ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה מילוי חסכים נפשיים ביחסים: אנשים שטרם השלימו את התפתחותם לכדי עצמאות רגשית, שמתקיימים ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

מילוי חסכים נפשיים ביחסים

אנשים שטרם השלימו את התפתחותם לכדי עצמאות רגשית, שמתקיימים במודעות חלקית (או ללא), מופעלים על ידי מניעיהם הנפשיים הלא מודעים. מניעים אלו פורחים מתוכם ויוצרים מוטיבציות שונות להשקעה רגשית באחרים ולמשיכה לאחרים. החל מהמוטיבציה ללמוד מקצוע מסויים דווקא, וכלה במשיכה מינית לדמויות מסוג מסוים. ענייננו כאן הינו, הבנת רעיון השימוש של אנשים באחרים למילוי חסכים רגשיים. "אחרים" יכולים להיות ספציפיים, מיוחדים, שנבחרו לתפקיד בלעדי ומשמעותי כמו בן - זוג, ויכולים להיות לא ספציפיים - כמו קהל מאזינים, מעריצים, כפיפים בעבודה, שגם הם עשויים להיות מלוהקים אל עולמו של הפרט כדי למלא חסכים, באישור עצמי, תשומת לב, הכרה ועוד.

חסך התפתחותי נפשי מותיר את הנפש צמאה לחוויית העצמי האוטנטי כפי שהוא, הדבר היחיד שיאפשר לה המשך התפתחות. תהליך ההתפתחות המותאם, הוא שיהפוך בסופו של דבר אדם לבוגר (בשונה מ "מבוגר"). על כך בהמשך.

אם אנו חסרים תחושה שאנו מובנים, רצויים וכד' כשנפגוש אדם מקבל ומכיל, ננסה בדרכים שונות לגרום לו שיספק עבורנו מהחומר הרצוי. אם הצלחנו, זה וודאי יטעין אותנו בתחושות טובות, אפילו בשמחה. לכן ננסה לחזור שוב על מה שהצליח ונפתח מול אחרים דינאמיקה ספציפית שטובה עבורנו. ככל שיחסים אלו הופכים קבועים ומספקים צורך עמוק יותר, כך נשקיע מאמץ רב יותר כדי לשמר אותם קיימים. עם הזמן, גם נפתח תלות בהם. יקשה עלינו יותר ויותר לראות עצמנו ממשיכים בלעדיהם. פעמים נמצא את עצמנו בתבנית יחסים שתהייה דומה במשהו מהותי ליחסנו מול אחד ההורים. נפשנו זוכרת מפעם, את התפקידים ומעוניינת לחוות אותם שוב. המוטיבציה של הנפש לשחזר דינאמיקה כזו, היא כדי לאפשר לנו גדילה או התפתחות. התפתחות תושג לאחר שנקבל אישור ותמיכה במי שאנו. אנו מחפשים "חוויה מתקנת" מול אלו שאנו מזהים בתת - מודע שיוכלו להעניק לנו, את מה שחסר בנו. אך באופן מפתיע.. ברוב המקרים.. נמשיך להרגיש את החוסר.

ואיתך אני כל העולם.. ואיתך אני כל היקום

לפי הפרדיגמה הישנה של יחסים בין בני אדם - היחיד חווה את עצמו כחסר, וחווה את החוסר היחודי לו כדבר שיכול להתמלא מבחוץ לו, לרוב על ידי אנשים אחרים. הביטוי "לכל סיר יש מכסה" או "אני מחפש את החצי השני שלי, את זה שישלים אותי" מבטאים את הרעיון הזה בדיוק. אני לא שלם כאדם, ותחושת השלמות או המלאות שלי תושג לאחר שאמצא את החלק החסר בי, אצל אדם אחר.

בלעדייך אני חצי בנאדם בלעדייך אני בעצם כלום..

פעמים, כשאנו פוגשים אדם שבאמת מעורר בנו תחושת שלמות ומלאות, החוויה גורמת לנו כל כך הרבה שמחה ותחושת שחרור, שאנו מתאהבים באדם, נמשכים אליו, והופכים אותו לבן - זוג שלנו. אנו שואפים להיות בעלים באופן קבוע כמה שניתן על המקור המפתיע שמצאנו לאושרנו, לתחושת המלאות והשמחה שבאה בעקבותיה שנכנסה לחיינו.

בד"כ אנו תולים בבן הזוג ציפיות שונות בהתאם לתחושות שנרצה להרגיש בזכותו: שישמש עבורנו מגן מציל מתחשב מכיל וכד' ציפיות אלו כנראה מתממשות לתקופה מסויימת. אך בהמשך ברוב המקרים, מתגלות כמספקות חלקית או לא מספקות בכלל. זה השלב בא נתחיל להרגיש בעיות במערכת הזוגית שבנינו. זה יתרחש אולי אחרי החתונה, אולי הרבה לפני.

היות וברוב המקרים הצרכים האמיתיים שבגללם התחברנו, נותרים לא מודעים (נכון גם ביחסים מול חברים או כל יחסים שבהם נשקיע את עצמנו רגשית).. נוצר לאט לאט יותר ויותר ריחוק או ניתוק. ראשית בין העצמי האמיתי הספונטאני, החווה, ובין העצמי שמתנהג אותנו כלפי חוץ. בשלב השני, הניתוק יתפשט גם למרחב שבנינו ובין האחר - בן הזוג, הילד, החותנת, מאמן הכושר האישי וכד'.

צמצום הספונטאניות ביחסים יוצרת קיבעון ומונע את התפתחותם. היחסים הופכים להיות פורמאליים, של תפקידים ומטלות מוגדרים, נכנסת בהם סטנדרטיזציה, והם נחווים כמרוקני חיות (להרחבת חשיבותה של הספונטאניות ביחסים).

השימוש באחר - לא מודע

למערכת הזוגית שהוקמה על בסיס לא מודע ובשלבי התפתחות מוקדמים של הנפש, מתווספים בהמשך ברוב המקרים גם ילדים. כשילדים 'מגיעים לעולם' להורים שעדיין משלימים את חסכיהם הנפשיים בתוך דינאמיקות עם אחרים סביבם, הם נתקלים בהורים שלא פנויים באמת עבורם. מדוע? כי הורים כאלו, עושים קודם כל לאיזון צרכיהם הנפשיים, ובחיפוש אחר דמות מתאימה, הם מוצאים מרחב נוח ומאפשר מול ילדיהם שלהם. למה? כי ילדים קטנים תמיד זמינים, תמיד יקשיבו לנו, יעריכו אותנו, יהיו מכבדים ויראים מספיק, תלויים בנו ומתוך תלות זו, יפתחו בחושיהם הערים רגישות מתאימה כדי להתאים עצמם למה שעושה טוב להורה בו הם תלוים. בחכמת השרידות שבה ניחנו, גם יטיבו מכל אדם אחר, לספק את הסחורה ובזמן.

מה חסר לך כדי להיות מאושר?

לצרכים הבסיסיים שלנו, בשייכות, באהבה, בהכלה, או בניסוחים אחרים, הצורך להיות מספר 1 עבור מישהו, לזכות בהכרה, להיות חשוב, מוערך, הצורך שיקשיבו לי, שיעשו כרצוני, שיקבלו את דעתי... לכל הצרכים האלו יש מכנה משותף והוא: הצורך לקבל אישור לקיומי. להלן: "להיות מאושר". דרכים רבות ומגוונות לכך: זו הצועקת על ילדה בקול ברחוב, הדורשת מהילד ציות, שיתנהג בהתאם לתפקיד ששמה עליו "להיות חלון הראווה שלה", דרך אחרת תהיה לגרום לאחרים בדרכים שונות למבטי קנאה, לשמלה חדשה, תכשיט או מכונית יקרה שנרכוש. הצורך לחזק את העצמי הפנימי נוכח בכל פעולה שאדם מבצע, שבאה מתוך המוטיבציה לגרום לאחר לציית לי (במודע או שלא), להסכים איתי: לומר לי "את/ה צודק/ת", או "גם אני רוצה כמו שלך". כל כך הרבה גברים מרגישים שבת - זוגם רוצה לשמוע "את צודקת" בכל ויכוח ועניין.. הם מזהים את הצורך הלא מודע באישור, אך לא תמיד יודעים מה לעשות איתו. הם מרגישים את השימוש בהם אך לא יודעים כיצד לחולל שינוי באופן אפקטיבי. הם בעיקר כבולים בתוך חוזה פסיכולוגי לא מודע, בו בת הזוג דורשת מהם להיות המאשר. אנשים שיודעים כיצד לחזק את העצמי הפנימי שלהם בעצמם, לא מחלישים את בן - זוגם, לא מאלצים אותו לשחק בתפקיד כרצונם. יחסים נטולי השתמשות מסוג זה הם יחסים של חופש, יחסים מכבדים ולמעשה מתקייימים בין שני בוגרים המפותחים נפשית בלבד.

נדגים השתמשות רגשית ביחסים דרך שתי דוגמאות של יחסי הורים וילדים:

דוגמא: האב הטייס

אב זה קודם כל חווה עצמו כמוצלח ביותר ומנחיל לכל יקיריו ביהירות את הערכים הנכונים לטעמו. הוא תמיד צודק תמיד יודע, וכל מה ששונה ממנו מבוטל וזוכה ליחס מזלזל. נשמע ממנו על בסיס קבוע אמירות לועגות לקבוצות או מעמדות באוכלוסיה, וביטויי גאווה והערכה לדברים הספציפיים ה'נכונים' המגדירים את זהותו. עם כל זה שהוא מצליח, מרוויח יפה, הקים חברה או משמש כמנכ"ל. קרה שבנו הודח מקורס טייס שהיה היעד לשמו הגיע לצבא. הדחתו גררה מסכת שלימה של מצבים שבסופו של דבר השאירו את הבן במצב דיכאוני קשה שכלל הסתגרות ממושכת בחדרו - המנעות ממגע עם כל אדם. סביר כי התקשורת שמייצר האב כוללת נוקשות, ומעמידה ציפיות גבוהות ביותר מכל בן משפחה, תקשורת שיש בה מסרים חדים וחד משמעיים לגבי מה טוב ומה פשוט לא מקובל. 'איך כל זה משפיע על נפש הילד', נשאיר להבנתכם.

דוגמא: האם המסורה

בכל רגע מזמנה עסוקה אם זו, בדאגה מסורה לילדיה, משתדלת כל השתדלות אפשרית למען הצלחתם ואושרם. מכינה להם אוכל שהם אוהבים בכל הזדמנות, חושבת על מה הם עושים, מתקשרת רק כדי לשמוע את קולם ואומרת: "אני מקווה שאני לא מפריעה". עד כמה אם זו, יכולה לעמוד איתן ולאפשר לילד שלא לגור בארץ, שלא לקבל ממנה את מתנותיה, שלא להיות בקשר הדוק איתה? עד כמה אם זו, יכולה לשרוד את הפער בין העולם מלא המשמעות שחוותה כל עוד ילדה איפשר לה להשתמש בו לצורך זה, ובין העולם הריק וחסר החיות שיוותר לאחר לכתו. בלי לפתח מודעות לצרכיה, סביר שתגייס אמצעים כמו תמונות שישלחו מדי פעם מרחוק אותם תתלה על המקרר, וסיפורים שתוכל לספר בכל הזדמנות לכל מכר, אודות הבן המרוחק, על הצלחתו שם, על חייו הטובים וכד' ובכך לזכות בשימור המצב הקיים - לפיו משמעות קיומה ניזונה מחייו של בנה.


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...תכנים נוספים לעיונך...

קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך נוצר העולם? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש אמת מוחלטת? האם יש משמעות לחיים? האם יש בחירה חופשית? האם לדומם יש תודעה? מה יש מעבר לזמן ולמקום? איך להנות בחיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? מי ברא את אלוהים? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך נוצר העולם? האם אפשר לדעת הכל? למה לא להתאבד? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש או אין אלוהים? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? למה יש רע בעולם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? אולי אנחנו במטריקס? למה העולם קיים? איך להיות מאושר? בשביל מה לחיות? מה המשמעות של החיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם הכל אפשרי? למה יש רע וסבל בעולם? איך להיות הכי חכם בעולם ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לעשות יותר כסף? איך להיות מאושר ושמח? איך לקבל החלטות? איך להצליח בראיון עבודה? איך ליצור אהבה? איך למצוא זוגיות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לנהל את הזמן? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשנות תכונות אופי? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להיגמל מהימורים? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להתמודד עם גירושין? איך להאמין בעצמך? איך לחנך ילדים? איך לפתח יכולות חשיבה? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לפרש חלומות? איך להצליח בזוגיות? איך לשפר את הזיכרון? איך לא להישחק בעבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לשתול מחשבות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להעריך את עצמך ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? כעס ועצבים? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם לחץ? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? דיכאון? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
 
‏אליעד כהן - להיות אלוהים - EIP.co.il‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,712‏ חברים
הצטרף לקבוצה
 

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא קאוצינג מומלץ, מטפל טוב, מאמן אישי להפרעות קשב, מטפל אישי, מטפל אישי מומלץ, מאמן רוחני, טיפול אישי מומלץ, קואצ'ינג לילדים, מורה רוחני ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.6094 שניות
עכשיו 23_10_2019 השעה 22:05:57
wesi4