ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 1 ✔הסרט פורסם בשל הטכנולוגיה ותקציבי הענק שהושקעו בו. יש שבאו כדי ליהנות מחוויה ... - ידע להצליח ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 1

הסרט פורסם בשל הטכנולוגיה ותקציבי הענק שהושקעו בו. יש שבאו כדי ליהנות מחוויה קולנועית בתלת - מימד. אחרים רצו לחוות התרגשות מסוג 'פעם ראשונה ש', או לצאת מהשגרה. חלק פסקו "אה, לא משהו.. " והפגינו אדישות או שעמום כלפי הדבר שהלהיב מליונים. הפסקאות הבאות נכתבו עבור אלו שראו את הסרט, העסוקים מפעם לפעם בהתפתחות אישית, בסקרנות ובלמידה ערה את עצמם ואת סביבתם.

עולם אחר

כדי להרים אותנו מהשגרה, מהחוויה היומיומית בה אנו מצויים, בחר ג'יימס קמרון, יוצר הסרט, לאפשר לנו, כניסה לעולם מרהיב, חדש, דמיוני, בשם "פנדורה". שם, באופן שלא עלול לעורר את זעמם של שמרנים מכל סוג, הציג עקרונות מובילים של חברה מתקדמת, בריאה ואידיאלית המוכרת ל 'אנשי הרוח' שבנינו כשאמאנית. כך אפשר ליהנות מהיתרונות בלי דעות קדומות, בלי סטריאוטיפים, ובלי פחד. ככל שמתקדם הסרט, הופך העולם האחר באופן מתוחכם להיות גם זה שבו אני רוצה להישאר. הגבולות מיטשטשים בין 'מציאות' ובין מה שאני רוצה שיהיה המציאות, עד שבסוף, בוחר הגיבור להישאר שם 'באמת'. במה שונה הסרט הזה מ"רוקד עם זאבים"? או סרטים אחרים המציגים את התרבות האחרת מול זו המערבית? גם לזה נציע תשובה.

"כל דאלים גבָר"

סרטים רבים מראים כי השתלטות כוחנית לאו דווקא חכמה, צודקת, או משיגה פתרון איכותי.

אנשים שהסתפקו במסר הזה הצהירו כי מבחינתם הסרט מדבר על המצב בין הישראלים לפלסטינים, אחרים ראו בו נמשל ליחסי ארה"ב ועירק. אך לטעמי, השוואות אלו עקרות, ואין בהם ממש, משום שהסרט לא מציג מפגש בין כוח וחולשה אלא בין כוח פיזי ועליונות רוחנית.

ייחודו של הסרט בכך שהוא מציע איחוד בין שתי הגישות, הטכנולוגית - מדעית וזו הרוחנית, כיעד אפשרי להשגה.

יש דברים שעד שלא נתנסה בהם אין סיכוי שנבין. הסרט הזה, נותן את התחושה שאנו באמת שם, ובאמת מאפשר הבנה. כדי באמת להבין את האחר צריך להיכנס לנעליו, וזה בפועל מה שעושה ג'ייק. גם אנו כצופים בתלת מימד 'נכנסים לנעליו' של ג'ייק ותחושה זו אף מעצימה את החוויה. בעמודים הבאים נרחיב על כמה נושאים משמעותיים בהם עוסק הסרט.

מילון מושגים קצר אך הכרחי:

במונח 'ילידים' או 'שמאנים': אני מתכוונת לתרבויות עתיקות שהתקיימו כאן עד לפני כ 3000 שנה. אין לטעות ולהניח כי הילידים שפגשו האנגלים וכד' במסעותיהם מייצגים את אותן שושלות ידע עתיקות (שכוללת אבוריג'ינים, שמאנים, טולטקים, מאיה, מצריים העתיקה - לפני שושלות פרעה הקשורות ביציאת מצריים המיתולוגית, ועוד).

במונח 'שכל': כוונתי לייצג את החשיבה וההיגיון. מה שאדם רציונאלי יכול להשיג. פעולת האונה שמאלית המאופיינת בחשיבה קונקרטית, איסוף הנתונים הנקלטים בעיקר דרך העין, ויציקת משמעות. תכנון, ניתוח, התייחסות לעתיד או לעבר.

בכל מקום בהמשך בו אשתמש בביטוי "האדם הלבן" בכוונתי להדגיש את המוטיבציה העיקרית המיוצגת במושג זה, של בן תרבות המערב והיא, השגת שליטה במציאות. האדם הלבן הוא אותו חלק בכל אחד מאיתנו, הפועל בהתאם לשכלו, המחזיק בידע המערבי, בן התרבות המערבית.

התנגשות ערכית

הסרט מציג את הקונפליקט הבסיסי שבו אנו נתונים מתקופת.. קין והבל... קונפליקט בין שתי צורות קיום המוצג באופן בהיר ומרשים בספרו של דניאל קווין 'ישמעאל': מחד 'העוזבים', מולם 'הלקחנים'. הלקחנים הם אלו הבוחרים לקחת, לתפוס חזקה, לשלוט.

העוזבים לא מחפשים בעלות, לא על רכוש ולא על קרקע. אלא ליהנות מקיומם כפי שהוא. שתי הגישות מייצרות סולם ערכים שונה ותרבות שונה הנגזרת ממנו. אלו המבקשים השתלטות מונעים מפחד ומצורך להפוך עד כמה שניתן את הלא נודע לידוע. הם מובלים ע"י השכל / ההיגיון. העוזבים הולכים בדרך הלב. הם יכולים לשחרר אחיזה בידוע ולאפשר לכוח אחר להובילם. שתי הגישות באו לתת מענה לצורך הקיומי לשרוד מול המציאות. אלא שכל צד תפס את 'המציאות' אחרת.

לשם הצגת הצד הלקחני, נבחרו שניים. פארקר - איש העסקים שמבין דוחות רבעוניים ודרכים מקובלות למימוש אינטרס בעלי המניות ("נתנו להם חינוך, כבישים.. תמצא מה הם רוצים"), וקולנול צבאי שאומר, המציאות היא מה שאני מחליט שהיא: "הם הולכים להפסיד, וגם זאת.. עובדה".. המציאות עבורו היא מה שהוא יודע שהיא.

ג'ייק שמבין באיחור את ה'ראש' הקולוניאלי מנסח זאת כך: "אז ככה זה עובד! כשאנשים יושבים על משהו שאתה רוצה, אתה הופך אותם לאויבים שלך, וזה מקנה לך הצדקה להלחם בהם ולקחת את זה מהם. " בשל החתירה התמידית של 'האדם הלבן' להשגת שליטה במציאות, בלא נודע, הוא מתכנן אסטרטגיות כיבוש, מתכנן את נצחונו ומצפה לשלוט ב'אויביו' ובמשחק הכללי של המציאות.

לייצוג העוזבים, עומדים לרשותנו ה Naabi's (צליל המזכיר את המילה 'נביא'), תרבות הילידים. אך גם ב'אדם הלבן' יש המאפשרים התמסרות, חיי התבוננות ערה, התנסות, שלא כוללת שליטה באחר. אלו התופסים את המציאות כלא נודע. למשל אלו העוסקים בחקירה ובחוויה של גילוי. לייצוגם נבחרה אישה. מדענית המבקשת לחקור ולגלות מהי המציאות. דר' אוגוסטין, מעוניינת להבין מה באמת קיים במציאות, לוקחת דגימות ובונה מודל חדש מתוך העובדות הנאספות. כשהיא מדברת על המציאות זה במונחים של השערה. כיוון שנחקר. היא מודעת לכך שאין בידה ידיעה.

השאלה, מהי המציאות, מוצגת בתחילת הסרט, ועכשיו שוב, כאן בפניך: האם זה אוסף השדרים שאני מקבל מהחושים שלי? אוסף הנתונים שמראים החישנים על צג המחשב? (טמפרטורה, רמת חמצן וכד' נתונים הנמדדים בעזרת מכשירים שנבנו כדי למדוד אותם ורק אותם) או אולי מה שקורה 'שם בחוץ' זה משהו מורכב יותר, שבחלקו מצוי מחוץ לטווח תפיסה החושית האנושית?

מדע וטכנולוגיה

הסרט מביא את ה 'אדם הלבן', להבין דרך חוויה את שלא ניתן לתפוס בשכל. צעד צעד עובר הצופה ביחד עם ג'ייק תהליך הדרגתי שתחילתו נאמנות לידוע, וסופו נאמנות לדבר האחר שאולי גם לא ניתן לדעתו.

האדם המערבי מחשיב את המדע ככלי להתפתחות אנושית, לידיעת העולם. שאלה מרכזית שמעלה הסרט היא, האם אכן המדע מוביל אותנו למפגש עם המציאות כפי שהיא?

ועוד, האם השקעה במדע עדיפה על התפתחות רוחנית לצורך השגת ביטחון בעתיד למשל?

דר' אוגוסטין חוקרת שנים ארוכות קיומה של רשת אנרגטית וללא השגת ידיעה חד משמעית. המדע מתקדם בקצב הזה. לכן, דרושים כל כך הרבה תקציבים, הרבה אנשי צוות, יש לממן מגורים, טיסה, משכורות ציוד יקר ועוד. לעומתה, מגיע ג'ייק, ללא כל ידע מוקדם, ללא שעות התנסות כמפעיל, ובתוך זמן קצר ביותר, מבין את דרכה של הרוח, מתאחד איתה, מכפיף עצמו לרשותה ומכוח כך, גם מעמיד את עוצמתה לרשותו. השוואה בין השניים מאפשרת את ההבנה לגבי עליונותה של הרוח, או אפשר לומר גם עליונות הטכנולוגיה הרוחנית על זו המדעית.

יש חשיבה מדעית ויש יצירתיות. יצירתיות נחשבת רוחנית, היות והיא מושגת מכוח השראה. אם כמדען אני אמור להמציא תיאוריה מתוך הנתונים שאני אוסף, ואם הנתונים נאספים בכלים שפיתח האדם בכושר שכלו שמייצג את מוגבלות הבנתו.. איך יוכל להמציא דבר שלא מתאים למבנה שכבר קיים במחשבתו? חשיבה מדעית, בד"כ מוגבלת להסקת מסקנות באופן אינדוקציוני, שיטתי, כך שדבר מוביל לדבר.

לעומתה, יצירתיות, נובעת מהשראה. לא מתהליך הקשור בידע קודם.

הדרך בה ה'רוח' עובדת, מוצגת בסרט. דרך זו, מתאפשרת הודות להשראה. לא לידע מדעי. המנהיגים מפרשים אותות, תמונות, חזיונות וסמלים דרכם ה 'רוח' 'מדברת'. הם מייצגים את ה 'כוח העליון' ופועלים בהתמזגות איתו באותו אופן בו הם מתמזגים עם כוח 'עליון' של דרקון. באותו אופן בו נביא פועל. מדובר ביכולת שאינה מדעית, לאפשר לכוח גדול ממני, להוביל אותי. מה שמאפשר זאת, זה פינוי מקום, בתוכי (מקום אותו תופס בד"כ האגו), אליו תוכל להיכנס המהות האחרת. לכן, ההנחיה הראשונה המאפשרת כל תהליך חניכה היא "לשחרר את הראש מכל המחשבות". אולי רעיונות יצירתיים מהם נהנתה האנשות עד כה, מקורם באותו מאגר ידע חובק כל, המוצג בסרט, אשר בהתכוונות מתאימה, ב bond המתאים ניתן להתחבר אליו? אולי גאוניותו של מיכאל אנג'לו, כמו זו של בטהובן באה להם בשל יכולתם להתמסר לחיבור השראתי כזה, לאותו אוקיינוס ידע, שזמין לכולנו?

ככל שהמדע מאפשר טכנולוגיה והישגים שמשפרים את איכות חיינו, הישגים אלו, משרתים בראש ובראשונה, מערכות ערכים: באווטאר, טקטית, ניתן להשתמש לצורכי ריגול. נגד האחר. לא כך מתפתחת הציוויליזציה המערבית? משאבים אדירים מושקעים ע"י הממשלות בפיתוח כלי מלחמה מתוחכמים, שבהמשך מוסבים גם לשימושים אזרחיים. ככל שהאחר מוגדר מסוכן יותר, כאויב, כך יאושרו תקציבים גדולים יותר לפיתוח הנשק שאמור לחסלו. במקרה זה, משמש האווטאר גם כדי ללמד את הילידים לדבר אנגלית. אך אף אחד שם למעלה, לא היה מעוניין באמת לקיים תקשורת עם הילידים. האינטרס שהוביל היה להבין מה הם רוצים כדי שנוכל לקחת ללא הפרעה את המחצב היקר. לאותו 'משא ומתן' תמיד ניתן זמן מוגבל (3 חודשים, שעה).., שקשור בזמן סוף הרבעון, הצגת הדוחות וכד'.

עליונות המדע?

המדע יכול (לאחר השתדלות יתרה) להשיג יכולות רוחניות קיימות: אחרי שנים של התפתחות מדעית, מגיעים לקצה קצהו של ידע מורכב שהיה קיים בתרבויות עתיקות כמו זו של הטולטקים. למשל "גוף החלימה" המתואר במשנתו של דון חואן (סידרה מאת קרלוס קסטנדה), היא יכולת להפעיל במציאות הנחלמת את הגוף הפיזי באופן שיכול ליהנות מחוסר מגבלות ההיגיון האנושי. "גוף החלימה" יכול למשל לעוף. הוא מזכיר במהותו את רעיון ה'אווטאר'. 'טכניקות' מדהימות כאלו ואחרות הופעלו ע"י המכשפים הטולטקים. למעשה אלו הן יכולות אנרגטיות אותן ניתן להשיג לאחר אימון רב הקשור בשחרור תפישות, בפיתוח המודעות ויכולות ה 'ראיה' העל חושית, בהתמודדות עם הפחד ובהדרכה נכונה. שושלות עתיקות במכסיקו, העמידו תלמידים שהעבירו את הידע המאוד מסווג הזה מדור לדור. בשל הצורך להקדיש חיים שלמים לצבירת המיומנות ולשמירה עליה, הלך ופחת הדור, הלכו ופחתו האנשים המעוניינים לעבור מסכת ארוכה של הכשרה בלתי מתפשרת, המערבת סכנת מוות בכל צעד.

למעשה, ג'ייק בסרט, עובר סוג כזה של הכשרה, שאמנם ארכה רק 3 חודשים, אך ניתן למצוא בה זהות רבה בטכניקה ובגישה. למשל, הקפיצה אל התהום. דרך הרוח, כך הסרט מראה, מאפשרת הישגים שאף עולים על הישגי המדע (למשל מיזוג ג'ייק עם גוף האווטאר בסוף). האם זה מעורר אותך לחשוב על כוחה של המודעות? כוחה של כוונה? כוח אנרגטי המצוי באדם וממתין להתגלות? האם כל זה נראה בדיוני? מעוף, קפיצה בגבהים, כפונקציה של אפקטים? או שזו יכולה להיות מיומנות נרכשת ואמיתית גם במציאות?

(יתכן בהקשר זה, כי סוגי הספורט האתגרי המשלבים קפיצה / ריחוף כזה או אחר מכשירים את הקרקע התפיסתית לכך, ובהמשך תהיה האפשרות נגישה לכלל).

אומנות הלחימה

ג'ייק מזהה את עצמו כלוחם. מה הופך אדם ללוחם? הכשרה של קומנדו? מארינס? סיירת? יש בסרט חיילי מארינס אחרים. במה שונה הוא מהם?

ג'ייק עבר גם הכשרה רוחנית נפשית בעקבות הפציעה ברגליו. הוא סרב לקבל את מה שהרופאים אמרו לו שאינו יכול לעשות, הוא לחם בתפיסות המקובלות. הוא לחם בפחד. לוחמה זו נבעה מרצונו הפנימי ולא מפקודה חיצונית של איש צבא. תהליכים אלו הבשילו בו חשיבה עצמאית, חיבור פנימי, חוסן ואמונה בעצמו. מבטו מתבונן ושקט, ואין בו אותה ארשת אטומה של מבצעי פקודות אחרים סביבו.

עם כניסתו לתפקיד, ההנחיה הראשונה שיישם - "למחוק את כל המחשבות מהראש" מתגלה כמהותית. מסר זה חוזר על עצמו בכל סרט שמציג חניכה של בן תרבות המערב שהופך להיות 'לוחם'. למשל ב "כוחו של הרגע הזה" או בשמו המקורי "peaceful worrier".

בגישתו הוא בא כ'כלי ריק' ולכן יכול היה באמת ללמוד ולהפנים ערכים / רעיונות חדשים. המחשבות שמקורן בשכל, ממלאות את המודעות ומחבלות בתהליך ההתפתחות הרוחני. כלי ריק לא אומר, ללא כל ידע קודם. 'כלי ריק' מצביע על מצב תודעתי של קליטה פאסיבית. של התמסרות לדבר אחר. בשונה מ'האדם הלבן' שבד"כ מתקיים במצב תודעתי נמוך יותר, בו הוא משחק את 'היודע' "חמור קופץ בראש". זה שמובל ע"י האגו וחזותו המשוכנעת.

הלוחם שהפך להיות, מעבר לביטוי המושלם ליכולות הפיזיות, מבטא את היכולות המהותיות של 'לוחם' שהן רוחניות. הדרך היחידה לרכב על דרקון היא בעזרת חיבור טלפאתי רוחני, פנימי.. בעלות שמושגת מתוך כוונה לשיתוף פעולה לצורך השגת מטרות משותפות נעלות ולא להכנעה ולשליטה גרידא, משימה כזו מחייבת שינוי פנימי מהותי באדם (הלבן). כשאתה מוכן, יהיה זה השלב האחרון בתהליך ההכשרה. מבחן הקבלה שלך. היכולות הפיזיות הגבוהות רק יאפשרו לך להגיע למקום מושבם של הדרקונים. אך מכאן והלאה, תכריע הכוונה. הצלחה לעוף עם דרקון או לרכב על הסוס המקומי, תושג בזכות היכולת לשים את עצמך (את האגו) בצד לרגע ולהתמזג. לסמוך, לפעול כגוף אחד, עם חיה / מפלצת, בשילוב בו אתה חש את נשימת החיה, ומעביר לה את רצונך בכח המחשבה, מבפנים.

ג'ייק, למד את 'חוקי הג'ונגל' כמו שהאדם הלבן מבין אותם (החזק שורד). אך הוא אינו דורסני. יכולתו לוותר על כל המוכר, לטובת עולם לא נודע, משייכת אותו ל 'עוזבים'.

* אווטאר - מה מציע האווטאר של ג'יימס קאמרון? - חלק 2.

תרבויות לחנך רציונאלי לוותר מלחמות חינוך מהות אפשרות המחיר גבוה מידי רוחנית זה יקר לי אווטאר
הרס עצמי, למה אני הורס לעצמי? למה אני הורסת לעצמי? נטייה להרס עצמי, מה זה יצר הרס עצמי? למה מישהו הורס לעצמו? סימנים להרס עצמי, גבר עם הרס עצמי, אישה עם הרס עצמי, מהרס עצמי לערך עצמי, מאניה דיפרסיה
הרס עצמי, למה אני הורס לעצמי? למה אני הורסת לעצמי? נטייה להרס עצמי, מה זה יצר הרס עצמי? למה מישהו הורס לעצמו? סימנים להרס עצמי, גבר עם הרס עצמי, אישה עם הרס עצמי, מהרס עצמי לערך עצמי, מאניה דיפרסיה
...לעצמי? למה אני הורסת לעצמי? נטייה להרס עצמי, מה זה יצר הרס עצמי? למה מישהו הורס לעצמו? סימנים להרס עצמי, גבר עם הרס עצמי, אישה עם הרס עצמי, מהרס עצמי לערך עצמי, מאניה דיפרסיה הרצאה על הרס עצמי, למה אני הורס לעצמי? למה אני הורסת לעצמי? נטייה להרס עצמי, מה זה יצר הרס עצמי? למה מישהו הורס לעצמו? סימנים להרס עצמי, גבר עם הרס עצמי, אישה עם הרס עצמי, מהרס עצמי לערך עצמי, מאניה דיפרסיה ועוד איך לעצור הרס עצמי? איך לטפל בהרס עצמי? איך להפסיק הרס עצמי? למה...
האם כדאי לשכוח את האקסית ולהוציא את האקסית מהראש, כדי להתקדם קדימה לזוגיות ולקשר הזוגי הבא? האם באמת צריך להוציא את האקסים מהראש כדי להתקדם הלאה בחיים? האם כדאי לשכוח את האקסים כדי לא להרגיש רע?
האם כדאי לשכוח את האקסית ולהוציא את האקסית מהראש, כדי להתקדם קדימה לזוגיות ולקשר הזוגי הבא? האם באמת צריך להוציא את האקסים מהראש כדי להתקדם הלאה בחיים? האם כדאי לשכוח את האקסים כדי לא להרגיש רע?
...כדי להתקדם קדימה לזוגיות ולקשר הזוגי הבא? האם באמת צריך להוציא את האקסים מהראש כדי להתקדם הלאה בחיים? האם כדאי לשכוח את האקסים כדי לא להרגיש רע? - פרומו היו היה איש שהאיש הזה רצה לשכוח את האקסית שלו היה עוד איש אחר שהתגרש ממישהי ורצה לשכוח את האישה שהוא היה נשוי לה והייתה אישה שרצתה לשכוח את הגבר שלה שהיא הייתה נשואה לו למה היא רצה לשכוח אותו כי מה היא רצתה להתקדם קדימה זה מכירים בן אדם אומר איך אני יכול להוציא האקסית מהראש כדי להתקדם קדימה, עכשיו...
התמודדות / קשיים - מה טוב בקושי? איך להתמודד עם קשיים?
...לשמוח כאשר הוא נתקל בקשיים? כאשר האדם נתקל בקושי כלשהו, עליו לשמוח. מדוע? כי הקושי מקדם את האדם אל השלמות. השלמות קיימת וכל אחד יכול להגיע אליה. לא רק שכל אחד יכול להגיע אל השלמות, אלא גם כל אחד יגיע לשם בסוף. לא רק שהאדם יגיע לשם בסוף, האדם גם מתקדם לשם כל הזמן בכל רגע. מה מקדם את האדם אל השלמות? תשובה: התמודדות עם קשיים. הקשיים שאיתם האדם מתמודד, מאלצים אותו להיות טוב יותר = מתקרב אל השלמות. הקשיים שאיתם מתמודד האדם גורמים לאדם להכיר את עצמו. דרך...
פרפקציוניזם טוב או רע?
פרפקציוניזם טוב או רע?
...= שלמות האם טוב להיות או להיות לא פרפקציוניסט יש כאלה שסובלים מזה שהם כאלה ויש כאלה אנשים שחושבים שהם לא פרפקציניסטים וטוב להם שהם לא. האם זה טוב להיות כזה או לא? מה שמשנה זה לא הצד שנקטת זה רק אם נקטת אותו עד הסוף אם אתה רוצה להיות פרפקציוניסט אז תהיה עד הסוף. יש כאלה שסובלים שהם לא פרפקציוניסטים הם לא יכולים לעשות דברים בצורה שלמה. לא משנה מה הצד שבחרת צריך לבצע את הצד שנקטת בשלמות כלומר, עד הסוף. מצד האמת, כל בני האדם בעולם, גם פרפקציוניסטים וגם...
טיפים להעברת מסרים, לקצר מילים רעות, להאריך מילים טובות, טיפים לשכנוע, העברת מסרים בעייתיים, התחמקות אלגנטית, התחמקות מתשובות, איך להתחמק מתשובות? איך להסתיר מידע? הסתרת מידע בעייתי
טיפים להעברת מסרים, לקצר מילים רעות, להאריך מילים טובות, טיפים לשכנוע, העברת מסרים בעייתיים, התחמקות אלגנטית, התחמקות מתשובות, איך להתחמק מתשובות? איך להסתיר מידע? הסתרת מידע בעייתי
...בעייתיים, התחמקות אלגנטית, התחמקות מתשובות, איך להתחמק מתשובות? איך להסתיר מידע? הסתרת מידע בעייתי עכשיו השאלה היא כזאת, כשאתה בוחר מוצר יש הרבה פעמים שאתה צריך, נאלץ להגיד ללקוח דברים שאתה לא רוצה להגיד לו. נכון, לפעמים יש גילוי נאות שאתה צריך, חייב להגיד או לפעמים הוא שואל שאלה ואתה חייב לתת תשובה. אתה לא רוצה לתת את התשובה, אתה צריך לתת, מה למה אתה לא רוצה לתת את התשובה כי אתה בעצם מדבר על החסרונות של המוצר. עכשיו, השאלה היא מה לעשות במקרה כזה...
אלוהים - חלק 12 - ברא את העולם מסיבה כלשהי?!
...ברא את העולם מסיבה כלשהי?! טיעון: שאלה: מי ברא את העולם? תשובה: אלוהים. שאלה: מדוע אלוהים ברא את העולם? תשובה: סיבה כלשהי. סוף טיעון. הפרכה: נשאל: האם אלוהים היה קיים לפני שהעולם היה קיים? נשיב: כן. אלוהים היה קיים בטרם בריאת העולם. דהיינו, הייתה מציאות כלשהי שבה היה רק אלוהים ללא העולם. נשאל: האם לאלוהים הייתה סיבה מדוע הוא ברא את העולם? נשיב: כן. ומשום כך הוא ברא את העולם. נשאל: כיצד הסיבה לבריאת העולם עצמה נוצרה? האם הסיבה עצמה הייתה קיימת מאז...
מה יקדם אותך הרבה מעבר ליכולותיך שאתה מודע אליהן?
...להיכן שאתה נמצא. אם תאמין בעצמך וביכולות שלך זה יקדם אותך הרבה מעבר להיכן שאתה נמצא. על ידי שתאמין בכך שיש לך את היכולת לעשות דברים גדולים, דברים גדולים הרבה מעבר גם למה שאתה יכול לדמיין, על ידי שתאמין שאתה לא מודע מספיק ליכולות של עצמך, על ידי זה שתאמין שיש בך יכולות גבוהות בהרבה ממה שאתה יודע, על ידי האמונה הזאת תוכל להתקדם הרבה מעבר ליכולות העכשוויות שלך. פשוט תן לדמיון שלך לרוץ בצורה חופשית, תן ליצירתיות שלך לפרוץ, אל תגביל את הדמיון שלך בשום...
תוכנית שנים עשר הצעדים - מבוא
...הצעדים (באנגלית: Twelve-step program) היא תוכנית כללית להחלמה מהתנהגות מתמכרת או כפייתית. תוכנית שנים - עשר הצעדים המקורית פותחה על ידי אלכוהוליסטים אנונימיים (aa) כדרך להתמודד עם מה שהם מכנים "חוסר האונים" בהפסקת שתיית אלכוהול - אלכוהוליזם. תוכנית 12 הצעדים אומצה מאז על ידי קבוצות שונות כגון אכלני יתר אנונימיים (OA), מהמרים אנונימיים (GA), סקסוהוליסטים אנונימיים (SA) ו - מכורים אנונימיים (NA) ותלויי - יתר אנונימיים (CODA). כל תוכניות שנים עשר הצעדים...
תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 10
.../ פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 10 ראה גם: תאולוגיה / פילוסופיה - עקדת יצחק - חלק 9. בראשית, פרק כב א ויהי אחר הדברים האלה, והאלהים נסה את - אברהם; ויאמר אליו אברהם, ויאמר הנני. הקדמה: כל אחד יכול לקחת את הטקסט של התורה תחת חסותו ולחבר לו את הפרוש המתאים, וכבר כתבו חז"ל שבעים פנים לתורה, אבל הם תלו את הפן, את הפרוש הזה - במעמדו של המפרש; כלומר לאו דווקא כל אחד יכול לתפוס את התורה ולפרש אותה; צריך להיות בן התורה בשביל שיעשה את זאת, שיהיה לו את הידע...
אימון משפחתי - שיקום הסמכות ההורית
...ילדים בשילוב "המודל המשפחתי" - טיפול דיאדי וטיפול משפחתי, בשילוב הגישה ההתנהגותית הקדמה - רוני בת שנתיים וחצי, צועקת ובוכה, כאשר לא מקבלת את מה שרוצה ואחיה הגדול נאלץ לוותר לה. יאיר בן 5 מסרב לישון במיטתו. שי בן 15 גונב כסף מאמו, חוזר הביתה בשעות מאוחרות, ומסרב לקבל את מרות הוריו. ההורים חוששים כי שותה ומשתמש בסמים. הורים רבים, פונים אליי בבקשה כי אשנה את התנהגות ילדם. אך, למעשה התנהגות ילדנו קשורה גם להתנהגות שלנו, ההורים. עבודה ממוקדת סביב התקש...
אימון אישי - COACHING להרזיה: מרזים מהראש
...איך אני רוצה להיראות בשנה החדשה ולהתחייב לעצמי ולתהליך. הנה, מתחילה שנה חדשה: שנה של התחלות חדשות, שינויים מקדמים. כמה פעמים הבטחת לעצמך: הפעם אני ארזה, הפעם זה חייב להצליח? ו... שוב ושוב התאכזבת מעצמך ומהבטחות לא ממומשות לעצמך? האם בכלל אפשר לעשות דיאטת הרזיה ולהישאר רזים לעולם? אז זהו, שכן, ובצורה יעילה, עם מינימום התנגדות - מכסימום תוצאות וזאת אם נטפל בבעיה בצורה מערכתית: פיזית ונפשית פעם אחת ולתמיד. אך לפני שמחליטים לבצע שינוי בהרגלי האכילה ואימון...
אושר אין סופי - דרך סופית אל אושר אין סופי
...אין סופי - דרך סופית אל אושר אין סופי יש לחקור את הדברים עד סופם ולנסות להבין את הדברים כמו שהם, למשל הרצון לכתוב כאן, למה אני כותב כאן? כי אני מחפש להגיע להבנה גדולה יותר. למה אני מחפש להגיע להבנה גדולה יותר? כדי להחכים יותר. למה להחכים יותר? כדי להוכיח שאני יודע דבר מה, למה להוכיח? כדי להסביר דבר מה? למה? זה דבר מוערך. למה זה דבר מוערך? כי ידע = כוח. למה ידע = כוח? כי הוא עוזר לי להבין את המציאות? למה להבין את המציאות? כדי להבין את המציאות. ואולי...
יציבות בעולם מתנדנד - אוי שינוי
...ליציבות ולוודאות. אך למרות ניסיונותיהם הנואשים להימנע משינויים, העובדה היא שהחיים, כל החיים, משתנים ללא הרף. החל מתאי הגוף שמתים ומתחדשים, תהליכים ואיברי הגוף, דרך המחשבות שבאות והולכות, תובנות שמשתנות, מבנים חברתיים, נפשיים, רגשיים ומה לא. רוב השינויים מתרחשים מבלי שתהיה לנו כל שליטה או בחירה. הם פשוט מתרחשים ועם הזמן אנו יכולים להבחין בהם. למעשה מרגע היוולדנו אנו פוצחים במסע לעבר המוות. אנחנו פשוט מתים קצת יותר בכל רגע. כשהשינוי משיג אותנו, והוא...
הפרעה בתשוקה המינית - מבוא
...הפרעה בייצר המיני (מכונה לעתים גם קרירות מינית) היא הפרעה בתפקוד המיני המתבטאת בהיעדר תשוקה מינית או בתשוקה מינית נמוכה, המתרחשת לאורך זמן ואינה קשורה בהפרעה נפשית או גופנית אחרת. הפגיעה בתשוקה המינית מתבטאת גם בהיעדר פנטזיות מיניות. ספר האבחנות DSM-V, שפורסם במאי 2013, כבר אינו כולל בתוכו את ההפרעה בתשוקה המינית. בתחילה, ההפרעה נכללה במדריך ההפרעות הפסיכיאטרי DSM רק החל מ - 1980. לפני כן, במהדורות המוקדמות יותר של המדריך הפסיכיאטרי, נכללו בתחום...
שמות / סוד השמות / בחירת שם / איזה שם לבחור / משמעות שמות - חלק 3
...אם יחסמו את מרוצת חייו, עלול להגיע לתכונות שליליות, כגון התמכרות לתענוגות, עלול להיות צר - עין, חמדן וקנאי, צריך להיזהר במיוחד ביחסים זוגיים. ס - תמיכה הגנה וזכירה אות 'ס' מגלמת שלמות והרמוניה בזמן ובחלל. האות 'ס' פותחת שתי מילים: המדגישות את אופיה: 'סביב', ו - 'סגור'. 'סביב' פירושו - מכל הצדדים, במלוא ההיקף, סחור סחור. אנו מוצאים כי משמעות המילה 'סביב' מתאימה לקווי האופי של האות 'ס'. הדבר הבולט באות 'ס' הוא האינסופיות, המעגל שאינו נגמר, המסגרת ש...
אימון אישי - טיפים לזוגיות מוצלחת
...אמיתית היא שותפות והתפתחות משותפת המעצימה ומובילה לצמיחה!!! בזוגיות חשוב - להיות מי שאני באמת, ללא מסכות והעמדות פנים. לעיתים, הרצון "להיות בזוגיות" גורם לנו לנסות להתאים את עצמנו למי שאנו חושבים שאנו צריכים להיות, על מנת שיאהבו אותנו. אך אין אנו יכולים להעמיד פנים לאורך זמן. ובסופו של דבר אנו חוזרים לדפוסים המקוריים שלנו. וכאשר בן / בת הזוג מגלים שאיננו מה שהצגנו ולמעשה הוא / היא התאהבו בדמות שהוצגה. ההשלכות מובילות לתסכולים, התנפצות הפנטזיה וחוסר...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? דיכאון? מועקות נפשיות וייאוש? כעס ועצבים? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם אכזבות ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לחנך ילדים? איך להצליח בראיון עבודה? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לעשות יותר כסף? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בזוגיות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להיות מאושר ושמח? איך ליצור אהבה? איך לנהל את הזמן? איך לא להישחק בעבודה? איך לפרש חלומות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להיגמל מהימורים? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להתמודד עם גירושין? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך להעביר ביקורת בונה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לקבל החלטות? איך למצוא זוגיות? איך לשנות תכונות אופי? איך לשתול מחשבות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לשפר את הזיכרון? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: מי ברא את אלוהים? האם הכל אפשרי? למה יש רע בעולם? האם יש או אין אלוהים? למה העולם קיים? איך נוצר העולם? מה המשמעות של החיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? בשביל מה לחיות? האם יש אמת מוחלטת? איך להנות בחיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? למה לא להתאבד? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה יש רע וסבל בעולם? האם באמת הכל לטובה? איך נוצר העולם? איך להיות הכי חכם בעולם? האם יש בחירה חופשית? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם המציאות היא טובה או רעה? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם לדומם יש תודעה? אולי אנחנו במטריקס? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם אפשר לדעת הכל? האם יש משמעות לחיים? איך להיות מאושר ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי להרזיה, מאמן משפחתי, מאמן אישי לילדים פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0645 שניות - עכשיו 14_08_2020 השעה 07:50:13 - wesi4