ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה שבעת ימי הבריאה - יום 7 - חלק 2: ברם אינני כופר בתרומה השרידותית והחיובית של מערכת הבת ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

שבעת ימי הבריאה - יום 7 - חלק 2

ברם אינני כופר בתרומה השרידותית והחיובית של מערכת הבת, כי הרי ישנם אותות חשמליים שיודעים גם להפיק שמחה, תיקווה, אופטימיות... אין עוררין שאותות אלו תרמו להתפתחות הגוף ולסיכויי הישרדותו, אולם וע"פ עיקרי תורת ההתפתחות שנצפתה בעולם החי, משפחת העצבים שהתפתחה פיזיולוגית ובמגמה זהה להתפתחות הגוף האנושי - היתה אמורה להפרד מהעשבים הרעים שנבטו בלהקתה ולהשאר עם החברים הטובים שתרמו לכלל החברים בלהקה. היינו אמורים לפגוש היום גוף אנושי מפותח שמח אופטימי עליז מאושר... כי הרי אחרת הגוף האנושי לא יכל להתפתח ולהגיע למימדיו האדירים בצל המכשולים החשמליים והכימיים של הכעס, האכזבה, העצלות, המרירות... מיכשולים פיזיולוגים אלה הם סטיה פיזיולוגית מערכתית שהמערכת ההתפתחותית של גוף האדם היתה אמורה לנפותם מחצרה.

האדם התחבט מעודו בסוגיה הזאת; האם הוא מזהה אגב המערכת הרגשית שלו שחולשת על ליבו ואבריו - נוכחותה של מערכת זרה הפועלת בתוכו אך אין לה קיום פיזי בגופו? ואם כן מי הוא אני האמיתי במשחק הזה ומהו חלקו של הגוף הנשלט שליטה מוחלטת ע"י המערכת הזרה לו... ואף האדם שהצביע לאחרונה על הכתובת הפיזית של המערכת הזו - התחבט באותה הסוגיה ונותר עם אותה הנשמה והתודעה והנפש הזרות לגופו עד לכדי ניכור... עד כדי להזיק לו ולהציבו תדירות בפני סכנה קיומית; ואני מחפש איפוא את ההגדרה, מה היא הגדרת נפש / נשמה? מהי הגדרת החלק הרוחני של האדם? האם ישנה הגדרה כזו בכלל? האם אנו מחפשים הגדרה למשהו ממשי בעל ערך פיזיקלי?

ציינתי לעיל שהביטוי המדויק למערכת הזרה שנצפתה בגוף אותה אנו מכנים כנשמה - נגלה לעיני בפרק ב' של בראשית; מצאתי שם ביטוי בהיר ומדוייק שעונה על המונח "הגדרה". ומדוע איפוא קניתי דווקא את הגדרת מחבר התורה לנשמה...

- כי הוא לא הלך סחור סביב הנושא ונגע בו ישירות ובאופן ממוקד: לא, אין הגדרה פיזיקלית לנשמה. לנשמה כהיא זו אין מימדים פיזיקלים, הווה אומר שאין לה קיום בזכות עצמה, אבל כן יש לה קיום במרחב הגוף האנושי, כי רק במרחב הגוף הזה ניתן לחוש בהעדרה או לחילופין בקיומה.

מחבר התורה נתן לנשמה האנושית את שם התואר "מודעות" המקביל בעצם לשם "אד" כפי שהופיע בפסוק ו' מהפרק השני של בראשית, ואני אבאיר בהמשך את הדברים אולם לפני כן הייתי רוצה להשקיף על הפנורמה הכללית של המונח "מודעות" - או "נשמה" במילון שלנו. לשם זאת עלי לבקש ממכם לאתר בניין מסויים הקרוב אליכם, פשוט לפתוח את החלון לאתר בניין ולהתבונן בו. אני מבקש את זאת כי זה הדבר הראשון שעיני נפלו עליו כאשר הרהרתי בנושא וניגשתי לשכתב אותו.

אני כותב את השורות האלה מול חלון שמשקיף על בניין גדול בן כחמישים קומות שזה עתה סיימו לבנות. אני מתבונן בבניין הזה ורואה מולי הרבה יידע. יידע הנדסי מעל לכל; וגם יידע בתחום הבנייה, החשמל... הרבה מאוד מערכות של יידע בתחומים שונים נאספו והושקעו בבניית הבניין ממול. אני מודע ליידע שהושקע בהקמת הבניין ממול למרות שאין לי בדל של יידע בתחום הזה.

אין לי איפוא יידע אבל כן יש לי מודעות בכל הקשור לבניין שממול. תארו לכם אותי ללא המודעות הזו ניגש להקים בניין בן 50 קומות! אולי אגיע בקושי לקומה אחת שתקרוס על ראשי בהקדם האפשרי. אני רוצה להגיד שלא לכל אדם יש יידע אבל לכל אדם ישנה מודעות, וזה הדבר שמבדיל אותנו מהחיה שיכולה לעלות ביידע שלה על האדם בתחומים מסויימים כמו הצייד למשל, הנמר יודע לארוב לטרפתו ולצוד אותה הרבה יותר טוב מהאדם, אבל אין לנמר את המודעות של האדם; הוא יכול לעבור על יד הבניין ממול מבלי להיות מודע לקיומו, ומטבע הדברים ישנם דברים שיכול להתקל בהם ולהיות מודע לקיומם, כמו עץ, עוף, מים... אבל רמת המודעות שלי כאדם עולה לאין ערוך על רמת המודעות של הנמר, ולכן נכון להגיד - אם נכון הביטוי - שהמודעות שלי גדולה יותר מהמודעות של הנמר או אם תרצה - תודעתי גדולה מתודעתו / נשמתי גדולה מנשמתו.

הייתי רוצה להדגיש שוב, שלמרות שהחומר הגולמי של המודעות הוא היידע / המידע / האינפורמציה, המודעות בפני עצמה אינה נמדדת ברמת היידע של האדם. אני יכול להיות בעל יידע עצום בתחומים מסויימים אבל רמת המודעות שלי צרה ביתר התחומים, ולהפך, ניתן להיות בעל מודעות רחבה בצד רמת יידע צרה. מודעות היא מד ההבחנה במידע - לא מד צבירת המידע.

אני יכול לתאר את המודעות בעט ציורי ככרטיס אשראי שחולש על הכסף של כל הבנקים בעולם, כאשר הכסף מייצג את המידע וכרטיס האשראי את המודעת. אם כן אינני יודע כמה כסף יש בעולם וגם אינני יודע אם לממש אותו - מה אקנה בו, כמה אמשוך ממנו ומתי... אבל כל הכסף שבעולם עומד לרשותי ויכול בכל רגע לממש כל חלק ממנו, כי בידי כרטיס אשראי פתוח.

זו איפוא הגדרת המודעות: להיות מודע לקיום המידע; להבחין בו. הבחנה זו תעמיד את המידע לרשותך הגם ואינך צורך אותו או את חלקו מיידית. מחבר התורה עשה פחות או יותר את אותו התרגיל המחשבתי של כרטיס האשראי... הוא לקח את כל המידע שבעולם, צרר אותו בחבילה אחת וכתב עליה "מודעות" וליתר דיוק כתב "אד" - תכף ניגש למהות השם.

אכן, היקום מכיל מידע לא סופי שלא ניתן לעמוד על מימדיו, אולם אין הדבר מונע מלהצביע על חבילת המידע האין סופית; זו פעולה תקנית. יש ביקום מידע ואני מצביע על קיומו, צורר אותו בחבילה וורטואלית ושם על החבילה הזאת את שם הזיהוי שאבחר: אד, נשמה, מודעות... ולא על שום מה... מחבר התורה הניח שהיצור היחיד ביקום שיכול להיות מודע לקיום החבילה הזאת ולהוציא כל שביב מתכולתה בכל זמן שירצה הוא האדם. השאלה אם האדם רוצה להוציא מידע מהחבילה או לא - אינה פוגמת בהנחה הזאת, כלומר אינה פוגמת ביכולת האדם מלהבחין בקיום חבילת המידע. אני הבחנתי בקיום המידע שעשה את הבניין וזה הספיק בלהעמיד את כל המידע של הבניין לרשותי הגם ועוד לא עיבדתי מתוכו שום דבר. בכל רגע שארצה אעבד את המידע הדרוש מתוך החבילה שזיהיתי ואבנה בית. אלמד הנדסה באוניברסיטה, אתעמק בתורת האינסטלציה, אתמחה בהקמת רשתות מים...

ובכן כושר ההבחנה במידע נמצא אומנם בכל היצורים עלי אדמות, וגם החיה, כפי שהזכרתי, מבחינה בחתך מסויים של מידע ומעמידה אותו לרשותה ע"מ ליהנות ממנו ולעבדו בשעת הצורך. הנמר יכול לחזור אל הבאר שהבחין בו ולשתות ממנו... אולם אין חולק על זה שרדיוס ההבחנה של הנמר מוגבל, בעוד רדיוס ההבחנה של היצור האנושי אינו מוגבל וחולש על מלוא חבילת המידע של היקום; מכאן מקור הנחת מחבר התורה כי האדם הוא היצור היחיד שיכול להבחין בתכולת המלאה של חבילת המידע ביקום.

האדם הוא כלי קיבול מושלם לחבילת המידע, והמודעות שלו מתגלמת בפוטנציה הבלתי מוגבלת להבחין במידע; אך לא כל אדם משתמש במלוא הפוטנציה שלו, לכן לא לכל אדם אותה המודעות, אם תרצה - לא לכולנו אותה הנשמה.

אם כן השאלה היא לא כמה אנו מושכים בכרטיס האשראי שברשותינו, וגם לא מהו טיב כרטיס האשראי שמחזיקים בו, כי כל כרטיסי האשראי האנושיים הם בעלי פוטנציה בלתי מוגבלת המעמידה לרשות בעלי הכרטיס סכום בנקאי בלתי מוגבל. נא לזכור: כרטיס האשראי הוא "המודעות", והסכום שחולש עליו הכרטיס הוא "המידע".

השאלה היא איפוא מיהו המחזיק בכרטיס האשראי; ושני סוגי אנשים לפחות מחזיקים בו: אדם שמודע לפוטנציה של הכרטיס שלו, ואחר לא. כלומר יש אדם שהמודעות שלו הינה בלתי מוגבלת בעליל, וישנו אחר שהמודעות שלו מוגבלת ונושקת למודעות החיה. החיה אגב משתמשת ביעילות בכרטיס שבידה ומושכת בו את מלוא הסכום העומד לרשותה עד הגרוש האחרון, וכאשר לא נותר לה בחשבון גרוש שחוק - היא גוועת ומתה. בינינו, אני האדם יודע שעמד לרשות החיה סכום הרבה יותר גבוה מזה שמשכה בפועל, אולם היא לא היתה מודעת לקיומו...

ובכן העליות והירידות והתנודות הניכרות ברמת המודעות האנושית הן אלו שהבליטו את המודעות כהיא זו, העלו אותה לבמה וצבעו אותה בצבע זוהר להפרידה מיתר הגורמים במערכת האנושית. בנקודה זו נולדה הנשמה והתודעה והנפש וגם החלק הרוחני שבאדם. בנקודה זו נפרדה התודעה מהגוף ונולד לראשונה הביטוי האגדי "גוף ונשמה". אני קורא לביטוי אגדי, כי עד לאותו רגע לא היה הבדל בין הגוף לנשמה שפעלו כיחידה אחת ובמהותם חד הם, לא היתה הפרדה ביניהם, הגוף הוא הנשמה והנשמה היא הגוף; מערכת אחת בגוף אחד. אולם ומרגע ההפרדה הנגזר כאמור מהתנודות ההן, לא היה ניתן לחבר שוב בין שני המונחים ע"מ להבין את תיפקודם במערכת האנושית.

מחבר התורה הוציא מתחת ידו ספר מדעי לכל דבר, בו הוא תיעד את הסטיה הווירטואלית של פרידת התודעה מהגוף, ומטרתו המוצהרת היתה להחזיר את התודעה לגוף - שיפעלו שוב כיחידה אחת כפי שפעלו במקור. בחיבור התורה נרשם ליווי כרונולוגי לסטיה הווירטואלית בכל שלבי התפתחותה, החל מהרגע בו נולדה ועד לשלביה המתקדמים כבימינו, כאשר אף המדע שזיהה את מערכת העצבים ותפקידה בגוף, מתח במתחמו קו מדעי מובהק שיפריד בין הנשמה לגוף...

תיעוד הסטיה האנושית של פרידת התודעה מהגוף החל מהשלב שקדם לסטיה, כאשר התודעה והגוף פעלו כיחידה אחת, במערכת אחת, בתיאום מופלא וטבעי כמו שהכבד מתואם בפעולותיו עם הכליות... ניתן להצביע בוודאי על מערכת הכליות ותפקידה וגם ניתן לבודדה מיתר האברים הפועלים לצידה בשביל לעמוד על תיפקודה, אך לא ניתן לתאר את פעולת הכבד בגוף חסר כליות כי לא קיימת סיטואציה כזו, כל המערכת האנושית נולדה כיחידה אחת לעבוד כיחידה אחת.

ובעצם, אומר מחבר התורה, ניתן לתאר את פעולת הכבד בגוף חסר כליות כי ניתן ליצור גוף חדש כזה או ניתן ללמד את הגוף הקיים לחיות ללא הכליות, אולם ובכל אופן מהאופנים אין המדובר באותו הגוף אלא בגוף אחר לגמרי שרק דומה לראשון, כי הגוף הראשון המקורי נוצר עם כבד וכליות לצידו שעבדו ביחד כיחידה אחת.

מחבר התורה לוקח איפוא את הגוף החדש שנוצר מתערובת מוזרה של נשמה בגוף ועושה בו ניתוח אנטומי לעיני כולנו, למען נראה נשמע ונפנים את ההבדל הניכר בין שני המצבים; היינו בין שתי הגופות: בין הגוף החדש לגוף המקורי. למעשה את הניתוח האנטומי הוא מבצע במספר גופות חדשות שאין לי את המספר המדויק שלהן אבל ניתן למנות אותם אם נמנה את הדמויות השונות שהופיעו לאורך כל התורה.

הגופות החדשות, או אם תרצה הדמויות החדשות הן בעלי אותו מבנה גוף לכאורה אך הנשמה שבהן שונה מהנשמה המקורית; השוני אם תרצה הוא באחוזים. מעט נשמה, יותר מדי נשמה... וכפי שהזכרתי לעיל, לנשמה כהיא זו אין ישות פיזיקלית, אם תרצה - הנשמה אינה ישות משפטית, לא ניתן להיפגש עם הנשמה בבית קפה ולשאול אותה איך היה אתמול בארוחת הערב... לא ניתן לבודד את הנשמה מהגוף ולהצביע עליה בנפרד, אבל ניתן להצביע על הנשמה בתוך הגוף, לבודד אותה ולבחון אותה כאשר האדם חי וליבו פועם - כפי שניתן לבחון את תיפקוד הריאות ברגע אנטומי מסויים. וכן הנשמה מתפתחת וגודלת או מצטמצמת ומקבלת זהות ואופי לצד כל האברים בגוף שמתפתחים ומשתנים, ולפעמים עוברים מהפך ומראיהם משתנה וגם השפעתם ותפקידם במערכת משתנה בהתאם.

למדתי בתורה שאדם חי הוא בעל נשמה ואף אדם מת. כן וכן אל תתפלאו על הנתון האחרון. בשביל להבאיר את הנתון הזה עלי לחתור טיפה לליבה... נא עמדו איתי שוב על החלון ובחנו את אותו הבניין; ובעצם בחנו נא כל חפץ פיזיקלי שעיניכם נופלות עליו. אבן, שולחן, איש שעובר ברחוב, חתול חמוד שאיבד את בעליו, עץ גדול ויפה ולידו שיח קטן ורזה. ובכן הקבוצה הפיזיקלית הזו שזה עתה בחנתם מתחלקת באופן ברור לשתי קבוצות בת: קבוצה אחת שיד האדם בחשה בה והציבה במקומה וקבוצה שניה שאין לאדם יד בה, כמו האבן שהתגוללה לפינת הרחוב, יתכן והיא נמצאת שם מלפני אלפי השנים ויתכן והרוח הביאה אותה זה עתה למקומה.

באופן טבעי אנו נבחין כי הקבוצה הראשונה שיד האדם בחשה בה היא הרבה יותר גדולה מהקבוצה השניה, כמעט כל דבר שעינינו נופלות עליו יד האדם בחשה בו, הקימה אותו או עיצבה אותו, ואף העץ והחתול - יד האדם בחשה בהם, הציבה אותם במקומם והשפיעה במידה מסויימת על מצבם. ומובן הוא הדבר כי זו הסביבה הטבעית של האדם... מטבע הדברים וככל ונתרחק מהסביבה הטבעית הזו, הקבוצה הראשונה של האדם תקטן והשניה תגדל. אפשר למצוא ביער עצים זקנים בני אלפי השנים... אפשר למצוא סלעים מלפני מליארדי השנים שעוצבו עוד לפני שיד אדם נוצרה... אפשר למצוא את הים, את האוקיאנוסים, את רקיע השמים, את השמש והירח ומאדים ואת מערכת הכוכבים, אפשר כבר לזהות את מליארדי הגלקסיות השרועות ביקום הנצפה, ואפשר להניח כי ישנו המשך ביקום הבלתי נצפה.

אפשר לראות בעצם איך הקבוצה הראשונה הולכת ומצטמצמת עד וכמעט נעלמת לטובת הקבוצה השניה; לטבע ליקום שיד אדם לא בחשה בו. ובעצם אפשר לבכות נוכח מימדי הקבוצה הראשונה שמצטמצמת לעומת חברתה למימדי סיכה, אך גם במימדי הסיכה היא לא עוצרת, דהיינו אף הסיכה הולכת ומצטמצמת...


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...
תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
משמעות - מבוא
...פרדינן דה סוסיר (1857 - 1913) הפריד את "הסימן הלשוני" לשתי ישויות: "מסמן" (=מילה או משפט) ו"מסומן" (=המושג שמסמן כלשהו מעלה ברוחנו) והדגיש את ההבחנה בין המסומן לבין הרפרנט: הראשון קיים רק בהכרתנו, בעוד השני הוא דבר ממשי בעולם. כמו כן קבע סוסיר שבשפה טבעית אי אפשר להסיק מהו המסומן רק מהכרת המסמן שכן קישורו של מסמן מסוים למסומן מסוים הוא שרירותי. יש המזהים את המסומן של מסמן כמשמעותו. לודוויג ויטגנשטיין (1889 - 1951) טען בחיבורו "חקירות פילוסופיות" (פורסם ב - 1953) שמשמעות של דבר אינה נגזרת מן הקישור בין סימן מייצג לדבר מיוצג אלא מן השימוש המעשי בדבר בשפה (או בתקשורת כלשהי). ג, ון אוסטין (1911 - 1960) טען בחיבורו "משמעותה של מילה" שאי אפשר לקבוע באופן פשוט ומוחלט מהי משמעותה של מילה נתונה בלי להתחשב בהקשר שבו משתמשים במילה. רולאן בארת (1915 - 1980) בחיבורו "מות המחבר" (1968) טען כי למשמעות, שמחברו של טקטס נתון התכוון לבטא דרכו, אין תוקף או חשיבות רבים יותר מכל משמעות אחרת, שכל קורא עשוי לייחס... לחץ להמשך...
התבוננויות פסיכודינמיות בחוויית ההתגלות ובאמונה הדתית - חלק 11
...גער בהם ר' יהושוע: אם תלמידי - חכמים מנצחים זה את זה בהלכה - אתם מה טיבכם? לא נפלו מפני כבודו של ר' יהושוע ולא זקפו מפני כבודו של ר' אליעזר, ועדיין מטין ועומדין. חזר ואמר להם: אם הלכה כמותי - מן השמים יוכיחו. יצאה בת - קול ואמרה: מה לכם אצל ר' אליעזר, שהלכה כמותו בכל מקום! עמד ר' יהושוע על רגליו ואמר: לא בשמים הוא [דברים ל' 12]. אין אנו משגיחין בבת - קול, שכבר כתבת בתורה בהר סיני: אחרי רבים להטת [שמות כ"ג 2]. מצאו ר' נתן לאליהו. אמר לו: מה עשה הקדוש ברוך הוא באותה שעה? אמר לו: שחק ואמר: נצחוני בניי! נצחוני בניי! אמרו: אותו יום הביאו כל טהרות שטיהר ר' אליעזר ושרפום באש, ונמנו עליו ובירכוהו [נידוהו]. אמרו: מי ילך ויודיעו? אמר להם ר' עקיבא: אני אלך, שמא ילך אדם שאינו הגון ויודיעו ונמצא מחריב אל כל העולם כולו. מה עשה? לבש שחורים ונתעטף שחורים וישב לפניו בריחוק ארבע אמות. אמר לו ר' אליעזר: עקיבא, מה יום מיומיים? אמר לו: רבי, כמדומה אני שחבריך בדלים ממך. אף הוא קרע בגדיו וחלץ נעליו ונשמט וישב... לחץ להמשך...
מתנת החיים - סיפור מתנת החיים
...היקום לא יטיל עלינו משימה שאנחנו לא יכולים לעמוד באה. לפני היציאה למסע, הנשמה עוברת איפוס ומחיקה של כל היסטוריית הגלגולים שלה. כל נשמה מגיעה לעולם עם הקצבה של שנות חיים, גנטיקה, מסלול חיים וגם כל החובות הקארמטיים מגלגולים קודמים. הרגת מישהו בגלגול קודם, בגלגול הנוכחי הוא יתחשבן איתך. (אני מכיר אדם שהרג הרבה אנשים בפעילות מבצעית - מסכן כמה גלגולים יש לו לתקן זאת) חוב קארמטי יכול להתבצע לפעמים ללא כל אינטראקציה עם הנשמה שמתחשבנת איתנו, לדוגמא עברנו ברחוב ומישהו השליך מקרר מקומה 17 ובמקרה היינו למטה ברחוב. לפעמים היקום מנווט אותנו לאמונה או דרך מסוימת, כמו מפגש עם מכשפה, אסטרולוג, קורא בקפה... ואנו מכיוון שראינו בו / בה ידען, שתינו בצימאון את דבריהם כדברי אלוהים חיים ונתנו להם כוח לנווט את חיינו לכיוון מסוים. הרי בסופו של דבר נבואה מגשימה את עצמה. באותו אופן אנחנו יכולים להחליט לשנות את חיינו או משהו בחיינו, ואז להפתעתנו נגלה שפתאום האירועים הבאים תומכים בהחלטה שלנו, כמו שנאמר מחשבה יוצרת מציאות... לחץ להמשך...
למה כישלון הוא הזדמנות להצלחה? כיצד להפוך כישלון להצלחה?
...צריך שתהיה לך את היכולת להבחין באיזה באג לטפל ובאיזה באג לא. צריכה להיות לך היכולת לדעת עד כמה לטפל בכל באג. ז"א זה לא שאו שמטפלים בצורה מושלמת או שלא מטפלים לגמרי בבאג כלשהו, לעיתים יש איזון אחר שבו באג מסוים מטופל בצורה חלקית בלבד בגלל אילוצים כאלו ואחרים. לעיתים יש מקרים שבו הכרחי לבדוק מה יצר את הבאג אך לא הכרחי לטפל בבאג. הכל כמובן נגזר ממידת ההשפעה של הפעולה הבודדת על התכלית של הפרויקט כולו. בהתאם לרמת ההשפעה של הבאג והמנגנון המפעיל אותו על הדברים החשובים יותר במטרות של הפרויקט כולו, בהתאם לכך יש להקצות משאבים לטפל בו. כשם שצריך לדעת מתי לא לטפל בבאגים שהטיפול בהם יכול לגרום לנזק גדול מהתועלת, כך צריך לדעת כיצד לטפל היטב בבאגים שהתועלת של הטיפול בהם גדולה מהעלות של הטיפול בהם. וכאשר מטפלים בבאג ובכשל כלשהו צריך לדעת לעשות זאת בצורה הטובה ביותר עד הרמה העמוקה ביותר. לעומת זאת בתכונות שלנו כבני אדם ניתן לומר שכל טעות קטנה כן דורשת ועדת חקירה גדולה. כי כפי שכבר התבאר כל התכונות של האדם... לחץ להמשך...
אישה של עצמה - אישה של עוצמה
...להיות חיי ברכה, אושר ואקסטזה... " מילים אלה קראו לה להתעוררות. מאותו רגע ואילך נתמלא גופה באש פנימית, באנרגיה של עוצמה, והואץ מסעה הפנימי והחיצוני. כחלק מאותו מסע, לקחה על עצמה סמבביה להיות מטפלת פרטנית ומנחת קבוצות וקורסים להילינג, מדיטציה והעצמה אישית, בכל רחבי העולם. כבר בהתחלה נעזרה בתמציות ''פרחי באך'' ולאחר מכן בתמציות "פרחי הבודהה" (שעליהן נרחיב בהמשך) שנמצאו יעילות ותומכות בכל תהליכי הטרנספורמציה אותם היא מלווה. שנים רבות הדריכה בקומונה הבין - לאומית של אושו בפונה - הודו, כמו גם באירופה, בארה"ב, ביפן, בדרום אמריקה ובישראל. בשנים האחרונות, עיקר עיסוקה הוא בטרנספורמציה בדרך הטנטרה. דרך הטנטרה היא דרך רוחנית עתיקת יומין, שמתורגלת בהודו מזה אלפי שנים ומהותה היא הזרימה המודעת במקום המאבק. הטנטרה מלמדת אנשים באמצעות מדיטציה ותוך כדי שימוש באנרגיית החיים שלהם לעבור אל מימד אחר של תודעה ולחוות את החיים באופן הרבה יותר מלא, שלם ומאושר. לדברי סמבביה, טנטרה במהותה היא דרך נשית, טנטרה היא חופש... לחץ להמשך...
המדונה של הרוצחים / פרננדו ואייחו
...של המתים נשארות פקוחות אך אינן רואות שוב. ועיניים שאינן רואות, גם אם מישהו רואה אותן, אינן עיניים. פרננדו ההולך במדיין מכנסיה לכנסיה, מסתכל בציורים, בפסלים. מרכז ענינו מתחיל לאמץ את ראיית העולם של אלקסיס. כמובן שהגיע ליהיר ההוא בעל הפה המלוכלך להיירות. צריך ללמד את החצופים ההלו לקח. מדיין, עיר שעל אחד הקירות בחצר כתובה ההזהרה "השלכת גוויות אסורה". אף אחד לא מת משעמום במדיין. ורק הנשרים החגים מעל מגלים את מקום הגופות המושלכת. בהזדמנות אחת אלקסיס יורה בפיה של מלצרית במסעדה שסעדו בה רק כי לא הביאה מפית. למרות האוכל הטוב הם לא חזרו למסעדה הזו. אלו הם שטויות של דוסטוייבסקי. הפושע לא חוזר למקום הפשע. עכשיו האקדח כבר לא מספיק לאלקסיס. הוא צריך מיני עוזי. הוא כבר לא הורג בגלל הסיבה "הלבנה" הקוקאין. רצח הפך אצלו לחלק מהתנהגותו היומיומית. ואייחו הופך אותן לחיים סוריאליסטיים, כאלה שהציירים ההם היו תמימים לעומת הכתיבה של החיים האלה. מאה וחמישים כנסיות יש במדיין. במרכזית והגדולה בהן מתרכזים נערי ליווי... לחץ להמשך...
אנרגיה - איך לנהל את המשאב הכי יקר שלך? חלק ה'
...בריאים יותר. אותה למידה מעוררת השראה ומגרה את המוח שלנו לשחרור חומרים והורמונים שמגבירים רגשות חיוביים, כגון: תענוג, אושר ועוד. ומפחיתים מצד שני לחצים ורגשות שליליים, כגון: פחד, כעס וכדומה. בשורה התחתונה, מי שמסגל לעצמו הרגלי למידה קבועים ומחויב ללמידה והתפתחות אישית, לא רק חי ברמת אנרגיה גבוהה הרבה יותר ושומר על מוטיבציה גדולה שמאפשרת לו להתקדם מהר יותר אל מטרותיו, אלא הוא גם בפירוש אדם בריא יותר. מעבר לכך, עלינו להבין שאותה למידה מעוררת השראה מגבירה באופן עקבי את רמות המודעות שלנו. וככל שאנחנו חיים ברמת מודעות גבוהה יותר, איכות החיים שלנו היא גבוהה יותר. אם אתבקש להצביע על מרכיבים משותפים של האנשים המצליחים ביותר בעולמנו, אני בטוח ששניים מהמרכיבים העיקריים יהיו: רמת המודעות הגבוהה שבה הם חיים ורמת האנרגיה שלהם. ושני אלה מוזנים באופן יומיומי על ידי למידה עקבית. האדם הממוצע בארה"ב קורא ספר אחד בשנה, אחרי סיום הלימודים בקולג'. האדם המצליח והעשיר בארה"ב קורא ספר אחד בחודש אחרי סיום הלימודים... לחץ להמשך...
הנתיב לדרך המהירה
...שיפרו אותה - הפכה לHD. כך גם בחיים, ככל שהאדם לומד יותר ומבין את החיים, הנגזרת של פעולה זו היא שהוא מבין את עצמו יותר טוב = חי יותר טוב = איכות חיים טובה יותר = לומד לא להישאב לקונפליקטים מיותרים ומופנמות מיותרת וחסרת תועלת. שתי הדברים הנ"ל הן ריאקציה לא טובה כפי שאמר לי אדם עם ידע נרחב, וכן, אפשר להוסיף על דבריו שעם עבודה על הדברים הללו האדם יפסיק להיות חסום בחייו ויביא את הפוטנציאל שלו לידי ביטוי. ולעתים כאשר האדם מרגיש שהוא מתחיל לדוגמא, בחברה חדשה כפי שאמר לי מכר טוב, הוא יכול להרגיש לא שייך וללכת מהמקום אבל, החכמה היא לנסות ולא להתייאש ולהמשיך לחפש עד שמוצאים, ולא לוותר עד שמצליחים. לחפש מכנה משותף עם אנשים חדשים, להכיר חברה מתאימה, ולא ללכת עם חברה לא מתאימה שהנזק רב על התועלת. להתקדם בחיים, ולא להישאר תקוע עם חוסר מימוש ולהביא את הדברים לידי ביטוי אם האדם יעשה הכל כדי להגיע לכך, אז מחסומים פסיכולוגיים מדומים יתנפצו והוא יפלס את דרכו בחיים בקלות גדולה יותר, ובהצלחה רבה יותר ויבין בעצם... לחץ להמשך...
זיגמונד פרויד / משה האיש והדת המונותיאיסיטית - חלק 1
...האיש הזקן והחולה הזה. אין לדעת בברור. מה גרמו לו הנאצים לחשוב ולהרגיש. האם רצה לנתק את ה"שמיות" המוכרת ולחבר את הדת היהודית למקור אחר בכלל. שנים התלבט בדמות ובפרסום. למסה הראשונה קרא "משה מצרי" הוא יודע מה הקושי לשבור מסורת של עם ומתנצל על זה בפתיחת המסה. פרויד קורא בספר תיגר על עיקרי הדת היהודית והדת המונותיאיסטית, אך בעקיפין הספר הוא ניעור תורתו של יונג. דחייה של התת מודע הקולקטיבי. הוא מנסה להראות כיצד נוצר מיתוס. להתחקות אחרי עובדות ושינויין לרמה של אמונה. פרויד מראה שניות הולכת ומתמשכת בהיסטוריה הרחוקה של העם שהחלה בתקופת יציאת מצרים והביאה בהמשך לקרע בין ממלכת יהודה וממלכת ישראל. הוא מדבר על שני עמי יסוד שהתחברו לעם אחד. אומה שיש לה שני שמות לאל. שתי דתות שהאחת מודחקת על ידי האחרת. שני מייסדי דת ההופכים לאחד אצל מספרי הסיפורים של אז. בהקדמה לחלק השלישי מדבר פרויד על השינויים החברתיים בעולם. הקדמה והברבריות משלבות ידיים. רוסיה הסובייטית לקחה על עצמה להיטיב את תנאי חייהם של מיליוני בני... לחץ להמשך...
זן בודהיזם / זאזן - מה אתה "מתרגל"? / מוהו נולקה
...הבודהיסאטוה באופן שכלתני, מבלי באמת לדעת מהו המאמץ הנדרש למימוש התרגול באופן יומיומי 365 ימים בשנה לאורך כל החיים. לאחר שהפכתי לנזיר באנטאיזי היה לי המזל לזכות בהזדמנות לגשר על הפער שבין הרעיון למציאות, כשהיה עלי ליישם את מה שקודם רק כתבתי עליו. על - כל - פנים, מה היה זה שגרם לי לכתוב את הציטוט לעיל כסטודנט זר? נראה לי שהסיבה הראשית הייתה שהבנתי שעשר השנים הראשונות של תרגול הזאזן שלי (אליו נחשפתי לראשונה בגיל 16) נעו בכיוון שגוי לחלוטין. חיפשתי אחר איזו חכמה מזרחית, או אולי בעצם חכמה שמתעלה על מזרח ומערב ושמתכחשת להיגיון הרגיל. אנשים קוראים לזה הארה או סטורי או העצמי האמתי או משמעות החיים. מחפשי האמת מחפשים אחריה זה עידנים. גם אני חשבתי שאני מחפש אחריה, אבל ככל שניסיתי לאחוז בה, כך נדמה היה שהיא מתרחקת ממני. היה עלי להתרחק לצד השני של הגלובוס (איך מישהו יכול לצפות למצוא את האמת המוחלטת במקום כמו גרמניה?!), מבלי להבין שבכל רגע ורגע של ההווה, החיים כבר מגשימים את עצמם. האמת מבטאת עצמה כל הזמן... לחץ להמשך...
הדרך למטרה - חזון - רק כשתדע מה החזון שלך תוכל להגיע לשם
...במשפט החזון. חשוב שתראה ותתאר את עצמך בתוך החזון כאילו הוא כבר התגשם. (תתאר את טקסט החזון בזמן הווה). זה לא המקום להיות צנוע, ספקן או לפחד לחלום. זכור, חלומות הם בחינם - מותר שיהיו לך כמה חלומות שרק תרצה. אל תפחד לחלום בגדול. בטקסט החזון עלייך לעלות את האפשרויות הכי פרועות שעולות בדמיונך. צור בדמיונך את העתיד הכי מושך כי רק עתיד מושך יניע אותך לפעול. מהי תשוקתך האמיתית? מה החלום הגבוה ביותר שלך? תאר איך נראה יום מתוך חייך כשאתה נמצא כבר בתוך החזון שלך. שאל את עצמך את השאלות הרלוונטיות לתחום אותו בחרת. אתה קם בבוקר שבו אתה נמצא בתוך החזון שלך. מה אתה עושה? במה אתה עוסק? עם מי אתה חי? היכן אתה גר? איך תראה המשפחה? איזה רכב יש לך? איזה שנה? איזה דגם? איזה צבע? כמה הכנסות יש לך? כמה הוצאות? מי הם החברים שלך? כיצד אתה מבלה? מה הם התחביבים שלך? תתאר כל דבר וכל פרט הכי קטן שיכול להיות. תצייר את חייך כפי שאתה רוצה. תתאר את הקולות, הריחות, התחושות והרגשות. איך אתה מרגיש בתוך החזון שלך? איך אתה נראה... לחץ להמשך...
בודהיזם - הצדיק
...שימוש בכח בהגינות ובהתאם לדהמה מכונה 'שומר הדהמה' הוא נקרא 'צדיק'. 258 אדם אינו חכם רק משום שהוא מדבר הרבה. אדם בעל שלווה עצמית חסר שנאה וחסר פחד, מכונה 'חכם'. 259 אדם אינו 'תומך הדהמה' רק משום שהוא מדבר הרבה. אם אדם, למרות ששמע מעט דהמה אינו מקל ראש בעניין אלא רואה בעצמו את האמת שבכך הוא אכן תומך הדהמה. 260 נזיר אינו מבוגר רק בשל שערו האפור. הוא אשר רק בוגר בגילו מכונה 'זקן שוטה'. 261 אדם אשר יש בו יושר ומוסריות חוסר רצון לפגוע, ריסון ושליטה עצמית חסר זיהומים ובעל חוכמה - נקרא באמת 'מבוגר'. 262 אדם קנאי, קמצן וערמומי הופך לאדם בעל אופי טוב לא באמצעות דיבור רהוט ולא באמצעות יופי חיצוני. 263 מי שנחתכו בו הזיהומים האלו נעקרו מהשורש והוכחדו החכם חסר הפגמים מכונה 'בעל אופי טוב'. 264 לא באמצעות גילוח ראש אדם חסר יושר ושאינו מרוסן הופך לפרוש. כיצד אדם מלא תשוקה וחמדנות יהיה פרוש? 265 מי שהכניע לחלוטין כל רוע הן קטן והן גדול נקרא פרוש כי התגבר על כל הרוע. 266 אדם אינו נזיר רק משום שהוא חי מנדבות... לחץ להמשך...
חנוכה. אור וחושך. ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך
...הזאת היא האש שיוקדת בתוכנו. אש היצירה והנתינה, כל אחד הוא נר קטן עם להבה זעירה אך כולנו ביחד זאת להבה ענקית. האש זה לא רק האור והחום האש מסמלת גם את האומץ, הכוח והאון. ללדת להתחדש וליצור. האש מביאה את האור והחום אך גם את השרפה והאפר. כאשר מפרקים את המילה אש: א - אהבה, ארציות ש - זיו = אור = ידע. אך האש צריכה גבולות כדי שלא תיהפך מאנרגיה מחממת לאנרגיה שורפת. ה ש' המילה היא גם שליטה, שליטה על האש מציבה לה גבולות. באסטרולוגיה האש מסמלת את אחד היסודות של היקום. והמזלות הקשורות בה הם: הטלה האריה והקשת. שלושת המזלות האלה המשותף להם זה מהירות ההתלהבות, והצורך בתנועה כמו כן הם זקוקים להרבה תשומת לב מאנשים בסביבתם. הם נוסעים הרבה, מטיילים הרבה, אוהבים להוביל אנשים אחריהם ומושכים הרבה תשומת לב מסביבתם. הם מזלות יצירתיים מאד. החושך לעומת זאת אינו יסוד הוא מצב. מצב שבו נתון כדור הארץ בזמן מסוים. לכן תמיד אחרי החושך בא האור. תמיד אחרי קושי גדול באה ישועה גדולה. במילה חושך יש לנו ח' - יש בו חן מסוים בחושך... לחץ להמשך...
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש בחירה חופשית? האם יש הבדל בין חלום למציאות? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם הכל אפשרי? מה המשמעות של החיים? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם באמת הכל לטובה? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך נוצר העולם? האם יש או אין אלוהים? למה יש רע וסבל בעולם? איך להיות הכי חכם בעולם? למה לא להתאבד? איך להנות בחיים? האם יש אמת מוחלטת? האם אפשר לדעת הכל? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם המציאות היא טובה או רעה? איך נוצר העולם? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? אולי אנחנו במטריקס? האם יש משמעות לחיים? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים? למה יש רע בעולם? למה העולם קיים? האם לדומם יש תודעה? בשביל מה לחיות ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להיות מאושר ושמח? איך לשפר את הזיכרון? איך להאמין בעצמך? איך להעביר ביקורת בונה? איך למצוא זוגיות? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לעשות יותר כסף? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לשתול מחשבות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לנהל את הזמן? איך להעריך את עצמך? איך לא להישחק בעבודה? איך לחנך ילדים? איך ליצור אהבה? איך להצליח בזוגיות? איך לפרש חלומות? איך לקבל החלטות? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך להתמודד עם גירושין? איך להיגמל מהימורים? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? כעס ועצבים? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? דיכאון? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם עצבות? איך להשיג איזון נפשי? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא יועץ טיפולי, קואצ'ינג אישי, אימון אישי לנוער, מאמן שיווקי, מאמן לכלכלת המשפחה, קואצ'ר לזוגיות, אימון אישי לחיים, אימון אישי לביטחון עצמי, מאמן אישי קשב וריכוז ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.0940 שניות
עכשיו 21_08_2019 השעה 00:25:41
wesi4