פיזיקה / פילוסופיה - מכתב גלוי לאיינשטיין הבא

מכתב גלוי לאיינשטיין הבא

באשר תלך, השאֵר את עקבות לבך ולא את עקבות מגפיך.

אלמוני

מר איינשטיין הבא היקר

ראשית, סליחה על הכינוי הטיפשי. אני יודע שאתה לא תהיה איינשטיין השני ממש כמו שאיינשטיין לא היה ניוטון השני וניוטון לא היה גלילאו השני. כל יוצר הוא אדם ייחודי בפני עצמו ואין מקום להשוואות. בכלל, איני יודע אם תהיה אדם אחד או כמה אנשים, כי לא כל המהפכות נעשו על ידי גאון יחיד. ואולי גם איני צריך לפנות אליך בלשון זכר? נשים הופכות כיום לרוב בפקולטות למדעי החיים, וגם במדעים המדויקים עולה מספרן, כך שייתכן שאתה גברת. ובאיזה שפה לפנות אליך? לאור העובדה שעד היום יש רק שלושה חתני פרס נובל ישראליים למדע, בניגוד לאחוז היהודים בין מקבלי הפרס בעולם, זה יהיה מאוד נחמד אם תהיה ישראלי, אבל נשמח גם אם תהיה רק יהודי. אצלנו, כידוע לך, מאוד מעריכים את הקטע של לעשות כבוד לחבר'ה, במיוחד בתקופה הזאת שבה יש כמה אנשים שעושים לנו בושות.

אז רק לצורך הדיאלוג אני מתאר לעצמי אותך כאלברט ההוא, אולי סטודנט אלמוני השקוע בשאלות הגדולות של הפיסיקה, אולי נער דלפון איפה שהוא בארץ ענייה ונחשלת הנהנה מהגישה לאוצרות הידע שהאינטרנט נותן לו, אולי עדיין ילד מתבודד שכולם קוראים לו "מעופף, " ואולי אתה עדיין רק מבט שובב בעיניים של אבא ואמא שלך. כך או אחרת, בבוא היום תסתכל סביבך, תראה את השממה הגדולה שהשתלטה על הפיסיקה ביובל השנים האחרונות, ותתחיל בדרך משלך, שבסופה תכריז על הבנה חדשה של חוקי הפיסיקה שתיישב את כל הסתירות הקיימות כיום בין תורת היחסות ותורת הקוונטים במסגרת תורה חדשה.

מה תהיה התורה הזאת? לו ידעתי, הייתי רוקד עכשיו בעצמי עם המלכה בשטוקהולם במקום לכתוב באמצע הלילה מכתבים לאנשים שאני לא מכיר. אבל אני בכל זאת יודע משהו על אותה תורה: היא תהיה א) פשוטה, כלומר: מעט הנחות יסוד, שמתוכן נגזר כל השאר בצורה שכל פיסיקאי יאמר: איך לא חשבתי על כך קודם! ב) יהיו לה ניבויים ניסיוניים, ו - ג) היא תהיה יפה. אתה, אני בטוח, נמנה על המחנה שלנו, האפלטוניסטים אוהבי היופי.

אז תרשה לי לחלוק אתך כמה ניחושים משלי לגבי חלקים מסוימים בתורה הזאת, רעיונות שבאו לי באופן אינטואיטיבי במהלך הרבה שנים של מחשבה ויש לי הרגשה שטמונים בהם רמזים שאולי תמצא בהם עניין.

1. 1 פיסיקה בלא נחת

אפתח בפגמים הבולטים ביותר לעיניי בתמונת - העולם הקיימת, שאני מנחש שלפחות בחלקם הם גם פגמים בעיניך. הנה קריסת פונקציית - הגל. אתה, אני יודע, אינך הולך בדרכים הקלות של העולמות המרובים, "דקוהרנציה" ומודלים דומים המנסים להימנע מהרעיון הבעייתי הזה. אתה מאמין שבאמת, שכשהפוטון הארור יוצא מהמנורה, הוא באמת יוצא לדרכו כגל ההולך ומתפשט ונמצא בהרבה מקומות בבת אחת, ואז, אחרי האינטראקציה עם עצם או עצמים כלשהם, פתאום יש לנו חלקיק אחד במקום אחד וכל פונקציית - הגל נעלמת ללא שריד. אתה יודע שהקריסה הזאת, הסיוט של כל פיסיקאי, מתרחשת, עם כל הבעייתיות העצומה שהיא מעוררת לגבי היחסות והסימטריה של הזמן.

רק למקרה שאינך בטוח בכך, למקרה ש / אתה מאמין שמישהו יום אחד ימצא דרך לעקוף את הקריסה ע"י חזרה לאיזו תורה של משתנים חבויים, אביא לפניך הוכחה שהעלנו דולב ואני ושיש לה תוקף של משפט כללי. נניח ש:

הנחה א: בכל קריסה של פונקציית - גל מעורבים משתנים סיבתיים חבויים.

כך שאם פוטון פוגע בראי חצי - חדיר, ישנם גורמים סמויים, הפועלים ברגע פגיעת הפוטון בראי ו/או ברגע פגיעתו בגלאי הימני ו/או ברגע פגיעתו בגלאי השמאלי, הקובעים איזה משני הגלאים יקליק בסופו של דבר. -

אמנם בוודאי גג מאוד הרבה אותו זז פחות טט יהיה כל כך לל כמובן ייתכן סס עע פפ בקיצור: קצת יותר שש ביותר

גג זז טט לל סס עע פפ שש

עד היום, אין סתירה של ממש בין היחסות והקוונטים רק בגלל שלא ניתן למדוד את המשתנים האלה. אבל איני מבין איך, עד היום, לא הסיק איש מכך את המסקנה ההכרחית:

מסקנה 1: כל פיסיקה שבה המשתנים הקוונטיים החבויים לא יהיו חבויים תסתור את היחסות הפרטית.

נדמה לי שברגע ששמעת את המשפט אתה מבין שהוא נכון: ברגע שניתן יהיה לראות או למדוד את המשתנים החבויים, ניתן יהיה לקבוע בוודאות אילו אירועים הם בו - זמניים וכך להבדיל בין תנועה למנוחה. לפיכך, אם קיימים משתנים חבויים, אזי, בכל פיסיקה עתידית שהיחסות תהיה מקרה פרטי שלה, עליהם להיות משתנים חבויים - לעולם. בקיצור, "כי לא יראני האדם וחי" (שמות ל"ג 20). זה רציני לדעתך? את האתר זרקו על סיבות יותר קטנות!

ולכן, אם משתנים חבויים אינם קיימים, קריסת פונקציית - הגל היא בדיוק מה שהרבה אנשים לא רוצים להאמין: זהו תהליך שבו מידע אובד - לא סתם מתערבב ונעשה בלתי זמין אלא אובד ממש - כמו שהוקינג חשב לגבי התנדפות חור שחור וחזר בו. וזה קורה לא רק במקרים האקזוטיים של התנדפות חור שחור אלא בכל מקרה שבו אירוע קוונטי עובר הגדלה לרמות מאקרוסקופיות. לכן גם המסקנה הבאה ברורה:

מסקנה 2: כל אינטראקציה יסודית היא אסימטרית בזמן בלי קשר לתנאי ההתחלה שלה.

הנה עוד דרך בה ניתן לדחוק את הפיסיקה לפינה בעניין זה: ביקום שלנו שולטות כמה אסימטריות מרחביות מטרידות: אסימטריית הכוח החלש, וכן העובדה שהחומר ביקום אינו מפוזר באופן שווה. אומרים אנשים: בתחילת היקום היו תנודות מיקרוסקופיות אקראיות, והתפשטות היקום הגדילה אותן לממדים מאקרוסקופיים. יפה, אבל שוב איני מבין למה אף אחד לא מוכן להתמודד עם השאלה המתבקשת: עד כמה אקראיות היו תנודות אלה? רוב הפיסיקאים מעדיפים להאמין באקראיות מדומה בלבד. ברמה עמוקה יותר, הם אומרים, זה סיבתי לגמרי. אבל אז, אם האסימטריה הופיעה מסיבה כלשהי, פירוש הטענה הוא שהיקום היה אסימטרי מלכתחילה! ג'ו רוזן פרסם הוכחה כזאת לפני שנים רבות ועד היום לא התמודד אתה איש ברצינות. במילים אחרות, הן הדטרמיניזם והן האינדטרמיניזם מובילים אל האסימטריה, במרחב או בזמן או בשניהם.

נכון, הסימטריה יקרה מאוד ללבו של כל פיסיקאי

1. 2 דרך אחרת

כל זה לא היה אמור להפתיע. ממה שקראת בעמודים הקודמים הבנת שאני משוכנע שבמרכיב הזה של המציאות הקרוי "זמן" יש משהו שהפיסיקה - כולל תורת היחסות - עוד לא נגעה בו. אני מאמין שהתחושה של האיש הפשוט, שהזמן אינו סתם מימד אלא התהוות אמיתית של עולמנו, רגע אחרי רגע, אינה אשליה אלא נובעת ממשהו מסתורי שבאמת קיים בטבעו של הזמן. אני מקווה שההוכחה החלקית שהבאתי בפרק 18 שכנעה גם אותך בדבר הזה (אגב, שמת לב איך אנשי המיתרים האלה כל כך לארג'ים בממדי מרחב? עשר, אחת - עשרה, עשרים וארבע! אבל בזמן איש אינו מעז לגעת).

אם הדבר הזה נכון, והאירועים אינם קיימים יחד במרחב מינקובסקי, אלא ממש נוצרים, כפי שאומרת לנו תחושתנו, בזה אחר זה באופן כלשהו, הצעד הבא הוא פשוט. אם אנו אומרים:

הנחת - יסוד א': אירועי העתיד עדיין אינם קיימים

אזי, על - פי עיקרון מאך שכל כך הרשים את קודמך, לפיו

הנחת - יסוד ב': אין קיום אובייקטיבי למרחב ולזמן כשלעצמם ללא עצמים שיגדירו אותם

אנו חייבים גם לומר:

מסקנה 2: המרחב והזמן בעתיד אינם קיימים.

ואז התמונה המתקבלת היא של מרחב - זמן ה"גדל" לכיוון העתיד.

1. 1 מפץ גדול תמידי

אם תיאור זה מזכיר לך במשהו את המפץ הגדול, זה נכון! התמונה של מרחב - זמן מתפשט מתיישבת בצורה מעניינת עם הרעיון שהזמן עצמו נתון להתהוות. המרחב - זמן גדל לא רק בכך שיש יותר ויותר מרחב אלא גם בכך ש (סליחה על הדימוי הילדותי) יותר ויותר "עתיד" מתווסף לזמן.

בהשערה הזאת חבויה תכנית מחקר פשוטה: בדוק מה אומרים הקוסמולוגים על רגע היווצרות היקום, יש מאין, ונסה להחיל אותו על היווצרותו של כל רגע בזמן. מיד תראה כמה סוגיות שבהן הפיסיקה תקועה מתעוררות לחיים חדשים לאור השערה זאת!

בדרך הזאת אני בטוח שאפשר גם להתגבר על הבעיות של "זמן - על" שבהן מאיימים הפיסיקאים האורתודוקסיים על כל מי שמנסה לחשוב על הזמן כמשהו שבאמת נע. על השאלה הנפוצה "מה קרה לפני המפץ הגדול? " אנו עונים כי "לפני" הוא מושג הקשור בזמן, אבל הזמן עצמו נוצר במפץ הגדול. כך גם לגבי התהוות הזמן. אבל לא אכנס לזה כרגע. בוא רק נסכים שאם אירועים אכן מתהווים ולא סתם קיימים במרחב - זמן, גם המרחב - זמן עצמו מתהווה יחד אתם.

1. 2 מפץ גדול תמידי

מה שאני רוצה להסב אליו את תשומת לבך הוא שהרעיון שהמרחב - זמן עצמו מתהווה יחד עם האירועים שבתוכו תואם בצורה מפליאה את קריסת פונקציית - הגל. חשוב רגע: אנחנו מדמיינים את פונקציית הגל מתפשטת לתוך מרחב זמן ריק, שהיה קיים מלכתחילה, ובתוכו היא קורסת, ואז אנחנו שוברים את הראש בהתמודדות עם הבעיות שהתיאור הזה יוצר מבחינת תורת היחסות וחץ הזמן. אז מדוע לא לחשוב ההפך? אני מתכוון, אולי פונקציית - הגל אינה מתפשטת לתוך מרחב - זמן אלא התפשטותה היא - היא היווצרות המרחב - זמן?

אתה מכיר את ניסוי המדידה ללא אינטראקציה שויידמן ואני המצאנו עם הפצצה? מה שהניסוי הזה אומר הוא שגם גילויו של לא - כלום משפיע על פונקציית - הגל כולה. אפשר כמובן להסביר את זה בדרכים הרגילות, אבל לי יש הרגשה שאפילו כאן יש רמז: פונקציית הגל יוצרת לא רק את החלקיק במקום שבו הוא מתגלה אלא גם את כל המקומות בהם הוא היה יכול להיות.

אז התמונה המתקבלת היא משהו כזה: היקום הוא מרחב - זמן ארבע - ממדי ובו אירועים וקווי - עולם, כמו שאומרת היחסות, רק שהיקום הזה מתפשט - לא רק בממדיו המרחביים אלא גם בממד הזמן שלו: הוא "גדל" לכיוון העתיד. ברמה הקוונטית ייראה הדבר כך: העתיד נוצר ע"י אינספור פונקציות - גל של חלקיקים היוצאות מה"עכשיו, " עושות ביניהן אינטראקציות אבל לא במרחב - זמן שלנו. איפה, אתה שואל? אין לי שום מושג. תחשוב קצת גם בעצמך. אבל התחושה החזקה שלי היא זאת: האינטראקציות האלה יוצרות גם את החלקיקים וגם את יחסי המרחב והזמן ביניהם.

מה קורה עכשיו? לא ייאמן: פתאום מתברר לנו שבלי להרגיש אנחנו מדברים גם יחסות?

ועכשיו הדבר המדהים: התיאור הזה מציע לא פחות מאשר בסיס חדש לתורת השדה המאוחד כי חלקיקים יכולים למשוך וגם לדחות זה את זה פשוט בדרך שבה הם יוצרים את המרחב - זמן שביניהם.

במקרה זה תיתכנה שלוש אפשרויות: א) ניבויי תורת ההתהוות יסתרו את ניבויי תורת היחסות. במקרה כזה תצטרך תורת ההתהוות לעוף מייד לפח האשפה, כי הניסויים כבר הוכיחו את היחסות. ב) ניתן יהיה ליישב את ניבויי תורת ההתהוות עם ניבויי תורת היחסות. זו לא תהיה חכמה גדולה. אבל האפשרות המעניינת ביותר היא ג) ניבויי תורת היחסות ינבעו באופן לוגי מניבויי תורת ההתהוות.

מחשבה טובה תגידי איפה את

נעלמת ולא השארת סימן לאף אדם

וקשה לי להמשיך לבד

מחשבה טובה חזרי מיד

מחשבה טובה חזרי ותני לי יד

מחשבה טובה אם את מקשיבה

תני לי רק סימן שאת עדיין בסביבה

ותגידי לי שאין סיבה

ותגידי לי שיש תקווה

ותני לי רק סימן שאת עוד בסביבה.

כל זה היה ההקדמה למבוא של הפתיחה. כמו שאתה מבין אני עדיין עובד על זה. יש ימים שנדמה לי שאו - טו - טו אני מצליח להציג תיאוריה שלמה וכל היקום יוצא במחול, אפלטון באתונה מקפץ כתיש עם בקבוק אוּזוּ סביב ננה מוֹשקוּרִי ומצטרף אליה בדואט ל"מִילִיסֵמוּ מִילִיסֵמוּ, " ניוטון ולייבניץ עושים פסים סגולים בשיער ומצטרפים לסדנת סקס טנטרי בגואה, איינשטיין בטברנה מלווה בכינור את מרי הופקינס השרהFor in our hearts the dreams are still the same ופיינמן מרעיש בתופים עד שהשכנים קוראים למשטרה. וכמובן יש ימים ששום דבר לא הולך לי ואז אני שונא את כל העולם ומקלל את אבות הפיסיקה ראשון - ראשון ואחרון - אחרון, כולל אותך. איך זה אצלך? אם במקרה ייפול לידך מכתב זה כשאתה עדיין שוקד על עבודתך ותרצה לקפוץ אלי לשיחה אתה תמיד מוזמן ואם תרצה לעשות משהו ביחד נורא אשמח. אולי שמעת על היוזמה שלי עם כמה חברים להקים מכון חדש ללימודים מתקדמים, שבו אפשר לעשות מדע כמו שקודמינו הגדולים אהבו לעשות, ואם תהיה לך איזו עצה גם בעניין הזה נקשיב לך בשמחה. כך או אחרת, אני מאוד מבקש, ונדמה לי שזו בהחלט לא בקשה מוגזמת, שהמהפכה שלך תהיה עוד בקדנציה שלי.

שלך בידידות

אבשלום

נ. ב. סתם מחשבה: אולי שמת לב שיש דמיון בין היעדר מעבר הזמן בתיאור הפיסיקלי של כל תהליך לעוד דבר חשוב שנעדר מכל תיאור פיסיקלי בתחום יותר ספציפי. אני מתכוון לתיאור הפיסיקלי של התהליך המוחי, שמזה אלפיים שנה שאנשים שוברים את הראש למה התודעה, או החוויה הסובייקטיבית, מעולם לא נובעת אפילו מהתיאור הכי מפורט מהסוג הזה. כמובן שזה יהיה מוגזם לצפות שהמהפכה הבאה בפיסיקה תפתור גם את החידה העתיקה הזאת, אבל אולי לא? למנחה שלי, יקיר, יש אובססיה בנושא הזה והוא הדביק בה גם אותי. כבר עשרים שנה שאני מתלבט בשאלה הזאת ולמרות שאין לי הוכחות של ממש אני משוכנע יותר ויותר שהדמיון בין שתי הבעיות הוא לא מקרי. כתבתי על זה בספר קטן שפרסמתי לפני עשר שנים.

נ. ב לנ. ב. כמובן שכל העניין הזה של נ. ב. ים הוא סתם העמדת - פנים בתקופה הזאת שהכל נכתב במעבדי - תמלילים ואפשר היה להכניס את זה לטקסט, אבל במקרה הזה רציתי לתת כבוד לשתי הפלאים האלה, הזמן והתודעה.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
איך לשתול מחשבות? איך פועלים מסרים תת הכרתיים? איך לגרום למישהו לעשות מה שאתה רוצה? פלרטוט, טיזינג, מסרים כפולים, ריבוי משמעויות, מסר תת הכרתי, איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים?
איך לשתול מחשבות? איך פועלים מסרים תת הכרתיים? איך לגרום למישהו לעשות מה שאתה רוצה? פלרטוט, טיזינג, מסרים כפולים, ריבוי משמעויות, מסר תת הכרתי, איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים? וכאן אבאר עוד דרך כיצד באפשרותך לשתול מחשבות בתת המודע של האדם השני, וכיצד באפשרותך לגרום למישהו לעשות מה שאתה רוצה, באמצעות שימוש במסרים תת הכרתיים, שעוברים ונוצרים בתת המודע של האדם, על ידי שימוש במילים עם משמעות כפולה. וכאן אבאר גם, כיצד המוח של האדם חושב? ואיך המוח של האדם מבין ומפרש את מה שהוא שומע ואת מה שהוא רואה שקורה? ואבאר גם כיצד נשתלים מסרים תת הכרתיים ב... לחץ להמשך...
מתכון רוחני, לוותר על הכל, מה באמת אתה רוצה, מה המטרה שלך, השבת אבידה, ללכת לאיבוד, לבטל את הרצון, למצוא את עצמךמתכון רוחני, לוותר על הכל, מה באמת אתה רוצה, מה המטרה שלך, השבת אבידה, ללכת לאיבוד, לבטל את הרצון, למצוא את עצמך
מתכון רוחני, לוותר על הכל, מה באמת אתה רוצה, מה המטרה שלך, השבת אבידה, ללכת לאיבוד, לבטל את הרצון, למצוא את עצמך - פרומו הרצאה על מתכון רוחני, לוותר על הכל, מה באמת אתה רוצה, מה המטרה שלך, השבת אבידה, ללכת לאיבוד, לבטל את הרצון, למצוא את עצמך - פרומו ועוד... לחץ להמשך...
גיל העולם, מתי נברא העולם, מתי נוצר העולם, תורה מול מדע, העולם קדמון, מדע מול תורה, קדמות העולם, כמה זמן העולם קיים, היווצרות כדור הארץ, תורה ומדע, היווצרות היקום, מדע ותורהגיל העולם, מתי נברא העולם, מתי נוצר העולם, תורה מול מדע, העולם קדמון, מדע מול תורה, קדמות העולם, כמה זמן העולם קיים, היווצרות כדור הארץ, תורה ומדע, היווצרות היקום, מדע ותורה
גיל העולם, מתי נברא העולם, מתי נוצר העולם, תורה מול מדע, העולם קדמון, מדע מול תורה, קדמות העולם, כמה זמן העולם קיים, היווצרות כדור הארץ, תורה ומדע, היווצרות היקום, מדע ותורה - פרומו ש: הבהרה נוספת לגבי "יש מאין" בכל דבר יש מאין וכל זה, אז זאת אומרת מה שקורה איך שאני מבין בתהליך של ההתעוררות עובדה שהאדם קודם הוא חושב "באתי מאיפשהו העולם נוצר, העולם קיים העולם תמיד היה אולי לא היה" אבל מתי שאתה חווה או שהתעוררות הדרגתית או שאפילו בדרך אתה חווה הבזקים כאלה שאתה רואה. אליעד: מה שאתה רואה אז. ש: יש לו מסביב חפצים ודברים ואנשים שיוצאים מהם קרניים ואת... לחץ להמשך...
המפץ הגדול, בריאת העולם יש מאין על ידי אלוהים, למה המפץ הגדול הוא לא בריאת העולם יש מאין?המפץ הגדול, בריאת העולם יש מאין על ידי אלוהים, למה המפץ הגדול הוא לא בריאת העולם יש מאין?
המפץ הגדול, בריאת העולם יש מאין על ידי אלוהים, למה המפץ הגדול הוא לא בריאת העולם יש מאין? הרצאה על המפץ הגדול, בריאת העולם יש מאין על ידי אלוהים, למה המפץ הגדול הוא לא בריאת העולם יש מאין? ועוד... לחץ להמשך...
מוטיבציה לאנשי מכירות, איך לגרום לאנשי המכירות שלך למכור כמה שיותר? איך לגרום לאיש המכירות שלך למכור כמה שיותר? טבלת יעדי מכירה, תכנון יעדי מכירות, איך לתמרץ את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל מנהלים?מוטיבציה לאנשי מכירות, איך לגרום לאנשי המכירות שלך למכור כמה שיותר? איך לגרום לאיש המכירות שלך למכור כמה שיותר? טבלת יעדי מכירה, תכנון יעדי מכירות, איך לתמרץ את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל מנהלים?
מוטיבציה לאנשי מכירות, איך לגרום לאנשי המכירות שלך למכור כמה שיותר? איך לגרום לאיש המכירות שלך למכור כמה שיותר? טבלת יעדי מכירה, תכנון יעדי מכירות, איך לתמרץ את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל מנהלים? הרצאה על מוטיבציה לאנשי מכירות, איך לגרום לאנשי המכירות שלך למכור כמה שיותר? איך לגרום לאיש המכירות שלך למכור כמה שיותר? טבלת יעדי מכירה, תכנון יעדי מכירות, איך לתמרץ את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל את אנשי המכירות שלך? איך לתגמל מנהלים? ועוד יצירת מוטיבציה לאנשי המכירות, איך לתגמל עובדים? איך לתמרץ עובדים? איך לתמרץ מנהל... לחץ להמשך...
חוכמה / טיפשות - איך לא לזלזל בטעות, בחכם גדול שנדמה למשוגע?
חוכמה / טיפשות - איך לא לזלזל בטעות, בחכם גדול שנדמה למשוגע? אם נתבונן בספרי ההיסטוריה נראה, כי בימי שעברו הוציאו אנשים חכמים להורג, בטענה שהם משוגעים וכופרים בעיקרי האמונה ובדעות שהיו רווחות פעם. בימים ההם, הוציאו להורג אנשים חכמים שהקדימו את זמנם, מאחר שהם היו נדמים למשוגעים. ומי שיתבונן בעניין יראה, כי הדבר הזה נכון בכל דור ודור. ולא רק בכל דור ודור, אלא הדבר הזה נכון בעיקר לגבי האדם ביחס לעצמו. כי לפעמים האדם מסבך דברים פשוטים, משום שהם נראים לו פשוטים מידי וקשה לו להבין אותם, ולכן הוא מזלזל בהם וזורק אותם. והדבר זהה לחלוטין לחכם שמאשימים א... לחץ להמשך...
קשה למכור מוצר יקר, איך למכור מוצר יקר? הדרכת מכירות, טיפים לאנשי מכירות, מרגיש לא בנוח למכור, מרגיש שהמוצר יקר, קשיים של אנשי מכירות, ללמוד למכור, עזרה לאנשי מכירות, אימון אנשי מכירותקשה למכור מוצר יקר, איך למכור מוצר יקר? הדרכת מכירות, טיפים לאנשי מכירות, מרגיש לא בנוח למכור, מרגיש שהמוצר יקר, קשיים של אנשי מכירות, ללמוד למכור, עזרה לאנשי מכירות, אימון אנשי מכירות
קשה למכור מוצר יקר, איך למכור מוצר יקר? הדרכת מכירות, טיפים לאנשי מכירות, מרגיש לא בנוח למכור, מרגיש שהמוצר יקר, קשיים של אנשי מכירות, ללמוד למכור, עזרה לאנשי מכירות, אימון אנשי מכירות שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ואנשי מכירות והעניין הוא, שלפעמים איש המכירות קשה לו למכור את המוצר משום שהוא חושב שהמוצר יקר מדי. בן אדם עובד שכיר באיזה מקום הוא לא יכול לקבוע את המחיר של המוצר, הוא מוכר את המוצר וקשה לו למכור את המוצר כי הוא חושב שזה מוצר יקר מדי. הרבה פעמים זה קורה ושהשאלה היא בעצם איך איש המכירות יכול להתמודד עם המחש... לחץ להמשך...
חיזור יתר, למה אנשים לא אוהבים את מי שאוהב אותם יותר מידי? מה נשים רוצות? מה גברים רוצים? למה בחורה לא אוהבת גבר שרוצה אותה יותר מידי? למה גבר לא רוצה בחורה שרוצה אותו יותר מידי? טעויות בחיזור, אומנות הפיתויחיזור יתר, למה אנשים לא אוהבים את מי שאוהב אותם יותר מידי? מה נשים רוצות? מה גברים רוצים? למה בחורה לא אוהבת גבר שרוצה אותה יותר מידי? למה גבר לא רוצה בחורה שרוצה אותו יותר מידי? טעויות בחיזור, אומנות הפיתוי
חיזור יתר, למה אנשים לא אוהבים את מי שאוהב אותם יותר מידי? מה נשים רוצות? מה גברים רוצים? למה בחורה לא אוהבת גבר שרוצה אותה יותר מידי? למה גבר לא רוצה בחורה שרוצה אותו יותר מידי? טעויות בחיזור, אומנות הפיתוי הרצאה על חיזור יתר, למה אנשים לא אוהבים את מי שאוהב אותם יותר מידי? מה נשים רוצות? מה גברים רוצים? למה בחורה לא אוהבת גבר שרוצה אותה יותר מידי? למה גבר לא רוצה בחורה שרוצה אותו יותר מידי? טעויות בחיזור, אומנות הפיתוי ועוד למה גברים אוהבים נשים רעות? למה גברים נמשכים לנשים ביציות? למה נשים נמשכות לגברים רעים? למה נשים אוהבות גברים רעים? איך ... לחץ להמשך...
פחד מזוגיות, ניצול בזוגיות, מרגיש מנוצל בזוגיות, איך לא להיכנס לזוגיות רעה? איך לא להרגיש מנוצל? איך לא לתת שינצלו אותך? איך נוצרת זוגיות בטעות? איך לתת בלי לרצות לקבל? להעניק בלי לרצות לקבל בתמורה, עצלנות בזוגיותפחד מזוגיות, ניצול בזוגיות, מרגיש מנוצל בזוגיות, איך לא להיכנס לזוגיות רעה? איך לא להרגיש מנוצל? איך לא לתת שינצלו אותך? איך נוצרת זוגיות בטעות? איך לתת בלי לרצות לקבל? להעניק בלי לרצות לקבל בתמורה, עצלנות בזוגיות
פחד מזוגיות, ניצול בזוגיות, מרגיש מנוצל בזוגיות, איך לא להיכנס לזוגיות רעה? איך לא להרגיש מנוצל? איך לא לתת שינצלו אותך? איך נוצרת זוגיות בטעות? איך לתת בלי לרצות לקבל? להעניק בלי לרצות לקבל בתמורה, עצלנות בזוגיות - פרומו הרצאה על פחד מזוגיות, ניצול בזוגיות, מרגיש מנוצל בזוגיות, איך לא להיכנס לזוגיות רעה? איך לא להרגיש מנוצל? איך לא לתת שינצלו אותך? איך נוצרת זוגיות בטעות? איך לתת בלי לרצות לקבל? להעניק בלי לרצות לקבל בתמורה, עצלנות בזוגיות - פרומו ועוד... לחץ להמשך...
שכל משכיל ומושכל, מה זה אני? מה זה מחשבה? מה זה חלום? מה זה מציאות? מה זו תודעה? מה זה נשמה? מה ההבדל בין חי למת? מה ההבדל בין חי לדומם? האם יש נשמה? איך המוח חושב? למה אני לא מרוצה? איך האני חושב?שכל משכיל ומושכל, מה זה אני? מה זה מחשבה? מה זה חלום? מה זה מציאות? מה זו תודעה? מה זה נשמה? מה ההבדל בין חי למת? מה ההבדל בין חי לדומם? האם יש נשמה? איך המוח חושב? למה אני לא מרוצה? איך האני חושב?
שכל משכיל ומושכל, מה זה אני? מה זה מחשבה? מה זה חלום? מה זה מציאות? מה זו תודעה? מה זה נשמה? מה ההבדל בין חי למת? מה ההבדל בין חי לדומם? האם יש נשמה? איך המוח חושב? למה אני לא מרוצה? איך האני חושב? - פרומו הרצאה על שכל משכיל ומושכל, מה זה אני? מה זה מחשבה? מה זה חלום? מה זה מציאות? מה זו תודעה? מה זה נשמה? מה ההבדל בין חי למת? מה ההבדל בין חי לדומם? האם יש נשמה? איך המוח חושב? למה אני לא מרוצה? איך האני חושב? - פרומו ועוד... לחץ להמשך...
טאואיזם - דאואיזם - מבוא
טאואיזם - דאואיזם - מבוא טאואיזם (או דאואיזם) היא פילוסופיה או דת הנחשבת לאחת משלוש מערכות האמונה הסיניות העיקריות יחד עם הבודהיזם והקונפוציאניזם. הפילוסופיה הטאיסטית עברה תמורות רבות מאז היווסדה ועקב כך נוצרו זרמים טאואיסטים שונים שכל אחד מהם מתאים לגרסה של הטאואיזם בתקופה אחרת. הזרמים בתוך הטאואיזם שונים זה מזה במידה רבה, בעיקר מבחינת יחסם למושגי פולחן אלוהות ומיסטיקה. מצד שני, מספר יסודות בסיסיים מופעים בכל הזרמים השונים ובהם ההתייחסות לשני הכוחות המשפיעים ביקום, יאנג ויין והמונח "ווי וו ווי" שניתן לתרגם כ"עשייה ללא פעולה". המחקר מזהה את הפי... לחץ להמשך...
רגשות, מהם רגשות, להרגיש כלום, רק אחדות, רק נפרדות, אחדות מתוך נפרדות, מהות הנפרדות
רגשות, מהם רגשות, להרגיש כלום, רק אחדות, רק נפרדות, אחדות מתוך נפרדות, מהות הנפרדות לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: רגשות, מהם רגשות, להרגיש כלום, רק אחדות, רק נפרדות, אחדות מתוך נפרדות, מהות הנפרדות. שאלה: האם תמיד יש רגשות? אליעד: מצד אחד תמיד יש רגש, כי אתה תמיד מרגיש שאתה קיים, משהו אתה מרגיש. נכון שאם אתה מרגיש אז בפועל יש גם את האין רגש, אבל מה שדומיננטי בך זה ההרגשה שאני קיים. למה מצד שני אף פעם אין רגש, לא היה, לא הווה ולא יהיה אף רגש? אנו מנסים להבין מה המבנה המחשבתי שיכול להוביל אותנו להבנה שתמיד אין רגש. אז מה הכי טוב לעשות... לחץ להמשך...
אבחון הפרעות קשב - מתי נדע שהילד צריך לעבור אבחון הפרעות קשב
אבחון הפרעות קשב - מתי נדע שהילד צריך לעבור אבחון הפרעות קשב לא מעט הורים שולחים את ילדיהם לאבחון הפרעות קשב וריכוז עם סיום גן חובה, לפני עלייתם לכיתה א'. לעיתים קרובות האבחון נעשה לא מסיבות מיוחדות, כלומר הילד לא בהכרח מגלה מאפיינים של מי שיש לו הפרעות קשב וריכוז, אלא מתוך חשש שאכן יש לו את זה וזה עלול להתפרץ ולהשפיע עליו. אפשר לומר, די בוודאות, שאחת הסיבות העיקריות לכך שהורים ממהרים לשלוח את ילדיהם לאבחון היא העובדה שהנושא מוצג פעמים רבות בתקשורת וחל שינוי בגישה לנושא בשנים האחרונות, דבר שהוביל לכך שמבחני אבחון קשב וריכוז ילדים הוא דבר מקובל ... לחץ להמשך...
אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 9
אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 9 כשהאדם מנסה לחשוב חיובי או לחשוב שהכל לטובה, הוא פשוט לא יכול להיות עצמו, והוא מרגיש כל הזמן במאבק מול מה שהוא באמת חושב... כשהפסיכולוג אומר לך - תעריך את עצמך, תסתכל על חצי הכוס המלאה וכו', הוא בעצם אומר לך באופן סמוי, שהוא מסכים איתך שיש כאן בעיה ושזה רע להסתכל על חצי הכוס הריקה. ואז הוא מכניס אותך לפחד ולבעיה חדשה, שמא לא תצליח להתמיד בלשקר לעצמך בשקרים של חשיבה חיובית ולהדחיק את הצד השני של המטבע... האדם סובל רק משום שהוא משקר וטוען שהוא רוצה משהו, בעוד שיש לו רצון פנימי יותר, שאותו הוא מנסה להשיג... לחץ להמשך...
שבעה עקרונות להורים אפקטיביים יותר - אימון אישי / הפרעת קשב וריכוז / adhd
שבעה עקרונות להורים אפקטיביים יותר - אימון אישי / הפרעת קשב וריכוז / adhd גידול ילד ADHD, יכול להוות אתגר לכל הורה. ילדים אלו מאוד לא קשובים, אימפולסיביים או חסרי מעצורים, פעילים מדי ותובעניים. בעיותיהם עלולים להטיל משא כבד על תפקיד ההורים. בספר "לשלוט ב - ADHD" ראסל א. ברקלי מציע שבעה עקרונות להורים, המבוססים על העקרונות של ד"ר סטיבן קובי - בספר "שבעת עקרונות לאנשים אפקטיביים ביותר" 1. "פעל ואל תופעל" - לעיתים קרובות אנו מגיבים על התנהגותם של ילדנו, בלי להתחשב בתוצאות וללא תוכנית הנוגעת למה שאנו רוצים להשיג. קבלו אחריות על התנהגותכם כהורים ועל... לחץ להמשך...
הורים וילדים - מניפולציות של ילדים
הורים וילדים - מניפולציות של ילדים לפני שמאשימים אותם... מהי בכלל מניפולציה? "הילד עושה מניפולציות". בימים אלה של תחילת שנת הלימודים, אני שומעת סביבי הרבה את המשפט הזה. אם הילד לא רוצה להשאר בגן הלא מוכר, במקום שבו הוא מרגיש לא - בטוח, לא מכיר את הצוות ואת הילדים, ובוכה, או מסרב להפרד - הוא עושה מניפולציות. במילון אוקספורד הפועל "to manipulate" - לעשות מניפולציה - מוגדר קודם כל כ"לטפל בכשרון", "לשלוט או להשפיע בחוכמה", ורק כהגדרה שלישית, "לשלוט או להשפיע ללא היסוס מוסרי". בתור מבוגרים, בעתיד, היינו רוצים שילדינו ידעו להשפיע על המציאות. שלא ישבו... לחץ להמשך...
מה באמת אתה רוצה - למה חשוב שתדע מה באמת אתה רוצה?
מה באמת אתה רוצה - למה חשוב שתדע מה באמת אתה רוצה? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על מה באמת אתה רוצה - למה חשוב שתדע מה באמת אתה רוצה?. מה באמת אתה רוצה? למה חשוב שתדע מה אתה באמת רוצה? והפעם אשיב על שאלה שנשאלתי, למה חשוב להבין באמת, מה האדם רוצה? יותר מפעם אחת הסברתי שמי שרוצה להיות מאושר, חייב להבין את מה שהוא רוצה. ולא להבין מה אתה רוצה, אלא ההבנה למה אתה רוצה? מהיכן הרצון, למה בכלל אתה רוצה. ואם אדם יעמיק לשורש הרצון שלו, הוא יבין בשלמות את הרצונות שלו ואז יבין את המציאות, וירצה את כל המציאות, ועל כן יהיה מאושר. ומי שלא מ... לחץ להמשך...
תורת הקבלה - ביאור מהסתר לגילוי סימן א
תורת הקבלה - ביאור מהסתר לגילוי סימן א הרב ברוך שלום אשלג / מהסתר לגילוי / א. ישראל והאומות א. ישראל והאומות מתחילה ארץ ישראל היתה בשליטת ז' אומות ואחר כך נמסרה לעם ישראל. הכל בעולם הזה בא כתוצאה מעולם העליון, משורש לענף. ארץ - רצון לקבל, מתחילה בכוונה על מנת לקבל. ושמתגלה רע, מתגלה הצורך לתיקון הכוונה בעל מנת להשפיע, ואז מוסרים רצון לישראל, שיהיה ישר - אל. לכן כשאדם רוצה להוציא הרצון מהכוונה לעצמו, יש מלחמת ישראל עם ז' אומות, האומרים שארץ - רצון שייך להם - לכוונה לקבל ולא להשפיע. והאדם מרגיש שלא מסוגל לשנות את הכוונה. וכך סידר ה', שהאדם יבקש א... לחץ להמשך...
פיזיקת הקוונטים - האם אנחנו רובוטים?
פיזיקת הקוונטים - האם אנחנו רובוטים? מי מכם לא מכיר את הסרט "מטריקס"? הסרט בעצם מדבר על מעין תוכנה שבה חיים בני האדם מבלי ידיעתם. הסרט מציג אותנו כרובוטים שתוכנתו לחשוב מה שהם חושבים - בדיוק כמו שבני האדם מתכנתים רובוטים שיצייתו להם. להפתעתי הרבה מצאתי את המוטו של הסרט מטריקס גם בתורה היהודית ואפילו יש הרצאות שלמות על הנעשה בסרט מכיוון הדת היהודית. המדע גילה לאחרונה את פיזיקת הקוונטים - פיזיקת האפשרויות - כל מה שאתה רואה הוא בסך הכל אפשרות - ורק בגלל הפרשנות שלך הוא נראה כך. נתחיל בדוגמא פשוטה - אם אקח אבן ואקשור לה חבל - אסובב אותה במלוא העוצמ... לחץ להמשך...
מוטיבציה - מהי *מחלת* המוטיבציה והאושר שבחוסר המוטיבציה?
מוטיבציה - מהי מחלת המוטיבציה והאושר שבחוסר המוטיבציה? לחץ כאן, לצפייה בהרצאת וידאו + MP3 בנושא: הרצאה על מוטיבציה - מהי מחלת המוטיבציה והאושר שבחוסר המוטיבציה?. הפעם אני רוצה להשיב בנושא חוסר מוטיבציה בחיים. וחוסר מוטיבציה נמצא אצל הרבה אנשים, ויש אנשים שהיתה להם הרבה מוטיבציה, וזו נעלמה, נעלמה השמחת חיים, החיוניות ואיך מגיעים למצב של מוטיבציה? והאדם לא מחפש מוטיבציה בשביל מוטיבציה, החמור מחפש מוטיבציה לעבוד כי הוא חמור וחושב שצריך לעבוד ומחפש שיטות איך לעבוד, העבדים הם אלו שעובדים בשביל לעבוד. ובני האדם שמתבוננים, ומה שהם יגלו שמה שהם רוצים ב... לחץ להמשך...
עבור לדף > 1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!  1 ספר 125 ש"ח 2 ספרים 200 ש"ח  4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? דיכאון? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? כעס ועצבים? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להצליח בראיון עבודה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לחנך ילדים? איך להעביר ביקורת בונה? איך לא להישחק בעבודה? איך לפתח יכולות חשיבה? איך ליצור אהבה? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לקבל החלטות? איך לשנות תכונות אופי? איך לעשות יותר כסף? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להיות מאושר ושמח? איך לשתול מחשבות? איך לשפר את הזיכרון? איך למכור מוצר ללקוחות? איך להיגמל מהימורים? איך להתמודד עם גירושין? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לנהל את הזמן? איך להאמין בעצמך? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לפרש חלומות? איך להצליח בזוגיות? איך להעריך את עצמך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לגרום למישהו לאהוב אותך ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: למה העולם קיים? האם יש בחירה חופשית? האם אפשר לדעת הכל? למה יש רע בעולם? בשביל מה לחיות? איך להיות הכי חכם בעולם? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש משמעות לחיים? למה יש רע וסבל בעולם? איך נוצר העולם? מה המשמעות של החיים? איך נוצר העולם? איך להנות בחיים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה לא להתאבד? האם יש או אין אלוהים? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש אמת מוחלטת? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם לדומם יש תודעה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם הכל אפשרי? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? אולי אנחנו במטריקס? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?נושאים מומלצים לעיונך... פחות בזוגיות איך להתמודד עם פרפקציוניזם? מטפל אישי מומלץ לגרום לה לרצות לפגוש אותך שוב שני בני הזוג חוזרת בתשובה לאתגר את עצמך מאמן עסקי להפסיק נוגדי חרדה מפחד מפעולה לא הגיונית אין לי אהבה עצמית איך לטפל בביטחון עצמי חלקי? למה לא כדאי לאהוב את עצמך? אני רוצה לקבל אהבה המאושר לחוות אושר איך מוצאים זוגיות? לגרום לאקסית לקנא להחליט החלטות מורכבות לקבל החלטות מורכבות התמודדות עם פוסט טראומה התמודדות עם אובדן האדם רוצה להצליח לא להרגיש שהוא כישלון איך לשכנע מישהו שיש סיבה? מומחה ב nlp איך נכון לגדל ילדים? לגרום לילד לעשות שיעורים מודעות בלי קיום עזרה רוחנית לבנות תוכנית למתחיל שמירת מתח בשריר סביב זווית הישום מאמינים באלוהים הסיכוי שאין אלוהים הארה שלמה חיפוש הארה רוחנית להיות אלוהים דרך כל רצון ופעולה זה מרגיש להיות אלוהים מהם חוקי הכסף? כסף לבקש על שירות משמעות החיים הרצאה על תכלית החיים תמריץ חיובי הרגשת הנאה אני בוחר או לא... תחושה של הבחירה האם אלוהים ברא את העולם? להתקרב לבורא עוד נושאים ...

עדכונים בערוץ ב: YouTube
עדכונים בדף ב: Facebook      עדכונים בקבוצה ב: Facebook
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא קואצ'ינג לילדים, אימון עסקי, מאמן זוגי, אימון אישי בתל אביב, גישור, מאמן לזוגיות, מאמן אישי מומלץ, אימון אישי ועסקי, מטפל התנהגותי קוגניטיבי ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.5156 שניות - עכשיו 29_02_2020 השעה 09:16:06 - wesi4