ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה בודהיזם - ביסוס הקשב - 3: הצגת אמת מקור הסבל (samudayasaccaniddeso) I.ומהו, נזירים, מקור ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

בודהיזם - ביסוס הקשב - 3

הצגת אמת מקור הסבל

(samudayasaccaniddeso)

I.ומהו, נזירים, מקור הסבל כאמת האציליים?

זוהי הכמיהה [74] אשר מובילה ללידה מחדש, [75] כבולה בתענוג ותאווה, המוצאת הנאה פעם פה ופעם שם. כלומר, כמיהה להנאות חושים, כמיהה לקיום [נוסף], כמיהה להפסקת הקיום. [76]

אך היכן כמיהה זו מופיעה ומתבססת?

בכל מקום בעולם בו יש דבר מושך ומהנה, שם הכמיהה הזו מופיעה ומתבססת.

אך מה בעולם [77] הוא מושך ומהנה? העין בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. האוזן בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. האף בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הלשון בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הגוף בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התודעה בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

הכרת - עין בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הכרת - אוזן בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הכרת - אף בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הכרת - לשון בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הכרת - גוף בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הכרת - תודעה בעולם היא מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

מגע - עין [78] בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. מגע - אוזן בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. מגע - אף בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. מגע - לשון בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. מגע - גוף בעולם מושך ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. מגע - תודעה בעולם הוא מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

הרגשה הנולדת מתוך מגע - עין בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרגשה הנולדת מתוך מגע - אוזן בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרגשה הנולדת מתוך מגע - אף בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרגשה הנולדת מתוך מגע - לשון בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרגשה הנולדת מתוך מגע - גוף בעולם מושכת ומהנה, ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרגשה הנולדת מתוך מגע - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

זיהוי [79] של מראות בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. זיהוי של צלילים בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. זיהוי של ריחות בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. זיהוי של טעמים בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. זיהוי של תחושות גוף בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. זיהוי של תכני - תודעה בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

תגובה - מנטלית למראות בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. תגובה - מנטלית לצלילים בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. תגובה - מנטלית לריחות בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. תגובה - מנטלית לטעמים בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. תגובה - מנטלית לתחושות גוף בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. תגובה - מנטלית לתכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

התשוקה למראות מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התשוקה לצלילים מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התשוקה לריחות מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התשוקה לטעמים מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התשוקה לתחושות גוף מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. התשוקה לתכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

חשיבה [80] על מראות בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. חשיבה על צלילים בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. חשיבה על ריחות בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. חשיבה על טעמים בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. חשיבה על תחושות גוף בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. חשיבה על תכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

הרהור [81] אודות מראות בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרהור אודות צלילים בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרהור אודות ריחות בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרהור אודות טעמים בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרהור אודות תחושות גוף בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת. הרהור אודות תכני - תודעה בעולם מושך ומהנה ושם כמיהה זו מופיעה ומתבססת.

וזו, נזירים, נקראת אמת האציליים של 'מקור הסבל'.

הצגת אמת קץ הסבל

(nirodhasaccaniddeso)

I.ומהו, נזירים, קץ הסבל כאמת האציליים?

זוהי ההעלמות המוחלטת והחידלון של כמיהה זו ממש, עזיבה וזניחה שלה, שחרור ממנה, ניתוק ממנה. [82] אך היכן ניתן להפסיק כמיהה זו, היכן ניתן לכבות אותה?

בכל מקום בעולם בו יש דבר מושך ומהנה, שם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

אך מה בעולם הוא מושך ומהנה?

העין בעולם מושכת ומהנה, האוזן... האף... הלשון... הגוף... התודעה בעולם מושכת ומהנה, ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

הכרת - עין... הכרת - אוזן... הכרת - אף... הכרת - לשון... הכרת - גוף... הכרת - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

מגע - עין... מגע - אוזן... מגע - אף... מגע - לשון... מגע - גוף... מגע - תודעה בעולם מושך ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

הרגשה הנולדת מתוך מגע - עין... מגע - אוזן... מגע - אף... מגע - לשון... מגע - גוף... מגע - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

זיהוי של מראות... צלילים... ריחות... טעמים... תחושות גוף... תכני - תודעה בעולם מושך ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

תגובה - מנטלית למראות... צלילים... ריחות... טעמים... תחושות גוף... תכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

התשוקה למראות... צלילים... ריחות... טעמים... תחושות גוף... תכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

חשיבה על מראות... צלילים... ריחות... טעמים... תחושות גוף... תכני - תודעה בעולם מושכת ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

הרהור אודות מראות... צלילים... ריחות... טעמים... תחושות גוף... תכני - תודעה בעולם מושך ומהנה ושם ניתן להפסיק ולכבות את הכמיהה הזו.

וזו, נזירים, נקראת אמת האציליים של 'קץ הסבל'.

הצגת אמת הדרך

(maggasaccaniddeso)

I.ומהי, נזירים, הדרך המובילה לקץ הסבל כאמת האציליים? זו בדיוק דרך שמונה האיברים האצילית הזו, כלומר - הבנה נכונה, חשיבה נכונה, דיבור נכון, פעולה נכונה, דרך חיים נכונה, מאמץ נכון, קשב נכון וריכוז נכון.

ומה, נזירים, היא הבנה נכונה? [83] זו, נזירים, הידיעה של הסבל, הידיעה של מקור הסבל, הידיעה של קץ הסבל, הידיעה של הדרך המובילה לקץ הסבל. זו, נזירים, נקראת הבנה נכונה.

ומה, נזירים, היא חשיבה נכונה? [84] החשיבה על פרישות, חשיבה נטולת זדון וחשיבה נטולת אלימות, זו, נזירים, נקראת חשיבה נכונה.

ומה, נזירים, הוא דיבור נכון? הימנעות מלשקר, הימנעות מהשמצות ורכילות, הימנעות משפה גסה, הימנעות מדיבורי סרק, זה, נזירים, נקרא דיבור נכון.

ומה, נזירים, היא פעולה נכונה? הימנעות מלקחת חיים, הימנעות מלקחת דבר שלא ניתן, הימנעות מפגיעה ביחסים מיניים, זו, נזירים, נקראת פעולה נכונה.

ומה, נזירים, היא דרך חיים נכונה? [85] הנה, נזירים, תלמיד אצילי, לאחר שויתר על דרכי חיים לא נכונות, מנהל את חייו בדרך חיים נכונה. זה, נזירים, נקרא דרך חיים נכונה.

ומה, נזירים, הוא מאמץ נכון? הנה, נזירים, נזיר מגייס את רצונו, מתאמץ, אוסף אנרגיה, מכוון את תודעתו וחותר למנוע הופעה של מצבים מנטליים מזיקים שעדיין לא הופיעו. הוא מגייס את רצונו, מתאמץ, אוסף אנרגיה, מכוון את תודעתו וחותר להתגבר על מצבים מנטליים מזיקים שכבר הופיעו. הוא מגייס את רצונו, מתאמץ, אוסף אנרגיה, מכוון את תודעתו וחותר ליצור מצבים מנטליים מועילים שעדיין לא הופיעו. הוא מגייס את רצונו, מתאמץ, אוסף אנרגיה, מכוון את תודעתו וחותר לשמר מצבים מנטליים מועילים שכבר הופיעו, לא לתת להם לדעוך, להביא אותם לבגרות מלאה, לשלמות מלאה של התפתחות. זה, נזירים, נקרא מאמץ נכון.

ומה נזירים, הוא קשב נכון? הנה, נזירים, נזיר מתבונן בגוף כגוף, במרץ, בקשב והבנה מלאה, לאחר שהניח לתשוקה וסלידה כלפי העולם. הוא מתבונן בהרגשות כהרגשות במרץ, בקשב והבנה מלאה, לאחר שהניח לתשוקה וסלידה כלפי העולם. הוא מתבונן בתודעה כתודעה במרץ, בקשב והבנה מלאה, לאחר שהניח לתשוקה וסלידה כלפי העולם. הוא מתבונן בתכני - תודעה כתכני - תודעה במרץ, בקשב והבנה מלאה, לאחר שהניח לתשוקה וסלידה כלפי העולם. זה נקרא קשב נכון.

ומה נזירים הוא ריכוז נכון? הנה, נזיר, מנותק מתאוות חושים, מנותק ממצבים מנטליים מזיקים, נכנס ושוהה בג'האנה הראשונה, הנולדת מניתוק, מלווה בחשיבה והרהור, ומלאה בתחושת התעלות ושמחה. ועם הדְמַמַת החשיבה וההרהור, בהשגת שלווה פנימית ואחדות התודעה, הוא נכנס ושוהה בג'האנה השנייה, הנולדת מריכוז, בה אין חשיבה והרהור, מלאה בתחושת התעלות ושמחה. ועם התפוגגות תחושת ההתעלות, נותרת יציבות והוא בקשב ובהבנה מלאה, וחווה בעצמו את השמחה אשר עליה אומרים האציליים: 'מאושר הוא זה אשר חי בקשב ואיזון נפשי', והוא נכנס לג'האנה השלישית. ולאחר שויתר על הנאה וכאב ועם העלמות שמחה ועצב קודמים, הוא נכנס ושוהה בג'האנה הרביעית, אשר מעבר להנאה וכאב, מטוהרת בקשב ואיזון נפשי. זה, נזירים, נקרא ריכוז נכון.

וזוהי, נזירים, נקראת דרך התרגול האצילית המובילה לקץ הסבל.

כך הוא מתבונן בתכני - תודעה כתכני - תודעה פנימית, או מתבונן בתכני - תודעה כתכני - תודעה חיצונית, או מתבונן בתכני - תודעה פנימית וחיצונית. כך הוא מתבונן בתופעת ההופעה בתכני - תודעה, הוא מתבונן בתופעת ההעלמות בתכני - תודעה, הוא מתבונן בתופעת ההופעה וההעלמות בתכני - תודעה. כך הקשב שלו מבוסס: 'אלו תכני - תודעה' והוא מפתח את הקשב שלו במידה כזו שיש רק הבנה וקשב. בדרך זו הוא חי מנותק, לא נתלה בדבר בעולם. וכך נזירים, נזיר מתבונן בתכני - תודעה כתכני - תודעה.

התוצאות של ביסוס הקשב

נזירים, כל מי שיתרגל את ביסוס הקשב מארבע בחינות באופן זה במשך שבע שנים יוכל לצפות לאחת משתי תוצאות: חוכמה גבוהה [86] בחיים האלו ממש, או אם נותרה שארית, המצב של 'לא - חוזר'.

נעזוב שבע שנים, כל מי שיתרגל את ביסוס הקשב מארבע בחינות באופן זה במשך שש שנים... חמש שנים... ארבע שנים... שלוש שנים... שנתיים... שנה אחת יוכל לצפות לאחת משתי תוצאות: או 'אַרַהַנְט' בעולם זה, או אם נותרה שארית, המצב של 'לא - חוזר'.

נעזוב שנה אחת, כל מי שיתרגל אותם במשך שבעה חודשים... שישה חודשים... חמישה חודשים... ארבעה חודשים... שלושה חודשים... חודשיים... חודש אחד... חצי חודש בלבד יוכל לצפות לאחת משתי תוצאות: חוכמה גבוהה בחיים האלו ממש, או אם נותרה שארית, המצב של 'לא - חוזר'.

נעזוב חצי חודש, כל מי שיתרגל את ביסוס הקשב מארבע בחינות באופן זה במשך שבוע אחד יוכל לצפות לאחת משתי תוצאות: חוכמה גבוהה בחיים האלו ממש, או אם נותרה שארית, המצב של 'לא - חוזר'.

כך נאמר: 'נזירים, זוהי הדרך האחת לטיהור התודעה, להתגברות על צער וייאוש, להעלמת כאב ועצב, להגעה אל הדרך הנכונה, להגשמת ניבאנה - והיא ביסוס הקשב בארבע בחינות. ' ומסיבה זו דבר זה נאמר.

כך אמר הבודהה, והנזירים היו מרוצים ושמחים מדבריו.
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? דיכאון? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם עצבות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? מועקות נפשיות וייאוש? כעס ועצבים? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם בדידות ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך למכור מוצר ללקוחות? איך להאמין בעצמך? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך להתמודד עם גירושין? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך ליצור אהבה? איך לשפר את הזיכרון? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לפרש חלומות? איך לשנות תכונות אופי? איך להיות מאושר ושמח? איך לעשות יותר כסף? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשתול מחשבות? איך לקבל החלטות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לנהל את הזמן? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להעביר ביקורת בונה? איך להיגמל מהימורים? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך למצוא זוגיות? איך לחנך ילדים? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לא להישחק בעבודה? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך להצליח בזוגיות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש או אין אלוהים? האם יש משמעות לחיים? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? למה יש רע בעולם? האם הכל אפשרי? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם באמת הכל לטובה? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? למה לא להתאבד? איך נוצר העולם? אולי אנחנו במטריקס? האם המציאות היא טובה או רעה? למה יש רע וסבל בעולם? מי ברא את אלוהים? איך להיות מאושר? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם יש אמת מוחלטת? האם יש בחירה חופשית? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם אפשר לדעת הכל? למה העולם קיים? איך נוצר העולם? איך להיות הכי חכם בעולם? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? בשביל מה לחיות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? האם לדומם יש תודעה? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
 
‏אליעד כהן - להיות אלוהים - EIP.co.il‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,712‏ חברים
הצטרף לקבוצה
 

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא אימון אישי טלפוני, מאמן אישי לקריירה, מאמן זוגי, אימון אישי מומלץ, מאמן אישי ועסקי, מאמן אישי לילדים, קאוצינג, מאמן לזוגיות, מנטורינג ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה נוצר ב 0.4370 שניות
עכשיו 21_10_2019 השעה 01:37:27
wesi4