ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה אימון אישי - מודעות עצמית - התפתחות אישית - דוגמא לחקירה עצמית - מה לשאול את עצמי - חלק ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

אימון אישי - מודעות עצמית - התפתחות אישית - דוגמא לחקירה עצמית - מה לשאול את עצמי - חלק 4

למה אני שונאת לסבול?

האם אפשר להחליט שאני עושה דברים כי אני נהנית מהם? האמירה שאני יכולה ליהנות מבלי לעשות את אותם הדברים אלא ליהנות מהיש ממה שקיים ואז אני לא רוצה כלום כי אני נהנית ממה שקיים ולא רוצה לשנות שום דבר. אני לא ארצה לעשות יוגה, או להתקדם בעבודה. זה כבר אדישות. ממה נובעת אדישות? מזה שלא אכפת. ממה נובע זה שלא אכפת? מקבלה מוחלטת של המציאות? שזו המציאות ואי אפשר לשנות אותה לחלוטין. למה אי אפשר לשנות אותה או האם זו האמת? מה ההבדל בין לעשות דברים ממקום שאני מקבלת את המציאות כמו שהיא לבין לעשות דברים כי אני מקבלת את המציאות כמו שהיא אבל בכל זאת אני רוצה לשנות? הכל נוגע לשינויים. אני לא מרוצה מהמציאות כמו שהיא. לדוגמא, אני לא מרוצה מהגוף שלי, לכן אני עושה יוגה. אני לא מרוצה מחילוף החומרים שלי. אני לא מרוצה מאיך שהדברים נראים בארץ לכן אני פעיל. האם זה האמת? האם באמת הדברים לא טובים? האם אני באמת לא מרוצה מהגוף שלי? מה רע בגוף שלי? למה אני צריכה לשנות אותו? אולי אני רוצה רק לתחזק, להפרות, לשפר, או ליהנות מהיוגה? פשוט כי אני נהנית? אולי אני רוצה משהו אחר בארץ כי אני נהנית לראות אותה פורחת ומשגשגת? אולי אני רוצה לשנות חיים של אנשים בעבודה לא כי לא טוב להם או כי אני לא מרוצה, או כי זה רע שלא טוב להם, אלא כי זה בסדר שלא טוב להם ובכל זאת אכפת לי שיהיה להם יותר טוב?

לעולם לא אהיה בזוגיות. עדיף לוותר מראש. אני לא אמצא אף אחד.

אין לי מוטיבציה לזוגיות. אין לי מוטיבציה להשתפר. אין לי מוטיבציה לקום בבוקר. לא רוצה לקום בבוקר. למה. כי אין טעם. ף למה אני רק אסבול. למה.

אין טעם לקום בבוקר כי אני רק אסבול.

אין טעם לקום בבוקר. אין טעם בכלל לקום בבוקר עדיף להישאר במיטה. יש טעם לקום בבוקר והחיים נפלאים. האם זו האמת ועד כמה? 1. זו האמת. אין בשביל מה לקום בבוקר. אין בשביל מה לחיות. 2. זה נכון באופן חלקי. לפעמים יש טעם לקום בבוקר ולפעמים לא. 3. יש טעם מסוים לקום בבוקר, ויש גם טעם ללא לקום בבוקר.

אני רק אסבול

אין טעם לקום בבוקר כי אני רק אסבול

אני רק אסבול לכן אין טעם לקום בבוקר.

כל יום לשכנע 3 אנשים שמה שהם חושבים זה ההפך. מה הוא חושב איך אני גורם לו לחשוב הפוך. לתרגל היפוכים.

יש טעם לקום בבוקר כי אני רק אהנה

אני חייבת שיאהבו אותי. אני חייבת שישנאו אותי. אני חייבת שלא יאהבו אותי.

רק אם אוהבים אותי אני מרגישה שייכת. רק אם שונאים אותי אני מרגישה שייכת.

זה טוב שאח של שני מת.

זה טוב שחיות אוכלות אחת את השניה.

זה טוב להרוג חיות כדי לאכול אותן

זה טוב להרוס את העולם.

זה טוב לשנוא את עצמי

אני צריכה להיות בודדה

כשלא יודעים מתחילים מההתחלה.

זה טוב שיש זיכרון חלש. למה זה טוב?

כי ככה לא זוכרים חוויות שליליות. ככה שוכחים מהר דברים שאמרו לך ואתה לא שומר טינה.

זה טוב כי זה משאיר אותך תמים לגבי העולם

אתה מקשיב יותר לאנשים אחרים, וזה נותן להם הרגשה נעימה.

למה זה טוב שאני בלי זוגיות?

כי ככה יש לי הרבה זמן עם עצמי להתפתח

כי ככה אני לא צריכה לדאוג למישהו אחר וזה פחות לחץ

עם מישהו אחר אין לך את הפרטיות שלך

את לא צריכה להרגיש רע עם הגוף שלך

כי יש לי יותר זמן לחברים ואני לא מתבודדת מהם

כי אני מפתחת את השכל שלי יותר ככה

אני שמנה

אני דווקא רזה. הירכיים שלי נראות נורמלי. הן לא שמנות מידי. השוקיים שלי רזות ויפות. הידיים שלי רזות. הבטן שלי יחסית רזה. אני לא שמנה זה בטוח. והפנים שלי רזות.

אני אוכלת כל הזמן.

לא נכון. את לא אוכלת כל הזמן. היום בבוקר אכלת סנדוויץ. עם בננה. בצהריים נישנשת פיצה עם קציצות ומרק עדשים. בערב אכלת עוגה פשטידה פיצה וקציצה. וקצת ביסלי וקצת חטיפים. לא כל כך הרבה. בתכלס לא אכלת כל היום. בישלת רוב היום. התכתבת. יצאת לקניות. ישבת ושיחקת עם אנשים במשחקים שונים.

אני רעבה כל הזמן

לא נכון. בלילה כשאת ישנה את לא רעבה. בפגישות עם אנשים את לא רעבה. בזמן שבישלת אתמול בלילה את הפשטידה לא היית רעבה. עכשיו את יושבת ואת לא רעבה ולא באה לאכול משהו.

ביבי נתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינה.

לא נכון. מה זה ראש ממשלה הטוב ביותר? איך זה נמדד? מי קובע? איך קובעים? על פי איזה מדד? על מדד של תפקוד או מדד של תוצאה או מדד של איך המדינה נראית? מי היו ראשי הממשלות הקודמים שאפשר להשוות אליהם? מה זה אומר טוב? טוב למי? מה היקף ההשפעה של ראש ממשלה על המדינה? איך הוא משפיע? איך אפשר למדוד השפעה של ראש ממשלה? איך אפשר לדעת מה מוביל למה?

אבי גבאי לא מתאים להיות ראש ממשלה

לא נכון. אבי גבאי מתאים להיות ראש ממשלה. הוא התנגד למתווה הגז והתפטר בגלל זה. הוא לא היה בשחיתות של בזק. יש לו ערכים טובים. יש לו מצע לצעירים. צעירים יכולים לבחור בו. הוא לא קיצוני מידי. איך אפשר לדעת מי מתאים לראשות ממשלה? האם זה משהו שמודדים? האם יש קריטריונים? תכונות? מאפיינים? התנהגויות? איך אפשר לנבא? האם אפשר לנבא בכלל? אבי גבאי הכי מתאים להיות ראש ממשלה. הוא כריזמטי, הוא מדבר לעניין, הוא מציע תחבורה, הוא מציע חיים אחרים פה.

לא תהיה לי זוגיות לעולם. האם זה מחוייב? האם זה בטוח? מה זה זוגיות? מה זה לעולם? מה זה לא תהיה לי זוגיות לעולם?

אני חייבת זוגיות. אני לא חייבת זוגיות. עובדה שאני מסתדרת מצוין בכוחות עצמי. אני עובדת עכשיו באחוזי משרה יותר גבוהים. אני מסתדרת עם אנשים במשפחה. יש לי חברים משלי. יש לי חיים משלי. יש לי לימודים. יש לי אנשים שאוהבים אותי. אני אוהבת את עצמי.

אין במה לאהוב את עצמי. בטח שיש במה לאהוב את עצמי. מה זה אומר במה? האם הכוונה בי? כלומר האם יש דברים בי שאין מה לאהוב? או האם הכוונה שאין סיבה לאהוב את עצמי?

אין לי סיבה לאהוב את עצמי. יש לי את כל הסיבות בעולם לאהוב את עצמי! אם אני יאהב את עצמי אני בעצם אהיה יותר מאושרת. אני ארגיש יותר טוב בתוך עצמי. עם עצמי. ככה הביטחון העצמי שלי יעלה. אני אשפר ביצועים בכל מיני תחומים ונושאים. אני אצליח יותר. אנשים יותר יאהבו אותי. אני אוהב את החיים יותר כי אני אוהב את עצמי יותר. ככה אני אהנה יותר מהחיים. אם אני אהנה יותר מהחיים אני אעשה יותר טוב עבור העולם. יהיה לי כיף. אני פשוט אהנה. אני פחות אסבול. ויהיה לי כיף. אני אוהב את עצמי כפי שאני עם התקשורת שלי עם אחרים או בלעדיה. עפ הזיכרון שלי או בלעדיו. עם החשיבה המפותחת או הלא מפותחת שלי או בלעדיה. אני אקבל את החסרונות שלי כמו שהם. ואז אני אוכל להשתפר, כי יהיה לי יותר מוטיבציה, אני ארגיש יותר טוב ויהיה לי יותר מוטיבציה להשתפר. ברגע שאני כשאני מקבלת את החסרונות שלי כמו שהם, אני לא מנסה לשנות אותם יותר. כשאני לא מנסה לשנות אותם יותר, אני פועלת כדי לשפר דברים חזקים, בלי להרגיש אשמה, אני לא מבזבזת זמן על החסרונות שלי ואני משקיעה אותו ביתרונות שלי, ואז זה מכסה על החסרונות שלי ואני מצליחה יותר בדברים אחרים. אבל, זה לא אומר שאני מוותרת על שיפור החסרונות. אני פשוט ארגיש פחות אשמה בנוגע אליהם ואז יהיה לי יותר קל לנגוע בהם ולשפר אותם.

אם אני אדבר עם א' על עניין העבודה שכתבנו היא תכעס עליי, או תחשוב שאני לא בסדר. היא מצפה שאני אעשה בשבילה את העבודה. אני צריכה לעשות עבורה את העבודה. היא התנהלה כמו שצריך, לא היה שום דבר שגוי בהתנהלות שלה. היא היתה צריכה לכתוב מעט. אין לה זמן. יותר חשוב הזמן שלה משלי. אסור לי לעמוד על שלי מולה. אני לא צריכה לעמוד על שלי. אני לא צריכה להגיד את מה שאני חושבת מולה. אני צריכה לשתוק. אני צריכה שהיא תאהב אותי. היא תאהב אותי רק אם אני אשתוק ולא אגיד את מה שאני חושבת אלא אגיד את מה שהיא רוצה לשמוע.

אנשים יאהבו אותי רק אם אני אגיד את מה שהם רוצים לשמוע. אנשים לא יאהבו אותי אם אני אגיד משהו שהם לא היו רוצים לשמוע.

אנשים יאהבו אותי אם אני אגיד להם את מה שהם לא רוצים לשמוע.

אני חייבת שאנשים יאהבו אותי. לא נכון, אני לא חייבת שאנשים יאהוב אותי. עדיף שאנשים אחרים לא יאהבו אותי. למה? כי אם לא יאהבו אותי, זה יגרום לי לרצות לאהוב את עצמי יותר, וככה אני ארגיש יותר טוב יותר עם עצמי. אם אנשים אוהבים אותי אז אני בורחת ולא מנסה לשפר את האהבה העצמית שלי. זה טוב שאנשים לא יאהבו אותי, כי זה יגרום לי לא לרצות אותם. כי גם ככה לא אוהבים אותי, ואז אני יעשה מה שאני רוצה לעשות. ואגיד מה שאני רוצה להגיד. אני לא אתחשבן ואעשה מה שאני רוצה גם אם זה נוגד את הראיה של אנשים אחרים. אני אתקדם ככה ואעשה דברים יותר טוב כי אני יעשה את מה שנכון לעשות ולא את מה שאחרים חושבים שצריך לעשות. ככה אהיה גם יותר אסרטיבית כי גם ככה לא אוהבים אותי אז שווה לי לעמוד על שלי. אני לא אאבד את האהבה שלהם כלפיי כי היא לא קיימת.

תהיה לי זוגיות. כי אני מסתדרת עם אנשים. היתה לי זוגיות בעבר. כי אני נעימה. כי אני מסוגלת לקבל אנשים אחרים. כי אני יודעת לאהוב. אני רוצה זוגיות. אני עושה עבודה על מנת שתהיה לי מערכת יחסים זוגית.

זוגיות זה טוב. זוגיות זה רע. אם אני מזדקנת איתו והוא הופך להיות סיעודי אני צריכה לדאוג לו. זוגיות זה רע. אם אני מרגישה שאין יותר תשוקה בזוגיות זה רע.

א' מכוער. א' יפה. הפה שלו יפה. החיוך שלו יפה. העיניים שלו יפות. הוא האדם הכי יפה שראיתי. הגובה שלו יפה. האיבר מין שלו חמוד.

אני יושבת על כיסא. לא נכון. אני יושבת על ערפד.

אני כותבת מול המחשב. לא נכון, אני כותבת מול פיל.

ראש הממשלה הוא בן אדם. לא נכון, ראש הממשלה הוא פינגווין. הוא מתלבש כמו פינגווין. מתנהג כמו פינגווין שמנסה להגן על המנהיגות שלו.

טיפים לפיתוח החשיבה

1.לשכנע 3 אנשים שמה שהם חושבים ההפך הוא הנכון. אומרת את ההפך.

2.לשכנע אדם שמה שהוא חושב זה נכון אבל אפשר להסתכל על זה בעוד דרך

3.לגרום לו לחשוב שאולי אפשר לחשוב על זה באותה זווית.

אני לא אתחתן לעולם - לא התחתנתי עד עכשיו, אז למה שזה יקרה בכלל? אני בת 32 ואני לא מסוגלת להחזיק קשר. אני לא אוהבת את עצמי מספיק אז איך אני אהב אחר? אין תקווה. אני מדוכאת אף אחד לא ירצה אותי. גם אם ירצו אותי אני מפחדת להיות בהיריון ולהביא ילדים. אין טעם בכלל להביא ילדים.

אני בטוח אתחתן. סיבות:

1.החזקתי קשר רומנטי במשך 3 שנים וגם במשך 7 חודשים עד כה.

2.אני רוצה קשר זוגי, ויש לי מוטיבציה.

3.אני בת 32 וזה לא אומר שום דבר, אני עוברת תהליכים ושינויים בחיים שלי

4.אני לומדת לאהוב את עצמי וזה יקרה יום אחד.

5.אני נמצאת בחוגים שבהם אפשר להכיר אנשים

6.יש גברים בגיל שלי שמחפשים בחורה כמוני

7.אם מצאתי את שי אני יכולה למצוא עוד רבים אחרים

אף אחד לא ירצה אותי - כל אחד ירצה אותי

1.אני נאה סה"כ

2.אני עובדת בעבודה מסודרת

3.אני אחראית

4.אני אוהבת לאחרונה לבשל

5.יש נושאי שיחה איתי

6.אני כיפית

7.אני אוהבת לבלות עם אנשים

8.יש לי ערכים

9.אני אכפתית ומוסרית

10.אני מתפתחת ומשתפרת

11.אני יודעת ליצור קשר עם אנשים

12.אני אוהבת לצחוק מדברים

אם לא יהיה לי זוגיות אז אני אזדקן לבד

להפך, אם לא יהיה לי זוגיות אני אזדקן עם אנשים אחרים.

1.אני יכולה ללכת למרכז יום.

2.אני יכולה לגור עם שותפים

3.יש פייסבוק ורשתות חברתיות, אני אזדקן עם אנשים רבים אחרים

4.אני יכולה להביא ילדים בלי זוגיות

5.יש משפחה, יש בני דודים, אחים. אני לא אהיה לגמרי לבד

6.אם אני אהיה פעילה חברתית אז אני לא אזדקן לבד.

7.יכול להיות שתהיה לי זיקנה יפה שאני אעשה מה שבא לי.

8.יכול להיות שעד אז הדברים יראו אחרת במדינה

9.יכול להיות שארצה להתנדב בתור קשישה

10.אם אני אהיה סיעודית אני אוכל לשכור שירותים של מטפלת.

11.אני לא בטוח אהיה סיעודית

12.הכל תלוי בי באם אני אהיה לבד או לא. אני יכולה שיהיו לי חברים רבים. אני יכולה ליצור קשרים משפחתיים עם אנשים כמו עם המשפחה של דוד שלי. אני יכולה להתחיל לעבוד על זה מעכשיו.

אני לא מצליחה לשנות את ההתנהגות שלי

אני מצליחה לשנות את ההתנהגות שלי

1.המצב רוח שלי הרבה יותר יציב, שיניתי המון ב - 3 שנים האחרונות

2.אני מקבלת עזרה מקצועית, שיכולה לסייע לי לשנות מחשבות ובכך גם התנהגות

3.הייתי בדיכאון, התנהגתי בצורה חסרת היגיון, ועכשיו אני מתנהגת אחרת, שיניתי את יחסיי עם אנשים אחרים, אני כבר לא מרדנית בעבודה, אני מצליחה להחזיק מקום עבודה, אני צברתי חברים חדשים וטובים.

4.הצלחתי להחזיק מערכת יחסים במשך 7 חודשים.

5.אני מצליחה להיות יותר רגועה ואוהבת מול אמא שלי

6.אני מצליחה ליצור קשר עם אנשים שהם שונים מהמודל של פעם. נכון זה דורש עוד שינוי, ואני יכולה להמשיך לעבוד על זה.

7.הצלחתי להפסיק לצעוק על אנשים. הצלחתי ליצור קשרים חמים עם אנשים. הצלחתי להפסיק לרדת או לאתגר את המנהלים שלי. הצלחתי להשתלב בעבודה שטובה לי. הצלחתי להגיד לאנשים מה אני חושבת מבלי לצעוק או להתעצבן עליהם. הצלחתי לצאת עם בחור יותר מפעם אחת. הצלחתי להוריד תרופות. הצלחתי להתחיל לצחוק מדברים. הצלחתי להמשך לבחור שלא הצלחתי קודם לכן להימשך אליו. למרות שנפרדנו אבל הצלחתי בחלק מהזמן.

מה מושך בעיני? מה זה גבר מושך? מה זה גבר סקסי? מה זה גבר גבר?

1.גבר גבר הוא אחד שמקשיב לי

2.גבר גבר הוא אחד שנותן ביטחון - מה זה אומר נותן ביטחון? מה זה ביטחון? ביטחון זה תחושה שאני בטוחה, כשאני איתו. מה הכוונה בטוחה? יש שתי אופציות. או שאני מרגישה שאף אחד לא יכול לפגוע בי, או שאני מרגישה טוב עם עצמי, או שהוא מקרין ביטחון עצמי גבוה ואז אני מרגישה כמוהו, או שהוא מקרין ביטחון עצמי גבוה וזה מוריד לי את הביטחון

אז גבר גבר הוא אחד שיש לו ביטחון עצמי נורמלי, לא גבוה מידי, שחושב את עצמו יותר ממה שהוא, ולא מקשיב למה שיש לי להגיד, ולא ביטחון עצמי נמוך מידי שזה עלול גם לצאת לא טוב מולי, שהוא יכול לרדת עליי או להעביר עליי ביקורת על מנת להרגיש טוב עם עצמו. אני נמשכת לבחורים שיש להם ביטחון עצמי נורמלי שהם לא מעבירים עליי ביקורת כדי להרגיש טוב עם עצמפ, או מצפים שהכל יעשה בדרך שלהם, אלא שאני מרגישה שאני באה לידי ביטוי

3.גבר גבר הוא אחד שכיף לי לדבר איתו - מה הכוונה כיף לי לדבר איתו? שהוא מדבר יותר? שאני מדברת יותר?

4.אחד שאני מרגישה לידו שאני אפס - אחד שאני מרגישה לידו טוב עם עצמי.

למה? כי כשאני מרגישה טוב עם עצמי אני מצליחה יותר לעשות דברים, לעזור, לעשות את העולם טוב יותר.

גבר שגורם לי להרגיש טוב עם עצמי, יוכל לסייע לי ליצור מערכת יחסים טובה יותר

גבר שמאפשר לי להרגיש טוב עם עצמי. ככה אצור מערכת יחסים טובה יותר.

גבר שמאפשר לי ולא מתנגד לי. גבר שנותן מקום ולא לוקח יותר מידי מקום. גבר שנותן כבוד ולא משפיל או מבזה או שעושה דברים בניגוד לרצוני. או דורש ממני לעשות דברים שאני לא רוצה.

5.אחד שאני מרגישה לידו שכיף איתי - אחד שאני מרגישה שכיף לי עם עצמי.

6.אחד שלא מקשיב לי ואוהב לדבר - אחד שמקשיב לי ולא אוהב לדבר. כי גבר שלא אוהב לדבר הוא אחד שנותן לאחרים לדבר. הוא אחד שנותן מקום ומאפשר ביטוי. זה אחד שהוא צנוע.

7.אחד שהוא חברותי ומצליח מבחינה חברתית - אחד שלא מצליח מבחינה חברתית, שהוא רגיל, לא פנומן, למה? כי אם הוא מצליח חברתית, הוא יכול להיות אחד שחושב את עצמו יותר ממה שהוא. הוא אחד שיכול לדרוש ממני לעשות דברים שאני לא רוצה, לטובת האינטרסים שלו. עדיף אחד שלא מצליח חברתית כי הוא יותר צנוע, יותר ענו, יותר עושה מה שאני רוצה לעשות, נותן לי כבוד, לא דורש ממני דברים שאני לא רוצה לעשות.

8.אחד שהוא יודע מה הוא רוצה - אחד שהוא לא יודע מה הוא רוצה. אחד שמתלבט מה הוא רוצה. אחד שיודע מה הוא רוצה. מה הכוונה? מאיזו בחינה? מקצועית? אולי זוגית? מה הכוונה יודע מה הוא רוצה? האם זה טוב שהוא יודע מה הוא רוצה? אולי עדיף מישהו שלא ככ יודע מה הוא רוצה? אחד שהביטחון העצמי שלו לא בשממים אך גם לא מתחת לאדמה אלא על האדמה, מחובר למציאות?

9.אחד שמתפרנס בכבוד - אולי אחד שלא מתפרנס בכבוד? אחד שדווקא יש לו ענווה וצניעות אך הוא לא מרים את האף בגלל שהוא מתפרנס בכבוד?

10.אחד שאני לא באה לידי ביטוי לידו - אחד שאני באה לידי ביטוי לידו - למה? כי אם אני אבוא לידי ביטוי, יהיה לי יותר טוב. אני ארגיש יותר טוב עם עצמי, אני אתפקד יותר טוב, המוטיבציה שלי לעשות דברים תהיה יותר טובה. ככה אני אוכל להקים בית יותר טוב ובצורה יותר נכונה, אני אגדל את הילדים שלי יותר טוב כי אני ארגיש טוב עם עצמי.

11.אחד שלא יוצא לו כל כך הרבה ריר ורוק מהפה - דווקא רוק זה מעולה! ככל שמחליפים רוק או יוצא רוק זה מראה על בריאות טובה יותר! רוק זה טעים וזה נוזלים לגוף.

12.אחד שנראה מצוין או נראה טוב לפחות - אחד שנראה גרוע זה מצוין! ככה אני יודעת שהוא יעריך אותי באמת, ולא ירים את האף שלו מעליי. אחד שנראה גרוע גם לא יבגוד בי. סביר להניח שאדם כזה מבין מה זה סבל בחברה ומבין מה זה אפליה ורואה את הנשמה של האדם ולא את היופי שלו.

13.טבעוני!!! אוכל טבעוני ואוהב לבשל טבעוני!

14.אחד שהיה בקרבי בצבא. זה סקסי. קרבי זה לא סקסי! דווקא ג'ובניק זה סקסי. הוא היה עם בנות בצבא והוא למד להסתדר איתם וללמוד את הרגישויות שלהן ולמד איך מתנהגים עם בנות, וזה אומר שהוא בחור חכם כי הרבה פעמים משתמשים בשכל של אותם אנשים, דווקא קרבי זה לא טוב, יש להם תפיסות שוביניסטיות לפעמים והם חושבים שמגיע להם הכל בגלל שהיו בקרבי והם מחוברים לחברותה קרבית ומעבירים מסרים אחד לשני והם לא תמיד רגישים למדו אותם להיות קשוחים כשאני מחפשת רגישות.

15.

למה להביא ילדים

1.לא צריך ילדים. צריך ילדים! ילדים משמחים. זה

2.ילדים זה רע.

3.ילדים זה נטל. זה יותר מידי כסף.

4.יותר מדי זמן השקעה.

5.לוקח מהחופש שלי.

6.לעולם לא אוכל להביא ילדים.

7.לעולם לא אוכל לגדל ילדים. אני לא מספיק אסרטיבית.

8.יצאו לי ילדים בעייתיים.

9.אני לא אצליח לטפל בהם.

10.אני אעביר להם חרדות.

11.אני לא אצליח לאהוב אותם.

12.אני אגדל ילדים שלא יהיה להם טוב.

13.אין טעם להביא ילדים לעולם הזה. העולם רע.

14.שינויי האקלים נוראיים. אנחנו מזהמים את העולם.

15.הילדים שלי יזהמו את העולם. יותר מידי חיתולים.

תכנית הגרעין של איראן

מה הסיבה לכך שיש לאיראן תכנית גרעין?

למה יש תכנית גרעין ולא אחרת?

סיבות:

1.כי ככה זה ערבים הם רוצים רק להרוס

2.כי יש שם רודן, אין שם דמוקרטיה. למה אין שם דמוקרטיה?

3.כי הוא חולה, אין שם ממסד לטיפול באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות

4.הרודן שם הוא מעל החוק. דיקטטורה. מי שיש לו כוח עולה לשלטון. טרור. הפחדות. למה? כי המערב לא הגיע לשם, אין התפתחות של מוסר באזור הזה, התפתחות מוסרית. כדוגמת יוון העתיקה. למה אין התפתחות מוסרית כמו שהיה ביוון העתיקה? אולי הקוראן מוביל את הערבים למקומות אחרים. אולי אין התפתחות של השכל והמוח כמו שמתפתח ביהדות. אולי הנצרות התפתחה מהיהדות, וגם שם היתה למידה של מוסר. אבל מאיפה התפתחה היהדות? אם לא מאנשים חכמים? האם אין אנשים חכמים בקרב הערבים שיכולים להיות מנהיגים? מי היה מוחמד? האם כל המנהיגים הערביים הם שליליים? האם היו חיוביים? למה האם המוח שלהם בנוי אחרת? האם הם פחות שווים מאיתנו? למה הם פחות שווים מאיתנו בעיניהם של אנשים מסויימים?

5.האם זה שיש דיקטטורה זה הסיבה לכך שיש את תכנית הגרעין של איראן? האם יש סיבות אחרות? כן יש סיבות אחרות, היא מאפשרת אך לא מחייבת. כי היו דיקטטורות מעולם והן יצרו דברים ולאו דווקא את תכנית הגרעין. זה שילוב של התפתחות טכנולוגית, תחושת איום מארצות אחרות? מזה שיש עוד מדינות שמתחמשות אז גם הם עושים את זה? כי זה תחביב של ראש הממשלה שם? כי יש קרב כוח בעולם מי יותר חזק? בגלל המלחמה הקרה? בגלל שיש מישהו שיעשה את זה? אם היה מנהיגות אחרת? מה אם האיראנים היו יכולים למרוד במשטר, האם זה עדיין היה קורה?

6.האם מחייב שזה שזה דיקטטורה התוצאה תהיה שיש תכנית גרעין? האם יש תוצאות אחרות? יכולות להיות תוצאות אחרות. לדוגמא, דיקטטורה יכולה להוביל לרצח עם. האם יתכן שדיקטטורה יכולה להוביל לרצח עם? האם יתכן שדיקטטורה יכולה להביא גם לדברים חיוביים אצל אנשים מסויימים? האם יתכן שהמערכת החינוך יותר טובה או פחות טובה, האם יתכן שדווקא דיקטטורה תביא דברים טובים כמו טכנולוגיה יותר מתפתחת? מה זה אומר לחיות בדיקטטורה? איפה החוק? מה תפקיד המשטרה? את מי היא משרתת? מה תפקיד מערכת המשפט, את מי או מה היא משרתת? מה תפקיד בית הנבחרים, האם יש כזה בכלל? האם יש דבר כזה דיקטטורה לחלוטין או שיכולה להיות דיקטטורה שיש בה גם מעט דמוקרטיה? האם דיקטטורה מובילה להרג או לאלימות בין בני זוג, בקרב ילדים וכלפי ילדים? האם תוצאות אחרות של דיקטטורה יכולות להיות גם אחרות?

7.

8.להרעיב אותם: תאים סרטניים אוהבים במיוחד בשר בקר, עוף ואספרגוס.

9.מי אוהבים במיוחד בשר בקר, עוף ואספרגוס? תאים סרטניים. מה תאים סרטניים אוהבים במיוחד? בשר בקר, עוף ואספרגוס. באיזה אופן תאים סרטניים אוהבים בשר בקר, עוף ואספרגוס? במיוחד. המשך הכתבה: מי שאוכל בשר בקר, עוף ואספרגוס, יש לו סיכוי לחלות בסרטן, מאחר שהוא סופח אליו תאים סרטניים של אותם בעלי חיים שהיו חולים בסרטן, וזה הועבר אל האדם לאחר האכילה.

10.על מי מדובר שיש לו סיכוי לחלות בסרטן? למה יש לו סיכוי לחלות בסרטן? למה מי שאוכל בשר בקר, עוף ואספרגוס יש לו סיכוי לחלות בסרטן? מה התהליך שקורה שגורם לכך שהסרטן נמצא אצל האדם בעקבות אכילת מאכלים אלו? מתי מועברים התאים הסרטניים לגוף האדם?

למה אני שונאת את עצמי? כי אני לא אוהבת את עצמי בלי תנאים. אני אוהבת את עצמי עם תנאים, וכשהתנאים לא מתקיימים, אני שונאת את עצמי. מה הפתרון? לאהוב את עצמי ללא תנאים. איך עושים את זה? למה צריך לאהוב את עצמי ללא תנאים? למה אני רוצה לאהוב את עצמי ללא תנאים? האם זה הדבר הנכון לאהוב את עצמי ללא תנאים? מה יקרה כשאני אהב את עצמי ללא תנאים? האם אני אפסיק לשנוא את עצמי? האם אני אפסיק לשנוא את עצמי אי פעם? איך זה מוקרן החוצה? איך אני אקרין עצמי כשאני אוהב את עצמי ללא תנאים? מה זה אהבה ללא תנאים? האם יש דבר כזה? איך זה נראה בפועל? למה לי לאהוב את עצמי ללא תנאים? איך עושים את זה? האם למנות רשימה של דברים שאני אוהבת בעצמי זה יגרום לאהבה ללא תנאים? האם זה שאני פשוט אחליט שככה צריך להיות זה מה שיגרום לזה לקרות? אהבה ללא תנאים, האם זה לאהוב את עצמי עם החסרונות שלי, לקבל אותם? איך אני מקבלת את החסרונות של עצמי, איך אני לומדת לאהוב ולחשוב בצורה חיובית על החסרונות של עצמי?

גברים מושכים הם גברים גבוהים - למה? כי זה יותר סקסי - למה? כי ככה אמרו. למה? כי ככה זה נותן תחושת ביטחון גבוהה יותר. למה? כי אנשים מפחדים מאנשים גבוהים. למה? כי הם יותר גדולים. למה? כי ככה נולדו. למה? כי ככה הגנים שלהם. למה? כי ככה העולם והטבע. למה?

האם הטבע מושלם כפי שהוא? האם איך שנולדתי אני מושלמת איך שאני? האם העולם מושלם כפי שהוא?

גבריים - מה זה גבריים? כלומר כריזמטיים. למה? כי אני לא כריזמטית. זה גורם לי להרגיש כריזמטית יותר. למה? כי הוא כריזמטי זה עובר אליי. למה? כי ככה הוא התפתח במהלך השנים וגם כי יש לו יכולת שהוא נולד איתה. למה? כי הוא גדל בסביבה טובה וכי יש לו גנים טובים. למה? כי הסביבה שהוא גדל התארגנה עבורו. למה? כי הוא נולד במקום הנכון להורים הנכונים. כי הגנים פשוט נמצאים שם אין סיבה לזה. למה? כי ככה החיים התפתחו עד כה. למה? כי יש התארגנות של חומר ואנרגיה בעולם. למה? כי ככה זה יצא. למה? כי למה? האם בעלי החיים מושלמים? לא. למה את אוהבת אותם איך שהם? למה עבורך הם מושלמים כפי שהם, ואת עצמך לא מושלמת כפי שאת? למה הטבע מושלם כפי שהוא ואת לא מושלמת כפי שאת? למה את מקבלת את הטבע כפי שהוא, ואת עצמך לא? את עצמך זה הטבע. את הטבע. את חלק ממנו, חלק מהעולם. העולם זה הטבע. הטבע קורה כפי שצריך לקרות. הסופות, הצונאמי, השמש, החיות, שאוכלות אחת את השניה בלי לחשוב, השמש זורחת ושוקעת בלי לחשוב, היא פשוט עומדת במקומה, כדור הארץ סובב את השמש בלי לחשוב. הוא פשוט עושה אתזה. בצורה מושלמת כפי שהיא. חיה פצועה מושלמת כפי שהיא. חיה חולה מושלמת כפי שהיא. למה אנחנו נותנים לזה פרשנות של טוב או רע?

אסרטיביים - למה? כי אני לא מספיק אסרטיבית.

תוקפניים לעיתים - למה? כי זה משרה ביטחון

שכופים עצמם עליך - למה? כי אני לפעמים מבולבלת ולא מקדמת קשר

הוא משלים אותי - למה? כי יש לי חסרונות - למה? כי אני לא מושלמת. למה? כי אני אדם. למה? כי ככה נולדתי. למה?

מחפשת מישהו שישלים את החסרונות שלי במקום לקבל אותם ולבחור בן זוג בלי קשר לחסרונות שלי.

מה אני רוצה היום מאליעד, מה מטרת השיחה?

1.ללמוד לאהוב את עצמי יותר, את החסרונות שלי.

2.אני עדיין מפחדת מדחייה

3.חוסר אמונה שאני יכולה לצאת ולהכיר מישהו

4.קושי בלערער על אמונות.

5.למה יש עולם? הגעתי לשאלה הזו אחרי כל השאלות של הסיבות.

6.אני לא רוצה להביא ילדים.

7.מה בגבר מושך בעיני

יש לו רוק. זה מגעיל. מה מגעיל בזה? למה זה מגעיל? המרקם של זה. זה נוזלי כזה. מה רע בזה? זה של מישהו אחר. מה רע בזה? זה שלו. מה רע בזה? הוא מכוער. האם זה נכון? מה רע בזה? שהוא לא יפה. מה רע בזה? אנשים יחשבו שאני לא שווה. מה רע בזה? אנשים לא יאהבו אותי. מה רע בזה? אני אהיה לא שווה. מה רע בזה? זה רע. מה רע בזה? החיים חסרי ערך. מה רע בזה? אני ארצה למות. מה רע בזה? אני אמות. מה רע בזה? המשפחה שלי תסבול. מה רע בזה? זה לא טוב. מה רע בזה? שצריך שהכל יהיה טוב. מה רע בזה?

אני שונאת את עצמי. למה? כי אני לא מושלמת. למה? כי

נושאים לעיונך: לא רוצה כלום, אני רוצה לשנות, לשנוא את עצמי, לא בסדר, אכילת בשר, קשר זוגי, העבודה, אהבה ללא תנאי, בחיים, אמת, ...עם בחורות, טיפול בהפרעה פסיכיאטרית, עוררות מינית, חוויות, נשמה של האדם, איך אפשר לדעת?, להיות מנהיג, מה זה טוב?, האם זה ש..., טרור, ענייןתכנים נוספים לעיונך...


תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
פורום פתרון חלומות
...לשאול שאלות, לנהל דיון בנוגע לחלום שחלמת, לצפות בתגובות לחלומות אחרים, ללמוד מהם חלומות נפוצים ומה הם מסמלים, ללמוד שיש מיתוסים בחלומות שממש לא נכונים. פורום לפתרון חלומות הוא כלי מאוד חושב על מנת שנבין את המסר מיד - כיוון שכאשר התעוררנו מהחלום לעיתים אנו לא זוכרים אותו בשלמותו. הזמן בו אנו מספרים את החלום הוא קריטי ועדיף כמה שיותר קרוב לזמן החלימה, כלומר לזמן היקיצה. ורק בפורום לפתרון חלומות ניתן מיד כמה דקות לאחר שהתעוררנו לרשום את החלום בפורום כך שיהיו לי, כפותר חלומות את הכלים הנדרשים על מנת שאוכל לפתור את החלום ולכוון את החולם בצורה הטובה ביותר. כדאי בפורום לפתרון חלומות לרשום כמה שיותר פרטים כדי שאבין איזה עולם קיים בחלומכם - מה ההרגשה, האווירה, האם מישהו עזר לכם או הייתם לבדכם - והכי חשוב - מה הייתה הרגשתכם כאשר נזכרתם בחלום ברגע ההתעוררות - פחד, ביטחון, אומץ, שמחה, עצב, וכו'. פורום לפתרון חלומות הוא כיום, בעידן האינטרנט, הכלי הטוב ביותר לקבל פתרון אמיתי וממשי לכל חלום. מצפה לשמוע... לחץ להמשך...
הספר להיות אלוהים - עולם החלומות האמיתי, פיצול אישיות, חלום או מציאות, דמיון או מציאות, שינה, חלומות, חלק 3
...שלו. אם האדם שבתוך החלום, היה יודע במאה אחוז שהוא בתוך חלום, אז הוא היה חווה את עצמו מנקודת מבט חיצונית לחלום. כמו שתחשוב שאתה נמצא בשום מקום ומסתכל עלינו, בתוך החלום. מה זה חלום צלול? זה שאתה חווה שאתה בתוך חלום, אך אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה בחלום. זה כמו סוג של דמיון מודרך שאתה עושה כל מה שאתה רוצה. ולמה הם מתרגלים את החלום הצלול? כי הם חווים שפה הם לא בתוך חלום. אבל אם הוא היה יודע שפה, זה עצמו חלום צלול, וכל מה שקרה, קורה ויקרה לך זה אתה רוצה את זה, אז לא היית צריך את התרגול של החלום הצלול. האדם צריך להגיע לחוויה שפה, בעולם הזה, הוא עושה את מה שהוא רוצה תמיד. אם האדם מנסה להוכיח לעצמו שהוא אלוהים, אז בעצם הוא לא אלוהים. להיות אלוהים, זה להיות בטוח במאה אחוז שאני כרגע בוחר את היכולות שלי. אתה חווה שאתה כרגע בוחר את הצמצום. החלום פירושו הידיעה המוגדרת והנפרדת, החולם פירושו הלא יודע, הלא מוגדר. אם האדם היה מודע שהוא בתוך חלום, אם האדם היה מודע שהוא בעצם לא יודע את הלא מוגדר, אז הוא היה... לחץ להמשך...
קיבעון - מבוא
...המרכזי במהלך אחד משלבי המודל הפסיכוסקסואלי, כגון חוסר סיפוק או סיפוק יתר על המידה של הצרכים הדומיננטיים בשלב זה; בעקבות זאת, בזמן מאוחר יותר במשך חייו הבוגרים, תשקף האישיות של האדם שלב מסוים משלבים אלה. לדוגמה, אדם שצרכיו לא סופקו באופן מותאם בשלב האוראלי, בו האנרגיה המינית מרוכזת סביב אזור הפה, עשוי לפתח בבגרותו קיבעון המתבטא ב"התנהגות אוראלית" - לעיסת מסטיק, עישון, כסיסת ציפורניים וכדומה. במצבים חמורים יותר עלול להתפתח קושי לעבור לשלב ההתפתחותי הבא, או נסיגה להתנהגויות המאפיינות את השלב בו התרחש הקיבעון עד לרמה של הפרעת אישיות (למשל במקרה של קיבעון אוראלי - נסיגה לדפוס התנהגות תלותי מאוד בסובבים אותו כפי שהיה בינקותו, מצב שבעוצמות גבוהות עלול להתפתח להפרעת אישיות תלותית). הגדרת ההיקשרות האובססיבית כקיבעון או כהתבטאות הגנתית של אהבה נתונה לוויכוח. עשוי להתקיים גם קיבעון לדברים שאינם מוחשיים (כגון: רעיונות והשקפות עולם). הגורם האובססיבי נמצא גם בסימפטומים המשתייכים להפרעה טורדנית - כפייתית... לחץ להמשך...
אני אוהב אותך... בקרוב!
...חיים של הכחשה, אך אנו מצפים מכל אחד מבני הזוג להזדהות עם הצדדים החיוביים של השני. רק שבנישואין הדבר אינו כה טבעי כמו בהורות, זו הסיבה שעלינו להשקיע בכך מאמץ. איננו נישאים ל"נשמות התאומות" שלנו. אנו נישאים לאנשים טובים בעלי יושר פנימי ובעלי מטרות וציפיות התואמות את שלנו. לאחר עשרים שנים של שותפות, הקמת משפחה, הדגשת הצדדים החיוביים והתמודדות עם אתגרים משותפים, רק אז אנו יוצרים לעצמנו "נשמה תאומה". אני אוהב אותך בדיוק כפי שאת - אל תשתני! כעת נעבור להיבט השני. נישואין עוסקים ביצירת אחדות ומחויבות לאחדות. באופן פרדוקסלי, האחדות מושגת על ידי הכרה בהבדלים ושמירה עליהם. התלמוד מסביר, שהאדם הראשון נוצר על ידי אלוקים, הן זכר והן נקבה. רק אחר כך הייתה חלוקה לשני מינים נפרדים. בנישואין אנו מתחברים מחדש עם החצי השני, החסר, שלנו. בת הזוג שלי היא חלק ממני ומהתפיסה העצמית שלי, בדיוק כמו כל חלק אחר בי. הצרכים של בת זוגי אינם מהווים עול עבורי יותר מצרכיי שלי. לא מדובר ב"אני" ו"היא" - אלא ב"אנחנו". כפי שמספר... לחץ להמשך...
תת מודע באמת יוצר מציאות?
...אחד כזה לידינו - המוח יגיב בדיוק באותה צורה. כלומר - למוח מספיקה המחשבה. מה גם שפיזיקת הקוונטים הוכיחה שכל מה שאנו רואים בעצם לא קיים - אלא תוכנתנו לחשוב כך. אם שום דבר בעולם, אין חומר בעולם כלל - רק רוח. אפילו המדענים הגיעו למסקנה שמה שקיים בלבד היא הנשמה! אם כך מה שנדמיין יקרה על פי תורות אלו? לא בהכרח... איפה עובד הגבול בין מה שאתה יכול לזמן לבין מה שלא ביכולתך? האם מה שלא הצלחת לזמן לא מגיע אלך או שפשוט לא השתדלת מספיק? אלו שאלות קשות ללא תשובה חדה לכל אלו שיודעים לחשוב חיובי. אז האם הכל צפוי בעצם או שהכל כתוב מראש? ואם באמת אנו יכולים לזמן מציאות שנבחר בה מהיקום, שהוא כקטלוג כפי שמקפידים לצטט מורי הסוד? ואיפה אלוהים כאן? האם מה שנשדר לתת המודע הוא יקיים לפי ההוראות שלנו? אם כן - המשפט הכי נפוץ בקרב מתקשרים רוחניים הוא: "הכל צפוי והרשות נתונה". זה מתאים לכל אחד בכל מצב. אכן מחשבה חיובית מובילה למציאות חיובית, יותר נכון להרגשה חיובית והדבר מאוד הגיוני. אם אדם רואה ומבין שיש רק דברים טובים... לחץ להמשך...
דיאטה / לרדת במשקל / הרגלי אכילה - מקשיבים לגוף וגם לנפש
...מזון עתיר סוכר, עולה בתגובה לכך רמת האינסולין בדם באופן מיידי. האינסולין עושה את עבודתו נאמנה ומכניס את הסוכר לרקמות. לפעמים זה קורה מהר מאד עד כדי כך שעלול להיווצר מצב הפוך, בו רמת הסוכר בדם ירדה יתר על המידה. זה מסביר את הצורך בעוד ועוד מתוק. אצל אנשים שמנים, רמות האינסולין הגבוהות נשארות לאורך זמן. לעיתים מופרש אינסולין בעודף, ולעיתים איננו מתפנה מהדם מספיק ביעילות. הימצאותו של האינסולין לאורך זמן בדם גורמת גם כן לאותו צורך באכילת מתוק. מבלבל... כשלא אוכלים - מרגישים צורך. כשאוכלים יותר מדי - מתעורר הצורך... כדי להימנע מהתנודות הללו בצורך במתוק עדיף לאכול באופן שגרתי ובכל ארוחה מזונות המספקים לגוף אנרגיה בצורה מתונה יותר. פחמימות "איטיות" מגיעות מדגנים (עדיף מלאים), קטניות, תפו"א, קינואה וכד'. דילוג או וויתור על פחמימות בארוחה גורם לתנודות ברמת הסוכר בדם. אלו גורמות לגוף לעשות שינויים הורמונאליים שמטרתם לגייס סוכר ממאגרים בגוף. איזונים אלה מתרחשים כל העת ואין צורך להעצים ולאתגר אותם.... לחץ להמשך...
בגלל מה אתה אוהב את עצמך? עד כמה אתה חזק *מבפנים*? ועוד! חלק 3
...אמור לעניין אותי] ? זה מעשה שלו, וזה מעשה שלי! ועוד: למה לנו לדבר מאחרים?! הלא נתחיל לחשב כמה וכמה אני מרויח במנעל זה מיד ליד: העור הוא בכך, הזפת והחוטים וכו' בכך, ושארי דברים כיוצא בזה בכך, לאפקיס [המילוי שבין העורות] בכך; ועתה אני מרויח מיד ליד עשרה גדולים, ומה אכפת לי רוח כזה מיד ליד?! והיה רק מלא שמחה וחדוה תמיד. ואצל העולם היה ללעג, והשיגו תאותם בו, שמצאו ממי להתלוצץ כרצונם, כי היה נדמה למשגע. והיו באים בני אדם, והתחילו בכונה לדבר עמו בשביל להתלוצץ והיה אותו התם אומר: רק בלי ליצנות! ותכף שהשיבו לו בלי ליצנות, קבל דבריהם והתחיל לדבר עמם, כי יותר לא היה רוצה להעמיק לחשב חכמות, שגם זה בעצמו ליצנות, כי היה איש תם, וכשהיה רואה, שכונתם לליצנות, היה אומר: מה יהיה כשתהיה חכם ממני? הלא אזי תהיה שוטה, כי מה אני נחשב?! וכשתהיה חכם ממני, אדרבא, אזי תהיה שוטה! מי שצריך כבוד - נחשב כנצרך לבריות ואפלו מי שאין נצרך לבריות בשביל פרנסה, כי מתפרנס משלו, אף על פי כן יש שהוא נצרך לבריות, בשביל כבוד, או... לחץ להמשך...
לזרום עם המחשבות / פרדוקס "הרצון הטוב"
...להצליח ולא להתרגש מהתוצאות ולנסות עד שמצליחים. גם כישלון הוא אבן דרך להצלחה. ואחרי שמשתדלים, לתת לדברים להיות ולתת לתחושות להתבטא בפנים מבלי להדחיק אותן ולזכור שגם הרגשות השליליים הם עננים חולפים. להמשיך הלאה ולהיות כאן ועכשיו. וכאשר מסתכלים על הדברים כפי שהם עכשיו ומשתדלים בחיים לעשות מה שיכולים - גם נהנים מעכשיו וגם לא מפספסים את הכאן ועכשיו. חלק ממהתפתחות של האדם אלו לפעמים הנפילות וכל הרגעים הפחות נעימים אבל לאחר מכן, יש את הרגעים הטובים. כמו שאומרים בחיים יש עליות וירידות וגם שהאדם במצב ירידה הוא יכול לשאוף שמצבו יהיה טוב יותר וזה שהוא היום קצת למטה, מחר יכול להשתנות והוא שוב יעלה למעלה, וכך האדם מאיץ את העליה שלו לדבר הבא וכך הוא עולה מבחינת התפתחות אישית. חשוב שהאדם ישדר לעצמו את הדברים ויהנה מהתהליך עצמו. פרדוקס "הרצון הטוב" קיים מצב שבו לאדם יש "רצון טוב" לעשות דברים והוא מעיר לעצמו באופן כזה שהוא אומר: "צריך לחקור למה טעיתי", "צריך להבין את הדברים הללו עד הסוף", "למה ההבנה שלי... לחץ להמשך...
דמיון יצירתי ומחשבה יוצרת מציאות
...עצמנו בכל תחום בחיים, והכוונה היא לחשיבה ודמיון ללא גבולות וללא מגבלות. אנו יכולים לשאול עצמנו: האם אנו שבעי רצון מכל פן בחיינו? האם עבודתנו גורמת לנו סיפוק? האם החברויות שלנו מלאות חום וסיפוק? האם ביתנו הוא על פי טעמנו ומשקף אותנו? האם אנו משקיעים זמן בתחביבנו, זמן לעצמנו? ועוד... בעזרת הדמיה יצירתית ניתן להתמקד במקומות בהם חיינו אינם כפי שאנו רוצים ולשנותם. ע"י הדמיה חיובית אנו נותנים לעצמנו מסר חדש של יכולת להצליח. מחשבות על אושר, שמחה, הצלחה, חום, אהבה, בריאות ושפע - מחברות אותנו לתחושות דומות בגופנו ומאפשרות לנו ליצור מציאות חדשה בחיינו. בהדמיה - שלב הרוגע חיוני ביותר: הוא מאפשר לדמיון לפעול ללא מעצורים. לכן שאלות של: מה אם? איך אני? מפחיתות את הרוגע ויוצרות לחץ, נוקשות, כאבי ראש וכמובן משבשות את תהליך ההדמיה החיובית. מוח ימני / שמאלי הדמיה יצירתית משחררת את האחיזה שיש למוח שמאל האנליטי וקוראת דרור למוח הימני מלא ההשראה. רגעי השראה באים כאשר איננו חושבים במודע על דאגותינו: במקום זאת... לחץ להמשך...
דמיון מודרך - מבוא
...מטרת המדריך לסייע למודרך לחוות את החוויה במלואה בלי לסטות לחוויות אחרות ולעתים לא רצויות. אנשים המיומנים בשליטה על מחשבותיהם או לומדים מיומנות זו בטיפול, מסוגלים לשלוט בכוחות עצמם על חווית הדמיון המודרך ואינם זקוקים למדריך. לרוב, כאשר טכניקה זו משמשת לטיפול, המטופל יחזה את עצמו כבריא, חזק וחופשי מהבעיה הבריאותית או הפסיכולוגית ממנה הוא סובל. כדי שההשפעה של הדמיון המודרך תהיה חזקה ככל האפשר, יערב המנחה את מירב החושים בתהליך, וינחה את המטופל לדמות מראות בצבעים עזים, לשמוע קולות, להרגיש את תחושות הגוף - כולל טעם וריח - ואף לחוות את הרגשות בצורה עזה ככל האפשר. ההנחייה תחל לרוב בהרגעה ובהרפייה, לאחריהן יהיה שלב של תנועה אל עבר החוויה המסייעת ניתוק מן המציאות אל עבר העולם הפנימי של המטופל כדי לאפשר את עיקר התהליך. חלק זה יכול לכלול מסרים של המטפל, גירוי של הדמיון, או שחרור רגשות. בסיום יתבצע לעתים קישור בין עולם הדמיון לעולם המציאות, ולבסוף תהליך של יציאה הדרגתית מההרפיה. שיטות שונות, כגון שיטת... לחץ להמשך...
תולדות הסבל - האדם סובל מסיבה עיקרית שרצונו לא מתמלא
...כלומר ההפך של השל הדבר עצמו הוא מה שמחייה אותו. אך מבחינת הדעת זה מה שגורם לו לסבל. כלומר עצם זה ש"אני " קיים מחייב סבל בתוך המשוואה הזו, ולכן "אני סובל, משמע אני קיים!" ומכאן החוסר היגיון, והאי ידעה, והחוסר וודאות וכן גם המוות, נמצאים כאן עכשיו ברגע הזה, והם "אני בכבודי ולכבודי ובעצמי!" אז מה עושים שעולה הפחד? זוכרים שמדובר "בי" ושעלי לפחד ולא לברוח כי מדובר בעצמי בבחינת " לא יראני אדם וחי". "ויאמר: הראני נא, את - כבדך. יט ויאמר, אני אעביר כל - טובי על - פניך, וקראתי בשם יהוה, לפניך; וחנתי את - אשר אחן, ורחמתי את - אשר ארחם. כ ויאמר, לא תוכל לראת את - פני: כי לא - יראני האדם, וחי." כאשר מופיע הפחד הנטייה לברוח ולא להביט לתוך האלוהים שהוא אני, כמו שמשה ברח מהר סיני לאחר שביקש מאלוהים "הראני נא את כבודך" לאחר ששמע לא יראני אדם וחי ", זה מה שאנחנו שומעים שעולה בנו הפחד או החוסר וודאות" ואז ברח. לו היה נשאר לגלות את עצמו אולי היה נכנס לארץ ישראל=להביט ישר לאל. האם הפחד היה נפסק? כנראה שלא כי... לחץ להמשך...
עבור לדף >> 1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להיות מאושר ושמח? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך למצוא זוגיות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לשתול מחשבות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לנהל את הזמן? איך להתמודד עם גירושין? איך להאמין בעצמך? איך להיגמל מהימורים? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להעריך את עצמך? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להעביר ביקורת בונה? איך לקבל החלטות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לחנך ילדים? איך לפרש חלומות? איך ליצור אהבה? איך לשפר את הזיכרון? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להצליח בזוגיות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לעשות יותר כסף? איך לא להישחק בעבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? כעס ועצבים? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? דיכאון ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך להיות הכי חכם בעולם? אולי אנחנו במטריקס? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? למה יש רע בעולם? איך להנות בחיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? למה העולם קיים? האם באמת הכל לטובה? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? בשביל מה לחיות? האם יש משמעות לחיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה לא להתאבד? האם יש או אין אלוהים? האם לדומם יש תודעה? מה המשמעות של החיים? האם הכל אפשרי? האם המציאות היא טובה או רעה? איך נוצר העולם? איך נוצר העולם? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים? למה יש רע וסבל בעולם? האם אפשר לדעת הכל? האם יש אמת מוחלטת? האם יש בחירה חופשית? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב ספרי ברסלב און ליין
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מומחה, קואצינג, מטפל אישי מומלץ, אימון אישי לדיאטה, מאמן אישי, מטפל אישי, מאמן אישי בטלפון, ייעוץ פילוסופי, מאמן אישי לקריירה ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0781 שניות
עכשיו 22_11_2019 השעה 11:53:54
wesi4