ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה במקום להאמין ✔Inception - הסרט ✔הערה: קיימת פסקה המסומנת בברור בהמשך, העשויה לפגום בהנאה מהסרט עבור מי שטרם ... - ידע להצליח, התפתחות אישית ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 Inception - הסרט

הערה: קיימת פסקה המסומנת בברור בהמשך, העשויה לפגום בהנאה מהסרט עבור מי שטרם צפה בו.

"הטפיל שההכי מסוכן לאדם, הטפיל שהכי קשה להיפטר ממנו, הוא רעיון. רעיון ששתול בתודעתך.. שמשתלט עליך, על תפיסת קיומך, ועשוי לקחת ממך הכל. גם את חייך" (מתוך הסרט).

לכל אחד מאיתנו, יש לא מעט רעיונות שהושתלו בתודעה מגיל צעיר. לא רעיונות שלנו. רעיונות שכילדים למדנו להפנים. חלקם מכתיבים התנהגות, תפיסת עצמי, רעיונות שמגדירים את תקרת הזכוכית שלנו... הסרט מראה לנו כי כדאי להשקיע בעריכת שינויים ברעיונות טפיליים אלו, כי רק כך נוכל לפעול במציאות מתוך חופש אמיתי, עצמאות רעיונית והגשמה אישית.

במה תבחר / י במציאות או בחלום?

איפה תבחר / י להיות - במציאות או בחלום? למה תאמין?

אם הטכנולוגיה תאפשר יום אחד להישאר משך תקופת חיים שלמה, בחלום לבחירתך, לאיזה חלום היית מכניס/ה את עצמך? לכמה זמן?

האם ניתן להתקיים במספר מימדים במקביל?

הסרט מתמודד עם עובדה מאוד קשה לעיכול, מתקדמת, אך מציאותית... שניתן להתקיים במספר מימדים במקביל.. עצם הימצאותי בחלום של מישהו או של עצמי, מקיימת אותי בזמן נתון ביותר ממימד אחד. כך גם מתקיימים גיבורי העבר בהווה, בשעה שהם מוצגים בדמיוננו, בחלומותנו, בסרטים מעל דפי ספרים וכד'. רעיון הקיימות כמוכלות בתוך מודעות חיה, הוא רעיון מתקדם ומשמעותי ביותר.

שלב מתקדם מזה הוא פיתוח היכולת להפיח את מודעותך בגוף החלום שלך, גופך המתקיים בדמיונך כשאתה במצב חלום, וכך להפוך אותו לנשלט מכוח מודעותך. 'אומנות החלימה', כך מכונה ע"י המכשפים הטולטקים השגת שליטה בגוף הנחלם. היות ובמימד החלום לא קיימים חוקי הזמן המרחב וההיגיון המקובלים, הרי שניתן לעשות בזמן קצר מרחקים גדולים, לעוף וכד'.. מה שיכול להיות עוצמתי ביותר. נושא זה ראוי לחקירה מעמיקה.

השתקפויות מהתת - מודע

הרעיון כי אנו חווים במציאות (כמובן שגם ב'מציאות' הנחלמת) השתקפויות של עולמנו הרגשי הלא פתור, אינו חדש. למעשה הוא הבסיס לכל העבודה הפסיכולוגית הטיפולית.

אנו משחזרים יחסים לא מוצלחים ושלא הועילו לנו בעבר, בעיקר מתקופת הילדות, מול בני זוג בהווה, מול ילדנו מורינו והבוסים שלנו בעבודה כיום. בכך טמון פוטנציאל ההתפתחות שלנו: ע"י שאנו משחזרים מצבים מהעבר מול אנשים בהווה. למה שנעשה זאת? כדי לנסות להשיג שינוי ביכולת התפקוד, התגובה, שינוי בעלילה, התקדמות באותן חוויות ישנות החרותות בגופנו הנפשי מאז.

כמטפלת, אני מלווה אנשים בתהליך שמשנה את התייחסותם לגבי מאורעות משמעותיים. אט אט המאורעות נחווים עם פחות 'תוקף', וניתן לראותם כהשתקפות אמונות ורעיונות פנימיים שלהם. רעיון זה כה מרכזי, עד שהפנמתו המלאה מאפשרת לאדם לשנות כליל את מציאות חייו. מדוע? כיוון שנובע מרעיון זה, כי שינוי האמונות, יביא לשינוי במציאות החיצונית אותה אנו חווים. ומי לא היה רוצה לשלוט במציאות חייו?

התמרת הזיכרון הלא מוצלח מול 'האנשים הישנים' (בד"כ יהיה זה אחד ההורים או שניהם) בתחושות חדשות שנבחר, למשל של ניצחון ויכולת, היא הדרך ליצירה עצמית של המציאות.

זה ניתן, למשל ע"י אימוץ פרשנות חדשה לעובדות הידועות הישנות. דוגמא טובה לכך מראה הסרט, ובכך גם נעוץ כוחו של טיפול נפשי:

(אזהרת ספויילר - מי שלא ראה ניתן לדלג על דוגמא זו (

במקום להאמין ב "אני מאוכזב ממך" באה הבחירה להאמין ב "אני מאוכזב שניסית להיות כמוני".. מכאן באה קשת שלמה של אפשרויות חדשות, האדם חופשי עכשיו להיות הוא עצמו ולאפשר את בחירותיו.

עניין של גישה

גיבור העלילה קוב, מוכן לעשות הכל ולשלם כל מחיר, כדי לשוב למציאות חייו שבפניה נחסמה ממנו הגישה. בכוח החוק, נאסר עליו ליטול חלק בחיי ילדיו. דווקא הוא, בעל גישה מהירה לכל ארץ כמעט, בעל גישה חופשית לתת מודע של כל אדם.. גישה לקחת חלק פעיל בחלומות של אנשים, ברגע שמוצעת לו ההזדמנות, הוא מוותר על הכל כדי לחזור למציאות האחת שיש בה משמעות אמיתית לקיומו. בחירה זו, מראה עד כמה עולה המציאות על כל דמיון.

ניתן לומר, כי התאפשר לקוב לשוב אל המציאות ולחוותה במלואה, רק לאחר שהסיר את האשמה מעליו.. כל עוד קינן בו רעיון האשמה, העדיף להעביר זמן בחלומות. שלו או של אחרים. רעיון היותו אשם במות אשתו, נולד מתוך כוונתו להוציא אותה מהחלום המתוק שלה חזרה למציאות. לאורך כל הסרט, מעדיף הגיבור את המציאות על החלום, אך בוחר לשוב ולהתרפק על חלומות חזיונות וזיכרונות של אהבה שמתה, שחלקם אף נחוו בחלום ולא במציאות. הכל מכוח אותה אשמה.

הסליחה, וההשלמה, התאפשרה ע"י ביקור אדם נוסף בתוך החלום. הימצאות אדם נוסף הפכה את החלום להחוות כיותר מציאותי. כשקיים אדם שלישי, עירני ומגיב למה שקורה בחלום... ממש כמו במציאות.. נחווה הדבר כבעל יותר תוקף.. ומכאן הכוח לשנות.

בכמה רעיונות דמיוניים אנו בוחרים להאמין?

למשל הרעיון שאין לנו ערך, שאנו לא שווים, שאין לנו יכולת לעשות,, להשיג, להתקדם..

ולאיזו מכה אנו מחכים שתעיר אותנו מהחלום הרע הזה?

לפי העמדה הרוחנית, למעשה, בכדי שנתעורר מרעיונות כאלו בדיוק מגיעות המכות בחיינו. אותם אירועים שאנו נותנים להם פרשנות כואבת, של אסון, באים כדי לעורר אותנו למודעות נקייה יותר לגבי יכולותינו. 'המתנות' שבאתגרים.. מתגלות לנו רק בהמשך הדרך, לאחר שויתרנו כליל על רעיון, עמדה, גישה שלילית וכד' שהיא מנת חלקנו בהווה.

יש שמכה אחת מעירה אותם, ויש שצורכים חומרי הרדמה כאלו ואחרים, שמונעים מהם להתעורר במכה אחת. אלו זקוקים למכות חזקות, שתגענה ככל שיתמהמהו להישאר בחלומם המתוק, באשליה כלשהי המנתקת את תודעתם מהמציאות.

מה מעורר אדם לשינוי - להתעורר מהחלום בו הוא מתקיים?

רק כשמרגישים מוות כמו בסרט? כשחשים מוות פנימי? שיעמום, אין מוצא, שאנו הורסים / פוגעים בעצמנו יותר ממשקמים, יוצרים, בונים? אנשים מגיעים לבצע שינוי, בד"כ מתוך תחושה שהדרך חסומה להמשיך את חייהם באופן בו חיו עד כה. אז בלית ברירה, יחפשו מוצא לתחושת חיים טובה יותר. על מה נסכים לוותר כדי להשיגה? במה נמשיך לאחוז?

מוזיקה - גם מוצגת כדבר שיכול לעורר. לחדור דרך כל מחסומי התת מודע ולחבר חזרה את האדם לחוויית החיים, לאמת שלו. במוזיקה יש שפה מיידית של חוויה. למעשה כל אמצעי שעוקף את ההיגיון (את ההקשרים הלוגיים שמלכתחילה יצרנו לנו ואיתם שלל הבעיות שנגרמות בעתיים של הקשרים אלו), עשוי לעזור באותה מידה.

התחברות לאנשים המחזיקים בחלום

רעיון נוסף מהסרט, מדגיש את הפוטנציאל הטמון בהתחברות לאנשים חולמים. הימצאות בחברתם מאפשרת חוויה משותפת איתם של חלומם. מצאו את אותם 'ארכיטקטים / מעצבים' סביבכם שחלומם ראוי לדעתכם להפוך למציאות שלכם מחר, והתחברו אליהם. קיימו גם בתודעתכם את החלום המשותף וכך, הגבירו את הסיכוי שיהפוך למציאות. להזכירכם, חולמים מעטים בתחילה יצרו את הישוב היהודי בארץ, שלימים הפך למדינה המתקדמת בעולם.

העולם שייך לצעירים

קשה להתעלם מהעובדה ש 'החולמים' בסרט היו חבורת צעירים. הם הביאו איתם מהירות, דינאמיות, גמישות, ויכולת לקפוץ למים ולנסות גם דברים לא וודאיים - בטוחים, תוך קבלת החלטות מהירה ונועזת. האם תוכלו למצוא בכם את החלק החי, הילדי, המעז? זה שפעם טיפס גבוה בלי החשש למעוד וליפול? הוא מהיר מכם, זריז, הרפתקן ויעניק לכם בוודאות חוויות משמעותיות אם רק תאפשרו לו לפעול בחופשיות.

ולסיום, (קפיטליזם ורוח)

בהתייחסות לסרט שהובאה לפני (לא ידוע לי המקור) נטען כי הסרט משאיר את הצופה בתחושה שכל הבלאגן היה לשוא, היות ועדיין כך או אחרת, השליטה במקורות האנרגיה נותרים בידי יחידים. ציטוט: "השליטה במצבורי האנרגיה העולמיים תועבר לידיו של סאיטו. ואם לא? היא תישאר בידיו של פישר. כך או כך - תושבי כדור הארץ יהיו נתונים לחסדיו של איל הון אחד ויחיד". אז, אכן הסרט לא עוסק 'בחלוקה צודקת' של הכוח בחברה. הסרט מראה את האפשרות שליחידים יש כוח. כל אחד מאנשי החוליה.. המשתתפים בחלום, הם יחידים שפועלים מכוח מניע אישי. יתכן שליתר התושבים לא שינה הדבר מאום. ומה בכך? הגיע הזמן שגם הכותב האנונימי, והקורא.. וכולנו, נאמץ את הרעיון שהכוח נמצא בידיהם של יחידים. התחלה טובה תהייה להעניק יותר כוח לעצמנו, איך? למשל ע"י נטילת אחריות אישית על 100% האנרגיה שברשותנו, שלרוב מתבזבזת על כל מני אחרים מסביב, לרוב ללא תוחלת. ככל שיותר יחידים יעזו לקחת כוח לידיים, יהיו פחות מנגד ממתינים שמישהו יעביר אליהם מעט כוח לידיים. אולי בהטלת מטבע לכפם.

תרופות הרגשת חיים להסיר אחריות הרגשה מרחב קושי סליחה בוסים בני זוג חלום מתוק אתגרים
אמונה עצמית - איך להאמין בעצמך? איך להגיע לאמונה עצמית אמיתית?
... היא, איך לפתח אמונה עצמית? וכפי שכבר ביארתי, יותר טוב לדעת, מאשר להאמין. במקום להאמין במשהו, תבדוק ותאמת אותו, ואז לא תצטרך להאמין בו, מאחר שאתה כבר יודע אותו. ולכן, מצד האמת, האדם לא צריך להאמין בעצמו, אך הוא כן ... אותו. ועל האדם פשוט לבדוק את היכולת שלו, כמו שבודקים כל עניין אחר. לסיכום: במקום להאמין בעצמך, פשוט תנסה להתבונן ולדעת את האמת על עצמך. ואם אינך יודע האם אתה יכול או לא יכול להשיג משהו, אז פשוט תאפשר לעצמך לנסות להשיג ... שאתה יכול להשיג אותו. אך עדיין תזכור, שיכול להיות שלא תשיג אותו. וזכור! במקום להאמין בעצמך, הדבר הטוב ביותר הוא, לברר את האמת, ולהיצמד אליה כפי מה שהיא. ...
ידיעת האושר - מהם 2 הדברים שאותם אי אפשר לזייף?
... האמת, הרי שהוא עדיין רחוק מהאמת. ויותר טוב להאמין באמת מאשר להאמין בדבר שהוא שקר. אך טוב יותר לדעת במקום להאמין. כי לאמונה זקוק מי שאינו יודע. כי מי שהוא יודע שהוא קיים, הוא לא צריך להאמין שהוא קיים. וכאשר האדם יודע שטוב לו או ...
להתחיל מהתחלה - להרגיש כל רגע שהוא הרגע הכי טוב
... ואנשים אמרו לו שהוא לא טוב ולכן האמין להם וזנח את העיקר לטובת הטפל והאמין להם במקום להאמין ביכולות של עצמו ולכן נכשל. לעומת זאת, אדם חסר כישורים בתחום מסויים יכול להצליח בו כי לא הקשיב לאנשים שאמרו לו שהוא ...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
ספרים מומלצים עבורך - ספרים על במקום להאמין
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: במקום להאמין, איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם עצבות? דיכאון? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: במקום להאמין, איך להצליח בראיון עבודה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להאמין בעצמך? איך לקבל החלטות? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לשתול מחשבות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לשפר את הזיכרון? איך להעריך את עצמך? איך לעשות יותר כסף? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לנהל את הזמן? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להתמודד עם גירושין? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להיגמל מהימורים? איך לחנך ילדים? איך למצוא זוגיות? איך ליצור אהבה? איך לפרש חלומות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לא להישחק בעבודה? איך להצליח בזוגיות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להיות מאושר ושמח ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם הכל אפשרי? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם באמת הכל לטובה? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות מאושר? איך נוצר העולם? למה יש רע בעולם? האם יש אמת מוחלטת? למה העולם קיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש משמעות לחיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך נוצר העולם? למה לא להתאבד? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? למה יש רע וסבל בעולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מי ברא את אלוהים? בשביל מה לחיות? מה המשמעות של החיים? האם יש בחירה חופשית? איך להנות בחיים? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם לדומם יש תודעה? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? אולי אנחנו במטריקס? האם יש או אין אלוהים ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי ועסקי, אימון אישי קשב וריכוז, מטפל רב תחומי, קואצינג מומלץ, מאמן עסקי מומלץ, הכוונה אישית, מאמן אישי רוחני, אימון אישי להרזייה, אימון אישי להפרעות קשב וריכוז פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב בתחום במקום להאמין - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה נוצר ב 0.3438 שניות - עכשיו 26_05_2020 השעה 02:18:38 - wesi4