ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה מה ניתן לעשות כדי לצאת מהמעגל של דלקות אוזניים חוזרות ולמנוע ניתוח הכפתורים? 📌שכיחות: דלקת האוזן התיכונה ונוזלים באוזניים הם בין האבחנות השכיחות ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 מה ניתן לעשות כדי לצאת מהמעגל של דלקות אוזניים חוזרות ולמנוע ניתוח הכפתורים?

שכיחות:

דלקת האוזן התיכונה ונוזלים באוזניים הם בין האבחנות השכיחות ביותר בקרב הילדים עד גיל בית הספר בבואם למרפאות א. א. ג. וגם במרפאתי. התופעה נפוצה בעיקר בחורף, בעונת ההצטננות.

מחקרים מראים ש - 95% מן הילדים עד גיל 3 יחלו במחלה לפחות פעם אחת בחייהם! אלה הם גילאים בהם מבנה האוזן עדיין לא בשל. רוב הדלקות מופיעות בגיל בין חצי שנה לשנתיים. מדאיגה העובדה שהמחלה "ירדה" מבחינת הגיל. אם בעבר מקרה שהילד מתחת לגיל שנה הייה מפתח דלקת אוזניים היה בגדר יוצא דופן, היום זה הפך לרוטינה. מה הסיבה לכך? ייתכן שמדובר בנטייה גנטית לדלקות חוזרות? האם יש כאן השפעה סביבתית? האם זה לא שימוש שגרתי בתכשירים אנטיביוטיים שאחראי על ההיקף וחומרת התחלואה?

מחקרים אחרונים הראו שטיפול אנטיביוטי אינו יעיל בדלקת אוזניים, לא מבחינת אורך המחלה ולא מבחינת מניעת סיבוכיה לטווח ארוך: אבדן שמיעה, בעיות התפתחותיות, כמו בעיות ברכישת השפה. להיפך שימוש שגרתי באנטיביוטיקה גורם לפגיעה במערכת החיסונית. מסקנתו הברורה של אחד המחקרים שאנטיביוטיקה לא מרפאת דלקת אוזניים, פורסם לאחרונה בוואלה ניוז, פברואר 2009

מחקרים נוספים הראו שהומיאופתיה מתמודדת עם טיפול בדלקות האוזניים בצורה הרבה יותר יעילה מהרפואה הקונוונציונלית. לפי תוצאותיו של אחד המחקרים "מעל70% ילדים שסבלו מדלקות אוזניים חוזרות אחרי קבלתם טיפול הומיאופתי לא פיתחו במשך שנה שלאחר הטיפול אפיזודה נוספת של דלקת אוזניים. מעט מאוד הצטרכו אנטיביוטיקה. תוצאות אלה מאמתות את ניסיונם הקליני של הומיאופתים ותומכות במקומה של הומיאופתיה בקו החזית בטיפול במגוון מחלות. "

מה יש להציע להומיאופתיה בדלקות האוזניים:

הטיפול ההומיאופתי בדלקת אוזניים אקוטית הינו עדין ומהיר בצורה בלתי יאומנת. תרופה אקוטית נכונה לעתים קרובות תיתן הקלה מיידית לילד שסובל מכאב חריף. זהו טיפול בסיכון הכי נמוך כי אינו כרוך בסיבוכים ותופעות לוואי (הסיבוכים של הטיפולים הקונוונציונליים - יפורטו בהמשך המאמר).

במקרים בהם ישנה נטייה לדלקות חוזרות והן חלק מהתמונה, התרופה תחזק את מערכת החיסון של הילד ובכך תימנע ממנו להידבק בקלות בגן בכל חשיפה לסביבה נגיפית או חיידקית. התרופה תיבחר על פי מכלול האפיונים, כמו גורמי טראומה האופיניים לילד (חרדת הנטיישה שלעתים קרובות חווה הילד כשאימו יוצאת לעבודה או בכניסה למסגרת), קווי אישיותו, תכונותיו הבולטות, רגישויות של הילד לגורמים סביבתיים שונים, אופי המחלה ואפיוניה המיוחדים ועוד.

תרופה זו לא רק תרפא דלקת נוכחית, היא גם תעצור את עצם נטיית הגוף לדלקות החוזרות והצטברות הנוזלים. יתרה על כך, לתרופה הומאופתית ישנה השפעה עמוקה ורב תחומית והיא תטפל בכל תחום בחיי הילד שלא מאוזן: פחדים, ביטחון עצמי, בעיות התנהגות, בעיות התפתחות ותקשורת, שינה, תיאבון וכו'.

כיצד מתפתחת דלקת האוזן התיכונה:

דלקת האוזן התיכונה מופיעה בד"כ כסיבוך של הצטננות, נזלת או שפעת והיא נגרמת ע"י נגיפים או חיידקים. חלל האוזן התיכונה מחובר דרך התעלה בשם "חצוצרת אוסטכיאן" עם הגרון. תעלה זו מאפשרת אוורור האוזן, ניקוז נוזלים וויסות הלחץ. אבל דרך אותה התעלה מתאפשר גם מעבר של חיידקים, וירוסים וליחה מדרכי הנשימה העליונות לאוזן התיכונה. עקב הצרות התעלה ניקוז נוזלים מהאוזן נפגע עד שחלל האוזן התיכונה נסגר ללא אוורור וניקוז, ונוזלים וליחה מצטברים בו. הנוזלים והחמימות הם סביבת גידול נפלאה לנגיפים וחיידקים וכך מתפתחת דלקת האוזן התיכונה ונוזלים באוזניים.

סימפטומים:

המחלה מתבטאת בעליית החום ובכאב חריף יורה באוזן המקרין אל הראש. הכאב מתגבר לרוב בשעות הלילה. יכולים להופיע גם סימנים של מחלה חיידקית קשה: חום גבוה, תשישות ישנוניות ואפתיה, חוסר תיאבון וגם הקאות או שלשולים. לא כל מקרה הוא דלקת חיידקית מוגלתית. אך גם במקרים אלה ישנו למחלה בד"כ מהלך שפיר ובתום יומיים - שלושה המוגלה מתנקזת דרך קרע ספונטני בעור התוף ומופיעה הפרשה מוגלתית מתעלת השמיעה החיצונית שאחריה הכאבים והחום יורדים, הילד מרגיש טוב יותר וכעבור זמן קצר הקרע בעור התוף מתאחה ואין כל פגיעה בשמיעה או עיכוב בהתפתחות הדיבור.

דלקת אוזניים - האם זה מסוכן?

ברוב המקרים הדלקת באוזן התיכונה עוברת מעצמה, הנוזלים חולפים לאחר מספר שבועות ואינם משאירים אחריהם נזק. על פי נתונים סטטיסטיים 80% מהילדים הסובלים מדלקת האוזן התיכונה מבריאים לבד ללא התערבות רפואית כלל. ישנם אבל מקרים חמורים מעטים בהם מוגלה שלא מוצאת פתח יציאה גורמת להתפשטות הדלקת לעצמות הגולגולת (מסטואידיטיס) ולמוח (דלקת קרום המוח, או מנינגיטיס) וזה מצב שמסכן חיים ודורש טיפול מיידי. מסיבה זו דלקות אוזניים חוזרות מחייבות מעקב רציני ע"י הומיאופת מקצועי מוסמך על מנת למנוע סיבוכים אפשריים. כמו כן במקרים בהם תקופת הצטברות הנוזלים באוזניים עולה על מספר חודשים ואובחן ליקוי ניכר בשמיעה ועקב כך עיכוב בהתפתחות הדיבור, על ההורים לשקול טיפול הומיאופתי או התערבות רפואית. חשוב להדגיש, שבתינוקות מתחת לגיל חודשיים דלקת אוזניים כמו כל זיהום עלולה להיות מסוכנת ומחייבת בדיקת רופא מיידית.

מה מציעה הרפואה הקונוונציונלית?

1. טיפול באנטיביוטיקה

לרפואה הקונוונציונלית אין פתרון לבעיה, חוץ ממתן אנטיביוטיקות יותר ויותר חזקות (תותחים כבדים כמו אוגמנטין - אנטיביוטיקה רבת עוצמה ממשפחת פניצילין), ולעיתים קרובות אפילו לא מנהל הרופא את מבחן רגישות החיידק לתכשיר שרושם. חלק מאנטיביוטיקות שרופאי ילדים רושמים למטופליהם הקטנים כוללות עשרות תופעות לוואי. אני חוששת כי בשל האמונה הרווחת שאנטיביוטיקה מרפאת הכל, הורים רבים אינם מודעים לטיפול הטוב ביותר לדלקות האוזניים שמציעה הומיאופתיה. בעיה נוספת שמרימה את הראש ואין לה פתרון היא שחיידקים פתוגניים מפתחים עמידות לתכשירים אנטיביוטיים. מסיבה זו רופאים נאלצים לרשום סוגי אנטיביוטיקה חזקים יותר ויותר למחלות שנחשבו בעבר ליחסית פשוטות, כמו דלקת אוזניים. החיידק השכיח בדלקת האוזן התיכונה (פנוימוקוק) פיתח כבר באזורים מסוימים בארץ עמידות בשיעור של 70% לאנטיביוטיקות ממשפחת פניצילין ולסוגים נוספים של אנטיביוטיקה. שימוש שגרתי ומסיבי בתכשירים אנטיביוטיים הביא לתופעה שהיא בהיקף של קטסטרופה סביבתית. חיידק שמפתח מנגנוני התנגדות לאנטיביוטיקה שבאופן שגרתי משתמשים כנגדו משכלל את עצמו בתהליך אבולוציוני. בתהליך זה נוצרים חיידקים חדישים שאין נגדם שום אנטיביוטיקה והחיידקים האלה מתפזרים בסביבה. כל אחד יכול להפוך היום לקורבן של זיהום חיידקי העמיד לאנטיביוטיקה. יצרני תרופות מזמן לא עומדים בקצב התרבות חיידקים חדישים.

בנובמבר 2008 נערך ע"י האגוד האירופאי יום המודעות לאנטיביוטיקה בא נאמר ש"למרות פעולות מרובות הבעיה של התנגדות לאנטיביוטיקה גדלה. היכולת של תעשיית התרופות לייצר אנטיביוטיקות חדשות ולהתמודד עם בעיית ההתנגדות מאותגרת ונתפסת כבעייתית. הזמן הגיע להסמכה האירופאית וסמכויות שירותי בריאות לאומיות לשקול ברצינות אלטרנטיבות כמו הומיאופתיה לטיפול במחלות זיהומיות ממקור נגיפי. "

2. ניתוח הכפתורים

בשלב מסוים לילד הנוטה לדלקות האוזניים חוזרות ונשנות ולהצטברות הנוזלים באופן כרוני יציע הרופא את ניתוח הכפתורים בו עושים חתך בעור התוף ודרכו מחדירים צינוריות על מנת לאפשר ניקוז הנוזלים מחלל האוזן התיכונה, אוורור וייבוש האוזן. טיפול זה נחשב ליעיל יחסית לעומת טיפול בתכשירים אנטיביוטיים. אסור אבל לשכוח שהניתוח נעשה מתחת להרדמה כללית שיש לה תופעות לווי ידועות וכאלה שעדין לא ידועות. מחקר חדש מצא קשר בין הרדמה כללית בילדים קטנים לבין התפתחות ליקויי למידה ובעיות התפתחות והתנהגות בהמשך. ילדים שעברו הרדמה יותר מפעם אחת עד גיל 3 שנים נמצאים בסיכון גבוה פי שניים להתפתחות ליקויי למידה בהמשך. מוחם של ילדים נמצא בתהליך התפתחות אינטנסיבית בשנות חייהם הראשונים ולכן מאד פגיע ורגיש לפגיעות. ניסוי מקדים על בעלי החיים מצא כי חומרים מרדימים פוגעים בהתפתחות המוח. זה מפתיע באיזו קלות ונכונות הורים הולכים לפי המלצת המומחה (שלא תמיד פטורה מאינטרסים) ומחליטים על ביצוע ניתוח לגמרי מיותר לפעמים, כמו ניתוח הכפתורים, כריתת שקדים, כריתת פוליפים ואדנואידים, ניתוח הרניה (בקע). אחד הסיבוכים השכיחים ביותר של הניתוח הוא פגיעה והצטלקות בעור התוף (שמטרתו להגן על חלל האוזן התיכונה מפני חדירת מזיקים מבחוץ). הניתוח אינו מבטיח הצלחה וישנם מקרים רבים בהם עולה צורך לחזור על הניתוח פעם נוספת. שיקול נוסף - ניתוח הכפתורים יגביל את ילדכם בפעילות יומיומית הכרוכה בסיכוי חדירת המים לאוזן, כמו שחייה בבריכה, אמבטיה וכו''.

מה ניתן לעשות כדי לצאת מהמעגל של דלקות אוזניים חוזרות ולמנוע ניתוח?

רבים המקרים בהם ילד שטרם סיים את הסובב האחרון של אנטיביוטיקה מפתח דלקת אוזניים הבאה.

מה ניתן לעשות כדי לצאת ממעגל זה?

1. ראשית כדאי לקחת בחשבון שתינוקות הניזונים מתחליפי חלב מלאכותיים סובלים בשכיחות גבוהה יותר מזיהומים בדרכי הנשימה ומדלקות האוזניים. מחקרים מצביעים על קשר ישיר מובהק בין דלקות אוזניים חוזרות לבין שימוש בתחליפי מזון מלאכותיים למיניהם. נמצא שלהנקה ממושכת (לפחות עד גיל שנה) ישנו אפקט מגן ארוך טווח על בריאותו של הילד. תינוק יונק "בונה" את מע'' החיסון שלו על בסיס הנוגדנים שמקנה לו חלב אימו. הנקה מפחיתה משמעותית את סיכויי הילד לפתח דלקות אוזניים כרוניות, זיהומים שונים ואלרגיות. חלב פרה או סויה שעל בסיסם מכינים תחליפי חלב מגבירים את כמות הלחה בדרכי הנשימה של התינוק, מחד. ומעדך, מע'' החיסונית של התינוק הניזון מתרכובות מלאכותיות סובלת מחוסר נוגדנים ואינה מסוגלת להגן עליו בפני זיהומים. לבסוף, הילד שבוי במלכודת של דלקת אוזניים אקוטית - אנטיביוטיקה - דלקת חוזרת - אנטיביוטיקה חזקה יותר - עד שמערכת החיסונית נהיית ירודה ומדוכאת והדלקות יותר תכופות וקשות.

2. אם ילדכם סובל מדלקות אוזניים עיקשות כדאי להוציא מתפריטו היומית מוצרים הידועים כמגבירי לחה: חלב פרה ומוצריו, סוכר וממתקים, קמח חיטה ובוטנים. הימנעות זו תעזור לחלק מהמקרים. כאלטרנטיבה אפשר להשתמש בחלב אורז וגם חלב עזים. במקרים אלה חשוב יהיה לעקוב אחרי רמות הסידן ולהרבות בשתיית מיץ תפוזים.

3. אסור להאכיל תינוק עם נטייה לדלקות אוזניים מהבקבוק בשכיבה, זה הופך את תעלת אוסטכיאן לסביבה מזינה לחיידקים. דאגו שראשו יהיה מורם בעת האכלה.

4. אל תגישו לתינוק אוכל סמיך מדי דרך פתח צר של המוצץ, הדבר יוצר לחץ גדול על תעלת אוסטכיאן ועלול לגרום לדלקת.

5. טיפות שמן זית עם שום נותנות הקלה רבה בחלק מהמקרים. טפטפו 2-3 טיפות וסגרו את האוזן עם כדור צמר גפן. חשוב לזכור: אסור לטפטף שמן או נוזל אחר לילד עם קרע בעור התוף או ילד שעבר את ניתוח הכפתורים.

6. והכי חשוב סיפקו לילדכם במועד הנכון טיפול ומעקב אצל הומיאופת מקצועי מוסמך.

תינוקות להתמודד מרגיש טוב אכילה רגשית הפרעות אכילה לפתור בעיות עוצמה ישנוניות רגישות רגש חוויה ניתוח
תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
גן עדן / גיהנום - מהו גן עדן? מהו גיהנום? איך להגיע לגן עדן עלי אדמות?
...ביטוי למצב הנפשי של האדם ולעוצמת הטוב / רע שאותה הוא מרגיש ביחס למציאות. גן העדן והגהנום נמצאים בתוך ליבו של האדם. כאשר האדם מרגיש טוב, הרי שהוא מרגיש בגן עדן. וכאשר האדם מרגיש רע, הרי שהוא מרגיש בגהינום. כמובן, שיש כאן גם המון דרגות שונות עוצמות שונות ומצבים שונים של גן עדן וגהינום. מאחר שגן עדן וגהינום הם ביטוי לחוויה של האדם, ממילא אפשרי המצב שבו יהיה האדם גם בגן עדן וגם בגהינום בו זמנית. ככל שרע יותר לאדם, כך הוא נמצא יותר בגהינום. וככל שטוב... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
כמה זמן להתאמן? משך זמן אימון בחדר כושר, איך לא להגיע לאימון יתר? האם אני מתאמן יותר מידי? האם אפשר להתאמן יותר מידי? כמה צריך להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן בחדר כושר? זמן אימון מומלץ בחדר כושר
כמה זמן להתאמן? משך זמן אימון בחדר כושר, איך לא להגיע לאימון יתר? האם אני מתאמן יותר מידי? האם אפשר להתאמן יותר מידי? כמה צריך להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן בחדר כושר? זמן אימון מומלץ בחדר כושר
...בחדר כושר, איך לא להגיע לאימון יתר? האם אני מתאמן יותר מידי? האם אפשר להתאמן יותר מידי? כמה צריך להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן בחדר כושר? זמן אימון מומלץ בחדר כושר הרצאה על כמה זמן להתאמן? משך זמן אימון בחדר כושר, איך לא להגיע לאימון יתר? האם אני מתאמן יותר מידי? האם אפשר להתאמן יותר מידי? כמה צריך להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן ביום? כמה זמן להתאמן בחדר כושר? זמן אימון מומלץ בחדר כושר ועוד איך לא להיפצע באימון? כמה זמן אימון צריך... לצפייה בהרצאה בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
זיכרון או דמיון? חלום או מציאות? היה או לא היה?
זיכרון או דמיון? חלום או מציאות? היה או לא היה?
...היה או לא היה? הפעם אני רוצה לדבר על הנושא של הזיכרון האנושי וזה מתחבר לנושא של הסיבה של הסיבה והתוצאה שדיברנו עליו פעמים רבות. ואדם זוכר שחווה משהו אתמול, והוא משוכנע שהוא זוכר, יש לו תחושה של רצף הזמן והוא בוודאות מספר את מה שקרה לו. כמו גם קבוצה של מליון איש שזוכרים את אותו האירוע, והם משוכנעים שאכן זה קרה. ואנשים בטוחים כי אם מליון זוכרים שאתמול זה קרה, אז בטוח שזה קרה. ושכל אחד ייקח אירוע אחד שהוא זוכר מהעבר, ויחשוב, האם באמת האירוע הזה קרה... לצפייה בהרצאה בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
שעמום בחיים, שעמום בעבודה, יצירת עניין, שעמום קיומי, איך ליצור עניין? להנות משעמום, שעמום טוטאלי, מחפש ריגושים, חיים משעממים, משעמם לי מאוד, משעמם לי בחיים, למצוא עניין, מה לעשות כשמשעמם?
שעמום בחיים, שעמום בעבודה, יצירת עניין, שעמום קיומי, איך ליצור עניין? להנות משעמום, שעמום טוטאלי, מחפש ריגושים, חיים משעממים, משעמם לי מאוד, משעמם לי בחיים, למצוא עניין, מה לעשות כשמשעמם?
...איך ליצור עניין? להנות משעמום, שעמום טוטאלי, מחפש ריגושים, חיים משעממים, משעמם לי מאוד, משעמם לי בחיים, למצוא עניין, מה לעשות כשמשעמם? שאלה: איך יוצרים עניין? אליעד: מה זה עניין? למה אתה רוצה ליצור עניין? בשביל התחושה. זה אומר שיכול להיות שאולי לא תרצה שיהיה מעניין, כי מעניין יכול לעשות לך רע. איך זה שמעניין זה רע? עניין נוצר מנבדלות, אז זה אומר שנפרדות זה מעניין ואחדות לא מעניין. אבל אני טוען שגם אחדות זה מעניין, יש כאן משהו אחר. אנחנו למעשה מנסים... לצפייה בהרצאה בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
כמה פעמים להתאמן בשבוע? כל כמה זמן צריך להתאמן, כל כמה ימים צריך להתאמן, אימון יתר, למה חשוב לנוח מאימונים? האם להתאמן כל יום? בניית תוכנית אימונים, איך להתאמן נכון? כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן בחדר כושר?
כמה פעמים להתאמן בשבוע? כל כמה זמן צריך להתאמן, כל כמה ימים צריך להתאמן, אימון יתר, למה חשוב לנוח מאימונים? האם להתאמן כל יום? בניית תוכנית אימונים, איך להתאמן נכון? כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן בחדר כושר?
...מאימונים? האם להתאמן כל יום? בניית תוכנית אימונים, איך להתאמן נכון? כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן בחדר כושר? הרצאה על כמה פעמים להתאמן בשבוע? כל כמה זמן צריך להתאמן, כל כמה ימים צריך להתאמן, אימון יתר, למה חשוב לנוח מאימונים? האם להתאמן כל יום? בניית תוכנית אימונים, איך להתאמן נכון? כמה פעמים בשבוע מומלץ להתאמן בחדר כושר? ועוד כמה פעמים להתאמן בשבוע? כמה פעמים צריך להתאמן בשבוע? כמה פעמים מומלץ להתאמן בשבוע? כמה פעמים כדאי להתאמן בשבוע? כמה פעמים... לצפייה בהרצאה בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 14 - ב
...לפעולת "כפייה" בלתי תקינה: בראשית ברא אלהים (המונח השגור בפינו עד היום) את השמים ואת הארץ. האדם נולד אל תוך היקום, ומאותו רגע הוא קולט את נתוניו ומעבד אותם. נתונים אלה מעובדים רק דרך המערכת האנושית של האדם, אין מערכת אחרת בנמצא; זו מציאות הדברים. מאידך, נתון "כפוי" לא ייקלט לעולם אצל האדם; במקודם או במאוחר הוא יפלוט אותו, זה טבע הדברים. אם כן, המונח "אלהים" שכיוונה לו התורה הוא התודעה; זו שמרכז השליטה בידה. זה המנחה, המורה המדריך... זה המונח שהזכ... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
מילא טעית, אבל למה להיות עצוב?!
...אבל למה להיות עצוב?! זה שטעית זה עדיין לא מצדיק את זה שאתה עצוב ולא שמח! אף אחד אינו טועה בכוונה. וכמובן שכדאי מאוד להימנע מטעויות עד כמה שאפשר. אבל אם כבר טעית פעם אחת, מדוע תטעה שוב פעם ותיפול לעצבות וייאוש. לא מספיק שטעית פעם אחת, עכשיו תטעה פעם נוספת ותיפול משמחה? מהי בעצם טעות? טעות היא פעולה שעשית שהרחיקה אותך מהתכלית ומהרצון שלך. ז"א יש לך רצון כלשהו ועשית משהו שהרחיק אותך ממנו שזו כמובן טעות. ומהו כמובן הרצון הפנימי ביותר של כל בני האדם,... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
מנטורינג - מנטור מדבר על חוק היחסיות
...- מנטור מדבר על חוק היחסיות ההגדרה של מנטור לחוק היחסיות חוק היחסיות קובע כי הכל יחסי בחיים שלנו. אנחנו לא יכולים להגדיר שום דבר מבלי להשוות אותו לדבר אחר או מבלי להתייחס לדבר האחר. האם אתם גבוהים או נמוכים? האם המאמר הזה טוב או רע? האם החדר בו אתם שוהים כרגע גדול או קטן? האם אתם מרוויחים הרבה כסף או קצת כסף? הנקודה ברורה - אתם לא יכולים לענות בצורה מדויקת, ללא השוואה והתייחסות. דוגמא של מנטור דוגמא של מנטור - השכר הממוצע במשק נע סביב 8, 000 ש"ח... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
אושר. האם אושר היא תכונה מולדת? האם יש לך את ה DNA של האושר? חלק 3
...האם יש לך את ה DNA של האושר? חלק 3 המשך מכאן: אושר. האם אושר היא תכונה מולדת ? האם יש לך את ה DNA של האושר ? חלק 2. אלא מה? שהילד מבחינתו מעולם לא העלה על דעתו שמגיע לו משהו. הילד מעצמו מעולם לא חשב לצעוק על מישהו שלא נותן לו משהו. הילד מעצמו מעולם לא עלה על דעתו לפגוע במישהו ולריב עם מישהו גם אם פגעו בו. בברירת המחדל של האדם, הוא לא פוגע באחרים, אלא למטרת הגנה בלבד כידוע (ראה בעלי חיים). בברירת המחדל האדם לא נולד נקמן, האדם לא נולד כעסן, האדם לא... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
עייפה מהזוגיות הזו! למה זה קורה לי?
...קורה לי? "אני ידועה כאישה חזקה. לפני שהתחתנתי היה לי שם של בולדוזר. הייתה בי שמחת חיים והמון אנרגיה. אמרתי כל מה שבא לי בלי חשבון. שנה אחרי החתונה - לא מכירה את עצמי. מרצה אותו. סובלת בשקט. עצובה כל היום. למרות כל מה שעושה למענו - הוא לא מעריך אותי במיל. כל לילה מסתכלת עליו ושואלת את עצמי: מה את עושה איתו. קומי ולכי... לא. לא אני שאוותר כ"כ מהר. אבל אני עייפה. נמאס לי! למה זה קורה לי? " הגברת שלנו עייפה ומותשת. מעניין מה אומר גלגול קודם שלה... וכן... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
הכל צפוי והרשות נתונה, דטרמיניזם, בחירה חופשית, הכל מלמעלה, רצון חופשי - מה האמת?
...חופשית, הכל מלמעלה, רצון חופשי - מה האמת? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הכל צפוי והרשות נתונה, דטרמיניזם, בחירה חופשית, הכל מלמעלה, רצון חופשי - מה האמת?. השאלה הבאה שנשאלתי, היא איך להינצל ולהתגבר מקליפת ישמעאל ואני ואמר את זה בצורה ששאלו אותי בנוסח המקורי. כי הערבים אומרים כביכול, הכל מלמעלה הכל מלמעלה, אז איך אפשר להינצל מזה? כי אם הכל מלמעלה, אז למה בכלל לקום בבוקר? והיהדות שהיא נוכלת, ולמה נוכלת? כי היא לא בקצה הזה או בקצה הזה, אלא... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
חסמים פסיכולוגיים - לאפשר לעצמך להיות אתה
...כאשר לפני אירועים אלה, הוא ידע להעריך את עצמו במידה מסויימת. אבל לאחר אירועים אלה, הוא מרגיש שכישרונו לא הוערך באמת, והוא מצד עצמו מפחד להראות אותו, הוא כ"כ נכווה שהוא מכיר את היכולות אבל לא מתלהב לעשות עם היכולות האלה משהו. כאילו זה שייך לנחלת העבר, למרות שבמציאות יש פוטנציאל שהוא לא מממש מפחדים מסויימים. בעבר, האדם היה לומד ולמרות שלא היה מכיר את כל יכולותיו היה לומד בהתלהבות, והיה עושה דברים בהתלהבות. אבל לאחר שחווה פחדים והיה חלש לעומת חברה דורסנית... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
לקחת את הדברים נכון
...רצון טוב, ולא בא לו לעשות כלום למרות שהוא רוצה להצליח הוא לא מעוניין לעשות כלום ולא מתחשק לו כלום. יש נושאים שמעניינים אותו אבל הוא לא הולך איתם עד הסוף כי הוא מאמין לאחרים שייכשל, אבל לא מתבונן לעצמו בעיניים ולא מחשיב את הדעה שלו שאומרת לו ללכת על זה ובגדול. אבל האדם שוכח שהוא יכול לשנות את הדברים ולקחת את המושכות לידיים ברגע המתאים, לעשות את הדברים שהוא יודע שצריך לעשות ולשמוע לקולו הפנימי שרוצה לטובתו ולא לסתם סיסמאות באוויר של אנשים שאפילו לא... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
חווית המציאות כאלוהים, להיות אלוהים, התחדשות, שינוי חוויה, צמחונות, למה דברים קורים, לשנות הרגלים - 1
...הרגלים - 1 לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: חווית המציאות כאלוהים, להיות אלוהים, התחדשות, שינוי חוויה, צמחונות, למה דברים קורים, לשנות הרגלים. אליעד: בואי נפשט את העניין, מה את רוצה בעצם? את אמרת שאת מרגישה שאת בתוך באר ואת רוצה להגיע לאוקיינוס, נכון? את בעצם ספרת לי עכשיו סיפור על הרצון שלך, אבל מה מייצג עבורך האוקיינוס הזה, שאליו את רוצה להגיע? אני יודע מה את מחפשת, אבל אני רוצה שאת תביני באמת, מה את מחפשת. מה את באמת מחפשת? למשל תגיעי... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
בודהיזם - לידה מחדש - מושגי יסוד בדהמה
...יצור חי מתרחשת לידה מחדש (מלבד יצור מואר - בודהה או ארהנט). לידה נקראת בפאלי ג'אטי (jti) והתהליך של הלידה מחדש נקרא פונבהווה (punabbhava) - מילולית 'התהוות מחדש' או בפשטות בהווה (bhava) - 'התהוות'. התהליך של לידה ולידה של כל היצורים החיים מכונה סמסרה (sasra), מעגל הלידות והמיתות. בהודו של אותה תקופה היתה רווחת ההשקפה של לידות מחדש באופנים שונים אך הבודהה הטעין את העניין במשמעות חדשה באופן בו הסביר אותו. בכתבי האבהידהמה, מתואר התהליך ביתר פירוט. היעד... לקריאת המשך המאמר בנושא טיפול במחלות זיהומיות - לחץ כאן...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להעביר ביקורת בונה? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לנהל את הזמן? איך להצליח בזוגיות? איך להתמודד עם גירושין? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להיות מאושר ושמח? איך לעשות יותר כסף? איך ליצור אהבה? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להעריך את עצמך? איך לקבל החלטות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לפרש חלומות? איך להיגמל מהימורים? איך לחנך ילדים? איך לא להישחק בעבודה? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לשנות תכונות אופי? איך לשפר את הזיכרון? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לשתול מחשבות ועוד...שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? דיכאון? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? כעס ועצבים? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה יש רע וסבל בעולם? האם יש משמעות לחיים? מה המשמעות של החיים? מי ברא את אלוהים? האם באמת הכל לטובה? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש אמת מוחלטת? איך להיות הכי חכם בעולם? איך נוצר העולם? איך להיות מאושר? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? אולי אנחנו במטריקס? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם אפשר לדעת הכל? למה העולם קיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש בחירה חופשית? בשביל מה לחיות? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם הכל אפשרי? האם לדומם יש תודעה? מהי תכלית ומשמעות החיים? מה יש מעבר לזמן ולמקום? איך להנות בחיים? למה יש רע בעולם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש או אין אלוהים? למה לא להתאבד? איך נוצר העולם ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?


בכל עניין, ניתן ליצור קשר 📞
בווצאפ 050-3331-331

עדכונים ב: YouTube    עדכונים ב: Facebook    הקבוצה ב: Facebook
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא פסיכותרפיה הוליסטית, מאמן אישי טלפוני, אימון אישי בטלפון, ייעוץ טיפולי, קואצינג מומלץ, טיפול אישי, טיפול אישי מומלץ, אימון אישי למנהלים, קאוצינג ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0469 שניות - עכשיו 08_04_2020 השעה 14:09:19 - wesi4