ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה מצוות אהבת ישראל ✔צריכה בירור יסודי. מה הכוונה לאהוב כל יהודי? על איזה סוג אהבה מדובר? ובכלל ... - ידע להצליח, התפתחות אישית, מודעות עצמית התחייבות ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 מצוות אהבת ישראל

צריכה בירור יסודי. מה הכוונה לאהוב כל יהודי? על איזה סוג אהבה מדובר? ובכלל מהי אהבה? מאמר שמנסה לברר מה התורה דורשת מאיתנו ביחס למצוה זו.

הקדמה

מצינו התייחסויות רבות למצוה זו החל מהמאמר הידוע של רבי עקיבא על הפסוק "ואהבת לרעך כמוך" "זהו כלל גדול בתורה" ועד להתייחסויות בחז"ל, בראשונים ובאחרונים ופסיקתו של הרמב"ם "מצווה על כל אדם לאהוב את כל אחד ואחד מישראל כגופו, שנאמר "ואהבת לרעך כמוך". הדברים ידועים וברורים לכל ואין צורך להאריך.

במאמר זה ברצוני להתעכב על נקודה קצת לא ברורה בנוגע לקיום מצווה זו. ברמה הפרקטית של קיום המצוה הלכה למעשה נתקלים אנו בקשיים לא פשוטים ולא קלים כלל בנוגע אליה ואף נדמה לפעמים שאין אפשרות אמתית כל כך לקיים אותה "על כל אדם" ממש בלי "יוצאים מן הכלל". כי הרי בסה"כ מדובר בנו, בני אדם, עם מעלות וחסרונות, רגשות ויצרים, עליות ומורדות, כאלה שאנו אוהבים, כאלה שפחות וכאלה... - וזה טבעי לחלוטין.

כביכול נדרש מאיתנו להיות סופרמנים כאלה שאוהבים את כולם, מכבדים את כולם ועושים מעשי חסד לכל אדם "לפיכך צריך שיספר בשבחו ולחוס על ממונו, כמו שהוא חס על ממון עצמו ורוצה בכבוד עצמו", "גמילות חסדים שבגופו שאין להם שיעור, לבקר חולים, ולנחם אבלים, ולהוציא המת, ולהכניס הכלה, וללוות האורחים, ולעסוק בכל צורכי הקבורה, לשאת על הכתף, ולילך לפניו, ולספוד, ולחפור, ולקבור; וכן לשמח החתן והכלה, ולסעדם בכל צורכיהם". כן כך נפסק להלכה ברמב"ם ולפני המקורות הרבים במוסר ובחסידות.

בשונה ממצוות של בן אדם למקום כגון להניח תפילין, לקבוע מזוזה, לאכול כשר, לשמור שבת, טהרת המשפחה וכדומה שהם מצוות מעשיות, ופשוטות מהבחינה הזאת שלא נדרשת עבודה פנימית או נפשית כדי לעשותם (כי הרי אם יש לך יד אתה יכול להניח תפילין, אם הגעת לבית שים מזוזה, וכן כך לכל שאר המצוות) הרי המצוות של בן אדם לחברו ובמיוחד אהבת ישראל אינם כך. במצוות אלה נדרש בהם להתייחס למישהו אחר, זה לא אני עושה מצוה לבורא עולם אלא זה אני עושה מצוה למישהו אחר והרי "אם הוא לא ראוי? אם הוא פגע בי? אם אני כועס עליו?" האם אוכל לקיים את המצווה? האם התורה מחייבת אותי להגיע לדרגה נעלית כזו? והכי חשוב האם יש דרך ריאלית דרכה נוכל להגיע לקיים את המצוה?

כדי לענות על השאלות האמורות נענה קודם על שאלה בסיסית יותר והיא האם מצוות אהבת ישראל היא מצווה על הרגש, ז"א שעל כל יהודי מוטלת חובה לחוש רגש מסוים (אהבה) כלפי כל יהודי באשר הוא או שהציווי אינו על הלב אלא על המעשים, ז"א שעל כל יהודי מוטלת החובה לעשות מעשים מסוימים כגון אלה המפורטים לעיל ברמב"ם?

אין בכוונתי כעת להיכנס לדיון הלכתי ארוך ומייגע עם מקורות, ציטטות, ראיות והפרכות לכל צד של השאלה ואז לפסוק הלכה למעשה מהי מהות המצוה ולפי זה מהם השלכותיה המעשיים. אלא ברצוני להעלות רעיון מסוים שמובא במספר מקומות אלא שהוא קצת עמוק ומבלבל ואנסה כאן לנסח אותו במילים פשוטות וברורות ככול האפשר.

מהי אהבה

רבים האנשים שניסו להסביר מהי אהבה. נכתבו עליה אין ספור ספרים, פנטזיות ורומנים. חוקרים ניסו לפענח את קסמה, פילוסופים הרהרו עליה, תיאוריות ופרשנויות אין סוף העצימו את מורכבותה אך כל אלה בעיקר הרחיקו אותנו ממנה וגרמו לנו לא להבין את פישרה. היו שחשבו שאהבה היא החיים, היו שחשבו שהיא מינית ביסודה אחרים חלקו וטענו שלהפך, אהבה היא א מינית ביסודה אלא היא איזה משהו נשגב, אין סופי, מין ערגה שאי אפשר לתפוס ולהשיג. שאלות כמו האם היא רגש אחד או מנעד של רגשות, האם יש סוגי אהבות שונות והאם אהבה אחת דומה לחברתה הביאו לידי כך שיש טוענים שאין כלל אהבה בעולם.

למרות כל זאת על מנת שנוכל להסביר את הנושא עלינו לתת הגדרה מסוימת לאהבה: ובכן אהבה היא קבלה. כשהאדם מקבל אל עצמו משהו אחר נאמר שהוא אוהב את הדבר. קודם קבלת הדבר האדם לא התייחס או אף שנא דבר מסוים וכעת לאחר קבלתו אליו? נאמר שהוא אוהב את הדבר. אסביר הגדרה זאת בהמשך.

קודם כל אהבה עצמית

הפסוק אומר במפורש שאהבת האדם לעצמו קודמת לאהבת הזולת; ואהבת לרעך כמוך - אהוב את רעך כמו שאתה אוהב את עצמך.

מה זה אומר לאהוב את עצמי? לפי האמור לעיל אדם שקיבל את עצמו הפירוש הוא שהיה זמן לפני קבלתו את עצמו, מצב בו חלקים ממנו נשארו מחוץ לעצמו, הוא לא התייחס ואף שנא אותם וכעת הם נמצאים ונוכחים. נשים לב שאין אנו מתייחסים לרגש כלשהו, אהבה במובנה הקלאסי, אלא להתייחסות או חוסר התייחסות למשהו, קבלה או חוסר קבלה של חלק מסוים בתוכנו.

המנגנון עובד כך: האדם מבחין שמשהו חסר לו (מתייחס, מזהה, מקבל את העובדה, שם לב; כי הרי קודם לכן הוא לא הבחין - הדבר לא היה קיים בתודעתו, כעת הוא) מזהה מהו החיסרון (אנו מדברים על כל חיסרון זה יכול להיות רעב, עייפות ושעמום ועד לגרוב גרביים) ושועט למילויו - זהו אהבת עצמו. קבלת העובדה שיש חיסרון והניסיון למלאותו.

כל רגע ורגע בחיים אדם ממלא צורך כלשהו, אם הוא רעב יחפש אוכל, עייף ילך לישון, צריך קורת גג ישכיר או יקנה בית, צריך כסף יחפש עבודה וכן אלאה. אין דבר שאדם עושה ללא סיבה, הכל כולל הכל זה כדי למלא איזה צורך שעלה. הדבר היחיד שמעניין אותנו זה למלא צרכים, זה מה שאנו עושים כל החיים, 24 שעות ביממה 360 ימים בשנה עד 120.

משהו שאיננו רואים הרי הוא לא קיים מבחינתנו (ראייה בכל המובנים, ראיית השכל, ראיית הלב וראיית העיניים) ואין לנו מה לעשות לגביו. בין אם מדובר בחיסרון נפשי - רגשי ובין אם מדובר בחיסרון פיזי, אם הוא לא יהיה נוכח, אם אין קבלה שהוא קיים והוא חסר, לא יהיה מה למלא. גודל או סוג העצם או המרחק ממנו לא אומר כלום, ייתכן שפיל יעבור בחדר ומי שיושב שם לא יבחין בו כי הוא שקוע במשהו אחר - יוצא אם כך שחיסרון שייך רק למה שקיים בתודעה.

אהבת ישראל

התורה לא דורשת מאיתנו להיות סופרמנים, לאהוב או לחבב כל אחד. המצווה היא למלא צרכים של הזולת. (רק) אם הבחנת, זיהית, קיבלת את העובדה שחסר למישהו משהו עלייך לעזור לו למלא את הצורך. במבט ראשון נראה שיש אין סוף צרכים, שכל כך הרבה אנשים צריכים כל כך הרבה צרכים אך האמת אינה כך כיון שאם אתה לא מבחין בכך, זה לא בתודעה שלך אין עליך כל חיוב לעשות משהו.

זה כמו שיש לאדם "צורך" להיות עשיר או "צורך" לעשות ספורט אך בפועל הוא בקושי סוגר חודש ומנמנם בכורסא במקום ללכת לחדר כושר. האם באמת יש לו צרכים כאלה? התשובה היא שלא כי אם באמת היה לו צורך להיות עשיר כמו שיש לו צורך לאכול או צורך ללבוש נעלים הוא היה עושה זאת אלא שנדמה לו שיש לו צורך כזה אך האמת שאין כאן צורך אמתי.

החיוב למלא צורך של מישהו אחר הוא בדיוק כמו הצורך למלא את הצורך של האדם עצמו וכמו שלאדם עצמו הצרכים שהוא ממלא הם צרכים אמתיים כך לגבי הזולת החיוב הוא למלא צורך אמתי שקיים אצל הזולת.

איך נדע מהו צורך אמתי? לכן מונה הרמב"ם מעשים "שאין להם שיעור", מעשים אלו ודומיהם אין לאדם אפשרות למלאותם בעצמו הוא נצרך לזולת כדי למלאותם וכאן יש מקום לאדם למלא צורך של מישהו אחר והוא מחויב לעשות זאת:

"גמילות חסדים שבגופו שאין להם שיעור, לבקר חולים, ולנחם אבלים, ולהוציא המת, ולהכניס הכלה, וללוות האורחים, ולעסוק בכל צורכי הקבורה, לשאת על הכתף, ולילך לפניו, ולספוד, ולחפור, ולקבור; וכן לשמח החתן והכלה, ולסעדם בכל צורכיהם".

בחורות יכולת הכלה חשיבה מעשית אובדן רצון מיני אהבת אדם אהבת ישראל תחושה אין רצון לסקס פרקטיקה ייצור הכנסה קרירות מינית אהבה אהבת ישראל ישראל לשמור מצוות מצווה מצוות מצוות אהבת ישראל קיום מצוות שמירת מצוות
איך נוצרת התמכרות? איך לא להתמכר? איך ליצור עוגן? איך ליצור התמכרות? איך ליצור לעצמך התניה? איך לגרום לעצמך להתמכר? איך להיקשר רגשית? איך לא להיקשר רגשית? איך ליצור התניה? אורגזמה, שכנוע עצמי, אוטוסוגסטיה, דמיון מודרך, הפסקת עישון, יצירת עוגן, יצירת התניה
...איך ליצור התמכרות? איך ליצור לעצמך התניה? איך לגרום לעצמך להתמכר? איך להיקשר רגשית? איך לא להיקשר רגשית? איך ליצור התניה? אורגזמה, שכנוע עצמי, אוטוסוגסטיה, דמיון מודרך, הפסקת עישון, יצירת עוגן, יצירת התניה וכאן אבאר את המנגנון של ההתמכרות. איך נוצרת התמכרות? איך ליצור התמכרות? איך לא להתמכר? איך כן להתמכר? איך למנוע התמכרות? איך להפסיק התמכרות? איך להיגמל מהתמכרות? איך נוצרת התאהבות חזקה? איך נוצרת התאהבות? איך ליצור התאהבות? איך למנוע התאהבות? איך...
שקר ואמת - איך לזהות שקרנים ושקרים?
שקר ואמת - איך לזהות שקרנים ושקרים?
...ושקרים? הרצאה על איך לזהות שקרים ושקרנים? איך לא לשקר לעצמך? ממה השקר מפחד? ועוד. הפעם נשיב לשאלה איך לזהות אנשים שקרנים, איך לדעת אם מישהו משקר לך. והאדם גם משקר את עצמו, לפעמים האדם מרגיש רע, והוא משקר ואומר שהוא מרגיש טוב. מהו גלאי השקר הטוב בעולם? הדבר שהשקר פוחד ממנו יותר מכל, זה שאלת שאלות. העניין פשוט, מי שרוצה לדעת אם הוא משקר לעצמו או מישהו משקר לו, שאל את עצמך, או את האדם הנגדי, למה? למה אתה חושב כך? למה אתה אומר מה שאתה אומר? האדם משקר...
השפעת טראומה על האישיות, איך טראומה משפיעה על האישיות? טראומת אונס, טראומת בגידה, הפרעות נפשיות בעקבות טראומה, הפרעת אישיות בגלל טראומה, רצון לשלוט, רצון להיות נשלט, רצון לפגוע, רצון להיפגע, פנטזיית אונס, סאדו מאזו
השפעת טראומה על האישיות, איך טראומה משפיעה על האישיות? טראומת אונס, טראומת בגידה, הפרעות נפשיות בעקבות טראומה, הפרעת אישיות בגלל טראומה, רצון לשלוט, רצון להיות נשלט, רצון לפגוע, רצון להיפגע, פנטזיית אונס, סאדו מאזו
...משפיעה על האישיות? טראומת אונס, טראומת בגידה, הפרעות נפשיות בעקבות טראומה, הפרעת אישיות בגלל טראומה, רצון לשלוט, רצון להיות נשלט, רצון לפגוע, רצון להיפגע, פנטזיית אונס, סאדו מאזו הרצאה על השפעת טראומה על האישיות, איך טראומה משפיעה על האישיות? טראומת אונס, טראומת בגידה, הפרעות נפשיות בעקבות טראומה, הפרעת אישיות בגלל טראומה, רצון לשלוט, רצון להיות נשלט, רצון לפגוע, רצון להיפגע, פנטזיית אונס, סאדו מאזו ועוד סדיזם, מזוכיזם, סטיות מיניות בסקס, BDSM, טיפול...
הסוד של תכלית החיים - מהו הסוד שאותו *לא* יודעים גם לא חכמי החכמים?
...החכמים? וכאן נבאר את עניין תכלית החיים. והעניין הוא, כי כל אדם חי את חייו ועושה את מעשיו למען מטרה כלשהי. וככל שהאדם צריך יותר להתאמץ בחיים שלו, כך חשוב לאדם לברר טוב יותר מהי תכלית החיים שלו. כי הטיפש עושה את מעשיו ללא תכלית. כי מה שהופך את המשוגע למשוגע, הוא שהוא עושה את מעשיו ללא מטרה וללא תכלית. ומי שעושה את מעשיו ללא תכלית, הוא משוגע. והאדם חי חיים שלמים, ועובד לפרנסתו, ומתאמץ כדי לשרוד וגם כדי ליהנות מחייו. והאדם הורג את הזמן, תוך כדי שהזמן...
אמון באנשים, להאמין באנשים, יצירת אמון, מהו אמון? איך ליצור אמון? איך נוצר אמון? איך לבנות אמון? להפר אמון, הפרת אמון, משבר אמון, איך נבנה אמון? שכנוע אנשים, לשכנע אנשים
אמון באנשים, להאמין באנשים, יצירת אמון, מהו אמון? איך ליצור אמון? איך נוצר אמון? איך לבנות אמון? להפר אמון, הפרת אמון, משבר אמון, איך נבנה אמון? שכנוע אנשים, לשכנע אנשים
...איך ליצור אמון? איך נוצר אמון? איך לבנות אמון? להפר אמון, הפרת אמון, משבר אמון, איך נבנה אמון? שכנוע אנשים, לשכנע אנשים - פרומו ש: יצירת אמון בין מוכר לקונה בין ספק ללקוח בשתי צורות, צורה אחת כאשר קרתה טעות נגיד מצד הספק עכשיו הטעות יכולה להיות במכוון או שלא במכוון עכשיו ברגע שקורה תקלה אחת זה עלול כאילו להטיל ספק באמון שהיה ביניהם, עכשיו השאלה איך אפשר מכאן להבא, שזה אמון מה כל דבר אתה צריך לבדוק. אליעד: במה זה תלוי? ש: זאת נקודה אחת אבל מנקודה...
מפת האלמנטים הדומיננטית - מה האלמנט שלך?
...ביותר ברפואה הסינית שחלקו הארי נכתב ע"י הקיסר הצהוב עצמו. ולקיסר היה מרפא אישי צ'י - פו שאמר "רק החכם יודע לחיות בהרמוניה את ארבעת עונות השנה וחמשת האלמנטים שהינם תופעות וחוקי הטבע" בהקשבה לצרכים ותיפקודי הגוף - נפש שלנו כבני אנוש. תאוריה זו התפתחה לאורך אלפי שנים מתוך התבוננות בטבע, במחזוריות שלו ובחוקיו שכן הם מקבילים ומשפיעים עלינו בכל הרבדים והמישורים הפיזי - ריגשי - נפשי - מנטלי. ובכן חמשת האלמנטים הם איכויות של תימצות וריכוז תהליכים בטבע ובנויים...
מהו המחסום הגדול ביותר שמונע ממך להצליח? חלק א
...להצליח? חלק א האם אי פעם שמעת על אנשים שהיו עניים או שחיו במעמד הבינוני מרבית חייהם ויום בהיר אחד זכו בלוטו במיליוני שקלים, ואז כעבור פרק זמן קצר יחסית איכשהו הצליחו לאבד את כל הכסף? האם אי פעם שמעת על ספורטאים שהרוויחו במהלך הקריירה שלהם כמויות אדירות של כסף וכיום לא נותר להם כמעט דבר? האם שמעת על דונלד טראמפ? דונלד טראמפ היה מיליארדר, לאחר מכן שקע בחובות ענק של מאות מיליוני שקלים ואיכשהו הצליח להגיע למצב שכיום יש לו הרבה יותר כסף ממה שאי פעם היה...
פחד להרגיש רע / מחשבה טורדנית - איך להתמודד?
...איך להתמודד? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על פחד להרגיש רע / מחשבה טורדנית - איך להתמודד?. תשובה לבחורה שיש לה מחשבות טורדניות וחרדות מכך שהיא נזכרת במשפט שהיא שמעה, שאומר שהחיים הם 90% סבל ורק 10% הנאה. והיא שואלת האם זה נכון, ואם כן בשביל מה לחיות? והתבאר שיש כאן בעצם שתי שאלות, והראשונה היא איך להתמודד עם מחשבה טורדנית, והשנייה היא האם אכן העולם שלנו הוא מקום הסבל? והתבאר שיש שני סוגי פחדים, פחד אמיתי ופחד דמיוני. והתבאר כי...
שלום לך עצלות - למה לא משתלם לעבוד קשה / קורין מאייר
...בז'נבה. למדה כלכלה, יחסים בינלאומיים ופסיכואנליזה. היא עבדה שנים רבות בחברת החשמל הצרפתית והיום מקדישה את זמנה לכתיבה בענייני פסיכואנליזה. היא מכירה את הארגונים הציבוריים. היא למדה אותם התנסתה בהם ושונאת אותם ואת מה שהם עושים לבני האדם. אינני יודע מה חשבה כשנתנה לספר את שמו: (b onjour paress) בעברית קשה להעלות אסוציאציות לשם, שלום לך עצבות, אך כל צרפתי מכיר מיד את הפאראפרזה על bonjour tristesse "שלום לך עצבות" הספר שהפך את פרנסואז סאגאן הצעירה למפורסמת...
איך לא להתייאש משום דבר ולהמשיך לרצות את הטוב ביותר בכל מצב?
...הגדול ביותר שיש לאדם. הרצון הוא זה שמניע את הכל. הרצון גם הוא הדבר היחיד שתלוי אך ורק באדם עצמו ולא בשום גורם אחר, כי אף אחד בעולם הרי לא יכול למנוע מהאדם לרצות דבר כלשהו. ולכן אם ברצונך להצליח ולהשיג את הטוב ביותר עבורך, עליך לדעת להיאחז בעקשנות ובהתמדה גדולה בכוח הרצון בלבד, דהיינו לעולם לא להפסיק לרצות את הטוב ביותר. הרצון עצמו הוא דבר ממשי ולכן גם אם אין באפשרותך לעשות מעשים בפועל, אז גם לרצות חיובי זו פעולה חיובית. כאשר אתה רוצה להשיג משהו חיובי...
חוויה דתית - חוויה איננה דתית ודת איננה חוויה.
...תחושה או הרגשה, והיא מתרחשת בתוך האדם ועם עצמו. דת לעומת זאת היא פעולות ממשיות, חוקים, איסורים או טקסים. כיצד אם כן שני מושגים אלו מתחברים יחדיו? ישנם החושבים שדת היא מושג מופשט. אמונה במשהו ערטילאי וטרנסצנדנטי. ישות שבראה את העולם, הטבע, דמות מסוימת וכדומה. אנשים חושבים שישנם מספר רב של דתות, שהידועות מהם (לפחות בארץ) אלו הנצרות, האסלאם והיהדות, וכולן נכנסות תחת קטגוריה אחת. 'דת' כמושג מופשט שאפשר להלביש עליו כל מיני אמונות, מנהגים, טקסים וכדומה...
אחדות - איך לחזק את התחושה?
...- איך לחזק את התחושה? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על אחדות - איך לחזק את התחושה?. איך אדם יכול לחזק אצל עצמו את חווית האחדות? כפי שהוסבר כבר, הסבל והאושר של האדם אינו תלוי במה שיש או אין לאדם, אלא ואך ורק עד כמה האדם חווה את הדברים בצורה אחידה. ככל שהאדם עושה פחות נפרדות ביניהם, כך טוב יותר לאדם. והשאלה שנשאלתי היא איך יוכל לחזק את האחדות הנ"ל? שהרי ברמה הרגשית אני לא מרגיש את מה שאני יודע בשכל. והתשובה היא, שמי שרוצה לחזק את...
זיכרון או דמיון? חלום או מציאות? היה או לא היה?
...לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על זיכרון או דמיון? חלום או מציאות? היה או לא היה?. הפעם אני רוצה לדבר על הנושא של הזיכרון האנושי וזה מתחבר לנושא של הסיבה של הסיבה והתוצאה שדיברנו עליו פעמים רבות. ואדם זוכר שחווה משהו אתמול, והוא משוכנע שהוא זוכר, יש לו תחושה של רצף הזמן והוא בוודאות מספר את מה שקרה לו. כמו גם קבוצה של מליון איש שזוכרים את אותו האירוע, והם משוכנעים שאכן זה קרה. ואנשים בטוחים כי אם מליון זוכרים שאתמול זה קרה, אז בטוח...
מהו התרגיל הטוב ביותר לפיתוח שריר כלשהו? פיתוח גוף - מהו התרגיל הטוב ביותר / התרגיל המומלץ ביותר / הנכון ביותר / המתאים ביותר עבורך?
...התרגיל הטוב ביותר לפיתוח שריר כלשהו? פיתוח גוף - מהו התרגיל הטוב ביותר / התרגיל המומלץ ביותר / הנכון ביותר / המתאים ביותר עבורך? תשובה: כדי שהשריר שלך יתפתח לשם כך, עליו להימתח ולהתכווץ. כאשר המתיחה שלו צריכה להיות עם המשקל, דהיינו שהמשקל ימתח ויאריך את השריר. והכיווץ שלו צריך להיות כנגד המשקל. דהיינו שהשריר יתכווץ ויתקצר, כנגד הכיוון שאליו מזיז אותך המשקל. לדוגמא, תרגיל כפיפת מרפקים, שבו, מחזיקים משקולת ביד, ומרימים אותה כלפי מעלה. המשקל מושך את...
הפרעת אישיות נמנעת - מבוא
...נמנעת היא הפרעת אישיות מאשכול ג'. אנשים הסובלים מהפרעה זו מתאפיינים ברגישות קיצונית לדחייה שיכולה להובילם לחיי התבודדות. למרות שהם ביישנים מאוד, הם אינם בלתי חברותיים, ומראים רצון עז לחברה, אך נזקקים לערובות חזקות שלא ידחו. לעתים קרובות הם מתוארים כסובלים מתסביך נחיתות. על פי ה - DSM IV (ספר האבחנות הפסיכיאטריות של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית) הפרעה זו מאופיינת על ידי: דפוס חוזר של הימנעות חברתית, רגשות של חוסר התאמה ורגישות להערכה שלילית המתחיל...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? דיכאון? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? כעס ועצבים? איך להשיג איזון נפשי ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך למצוא זוגיות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לשפר את הזיכרון? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להצליח בזוגיות? איך להתמודד עם גירושין? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להיות מאושר ושמח? איך לא להישחק בעבודה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לחנך ילדים? איך להיגמל מהימורים? איך להעביר ביקורת בונה? איך לפתח יכולות חשיבה? איך ליצור אהבה? איך לשתול מחשבות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לקבל החלטות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לפרש חלומות? איך לעשות יותר כסף? איך להאמין בעצמך? איך לנהל את הזמן? איך להעריך את עצמך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה יש רע וסבל בעולם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? איך נוצר העולם? האם יש בחירה חופשית? איך נוצר העולם? איך להיות הכי חכם בעולם? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם לדומם יש תודעה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש אמת מוחלטת? האם אפשר לדעת הכל? מה יש מעבר לזמן ולמקום? מהי תכלית ומשמעות החיים? מי ברא את אלוהים? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? האם הכל אפשרי? האם המציאות היא טובה או רעה? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? למה יש רע בעולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? למה העולם קיים? אולי אנחנו במטריקס? האם יש משמעות לחיים? למה לא להתאבד? בשביל מה לחיות? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש או אין אלוהים ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לקשב וריכוז, מטפל רגשי, אימון אישי לילדים נוער והורים, מאמן אישי קריירה, מטפל אישי, אימון אישי רוחני, אימון אישי לעסקים, ספרים על אימון אישי, אימון אישי בתל אביב פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה נוצר ב 0.0938 שניות - עכשיו 25_05_2020 השעה 08:54:03 - wesi4