ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה טרויה - הסרט ✔הערה: קריאה אחרי הצפייה בסרט מעניקה בסיס משותף ומסייעת בהבנה. את הסרט הזה ... - ידע להצליח, התפתחות אישית, מודעות עצמית התחייבות ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 טרויה - הסרט

הערה: קריאה אחרי הצפייה בסרט מעניקה בסיס משותף ומסייעת בהבנה.

את הסרט הזה משך אותי לראות דווקא השיר המייצג אותו, שמילותיו ממחישות באופן צורב את נושא הסרט:

".. remember I will still be here as long as you hold me in your memory"

"I'm with you wenever you tell my story.. For I.. I'm all I've done "

האם טרויה הוא סרט על מלחמה?

אי אפשר להתעלם מקרבות האדירים המתחוללים בסרט מתחילתו ועד סופו. אך המלחמה היא רק רקע להשקפות העולם המאפשרות אותה. פילוסופיות מנוגדות עולות ויורדות מהבמה לחילופין: האחת מקדשת את המוות, המעניק לזה שמסר את חייו, תהילה וכבוד, ואף הנצחה מעל דפי ההסטוריה לדורות הבאים. השניה, אמונה המאפשרת קדוש החיים. מתוך אמונות אלו, עולות שתי גישות: זו הממקמת את הכוח בידי האלים, בידי הגורל, בידי כוח עליון (דטרמיניזם - הובס, קולקטיביזם - היגל) שהמדינה או המלך הם נצגיו. והגישה האחרת, המעניקה ערך לחייו של הפרט, לשאיפותיו ובחירותיו (ג'ון לוק, איין ראנד). 3200 שנה קודם לזמננו, רעיון ערכו של הפרט היה נחלתם של בודדים. כשהמדינה היאו הדבר היחידי שראוי לחיות למענו, מוערכים אף יותר, אלו שהעזו לבחור לעצמם.

מאמר זה יתייחס למספר רעיונות הנוכחים בסרט והנובעים מגישות פילוסופיות אלו: קידוש המוות מול קדושת החיים, כוחם של אלים, או גורל, מול כוח הבחירה החופשית של האדם.

מה מניע גברים?

מה מניע גברים להלחם? תמורת מה היו מוכנים למסור את חייהם? האם הסיבות של אז שונות מהיום? למעשה שאלה זו קשורה במשמעות החיים: לשם מה אני מתאמץ ומתקיים, על מה אני נלחם?

אפשר לומר כי גברים מחפשים לגבור, להוכיח יכולת, אך המוטיבציה יכולה להיות שונה:

רוב הגברים לחמו למען המולדת. למען המלך. ראו עצמם כלים בידי גוף גדול ומשמעותי שהוא המדינה.

בין השורות נשמעים מספר קולות מגוונים:

יש המקדישים את חייהם גם למלחמות להרחבת טריטוריה ושליטה, למלחמות כבוד, אלו למעשה ילכו בהינתן פקודה לכל מקום שיתבקשו. אלו מצייתים בכל מחיר.

אחרים, ישתפו פעולה עם מלחמה על הבית, מלחמה צודקת מבחינתם.

אחריהם מגיעים המלכים (מנלאוס, אגממנון), המונעים ע"י הרצון לכבוד לעושר ולכוח, ומבקשים לזכות בשליטה מה שיותר גדולה. על טריטוריות ועל חיי אנשים. רוצים לבסס לעצמם מקום בהיסטוריה כרוויי נצחונות והצלחות. המלכים נחושים לזכות בציות של מה שיותר חיילים. ומשאירים לעצמם את החופש לקבוע, להחליט, לנהל, למשול.

אחריהם, באים אלו ששמים עצמם מעל המלכים.. שפועלים כעצמאיים: המבקשים תהילה, וחיי נצח לעצמם ופועלים מתוך חופש בחירה. כזהו אכילס.

בין אם מדובר בחיילים במלכים או בעצמאיים, יהיו מוכנים כל אלו למות ובלבד שיחשבו גיבורים במותם.

מולם, קבוצת אנשים הבוחרת בחיים כערך עליון. פרטים אלו לא חיים למען הגיבורים שיחשבו לאחר מותם, אלא חיים לשם חוויית החיים עצמה ובתוכה האהבה (למשל פריס). חשיבות רבה יש לסצנה האחרונה בסרט, המראה את התוצאה של כל אחת מהגישות: אלו שבחרו במלחמה, מתים בתוך חורבות מעושנים, אלו שבחרו באהבה, צועדים הרחק משם בנוף ירוק.

דמויות טרגיות

הקטור

לוחם נחוש, בן - זוג ואב מסור, גבר של כבוד, בחר באהבה אך מכוח תפקידו כשר הצבא וכבן הבכור של אב - מלך דטרמיניסטי (שבחר להקדיש את חייו לאלים ומאמין ש"הכל בידי שמים"), מוצא עצמו מנסה לאזן בין שני הכוחות המנוגדים (חיים למען עצמך או לטובת המנגנון שאתה חלק ממנו). הניסיון לאזן בין חיים של בחירה, משפחה ואהבה, ובין חיי הכרח, מחליש אותו. אך דבר מרכזי נוסף חורץ את גורלו: הכבוד שהוא רוחש לכללים. חוקי המשחק מחזיקים בגרונו בשעה שהוא נדרש להחליט בין חיים ומוות. בחירתו האחרונה להתייצב בקרב מול אכילס נובעת מאותה גישה של הכרח. למרות הפצרותיה של אשתו "אתה לא חייב לעשות את זה".. הוא ניגש כשידו המצפונית על התחתונה. הוא חש אשמה על הרג צעיר לא כשיר שהתחזה לטוב שבחיילים. לקיחת האשמה, וכיבוד חוקי המשחק גורמים לו למסור את נפשו לאכילס, לצאת מהחומה, ולעמוד לפקודתו של אכילס, בזמן שרצה, במקום, בתנאים שהיו טובים לו. היה יכול לזמן את אכילס לשיחה מקדימה בתוך הארמון, היה יכול לשלוח אליו שליח.. עם הצעה כלשהי, ואפילו לתת פקודה לחיילי המשמר לירות באכילס חיצים לאחר מותו.. כל צעד יצירתי היה מראה על עוצמה פנימית. על בחירה בחיים. עוצמה זו אבדה לו כשנטל אשמה על מצפונו, וכשבחר לכבד את חוקי הקרב ולשימם מעל חייו.

אכילס

זה שהעניק הן לחייליו והן לנערותיו את החופש הרב ביותר. תמיד דאג להבהיר לכל אדם כי קיימת בפניו בחירה. בידם החופש להחליט עבור עצמם. ואז, כשמצא מנוחה למרדף אחר תהילת הנצח בזרועות אוהבות (של בריסייס) שמעניקות תחושת נצח בהווה, היה זה מאוחר מדי כדי לשנות את גורלו. נקבע לו כי לא ישוב, כבר בשעה שבחר לעזוב את ביתו, את אמו, ולהשתתף במלחמה הגדולה. כך יוצא שזה שהעניק הכי הרבה חופש בחירה ויישם בחייו אמונה עצמית גבוה ובחירות עצמאיות לרוב, היה נתון לכאורה בידי האלים - הגורל שהמיתו ואחז בעקבו.

ערך חיי אדם

הסרט פותח בסצנה המבהירה את הערך שיוחס באותה תקופה לחיי אדם:

כלב משוטט שמוצא את גופת אדוניו מוטלת, ומגרש מעליה את הציפורים אוכלי הנבלות.

גוויות מוטלות על הארץ, נרקבות בשמש לאחר קרב נוסף, ואין דורש להן. המשאלה העליונה שמבקש המלך אגממנון כתנאי לאי מלחמה - היא העמדת הלוחמים של הצד השני לפקודתו מתי שידרוש. הפיכת החיילים לכלי מלחמה, תוך התעלמות מרצונם, מהערכים שלהם, מהבחירה שלהם, רק מדגישה את היחס המנצל לו היו נתונים. כאילו אין זו אמורה להיות שאלה עבור מי או מה ילחמו ויסכנו את חייהם. חייהם ממילא נתונים למלך כלשהו ולמוצא פיו עליהם לציית. למה הדבר דומה? לציפייה מלוחם סיירת שבהינתן פקודה ילך לשרת בכל חייל אחר, בכל תפקיד לפי דרישה מלמעלה. לחילופין, שישרת בצבא סוריה במשימות רגליות כנגד התורכים.

היו פה ושם, מי שהתנגד לגישה פטאליסטית זו. ראשון להם, אכילס. שנלחם רק על פי רצונו החופשי ובחירתו. סיכן את חייו רק בהתאם למטרות שרצה להשיג ואף ייעץ לכל מי שהקשיב לו, שלא להישמע לשיגיונותיו של מלך טיפש זה או אחר, וגם לא לפקודותיו שלו עצמו. בתקופה בה האמונה הרווחת היא שאין באמת ערך לחייו של אדם יחיד, אלא יש רק משמעות למערכה - למדינה, מייצג אכילס את הרעיון כי כל אדם אחראי למשמעות חייו, וכל אדם יכול לבחור לעצמו את המוסר, החופש, מטרות חייו או משמעות פועלו. גם פריס, נסיך טרויה, לקח את הזכות לעצמו להעמיד את רצונו הפרטי לפני רצון המדינה. בחר להשמיע את מה שהאמין כנכון (אך לא במחיר מותו).., וככל שהתחזק כוחו, גם למד ליטול חייהם של אלו שאיימו על חייו, להוביל ואף לגבור.

האמונה באלים מול האמונה בכוחו של האדם לקבוע את עתידו

מול פריאמוס - מלך טרויה המייצג את הדטרמיניזם המוחלט, ניצב אכילס המייצג את האמונה הרומנטית - לפיה עתידו של אדם מעוצב מכוח בחירותיו ופעולותיו.

שני אנשים אלו פעלו בהתאם להשקפת עולם בסיסית הזו בה החזיקו וגם מצאו את מותם בהקשר המיוחד של השקפתם: פריאמוס במקדש האלים, לצד פסלים מנותצים, ואכילס בזרועות אהובתו, ברגע של אמת ובחירה.

אכילס מציג את רצונו הכביר לזכות בחיי נצח. להיזכר ולהתקיים לעד. השתוקקות זו נובעת (כפי שהוא מעיד בסרט) מחוסר תוכלת שהוא מוצא בחייו. באופן טראגי בשעה שליבו מתעורר לאהבה וחש את הנצח בין זרועות אישה, ברגע שמוכן הוא למסור את החרב, נעלם פוטנציאל חייו הנוכחי. אין לראות במוות זה נצחון הגורל, על רעיון הבחירה החופשית, משום שניתנה לאכילס ההזדמנות לבחור את גורלו, בשיחה האחרונה עם אמו. הארכה שקיבל (מרגע מותו המדומה ועד למותו שלו) אפשרה לו לטעום משמעותה של הבחירה באהבה ובחיים.

על מה בכה אכילס?

הבכיה של אכילס הגיבור, החזק, מעל גופת הקטור, לפני החזרתו לאביו מפתיעה. אפשר להציע כי אכילס ראה בהקטור אח - רע מוערך, בשל עצמאותו והמוסר הגבוה בו החזיק. עוצמתו הפנימית נגלתה בתחילת הסרט, בעמידתו האיתנה מול פיתויים. גם הקטור, כך ראה אכילס, עושה מה שנכון לאותו רגע, ולא חש כבול לחוקי המשחק המקובלים הוא נעץ את החרב במלך יוון, למרות שהיה זה קרב של כבוד, של אחיו פריס.

בעימות שזימן אכילס עם הקטור לא בהכרח ביקש את מותו. מתוך תסכול גדול וצער, רצה למצוא משמעות לכל זה. רצה שמות יקיריו כמו גם מותו, לא יהיה לשוא.

כשבא המלך בכבודו ובעצמו לאוהלו בגניבה וביקש את גופת הקטור, חש אכילס משמעותה של אהבה, אולי חש געגוע לאביו שלו. בכל מקרה, נכחה במפגש החשאי הזה אמת. אמת זו, חיברה אותו לצער האמיתי המכונן בתוכו, צער על אובדן כוח החיים משני אנשים שהעריך ואהב. מיד לאחר ששלח לחופשי את הכוהנת ביחד עם דודה מלך טרויה, גמלה החלטה בליבו להגיע לשם ולקחתה חזרה - מכוחה של אהבה, מכוח הבחירה, מכוח החופש. לאחר שבחר שלא להלחם יותר, ולבכר את החיים.

גברים ונשים

כוחן של הנשים בסרט מבוטא בהקשר של אהבה היקשרות ויצירת חיים.

כוחם של הגברים בסרט מבוטא לרוב באופן פיזי, דרך מאבקי כוח, דרך הכוח להרוג, להנהיג ולקבל החלטות.

הבחירה בחופש

הלן, בוחרת לצאת מכלוב הזהב לעתיד לא נודע, ולהתקיים לצד זה שמכבד ואוהב אותה. לצד זה שאיתו היא מרגישה קיימת.

אכילס גם הוא בוחר בחופש. החופש לפעול למען קריירה עצמאית, החופש לבחור את מטרותיו, להשיג את השגיו, לבנות לעצמו מוניטין וכבוד, החופש לא להילחם, לנהל טקטיקה מול המלך. החופש לקיים משא ומתן. בסופו של דבר גם הוא מוצא חופש אמיתי בתוך קשר של אהבה.

כבוד וניצול

המלך היווני אגממנון, מתייחס לנשים יחס משתמש ונצלני. הוא מציע את הלן לנסיכי טרויה כשעשוע ללילה, ומאיים על בריסייס השבויה, כי תקרצף את מרצפות ארמונו. השתמשותו בנשים ככלי משחק, עולה בקנה אחד עם יחסו המשתמש באנשים בכלל, חיילים, יועצים, כל מי שסביבו.

תמונה הפוכה ליחסים מראים הקטור, אכילס או פריס לנשותיהם - כמו לכל האחרים סביבם. ובקטגוריה זו כלול גם פאוס מלך טרויה שמתגנב כדי להציל את גופת בנו האהוב, ושאומר לבנו פאריס: "נלחמתי במהלך חיי בשל כל כך הרבה שיקולים, כדי לנצח, לזכות בהערכה, כבוד, תהילה, ממון, להלחם בשל אהבה לאישה נראה לי היום הסיבה הטובה מכולן".

חיי נצח

רבים מונצחים בין דפי ההסטוריה, חלקם לרעה חלקם לטובה, חלקם כמצביאים דגולים ודמויות לחיקוי חלקם לדראון. אלו שנבחר לאמץ ולזכור, אלו שנבחר ללמוד מהם, ללכת לאורם, יהיו אלו שנעריך את בחירותיהם ופועלם. אלו שנרצה להמשיך ולקחת עמנו הלאה בזיכרון (כמאמר השיר המוזכר לעיל).

לסיום, הסרט מחייה בדמיוננו מספר דמויות מתקופת ספרטה, טרויה, שהאופן בו בחרו לחיות, הופך אותן להרואיות, ולכאלו הראויות להיזכר.

להישמע רעיונות אשמה חופש רצון טריטוריה תכלית החיים צבא ללמוד מולד אהבה לאישה משמעות החיים
טיפול בחרדה, טיפול בפחדים, תרופות לחרדות, תרופות לפחדים, הפרעות חרדה - לפרק את הרצון!
...ובו יתבאר, מהו הטיפול בחרדה הטוב ביותר בעולם? ומהי התרופה לחרדה הטובה ביותר בעולם? ואיך להתמודד עם הפרעות חרדה באשר הן? ועוד. וכדי להבין מהו הטיפול בחרדות הטוב ביותר, לשם כך צריך להבין בפשיטות, מהי הסיבה שבגללה יש חרדות ופחדים. ורק אחרי שמבינים, למה באמת יש חרדות ופחדים, רק אז אפשר להבין, איזה טיפול בחרדות, הוא באמת טוב, ואיזה תרופות לחרדות, הן שקר. והסיבה היחידה בעולם, שבגללה יש לאדם דיכאון וחרדה מכל סוג שהוא, היא רק משום שיש לו רצון עצמי כלשהו...
איך לאהוב את עצמך? לדון לכף זכות, שיפוטיות עצמית, השתקפות עצמית, לאהוב אחרים, אהבה עצמית, איך לא להיפגע מאחרים? חרדה חברתית, דימוי עצמי, ביטחון עצמי, חוסר ערך עצמי
איך לאהוב את עצמך? לדון לכף זכות, שיפוטיות עצמית, השתקפות עצמית, לאהוב אחרים, אהבה עצמית, איך לא להיפגע מאחרים? חרדה חברתית, דימוי עצמי, ביטחון עצמי, חוסר ערך עצמי
...לאהוב אחרים, אהבה עצמית, איך לא להיפגע מאחרים? חרדה חברתית, דימוי עצמי, ביטחון עצמי, חוסר ערך עצמי עכשיו נגיד בן אדם שלא אוהב את עצמו אוקי והוא החליט שהוא רוצה לאהוב את עצמו אחת הדרכים אם רוצים לתת למישהו שיטה איך לאהוב את עצמך מה השיטה? ש: לחפש את הדברים הטובים שבך. אליעד: איזו עוד שיטה יש לא לחשוב על עצמך דברים שליליים נכון אבל יש עוד שיטה נגיד מישהו אומר אני לא אוהב את עצמי אז מה שצריך לעשות זה להרגיל אותו להתחיל לאהוב אנשים אחרים, במאה אחוז מהמקרים...
כלום = הכל = מציאות = אלוהים. הכיצד? חלק 3
...ביותר, והוא כי מה שנראה לאדם שהוא הדבר הקטן ביותר דהיינו, הכלום, הוא בעצם הדבר הגדול ביותר שהוא ה"הכל". ואדרבה ואדרבה, מה שנדמה לאדם למשהו ממשי שהוא ה"יש" הוא בעצם כלום אמיתי, מאחר ש: 1 - מהותו היא באמת הכלום כנ"ל. 2 - הוא עצמו באמת כלום אמיתי, משום שאין לו ישות עצמית כלל, אלא הוא רק צמצום של ישות אין סופית אחרת. ונסביר את העניין: המציאות היא ה"שלם". המציאות היא התמונה המלאה שבתוכה הכל נמצא. המציאות עצמה היא הדבר היחיד שחייב להיות קיים מצד עצמו =...
איך לא לשתול מחשבות? איזה טעות לא לעשות בשתילת מחשבה? איך לא לנסח מנטרה? איך להעביר מסר תת הכרתי? איך לשכנע את עצמך? איך להתנסח נכון? שתילת מחשבה חד ערכית, תרתי משמע בשתילת מחשבות
...בשתילת מחשבה? איך לא לנסח מנטרה? איך להעביר מסר תת הכרתי? איך לשכנע את עצמך? איך להתנסח נכון? שתילת מחשבה חד ערכית, תרתי משמע בשתילת מחשבות וכאן אבאר עוד עיקרון חשוב בנושא של שתילת מחשבות. איזה טעות לא לעשות בתהליך של שתילת מחשבות ושכנוע עצמי (אוטוסוגסטיה / מנטרה עצמית)? ומה צריך לבדוק לפני ששותלים מחשבה למישהו / לעצמך / משננים מנטרה כלשהי / מטמיעים מסר בתת מודע? והעניין הוא, שצריך לשים לב לכך, שלפעמים שותלים למישהו מסר בתת מודע, אבל אצל השומע, חלק...
משנה ולא משנה, משעמם ומעניין, יש ואין, כלום ומשהו, להפוך יש לאין, להפוך אין ליש, להפוך משנה ללא משנה, להפוך לא משנה למשנה, להפוך כלום למשהו, להפוך משהו לכלום, להפוך משעמם למעניין, להפוך מעניין למשעמם, אושר ולהיצמד לאמת
משנה ולא משנה, משעמם ומעניין, יש ואין, כלום ומשהו, להפוך יש לאין, להפוך אין ליש, להפוך משנה ללא משנה, להפוך לא משנה למשנה, להפוך כלום למשהו, להפוך משהו לכלום, להפוך משעמם למעניין, להפוך מעניין למשעמם, אושר ולהיצמד לאמת
...יש ואין, כלום ומשהו, להפוך יש לאין, להפוך אין ליש, להפוך משנה ללא משנה, להפוך לא משנה למשנה, להפוך כלום למשהו, להפוך משהו לכלום, להפוך משעמם למעניין, להפוך מעניין למשעמם, אושר ולהיצמד לאמת הרצאה על משנה ולא משנה, משעמם ומעניין, יש ואין, כלום ומשהו, להפוך יש לאין, להפוך אין ליש, להפוך משנה ללא משנה, להפוך לא משנה למשנה, להפוך כלום למשהו, להפוך משהו לכלום, להפוך משעמם למעניין, להפוך מעניין למשעמם, אושר ולהיצמד לאמת ועוד למה משהו משנה? למה משהו לא משנה...
המנהל בארגון, התייעלות ניהולית, לנהל או לעבוד, תפקידו של המנהל בארגון, מה התפקיד של המנהל? האם לעשות את העבודה של העובד או לנהל את העובד? מתי לנהל את העובד ומתי לעשות את העבודה של העובד? ניהול עובדים לא יעיל, יעילות בניהול עובדים
המנהל בארגון, התייעלות ניהולית, לנהל או לעבוד, תפקידו של המנהל בארגון, מה התפקיד של המנהל? האם לעשות את העבודה של העובד או לנהל את העובד? מתי לנהל את העובד ומתי לעשות את העבודה של העובד? ניהול עובדים לא יעיל, יעילות בניהול עובדים
...המנהל? האם לעשות את העבודה של העובד או לנהל את העובד? מתי לנהל את העובד ומתי לעשות את העבודה של העובד? ניהול עובדים לא יעיל, יעילות בניהול עובדים הרצאה על המנהל בארגון, התייעלות ניהולית, לנהל או לעבוד, תפקידו של המנהל בארגון, מה התפקיד של המנהל? האם לעשות את העבודה של העובד או לנהל את העובד? מתי לנהל את העובד ומתי לעשות את העבודה של העובד? ניהול עובדים לא יעיל, יעילות בניהול עובדים ועוד האם ללמד את העובד לעשות את העבודה? להסביר לעובד, הדרכה לעובד...
איך להרגיש טוב לבד? האם באמת ואיך בן אדם יכול להרגיש את הטוב הספציפי שמשהו ספציפי גורם לו להרגיש, גם בלי הדבר עצמו? האם באמת אפשרי שבן אדם ירגיש את הטוב של הביחד גם לבד? האם אפשרי להיות בלי ולהרגיש עם? חלק 2
איך להרגיש טוב לבד? האם באמת ואיך בן אדם יכול להרגיש את הטוב הספציפי שמשהו ספציפי גורם לו להרגיש, גם בלי הדבר עצמו? האם באמת אפשרי שבן אדם ירגיש את הטוב של הביחד גם לבד? האם אפשרי להיות בלי ולהרגיש עם? חלק 2
...לבד? האם באמת ואיך בן אדם יכול להרגיש את הטוב הספציפי שמשהו ספציפי גורם לו להרגיש, גם בלי הדבר עצמו? האם באמת אפשרי שבן אדם ירגיש את הטוב של הביחד גם לבד? האם אפשרי להיות בלי ולהרגיש עם? חלק 2 - פרומו הרצאה על איך להרגיש טוב לבד? האם באמת ואיך בן אדם יכול להרגיש את הטוב הספציפי שמשהו ספציפי גורם לו להרגיש, גם בלי הדבר עצמו? האם באמת אפשרי שבן אדם ירגיש את הטוב של הביחד גם לבד? האם אפשרי להיות בלי ולהרגיש עם? חלק 2 - פרומו ועוד האם באמת אפשרי להרגיש...
הומור / צחוק / סטנדאפ - איך לשכנע באמצעות הומור? איך להעביר מסרים באמצעות צחוק? איך לשתול מסרים באמצעות סטנדאפ? לגיטימציה / מניפולציות / מסרים לתת מודע / בידור / קומדיה
...מסרים באמצעות צחוק? איך לשתול מסרים באמצעות סטנדאפ? לגיטימציה / מניפולציות / מסרים לתת מודע / בידור / קומדיה וכאן אבאר עוד אחת מהדרכים איך באפשרותך להעביר מסרים ולשכנע במסרים שונים, באמצעות שימוש בהומור / קומדיה / בצחוק וכיו"ב. וכפי שכבר ביארתי, כל רעיון בעולם, אפשר להתייחס אליו כאל רעיון מחוייב או כאל רעיון אפשרי. ורעיון אפשרי פירושו, רעיון שהוא יכול להיות נכון ויכול לא להיות נכון. ורעיון מחוייב פירושו, רעיון שמוכרח שהוא נכון. וכאשר אתה רוצה לשכנע...
שקט פנימי - לב שקט
...האדם מתרחק מהדבר הזה ולא בגלל שהוא לא מאושר בגלל מה שהוא עושה. לעתים האדם חי בהכחשה עצמית למטרות שלו. והדבר קורה כי הוא לא מאמין שהוא יצליח "להדביק" את הקונפליקט ולפתע תצא "תיבת פנדורה" ותאיים על הצלחותיו. ואז הוא מנסה לברוח ככל האפשר מהקונפליקט הפנימי ובמקום לפתור אותו הוא מנסה לעשות כמה שיותר דברים כדי לברוח מעצמו והוא אומר לעצמו תירוצים כמו: אני עסוק מאוד ואין זמן לחשוב על זה, אם אחשוב על זה לא אעשה כלום, ממחשבות לא משיגים כלום, וכן, אני עד שאני...
דיסתימיה / מרה שחורה - מבוא
...או מרה שחורה (בכתיב לטיני: Dysthymia; משמעותה ביוונית: מלנכוליה) היא הפרעת מצב רוח המאופיינת במצב רוח דיכאוני או מדוכדך למשך זמן של מעל שנתיים (שנה בילדים ומתבגרים) והיא מוגדרת כהפרעה אפקטיבית כרונית. תוכן עניינים: 1 חוויית הסובל מדיסתימיה 2 אבחנה לפי ה - DSM 3 הגורמים להפרעה 4 שיטות הטיפול בדיסתימיה 4.1 פסיכותרפיה 4.2 טיפול תרופתי חוויית הסובל מדיסתימיה: הסובלים מדיסתימיה מתארים חווית חיים של חוסר שייכות, חוסר בעניין והנאה, רגשות אשמה, הערכה עצמית...
למה עליך להזהר שלא לשמוע שירי דיכאון?
...שירי דיכאון? עליך כאדם להיזהר מאוד שלא לשמוע שירי דיכאון או שירים שאינם שמחים ושגורמים לך לעצבות. העצבות כידוע היא הגורם מספר אחד לחוסר ההצלחה שלך בחיים ולכן זה ממש קריטי שתקשיב רק למוזיקה חיובית ושמחה ושבשום פנים ואופן לא תכניס את עצמך לעצבות על ידי שמיעה של שירי דיכאון כאלו ואחרים. אל תהיה טיפש, אתה סתם גורם נזק לעצמך בשירי הדיכאון האלו. תהיה חכם ושמח, תקשיב למוזיקה חיובית ואופטימית שתקדם אותך ושתעשה לך טוב יותר, שתתן לך אנרגיה חיובית להצלחה....
לעלות על התדר הנכון
...על התדר הנכון אחד הדברים החשובים בחיים הוא עניין הסדר. כאשר יש סדר, יש התחלה ויש מהיכן להמשיך בדברים. לאחר מכן, כאשר האדם ממוקד במטרה ולא מפוזר בדברים ונותן לעצמו להתבטא ולא נותן לכישורים שלו לישון, אז הוא מתחיל ליצור. עניין הסדר בחיים חשוב כי כאשר האדם מסדר לעצמו את סדר יום וקובע לעצמו מה הוא יעשה ואפילו רושם דברים שהוא בטוח במיליון אחוז שהוא יזכור הוא מצליח לזכור בע"פ לעתים יותר ממה שהוא רשם. וכן, האדם במצב כזה מצליח להתמקד בדברים החשובים ומכאן...
על הצלחה בחיים, שחרור מתקיעות והנומרולוגיה שביניהם
...התקיעות - לשחרור. אני בחורה בת 27 וגרה אצל ההורים לסירוגין. לא מזמן קבלתי תואר. חיפשתי עבודה במקצוע שלמדתי, ולא מצאתי. הזוגיות האחרונה שחוויתי הייתה לפני כשלוש שנים. עניין הזוגיות מאד מציק לי. לא מצליחה להחזיק מעמד עם בחור יותר מחודש. אני רוצה להצליח! מה בהתנהלות שלי לא נכון, ולמה זה קורה דווקא לי?". היא חייבת הצלחה בחיים וזה יקרה, בעוד כשנה מהיום! ולמה? כי בתקופה זו היא נמצאת בשנה של ניתוקים ומעברים בחיים. מתלבטת ומחפשת את עצמה. עליה להיזהר מהחל...
אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 11
...היא לנסות לשנות את המציאות החיצונית, כלומר לעשות פעולות ולהביא את המציאות שתהיה כרצונך. הדרך השנייה היא לנסות להבין האם אתה אמתי עם עצמך, והאם הדבר שאותו אתה לא רוצה הוא באמת רע כפי כמה שאתה מתאר אותו, האם אין לך בחירה להסתכל עליו אחרת? האם אין בו שום דבר טוב? הדרך השלישית היא לקבל את זה שמדובר בדבר רע, ולנסות להבין - למה אתה פשוט לא יכול לקבל את הרע כחלק מהחיים שלך? הדרך הרביעית, היא לנסות להגדיר מה בידיוק אתה רוצה, נניח שאתה רוצה זוגיות, אבל תנסה...
לסבול בלי סיבה - למה כולם סובלים *תמיד* בלי סיבה?
...תמיד בלי סיבה? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על לסבול בלי סיבה - למה כולם סובלים תמיד בלי סיבה?. לסבול בלי סיבה - למה כולם סובלים תמיד בלי סיבה? הפעם אני רוצה לדבר על תופעה מאד מצערת בעולם, והיא אנשים שסובלים בלי סיבה. המון אנשים מסתובבים חסרי ישע שמתעללים בהם, וששואלים למה מתעללים בהם, זה בלי שום סיבה. אם יש סיבה, אז זה משהו אחר. אבל הרחמנות הכי גדולה על בן אדם זה בגלל שהוא סובל בלי סיבה. נאמר אדם שעשה טעות והוא עכשיו סובל, אפשר...
רווקות / זוגיות - להיות רווק
...זוגיות - להיות רווק לפניכם מאמר הנוגע באקסיומות וסטראוטיפים בסיסיים הקשורים ברווקות. בתחתית לינקים לתכנים נוספים לרווקים / ות. התגנבות יחידים כולנו גדלנו על הרעיון "לא טוב היות האדם לבדו", כולנו מסכימים עם "טובים השניים". אין כמעט אחיזה בתרבות שלנו לרעיון ההתפתחות היחידני, לחיות כיחיד ולא כחלק ממשפחה. ברצוני לקרוא תיגר על המוסכמות והאמונות המאפשרות יחס שלילי כלפי רווקים. אמונות שהן כה בסיסיות שקשה לשים לב לקיומן. נתחיל עם למה מייחסים מידה של פגימות...
להבין את הנסיבות
...שהנסיבות גרמו לו לדברים מסויימים או שבעקבות נסיבות מסויימות שאינן בשליטתו הדברים קרו כך וכך. יש פעמים שהאדם מאולץ לפי נסיבות שמעל כוחותיו, ויש פעמים שהאדם אומר נסיבות שזו סך הכל מילה נרדפת לאירועים שכן יכולים להיות בשליטתו. אבל כאשר האדם נמצא במירוץ החיים ללא התבוננות, הוא מתאר כל דבר שלא עשה כאיזשהו אילוץ כביכול זה מה שהוא וזהו, לא ניתן לשנות. וחבל שהאדם מפסיד כ"כ הרבה דברים שיכול להשיג אותם. למשל: אדם לא מתמיד מצדיק את חוסר ההתמדה בזה שככה הוא...
פשוט קח קליל, תזרום וסע הלאה
...תזרום וסע הלאה בחיים האדם עובר אירועים נעימים ואירועים לא נעימים. האירועים הלא נעימים לעיתים נחקקים כל כך חזק שהאדם חווה אותם על בשרו באופן שמשאיר לו משקעים, וכעסים, ולא רק שזה לא פותר לו את הבעיה, זה מעצים אותה כמו כדור שלג. יש רצון לפתור, אבל הרצון לדחוק הוא גרוע מהכל. אז לפעמים אני שואל שאלה, אם את הגרוע מכל השגתי אז נשאר רק לעלות למעלה, וזאת רק אשליה שברור שהדבר לא גרוע מכל ורק יש זיכרון רע מהדברים, זיכרון שרק רוצים לזכור, ואולי לפעמים גם רצון...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 100  👈2 ב 150  👈4 ב 200     📞 050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לקבל החלטות? איך להיגמל מהימורים? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לחנך ילדים? איך לנהל את הזמן? איך להאמין בעצמך? איך ליצור אהבה? איך לפרש חלומות? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להצליח בזוגיות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך להתמודד עם גירושין? איך למצוא זוגיות? איך לעשות יותר כסף? איך לשנות תכונות אופי? איך לשפר את הזיכרון? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשתול מחשבות? איך לא להישחק בעבודה? איך להעביר ביקורת בונה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להיות מאושר ושמח ועוד...שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם לחץ? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? דיכאון? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? כעס ועצבים? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם אכזבות? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? אולי אנחנו במטריקס? מהי תכלית ומשמעות החיים? מי ברא את אלוהים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? למה יש רע בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם יש משמעות לחיים? למה לא להתאבד? איך נוצר העולם? בשביל מה לחיות? האם המציאות היא טובה או רעה? למה העולם קיים? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש אמת מוחלטת? האם אפשר לדעת הכל? האם יש הבדל בין חלום למציאות? איך להנות בחיים? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? מה המשמעות של החיים? האם הכל אפשרי? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם לדומם יש תודעה? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש או אין אלוהים? האם יש בחירה חופשית? איך נוצר העולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? איך להיות הכי חכם בעולם ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לזוגיות, הכוונה אישית, ייעוץ פילוסופי פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0469 שניות - עכשיו 01_03_2021 השעה 15:05:00 - wesi4