך להנות בחיים? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם יש בחירה חופשית? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות ועוד...שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? דיכאון? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להשיג איזון נפשי? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להתמודד עם גירושין? איך לשנות תכונות אופי? איך להאמין בעצמך? איך להצליח בזוגיות? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להעביר ביקורת בונה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להצליח בראיון עבודה? איך להיגמל מהימורים? איך לחנך ילדים? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לפרש חלומות? איך לשפר את הזיכרון? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לקבל החלטות? איך להעריך את עצמך? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לעשות יותר כסף? איך לנהל את הזמן? איך לא להישחק בעבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך ליצור אהבה? איך למצוא זוגיות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להיות מאושר ושמח? איך לשתול מחשבות ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לנוער, מומלץ, מאמן אישי למציאת זוגיות, קואצ'ר אישי, מגשר, מטפל הוליסטי, מטפל התנהגותי קוגניטיבי, אימון אישי לתזונה נכונה, רטוריקה פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0615 שניות - עכשיו 28_05_2020 השעה 04:25:22 - wesi4