ידע
להצליח
⭐⭐⭐⭐⭐
הדפסה זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלְךָ מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 6 ✔ראה גם: * זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלְךָ מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 5. ... - ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן
להתחבר לאתר!
💖
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!


🖶 זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלְךָ מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 6

ראה גם: * זן בודהיזם / זאזן - חלקים מלְךָ מאת הרושי סאוואקי קודו - חלק 5.

28. לך שחושב שבודהיזם הוא הרעיון הגדול ביותר בתולדות האנושות

רעיונות מתבססים על האופן שבו יהיו פני הדברים כשהכל ינוח על מקומו. תורת - הבודהה נוגעת למה שטרם נח על מקומו. דברים הם עדיין בתהליך.

דת אינה רעיון - היא תרגול.

תרגול דתי יכול להיקרא "יישום". פירוש הדבר שמדובר בעניין יישומי. אין מדובר בתרופה שמבטיחה מזור.

עבורנו תרגול אמתי הוא מה שניסוי הוא למדען. כשם שמדע הוא חסר משמעות ללא ניסויים כך בודהיזם הוא חסר משמעות ללא תרגול.

אל נא תלך לאיבוד במחשבות על תורת - הבודהה.

היה זהיר לבל תנהג בתורת - הבודהה כאילו הייתה מוצר משומר שאין לו קשר למציאות.

ההסברים והמעשיות שלך טיפשיים כמו כל דבר אחר שאתה אומר. ההבעה על פנייך כבר סיפרה מהם פני הדברים באמת.

אתה יכול לבטא את המציאות באופן חופשי לחלוטין באמצעות מילים. אבל המילים האלו אינן המציאות. לו המציאות הייתה במילים היינו נכווים בלשוננו בכל פעם שהיינו אומרים "אש". ובכל פעם שהיינו מדברים על יין, היינו משתכרים. במציאות הדברים אינם כה פשוטים.

מה שאינו אמיתי הוא חסר תועלת, לא משנה איזה שם אנחנו מדביקים לו. ולא משנה כיצד אנחנו משתמשים בתיאוריות אנחנו לא מתקדמים באמצעותן. מילים הן מילים ותו לא.

29. לך שמרוצה כאשר מישהו מחמיא לעומק האמונה שלך

רבים מבלבלים אמונה אם איזשהו סוג של שכרון - חושים. ישנו סוג של שכרון - חושים שדומה ליראת - כבוד, שאינו אלא אשליה. המשמעות של אמונה, לעומת זאת, היא הפוכה בדיוק - פיכחון מוחלט מכל סוג של שכרון - חושים.

רוב האנשים המדברים על תודעת - המאמין, אינם חושבים על דבר מעבר ללקק לבודהה. "עשה כרצונך באחרים אבל לפחות תן לי כרטיס במחלקה ראשונה לגן - עדן! " לתפילות מסוג זה אין דבר וחצי דבר עם תודעת - המאמין. אמונה פירושה צלילות וטוהר. תודעה פירושה, התודעה האחת שחובקת את שלושת העולמות. לכן להיות בעל אמונה פירושו לטהר ולצלל את התודעה של שלושת העולמות. תודעת - המאמין פירושה באמת ובתמים להיות בעל תודעה - צלולה באשר לתודעה שלך.

אמונה פירושה להיות צלול וטהור. פירושה לחיות חופשי מדאגה. אבל אנשים מתבלבלים גם בקשר לזה, וחושבים שאמונה פירושה להתפעם, אז הם מנסים בכל יכולתם להתפעם. עד שהם מגלים שלא כל - כך פשוט להתפעם. אז הם פשוט מתנהגים כאילו הם נפעמים.

כולם רוצים להגיע לגן - עדן. אבל האם ראית אותו? אם אתה חושב שכן, ודאי טעית.

כשקבוצה דתית חדשה מתחילה לסחוף אחריה קהל חסידים גדול, פתאום כולם מתחילים לחשוב שיש בזה משהו. לו היה מדובר רק במספרים, האם למועדון האנשים הרגילים לא היה את מספר החברים הגדול ביותר? לא, בעצם יש הרבה יותר חיידקים.

האם לא נזרקת עלינו בני - האדם ערימה של רעיונות מטורפים - רעיונות בשם "אמונה" או "סטורי" וכו, ?

30. לך שאומר שהשובוגנזו קשה להבנה

כיון שאתה מנסה לבין את תורת - הבודהה מנקודת מבט אנושית אתה מתקדם 180 מעלות בכיוון ההפוך.

רבי דוגן לא דורש מאיתנו דבר שאינו ביכולת אנוש. מדובר פשוט בלהיות טבעי, ללא מחשבות ריקות ומוזרויות. ככלל הבודהיזם אינו דורש מאיתנו שום דבר מיוחד, רק להיות טבעיים.

ייתכן שמשפטים מסוימים מסוטרות יראו לנו מיוחדים, לדוגמה, "השיער הלבן שבין גבותיו מאיר את שלושת - אלפים העולמות. " אבל זהו רק סמל ספרותי לסמדהי שהוא מלך - מלכי הסמדהי.

כל החיים של רבי דוגן היו חקירה חודרת ובלתי מתפשרת של עצמו.

אין בודהה מחוץ לתרגול ואין תורה מלבד "באין - מחשבה" [ניתן אולי גם לתרגם "מעבר למחשבה". המת'] - אלו הם העקרונות היסודיים של רבי דוגן.

אחד הדברים המרתקים בדוגן זנז, י הוא האופן בו הוא ראה את תורת - הבודהה כעצמי, במקום פשוט לספר מעשיות לאנשים רגילים. הוא מדבר, לדוגמה, על הרכב של הבודהה האחד: אמיטהבה, שקיאמוני ואנחנו כבודהה אחד. ועבורו, תרגול זאזן הוא הפצת תורת - הבודהה - לא בניה של מקדשים או פגודות. הזאזן של דוגן זנז, י הוא זאזן שקוף לחלוטין. אין בו תועלת לאנשים רגילים. "אל תתרגל את תורת - הבודהה למענך. אל תתרגל כדי לקנות לך שם. אל תתרגל לשם עשיית רווח. אל תתרגל כדי לחוות חוויות - רוחניות. תרגל את תורת - הבודהה אך ורק לשם תורת - הבודהה. " [דוגן זנז, י: גאוקודויוג, ינשו - נקודות לשים לב אליהן בתרגול הדרך] זוהי תורת - הבודהה שלו.

דוגן זנז, י "חזר בידיים ריקות" [אייהי קורוקו - הרשומות של דוגן]. כשהוא חזר מסין הוא לא השוויץ בסטורי שלו כמו שאחרים משוויצים בקעקועים שלהם. הסיפור שלו על חזרתו בידיים ריקות משחרר לחלוטין את אחיזתנו ברעיונות מקובעים של השגת סטורי באמצעות זאזן.

נוצרי אחד שאל אותי פעם, "הכומר שלי אמר שלא הייתה דת שהפיצה שקרים כה רבים כמו הבודהיזם. האם זה באמת נכון? " עניתי לו, "ידידי, קלעת בול למטרה! " סוטרת הלוטוס כמו גם סוטרת העטרה והשובוגנזו אינם אלא שקרים - כשאין מתרגלים אותם. ללא זאזן בודהיזם הוא שקר מוחלט.

31. לך שאומר שבודהיזם לא נוגע לך

בכלא האסירים מתנפחים מול הסוהרים ואומרים להם, "תסתכלו טוב טוב על עצמכם. בלעדינו לא היה לכם מה לאכול! "

כך בדיוק הדבר איתנו, האנשים הרגילים. כיון שאנחנו קיימים הבודהות קיימים. בלעדינו, האנשים הרגילים, הבודהות היו מזמן מחוסרי - עבודה.

במובן מסוים אנשים רגילים ובודהות אינם ישויות נפרדות, אלא נמצאים בקשר - גומלין.

בודהיסטווה הוא אדם שמעורר ישויות סובלות. הוא אדם רגיל, שרואה את היעד "בודהה" בברור ובהחלטיות.

כשאתה מדבר על בודהה, אתה חושב על משהו רחוק שאינו נוגע לך. וזו הסיבה שאתה מסתובב במקום.

לאנשים רגילים ולבודהות אותה צורה. להתעוררות ואשליה אותה צורה.

כשאנחנו מתרגלים את תורת - הבודהה אנחנו בודהה. או מוטב לומר, שכיון שאנחנו כבר בודהה אנחנו יכולים לתרגל את תורת - הבודהה.

אתה מאמין שבודהיזם הוא קצת שונה מכל דבר אחר. אבל אלו לא פני הדברים כלל - וכלל: בודהיזם הוא כל הדברים כולם. "כל הדברים כולם הם ילדיי. " כך תורת - הבודהה רואה את העולם.

כשמבוגרים הם רק מבוגרים, ילדים לא מתבגרים. כשילדים בוכים אתה מוכרח לבכות אתם. מבוגרים צריכים להיות ילדים, ילדים צריכים להיות מבוגרים. בודהות ואנשים רגילים, תורת - הבודהה והחברה, סטורי ואשליה, התעלות ונפילה, תבונה וחמלה - בין כל אלה צריך להיות שיג - ושיח חי.

32. לך שאומר שהגוף שלך בדיוק כפי שהוא, הוא כבר בודהה

אישיקאווה גואמון1 אמר, "אפילו כשאיעלם וכשכל החול יישטף אל הים, לא יעלמו מן העולם זרעי הגניבה. " כך הוא מהלל ומקלס את "טבע - הגנב" שחודר שמיים וארץ. ובכל זאת אם לא ננהג כגואמון לא נהיה לגנבים.

נאמר גם שלכל הדברים יש טבע - הבודהה, ושהוא חודר את השמים והארץ במלואם. אבל כל זמן שאנחנו לא נוהגים כבודהה אנחנו לא הופכים לבודהה.

כשאתה, שאינו נפרד מבודהה, מיישם את פעולות הבודהה - אזי אתה בודהה. אם אתה פועל כמו טיפש אז אתה טיפש.

רק בגישה שלך לחיים הבודהה מופיע.

אדם שמיישם את פעולות הבודהה נקרא בודהה.

בודהה שהמציאו בני - אדם אינו בודהה.

כשאנחנו אומרים שהבודהה הוא חסר גבולות, הכוונה היא שהוא אינו מוגבל בצורה. אין זו אמת - מידה לגודלו.

בודהה הוא חד - מחשבה, עליז וחופשי מהיקשרות. ובכל זאת אנשים רבים בימינו חושבים שבודהה קודר וחסר - מזל.

33. לך שיוצא מדעתך בניסיון להשיג תודעה - שלווה

תורת הבודהה אין לה אמדן ואין לה גבול. איך ניתן להתאים אותה לקטגוריות שלך.

לא משנה מה אתה מנסה להשיג, הוא מוגבל.

בכל מקרה רק דברים לאנשים רגילים ניתנים להשגה. להשיג כסף, להיאחז בבריאות, להיקשר למעמד ותואר, להשיג סטורי - כל דבר שתשיג פשוט יהפוך לרכוש של אדם רגיל. להניח לרכוש של אנשים רגילים - זו המשמעות של להיות בודהה.

אם תודעה - שלווה פירושה הסיפוק האישי שלך, הרי שאין לזה דבר וחצי דבר עם תורת - הבודהה.

תורת - הבודהה מורה לנו היעדר גבולות. זה שאין לו אמדן צריך להתקבל ללא תלונות.

אתה חסר שלוות - תודעה כיון שאתה רודף אחרי שלוות - תודעה מושלמת. זה עקום. היה קשוב לתודעה שלך בכל רגע - ורגע, לא משנה כמה לא שלווה היא נדמית לך. תודעה - שלווה גדולה מוגשמת רק בתרגול בתוך התודעה הלא שלווה הזו. היא צומחת מתוך יחסי - הגומלין שבין התודעה השלווה ללא - שלווה.

תודעה - שלווה שנמצאת תמיד במנוחה אינה אלה דבר מן המוכן. תודעה - שלווה אמתית מתקיימת אך - ורק בתוך תודעה לא שלווה.

כשאי - הנחת מתקבלת לבסוף כאי - נחת, אזי התודעה - השלווה שולטת. זו התודעה של אדם שהיה חירש לביקורת, כשהוא סוף - סוף מקשיב לאחרים מדברים על טעויותיו. זו התודעה של אדם, המתחנן עירום על חייו, כשהוא לפתע מת בשלווה. זו התודעה של אדם, שאיבד פתאום את הקבצן שמושך בשרוולו ועוקב אחריו לכל - מקום. זו התודעה אחרי השיטפון בו נשטף האיפור של האדיקות - הדתית.

איך ייתכן בכלל לאדם שתהיה לו תודעה - שלווה? השאלה האמתית היא מה אתה עושה בחיי האדם שלך? מה שאתה עושה עם שק הבשר המצחין הזה - זה הנושא.

34. לך שמכוון אל דרך החיים המוחלטת

זה חייב להיות בדיוק כפי שזה, ובכל זאת זה יכול להיות בכל אופן שהוא. דבר לא צריך להיעשות באופן מסוים, ובל - זאת הוא צריך להיעשות באופן הנעלה והטוב ביותר.

סן - נו - ריקיו שכר פעם נגר לדפוק מסמר לעמוד. לאחר שבחן את העמוד בקפידה בחר את הנקודה המדויקת. הנגר סימן את הנקודה ויצא להפסקה. כשלבסוף הגיעה העת לדפוק את המסמר לא מצא את הסימן. סן - נו - ריקיו בחן מחדש את העמוד ולבסוף קרא, "הנה! הנה נקודה טובה. " כשבחנו את העמוד מקרוב התברר שהיה זה בדיוק אותו מקום אותו סימן הנגר קודם לכן.

במרכז היעדר - הצורה ישנו כיוון מוחלט. כשם שיש הבעת - פנים מוחלטת בין כל הבעות - הפנים של אדם.

מה שנקרא, "להיות בעל כוחות על - טבעיים" אינו אלא להיות בעל הבעת - פנים שאינה מטושטשת.

אנחנו חושבים שאנחנו מולכים - שולל על - ידי התחושות השגויות שלנו ושאין מה לעשות בנידון. אנחנו חושבים שיש איזה מן משחק משיכה - דחיפה בין תורת - הבודהה לתחושות המטופשות שלנו. אבל זה עקום.

תורת - הבודהה אומרת שאנחנו כלל לא שונים מבודהה. כל הדברים מוכיחים את האמת. מה שאתה לומד בתורת - הבודהה הם יסודות התרגול.

תרגול פירושו לשאול בכל ישותך, "מה אני יכול לעשות עכשיו למען דרך הבודהה? "

אפילו במקרה של הנחת כוס תה, יש הבדל גדול בין פשוט לתת לה ליפול לבין להוריד אותה בזהירות בידך.

הבסיס לכל פעולה הוא להשלים אותה במלואה. אם התודעה שלך פזורה אפילו לרגע, אתה לא שונה מגופה.

הכל הוא בעניין מציאת המתח הנכון לשרירים ולגידים שלך. בעניין הפיכה לאדם ללא פערים, בעניין מציאת המתח והמיקום הנכונים לשרירים וגידים.

אז על מה תורת - הבודהה? על להפוך כל תחום וחלק בחיים שלך לכזה הנמשך על - ידי הבודהה.

זה לא מספיק לקלוע בול למטרה פעם אחת. הניקוד המושלם של שנה שעברה הוא חסר תועלת. אתה צריך לקלוע בול למטרה עכשיו. www.bendowa.net/zenblog1/תרגומים/סאווקי-קודו/ל%d6%b0ך%d6%b8/

בחיים להיות טבעי הבדל התעלות רוחניות משחק התקדמות בריא אשליה מיוחד בתוך תודעה בודהיזם זאזן זן בודהיזם
האם אלוהים קיים? איפה אלוהים נמצא? מה זה אלוהים? האם יש אלוהים? מה ההגדרה של אלוהים? מי ברא את העולם? הקיום של אלוהים, מציאות הבורא, מציאות השם יתברך, החלל הפנוי, תורת הצמצום, מרחב המקום והזמן, מימד הזמן, המפץ הגדול, היקום
האם אלוהים קיים? איפה אלוהים נמצא? מה זה אלוהים? האם יש אלוהים? מה ההגדרה של אלוהים? מי ברא את העולם? הקיום של אלוהים, מציאות הבורא, מציאות השם יתברך, החלל הפנוי, תורת הצמצום, מרחב המקום והזמן, מימד הזמן, המפץ הגדול, היקום
...איפה אלוהים נמצא? מה זה אלוהים? האם יש אלוהים? מה ההגדרה של אלוהים? מי ברא את העולם? הקיום של אלוהים, מציאות הבורא, מציאות השם יתברך, החלל הפנוי, תורת הצמצום, מרחב המקום והזמן, מימד הזמן, המפץ הגדול, היקום הרצאה על האם אלוהים קיים? איפה אלוהים נמצא? מה זה אלוהים? האם יש אלוהים? מה ההגדרה של אלוהים? מי ברא את העולם? הקיום של אלוהים, מציאות הבורא, מציאות השם יתברך, החלל הפנוי, תורת הצמצום, מרחב המקום והזמן, מימד הזמן, המפץ הגדול, היקום ועוד קיום מחוץ...
מחשבות שליליות אוטומטיות, מחשבות רעות, מחשבות מטרידות, מחשבות פולשניות, פחד להתאכזב, פחד להיפגע, פחד להיקשר, רואה את הרע, פרפקציוניזם, בן אדם שלילי, בן אדם דיכאוני, חשיבה חיובית
מחשבות שליליות אוטומטיות, מחשבות רעות, מחשבות מטרידות, מחשבות פולשניות, פחד להתאכזב, פחד להיפגע, פחד להיקשר, רואה את הרע, פרפקציוניזם, בן אדם שלילי, בן אדם דיכאוני, חשיבה חיובית
...מחשבות רעות, מחשבות מטרידות, מחשבות פולשניות, פחד להתאכזב, פחד להיפגע, פחד להיקשר, רואה את הרע, פרפקציוניזם, בן אדם שלילי, בן אדם דיכאוני, חשיבה חיובית עכשיו השאלה היא כזאת מה יכול לגרום לבן אדם לראות יותר את השלילי מאשר את החיובי, יש אנשים שהם רגילים לראות את השלילי המומחיות שלהם זה בלראות את השלילי יהיה משהו מושלם יהיה לו כתם קטן משהו לא זה הוא ימצא את הדבר הזה והוא יתמקד בו ויעשה לו close up ו zoom in, מה ההיגיון שבן אדם מתמקד בשלילי מה ההיגיון...
איך לעשות כסף וליהנות מהעבודה? איזה מקצוע מתאים לי? איזו קריירה מתאימה לך? באיזה מקצוע תרוויח הכי הרבה כסף? איך לבחור קריירה? איך לבחור מקצוע? באיזה תפקיד אפשר לעשות הכי הרבה כסף? באיזה מקצוע עושים הכי הרבה כסף? פיתוח קריירה
איך לעשות כסף וליהנות מהעבודה? איזה מקצוע מתאים לי? איזו קריירה מתאימה לך? באיזה מקצוע תרוויח הכי הרבה כסף? איך לבחור קריירה? איך לבחור מקצוע? באיזה תפקיד אפשר לעשות הכי הרבה כסף? באיזה מקצוע עושים הכי הרבה כסף? פיתוח קריירה
...קריירה מתאימה לך? באיזה מקצוע תרוויח הכי הרבה כסף? איך לבחור קריירה? איך לבחור מקצוע? באיזה תפקיד אפשר לעשות הכי הרבה כסף? באיזה מקצוע עושים הכי הרבה כסף? פיתוח קריירה הרצאה על איך לעשות כסף וליהנות מהעבודה? איזה מקצוע מתאים לי? איזו קריירה מתאימה לך? באיזה מקצוע תרוויח הכי הרבה כסף? איך לבחור קריירה? איך לבחור מקצוע? באיזה תפקיד אפשר לעשות הכי הרבה כסף? באיזה מקצוע עושים הכי הרבה כסף? פיתוח קריירה ועוד איך להרוויח יותר כסף בעבודה? איך לעשות יותר...
איך לשנות התניה? איך לטפל בהתמכרות? איך לשנות עוגן? טיפול בתת מודע, איך להיגמל מהתמכרות? איך להשתחרר מהתמכרות? איך להשתחרר מאובססיה? טיפול באו סי די, טיפול ב ocd, איך לשנות הרגל? nlp
איך לשנות התניה? איך לטפל בהתמכרות? איך לשנות עוגן? טיפול בתת מודע, איך להיגמל מהתמכרות? איך להשתחרר מהתמכרות? איך להשתחרר מאובססיה? טיפול באו סי די, טיפול ב ocd, איך לשנות הרגל? nlp
...מהתמכרות? איך להשתחרר מהתמכרות? איך להשתחרר מאובססיה? טיפול באו סי די, טיפול ב ocd, איך לשנות הרגל? nlp עכשיו נושא של גמילה מהתמכרויות אוקי ובמהות שלו זה איך לשנות לבן אדם התניה או עוגן שיש לו בראש, מה זאת אומרת לפעמים התמכרות נוצרת מזה שבן אדם נוצרה לו איזו התניה לדוגמא נגיד בן אדם נגיד מכור לשוקולד למה הוא מכור לשוקולד כל פעם כשרע לו הוא אוכל שוקולד למה כל פעם כשרע לו הוא אוכל שוקולד כי יש לו התניה בראש שאומרת שוקולד זה טוב שוקולד זה טוב שוקולד...
שיגעון - איך לרפא, את המשוגע שבך?
...שבך? כי האדם, מבין באופן חלקי שהוא קצת משוגע. והאדם שואל, כיצד הוא יכול לרפא את השיגעון של עצמו? והדרך לריפוי השיגעון העצמי, היא רק על ידי הבנת השיגעון העצמי עצמו. כי המשוגע, שבאמת מבין את השיגעון של עצמו, הוא חכם. כי הוא יודע להבדיל, בין השיגעון של עצמו, לבין השכל האמיתי. ומי שיודע שהוא משוגע, אבל הוא מבין בדיוק, למה וכמה ואיך בדיוק הוא משוגע, הרי שהוא לא משוגע. ואדרבה, השיגעון שלו, הוא לטובתו והוא טוב מאוד. כי הוא מגדיל את צורת המחשבה שלו, בבחינת...
2 שיטות שיווק, 2 שיטות מכירה, איך לשווק את העסק שלך? איך למכור את עצמך? איך למכור את העסק שלך? איך לשווק את עצמך? איך לבחור יועץ עסקי? איך לבחור מנטור? איפה ללמוד שיווק? איפה ללמוד מכירות? איפה ללמוד איך למכור? איפה ללמוד לשווק?
2 שיטות שיווק, 2 שיטות מכירה, איך לשווק את העסק שלך? איך למכור את עצמך? איך למכור את העסק שלך? איך לשווק את עצמך? איך לבחור יועץ עסקי? איך לבחור מנטור? איפה ללמוד שיווק? איפה ללמוד מכירות? איפה ללמוד איך למכור? איפה ללמוד לשווק?
...איך למכור את העסק שלך? איך לשווק את עצמך? איך לבחור יועץ עסקי? איך לבחור מנטור? איפה ללמוד שיווק? איפה ללמוד מכירות? איפה ללמוד איך למכור? איפה ללמוד לשווק? הרצאה על 2 שיטות שיווק, 2 שיטות מכירה, איך לשווק את העסק שלך? איך למכור את עצמך? איך למכור את העסק שלך? איך לשווק את עצמך? איך לבחור יועץ עסקי? איך לבחור מנטור? איפה ללמוד שיווק? איפה ללמוד מכירות? איפה ללמוד איך למכור? איפה ללמוד לשווק? ועוד ממי ללמוד מכירות? ממי ללמוד שיווק? שקרים של מנטורים...
הסוד של הצמצום - איך מתוך אחדות מתהווה נפרדות? אם הכל טוב, אז איך זה שיש רע?
...זה שיש רע? כפי שכבר ביארתי, גם הטוב וגם הרע, בשורשם הם ישות אחת. כי בעולם שלנו יש ישויות שונות. והישויות השונות שיש בעולם שלנו, הן נפרדות זו מזו. אך כל הישויות השונות שיש בעולם, הן כולן ביטויים שונים וגוונים שונים וצמצומים שונים והיבטים שונים, של המציאות, שהיא הישות האחת. ומנקודת מבט על המציאות כישות אחת, אין הבדל בין טוב לרע. דהיינו, הטוב הוא לא יותר טוב מאשר הרע או להפך. כי יש תחושה של טוב ויש תחושה של רע, אלא שאין הבדל בין התחושות האלו. כי אלו...
מפת האלמנטים הדומיננטית - מה האלמנט שלך?
...הצהוב הוא הספר העתיק והקלאסי ביותר ברפואה הסינית שחלקו הארי נכתב ע"י הקיסר הצהוב עצמו. ולקיסר היה מרפא אישי צ'י - פו שאמר "רק החכם יודע לחיות בהרמוניה את ארבעת עונות השנה וחמשת האלמנטים שהינם תופעות וחוקי הטבע" בהקשבה לצרכים ותיפקודי הגוף - נפש שלנו כבני אנוש. תאוריה זו התפתחה לאורך אלפי שנים מתוך התבוננות בטבע, במחזוריות שלו ובחוקיו שכן הם מקבילים ומשפיעים עלינו בכל הרבדים והמישורים הפיזי - ריגשי - נפשי - מנטלי. ובכן חמשת האלמנטים הם איכויות של...
שרי אריסון - הסיפור שלי על שרי אריסון.
...אריסון. מנוחי דנקנר דרך שאול מופז ועד ג. יפית - כולם הגיעו לקחת חלק בהילולה של הרב "הרנטגן" איפרגן בנתיבות מי שחשב שעסקי הרוח וההארה הם נחלתם הבלעדית של בעלי הדמיון המפותח והחיבור הרופף קמעא למציאות, מוטב שיסתכל על מחקריו של אחד מגדולי הפסיכולוגים, אברהם מאסלו, שחקר את עולם הרוח וההארה ואת הקשר שלהם לחייהם של אנשים כאברהם לינקולן, אלינור רוזוולט ואלברט איינשטיין. מחקריו האקדמאיים החלוציים מסירים משהו מהערפל העוטף את המיסטיקה הרוחנית ומעניקים נקודת...
התנאים הבסיסיים והכרחיים ליצירת שינוי מובנה בטיפול ההוליסטי - חלק 1
...והכרחיים ליצירת שינוי מובנה בטיפול ההוליסטי - חלק 1 אנלוגית יחסי מטפל מטופל מהייעוץ הפסיכו תרפויטי מאמר זה נכתב בהשראת קארל רוג'רס (1902 - 1987) ממייסדי הזרם ההומניסטי וכמו כן, חלקם של הטקסטים הינם תרגום חופשי לכתביו. מאמר זה, דן בדרך, בה ניתן ליצור שינוי מובנה ברמה הנפשית והגופנית בטיפול ההוליסטי. זאת, ע"י יישום מספר תנאים המקדימים לטיפול ושכיום, נחשבים לבסיס ביצירת האינטראקציה ביחסי מטפל מטופל בייעוץ הפסיכולוגי. ישנן גישות טיפוליות שונות בייעוץ...
אלצהיימר / התמודדות: טיפול בחולה אלצהיימר
...כסוג של נכות, אשר מחייבת תמיכה וליווי של הסביבה, כדי לאפשר למשפחה חיים נורמליים. ככל שהסביבה תהיה תומכת יותר, כן יהיה תפקודו של החולה טוב יותר. מודל זה הינו בעיקר תפיסה שונה של חולה האלצהיימר לפיה המטפל והמשפחה לא מתמקדים יותר על מה שאבד, התדרדר ופחת. הטיפול שם דגש על המשפחה וסביבת החולה, ועל צרכים חברתיים, נפשיים וקוגניטיביים של החולה, לצד הטיפול הרפואי. המטרה היא הקלה בדרך ההתמודדות של המשפחה עם המחלה, ושיפור איכות החיים של החולה ושל המטפל גם יחד...
דמות האישה בקלפי הטארוט - חלק א
...- חלק א לאורך ההיסטוריה של המין האנושי, בתרבויות השונות, בסיפורים המיתולוגיים, בדת ובמקומות נוספים ורבים, נפגוש את אלו הרוצים לדכא את כוחה של האשה. הגברים מאז ומעולם ניסו להיות החזקים, אלו שקובעים את החוקים, אך מאחורי הניסיון להיות המין השולט, הסתתר פחד, פחד מפני כוחם של הנשים... זו לא המשיכה המינית, או הפחד שהאישה כביכול תעורר את החולשות שלהם שהפחידו אותם, זה לא המשיכה המינית, או הפיתויים שהאישה מציעה, כפי שבוודאי יגידו אנשי הדת ולא הפחד שהגבר לא...
איך לתקשר עם התבונה האינסופית? חלק ג'
...ג' בכדי לתקשר עם התבונה האינסופית, כפי שנאמר בחלק א' ובחלק ב' של המאמר "איך לתקשר עם התבונה האינסופית?", הצעד הראשון הוא להכיר את חמשת הגורמים העיקריים שלוקחים חלק במערכת התקשורת הזו: המוח המודע, תת ההכרה, הדמיון, כוח הרצון והשכנוע העצמי. בחלקים הקודמים תוארו המוח המודע ותת ההכרה על מאפייניהם ואופן פעילותם. כעת נציג את תפקידו החשוב של הדמיון: הדמיון הדמיון הינו אחד משישה יכולות ("פקולטות") מרכזיות של השכל, ביניהן נמצאים גם: כוח הרצון, הזיכרון, התפיסה...
תערו של אוקאם - מבוא
...Occam's razor או Ockham's razor) הוא עיקרון פילוסופי המיוחס לוויליאם איש אוקאם, נזיר פרנציסקני אנגלי בן המאה ה - 14. תערו של אוקאם מהווה כלל מנחה ובעצם המלצה היוריסטית בעת חיפוש אחר הסבר לתופעות בתחומים שונים. על פי כלל זה, המנוסח לרוב בעזרת המשפט אין להרבות בישויות יותר מכפי הצורך, כאשר קיימים הסברים שונים לאותה תופעה יש לבחור בהסבר הפשוט ביותר, אשר מערב את המספר המועט ביותר של מושגים וחוקים (על כן, כלל זה מכונה גם "חוק החיסכון"). מטרתו של הכלל...
מודעות רוחנית - מה היא מודעות רוחנית?
...היא מודעות רוחנית? מודעות רוחנית היא הכוח והיכולת להבחין בין יצר ההישרדות שרובו הוא לקיחה לעצמי לבין הרצון לנתינה וליצירה. יצר ההישרדות הוא הכוח של הגוף שלנו שרוצה לשרוד על ידי לקיחת דברים לעצמו - אוכל, רכוש, כסף, שטח ושליטה. ומולו יש את הקול הפנימי שמסמל את הנשמה שלנו, שהיא הקול המנחה אותנו לאהבה, נתינה וצמיחה מתוך אכפתיות, קבלה ללא תנאי והרמוניה עם הסביבה. המודעות לכוחות האלה נותנת לנו את היכולת לבחור בניהם. וכשיש לנו את היכולת לבחור בניהם אז יש...
הצלחה - מיהו האויב הכי גדול שלך?
...שקיבל מאיתנו רשות או הסכמה. הבחירה היא בידינו - אם בדרכי לעבודה בשעות הבוקר, כמעט עשיתי תאונה עם מישהו והוא פתח בסדרה של קללות לעברי, מהרגע הזה והלאה הבחירה היא בידי: האם לבקש ממנו סליחה ולהמשיך את יומי כרגיל מבלי לתת למקרה הזה להשפיע או לתת לו להרוס את כל היום שלי, בכך שאתן לסערת הרגשות להשפיע על מצב רוחי, על מחשבותיי ועל כל מערכות היחסים שיש לי עם אנשים באותו יום. זה אבסורד לתת למישהו שאני כלל לא מכיר לשלוט לי בחיים למשך יום שלם, לא? ואני יכול...
שאלת הקשר גוף - נפש
...לדון בה בשנים האחרונות, אינה נחלת עידן זה בלבד. כבר בעת היוונית העתיקה, השאלות מהו אדם ומה גורם לאדם להתנהג, כפי שהוא מתנהג? - היו תמיד קשורות לשאלת הגוף - נפש. המשורר והסופר היווני הומרוס (900 ~ לפנה"ס) התייחס לנפש כאל ישות אוטונומית, הגוף היא הצורה בה הנפש מתקיימת. עם מות הגוף נוטשת אותו הנפש. יש לציין כי בתקופה זו לא נעשה ניסיון להסביר, כיצד תפקודו המנטלי של האדם קשור לתפקודו גופו, שהרי מחשבותיו ורגשותיו של האדם היו מושפעות ע"י האלים. הפילוסוף...
1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!     👈1 ב 125  👈2 ב 200  👈4 ב 250     📞 050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? דיכאון? כעס ועצבים? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם בדידות ועוד...הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להיגמל מהימורים? איך להאמין בעצמך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להעריך את עצמך? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לקבל החלטות? איך לחנך ילדים? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לעשות יותר כסף? איך לנהל את הזמן? איך להצליח בזוגיות? איך להיות מאושר ושמח? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לא להישחק בעבודה? איך להצליח בראיון עבודה? איך ליצור אהבה? איך לשתול מחשבות? איך לשפר את הזיכרון? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשנות תכונות אופי? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לפרש חלומות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להעביר ביקורת בונה? איך להתמודד עם גירושין ועוד...להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך להיות הכי חכם בעולם? איך נוצר העולם? בשביל מה לחיות? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? איך נוצר העולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם יש או אין אלוהים? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? מהי תכלית ומשמעות החיים? מה המשמעות של החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך להיות מאושר? אולי אנחנו במטריקס? האם יש אמת מוחלטת? האם יש משמעות לחיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה לא להתאבד? האם יש בחירה חופשית? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם לדומם יש תודעה? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? למה יש רע בעולם? למה העולם קיים? איך להנות בחיים? מי ברא את אלוהים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם הכל אפשרי? האם אפשר לדעת הכל ועוד...
לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?
   האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי לפרישה, קואצינג מומלץ, קואצ'ר מומלץ פסיכולוגית קלינית מומחית בתל אביב ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה אישית / ייעוץ טלפוני אישי / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331
© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים,
ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.
האתר פותח על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0625 שניות - עכשיו 08_08_2020 השעה 23:07:51 - wesi4