ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה בודהיזם - השיחה עם קֵוַודְהַה - מה שברהמא לא ידע: השיחה עם קֵוַודְהַה מה שברהמא לא ידע ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

בודהיזם - השיחה עם קֵוַודְהַה - מה שברהמא לא ידע

השיחה עם קֵוַודְהַה

מה שברהמא לא ידע

Kevaddha Sutta

בעל - הבית קֵוַודְהַה (Kevaddhagahapatiputtavatthu)

כך שמעתי. פעם אחת הבודהה התגורר בנָאלַנְדָא, בחורשת המנגו של פַּוָוארִיקַה. ובעל - הבית קֵוַודְהַה [1] הגיע אל הבודהה, קד בפניו, התיישב במקום ראוי ואז אמר: "אדוני, נאלנדא הזו עשירה, משגשגת, מאוכלסת בצפיפות ומלאה באנשים בעלי אמון בבודהה. יהיה טוב אם המכובד היה גורם לנזיר כלשהו לבצע ניסים ומעשים על - טבעיים. בדרך זו בנאלנדא יהיה עוד יותר אמון בבודהה. "

והבודהה השיב: "קוודהה, אין זו הדרך בה אני מלמד דהמה לנזירים, באמירה: 'לכו, נזירים, ובצעו ניסים ומעשים על - טבעיים לאנשים לובשי - הלבן! '"

פעם שניה קוודהה אמר: "לא אתעקש, אך עדיין אומר: 'נאלנדא הזו עשירה, משגשגת... ויהיה עוד יותר אמון בבודהה. " והמכובד השיב כמקודם.

פעם שלישית קוודהה אמר: "לא אתעקש, אך עדיין אומר: 'נאלנדא הזו עשירה, משגשגת... ויהיה עוד יותר אמון בבודהה. " כאשר קוודהה חזר על בקשתו בפעם השלישית, הבודהה אמר: "קוודהה, ישנם שלושה סוגים של ניסים עליהם הצהרתי, לאחר שהתנסיתי בהם באמצעות תובנתי. מהם השלושה? נס הכוחות העל - טבעיים [2], נס הטלפתיה [3], ונס ההוראה [4].

נס הכוחות העל - טבעיים (Iddhipihriya)

מהו נס הכוחות העל - טבעיים? הנה, קוודהה, נזיר מציג כוחות על - טבעיים בדרכים שונות. בהיותו אחד הוא הופך לרבים, בהיותו רבים הוא הופך לאחד... (ראה סוטה 2, פסקה 87) והוא מגיע בגופו עד עולם הברהמה. ואדם מסויים בעל אמון ובטחון רואה אותו עושה את הדברים האלו.

הוא מספר זאת לאדם אחר בעל ספקות וחסר אמונה, ואומר: 'זה מדהים, אדוני, זה נפלא, הכוחות האדירים והיכולות של הפרוש ההוא... ' יתכן שהאדם ההוא יגיד: 'אדוני, יש משהו שנקרא קסם הגַנְדְהָארַה [5]. באמצעות קסם זה הנזיר ההוא הפך לרבים... ' מה דעתך קוודהה, האם הספקן לא יגיד זאת למאמין? "

"אכן, כך יאמר. "

"ולכן, קוודהה, בראותי את הסכנה בניסים כאלו אני נמנע, דוחה ובז להם.

נס הטלפטיה (Iddhipihriya)

ומהו נס הטלפטיה? הנה נזיר קורא את תודעתם של אנשים אחרים, קורא את מצבי התודעה שלהם, מחשבותיהם והרהוריהם, ואומר: 'כך היא תודעתך, לכך היא נוטה, זה בליבך. ' ואדם מסויים בעל אמון ובטחון רואה אותו עושה את הדברים האלו.

הוא מספר זאת למישהו אחר בעל ספקות וחוסר אמונה ואומר: 'זה מדהים, אדוני, זה נפלא, הכוחות האדירים והיכולות של הפרוש ההוא... ' יתכן שהאדם ההוא יגיד: 'אדוני, יש משהו שנקרא קסם המַנִיקַה. באמצעות קסם זה הנזיר ההוא קרא את תודעתם של אחרים... ' ולכן, קוודהה, בראותי את הסכנה בניסים כאלו אני... בז להם.

נס ההוראה (Iddhipihriya)

ומהו נס ההוראה? הנה, קוודהה, נזיר נותן הוראות כדלהלן: 'ראה זאת בדרך זו, אל תראה זאת בדרך ההיא, הפנה את תודעתך בדרך זו, לא בדרך ההיא, וותר על זה, השג את זה והתמד בכך. ' זהו, קוודהה, נקרא נס ההוראה.

- 66 שוב, קוודהה, טַטְהָאגַטַה מופיע בעולם, ראוי להערכה, בודהה ער בשלמות בזכות עצמו, מושלם בידע ובמוסר, הוא שהלך - מעבר, יודע העולמות, הטוב במאמנים את אלו הראויים לאימון, מורה בני האדם והישויות השמימיות, בודהה, טהור מעבר לכל ספק. הוא מגלה את העולם הזה לידיעת אחרים עם כלל הדֶווֹת, המָארוֹת, והבְּרַהְמוֹת שבו, את הדור הזה עם הפרושים והברהמינים, השליטים והאנשים, לאחר שהבין אותו בידיעה ישירה. הוא מלמד את הדהמה הטובה בהתחלה, טובה באמצע, וטובה בסוף, בעלת משמעות ומנוסחת היטב. הוא מציג את החיים הרוחניים המושלמים והטהורים לחלוטין.

חניך יוצא קדימה אל חיי חסר - בית ומתרגל מוסריות... (סוטה 2, פסקאות 41-63) כך הוא מפתח את המוסר במלואו. הוא שומר על דלתות החושים... (סוטה 2, פסקאות 64-74). הוא משיג את ארבעת הג'האנות... (סוטה 2, פסקאות 75-82) כך הוא מפתח את התודעה במלואה. הוא משיג תובנות שונות... (סוטה 2, פסקאות 83-96[6] ) ומגשים את חידלון התחלואים... (סוטה 2, פסקה 97) כך הוא מפתח את החוכמה במלואה. ומעבר לזה אין עוד התפתחות של ידע או מוסר נעלים יותר או מושלמים יותר. והוא יודע: 'הלידה הגיעה לקיצה, החיים הרוחניים הגיעו לקיצם, מה שהיה לעשות נעשה, לא נותר דבר לעשות מעבר לכך. ' קוודהה, זה נקרא נס ההוראה.

ואני, קוודהה, התנסיתי בשלושה ניסים אלו באמצעות ידע - העל שלי.

היכן חדלים ארבעת היסודות (Bhtanirodhesakabhikkhuvatthu)

פעם, קוודהה, בקהילה זו של נזירים ארעה המחשבה הבאה בנזיר מסויים: 'אני תוהה היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית. ' והנזיר הזה הגיע לדרגה כזו של ריכוז מנטלי שהדרך לעולם הישויות השמיימיות נפתחה בפניו.

ואז מכשהגיע לעולם הישויות השמיימיות של ארבעת המלכים הגדולים, הוא שאל את הישויות האלו: 'חברים, היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית? ' לשאלה זו הישויות של ארבעת המלכים הגדולים השיבו לו: 'נזיר, איננו יודעים היכן ארבעת היסודות העיקריים חדלים ללא שארית אך ארבעת המלכים הגדולים נעלים וחכמים מאיתנו. יתכן והם יודעים היכן ארבעת היסודות העיקריים חדלים ללא שארית... '

אז הנזיר ההוא הלך אל ארבעת המלכים הגדולים ושאל את אותה שאלה, אך הם השיבו: 'איננו יודעים אך יתכן ושלושים ושלושה האלים יודעים... '

אז הנזיר ההוא הלך אל שלושים ושלושה האלים, והם אמרו לו: 'איננו יודעים אך יתכן כי סַקְּהַה, אדון האלים, יודע... '

סקהה, אדון האלים, אמר: 'יתכן שישויות היָאמַה יודעים... '

ישויות היאמה אמרו: 'יתכן שסוּיָאמַה, בן הישויות [7] השמיימיות יודע... '

סויאמה אמר: 'יתכן שישויות הטוּסִיטַה יודעים... '

ישויות הטוסיטה אמרו: 'יתכן שסַנְטוּסִיטַה, בן הישויות יודע... '

סנטוסיטה אמר: 'יתכן שישויות הנִימָּאנַרַטִי יודעים... '

ישויות הנימאנרטי אמרו: 'יתכן שסוּנִימִּיטַה, בן הישויות יודע... '

סונימיטה אמר: 'יתכן שישויות הפַּרַנִימִּיטַה - ווַסַווַטִּי יודעים... '

ישויות הפרנימיטה - ווסווטי אמרו: 'יתכן שווַסַווַטִּי, בן הישויות יודע... '

ווסווטי אמר: 'יתכן שהישויות של פמליית הבְּרַהַמָא יודעים... '

אז הנזיר הזה באמצעות ריכוז מתאים, עשה שהדרך לעולם הברהמא תופיע לפניו. הוא הלך אל הישויות של פמליית הברהמא ושאל אותם. והם אמרו: 'איננו יודעים, אך ישנו ברהמא, ברהמא הגדול, הכובש, הבלתי מובס, יודע - כל, הכל - יכול, האדון, היוצר והבורא, השליט, המציב והמסדיר, האב של כל מה שהיה ושיהיה, הוא נעלה וחכם מאיתנו. הוא יידע היכן ארבעת היסודות העיקריים חדלים ללא שארית. '

'והיכן הוא הברהמא הגדול כעת? '

'נזיר, איננו יודעים מתי, כיצד והיכן יופיע ברהמא. אך כאשר האותות נראים - כאשר מופיע אור וזוהר מבהיק - אז ברהמא יופיע. אותות אלו הם הסימן שהוא יופיע. '

לאחר זמן לא רב ברהמא הגדול הופיע. והנזיר ההוא הלך אליו ואמר: חבר, היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית? ' ועל כך ברהמא הגדול השיב: 'נזיר, אני הוא ברהמא, ברהמא הגדול, הכובש, הבלתי מובס, יודע - כל, הכל - יכול, האדון, היוצר והבורא, השליט, המציב והמסדיר, האב של כל מה שהיה וכל מה שיהיה. '

פעם שניה הנזיר אמר: 'חבר, לא שאלתי אותך אם אתה ברהמא, ברהמא הגדול... שאלתי אותך היכן ארבעת היסודות העיקריים חדלים ללא שארית. ' ובפעם השניה ברהמא הגדול השיב כמקודם.

פעם שלישית הנזיר אמר: 'חבר, לא שאלתי אותך את זה, שאלתי אותך היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית'. אז, קוודהה, ברהמא הגדול תפס את הנזיר בזרועו, לקח אותו הצידה, ואמר: 'נזיר, הישויות האלו מאמינים שאין דבר שברהמא לא רואה, אין דבר שברהמא לא יודע, אין דבר שהוא אינו מודע לו. לכן לא דיברתי בפניהם. אך, נזיר, אינני יודע היכן ארבעת היסודות העיקריים חדלים ללא שארית. ולכן, נזיר, נהגת לא כשורה, נהגת במשגה כשהלכת מעבר לבודהה לחפש תשובה לשאלה זו במקום אחר. כעת, נזיר, לך אל המכובד ושאל אותו שאלה זו, וקבל את התשובה שיתן לך. '

ואז הנזיר הזה, באותה קלות שאדם חזק יכופף או ימתח את זרועו, נעלם מעולם הברהמא והופיע בנוכחותי. הוא קד בפני ולאחר מכן התיישב במקום ראוי ואמר: 'אדוני, היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית? '

וכך השבתי: 'נזיר, פעם סוחרי ים, טרם יצאו להפליג בים היו לוקחים עימם באונייה ציפור מאתרת - יבשה. כאשר לא יכלו לראות את היבשה בעצמם, הם שחררו את הציפור. הציפור עפה מזרחה, דרומה, מערבה, צפונה, היא עפה לזנית ולכיווני הביניים של המצפן. אם היא ראתה יבשה היא עפה לשם. אך אם לא ראתה יבשה, היא שבה לאוניה. כך גם אתה נזיר, הלכת עד עולם הברהמא בחיפוש אחר תשובה לשאלתך ולא מצאת אותה, וכעת שבת אלי. אך, נזיר, אינך אמור לשאול את השאלה באופן זה: 'היכן ארבעת היסודות העיקריים - יסוד האדמה, יסוד המים, יסוד האש, יסוד האוויר - חדלים ללא שארית? ' אלא על השאלה להיות מנוסחת כך:

'היכן לאדמה, מים, אש ואוויר אין אחיזה?

היכן ארוך וקצר, קטן וגדול, מושך ודוחה - היכן התופעות החומריות והמנטליות חדלות לחלוטין? '

והתשובה היא:

'היכן שההכרה חסרת סימן [8], חסרת גבולות, וזוהרת [9]

שם אדמה, מים, אש ואוויר חסרי אחיזה

שם גם ארוך וקצר, קטן וגדול, מושך ודוחה -

שם התופעות החומריות והמנטליות חדלות לחלוטין.

עם חידלון ההכרה כל זה חדל לחלוטין. '"

כך אמר הבודהה, ובעל - הבית קוודהה, שמח ונהנה מדבריו.

[1] על פי גרסא אחרת כולל של גרסת הטיפיטקה העולמית (World Tipitaka Edition) שמו הוא קֵוַוטַּה (Kevaa, דייג).

[2] Iddhi-pihriya: 'נס של אִידְהִי' - כוחות על טבעיים. לפרטים ראה פירוט בסוטה 2.

[3] desan-ptihriya: כאן מדובר בטלפטיה ממש, ולא ב'חיפוש מחשבות' (manesika) או ניחוש מחשבות של אחר המוזכרות בסוטה הראשונה (DN 1.1.14).

[4] Anussani-pihriya: ניתן לכנות את תורת הלימוד של הבודהה כנס כיוון שהיא מובילה לתוצאות מופלאות.

[5] הפרשנות מזהה אותו עם cintma vijj, 'אבן החן של המחשבה', קסם המאפשר לאדם לדעת את מחשבותיו של אחרים.

[6] כאן יש השמטה של פסקאות 85-96 מסוטה 2 אשר עוסקות בכוחות המוזכרים בזלזול בפסקה 4.

[7] Devaputta: דֵוַופּוּטַה מיוחס כאן לשליט קבוצה מסויימת של דוות. בהקשרים אחרים המשמעות היא פשוט 'דווה ממין זכר'.

[8] Anidassana חסר - סימן, בלתי - נראה, או בלתי - נגלה.

[9] pabha או paha מפורשת בדרכים רבות. הפרשנות רואה אותה במובן של מים רדודים הנגישים מכל צד, בהתאם לדרכים בהם אדם יכול להגיע לניבאנה. א. ב. הורנר (I.B. Horner) מתרגם זאת כהכרה בוחנת חסרת מאפיינים, חסרת קצה, הזוהרת בכל האופנים.


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? דיכאון? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך ליצור אהבה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לנהל את הזמן? איך להעריך את עצמך? איך לשנות תכונות אופי? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך להיגמל מהימורים? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לקבל החלטות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בזוגיות? איך לעשות יותר כסף? איך לחנך ילדים? איך להיות מאושר ושמח? איך לא להישחק בעבודה? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לפרש חלומות? איך למצוא זוגיות? איך לשפר את הזיכרון? איך להעביר ביקורת בונה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להתמודד עם גירושין? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשתול מחשבות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? איך נוצר העולם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? מה המשמעות של החיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? למה יש רע וסבל בעולם? איך נוצר העולם? האם יש או אין אלוהים? האם לדומם יש תודעה? האם יש בחירה חופשית? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש משמעות לחיים? האם הכל אפשרי? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? איך להנות בחיים? למה לא להתאבד? האם יש אמת מוחלטת? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? אולי אנחנו במטריקס? איך להיות מאושר? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? מי ברא את אלוהים? בשביל מה לחיות? למה יש רע בעולם? למה העולם קיים? מהי תכלית ומשמעות החיים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי לתזונה נכונה, מאמן אישי לילדים נוער והורים, מטפל רוחני, מאמן שיווקי, מטפל הוליסטי, אימון אישי לחיים, מאמן אישי קשב וריכוז, קואצ'ר מומלץ, מטפל אישי מומלץ ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0449 שניות
עכשיו 25_06_2019 השעה 04:33:30
wesi4