ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה נקודות חולשה: קלפי טארוט - פריסת החמש (פריסת הצעד הבא): פריסת החמש היא פריסה אותה פיתחתי ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

נקודות חולשה: קלפי טארוט - פריסת החמש (פריסת הצעד הבא)

פריסת החמש היא פריסה אותה פיתחתי במהלך שנות היכרותי הראשונות עם קלפי הטארוט. הפריסה מיועדת לקבלת תמונה כללית על חייו של השואל, ומטרתה לעלות על דפוסי התנהגות איתם מתמודד השואל בתקופה בה נערכת הפריסה ולהאיר אור על מצבים שונים בחייו. ניתן לתחום את הפריסה על אחד התחומים בחייו של השואל, אך מומלץ לתת לקלפים לעלות לבד על הנושא שדורש את מירב תשומת הלב של השואל בחייו, מבלי לשאול שאלה ספציפית.

מאחר שהפריסה הזו עוסקת בדפוסי התנהגות של השואל, לא רצוי לתחום אותה בזמן, שכן, הבחירה האם להמשיך ולפעול בדרך בה השואל מתורגל, או לשנות את התייחסותו לאירועים (בהתאם לתחום הפריסה) - בחירה זו נתונה תמיד בידיו של השואל בלבד! על פי הפריסה, לא ניתן לדעת מתי תתרחש ההתרחשות העתידית הנרמזת בקלף החמישי - הצעד הבא, אולם הפריסה תקפה לתקופת הזמן בה התרחשות זו תצא לפועל בחייו של השואל.

הפריסה היא פריסה פשוטה של חמישה קלפים, אותם מסדרים בשורה משמאל לימין:

הקלף הראשון - קלף ההווה: קלף זה יצביע על תחום הפריסה בחייו של השואל: אם התחום הכלכלי (סדרת מטבעות), ביטוי ועשייה אישית (סדרת מטות), רגש ורומנטיקה (סדרת גביעים), דפוסי מחשבה (סדרת חרבות) או תהליכים פסיכולוגיים ארוכי טווח (אם הקלף מן הארקנה הבכירה). הקלף יתאר את מצבו העכשווי של השואל מנקודת מבט כוללת, תוך התייחסות לדברים המתרחשים כעת ולהשפעות העבר בנושא הפריסה.

הקלף השני - עמדת השואל: מתאר דברים אליהם שואף השואל להגיע בתחום הפריסה. הקלף יצביע על שאיפותיו של השואל (במידה והקלף בעל אופי חיובי) או על חששות ופחדים של השואל בתחום זה (במידה והקלף בעל אופי שלילי).

הקלף השלישי - בעד: הקלף מצביע על מה כדאי לשואל לעשות בנושא הפריסה בחייו: מה עומד לטובתו של השואל בתחום הפריסה, התכונות שיקדמו את השואל לכיוון החיובי, מה או מי יוכלו לעזור לו להתקדם בנושא זה בחייו. הקלף מצביע על הפעולה אותה מומלץ לשואל לנקוט.

הקלף הרביעי - נגד: הקלף מצביע על הדברים שמהם כדאי לשואל להימנע בנושא הפריסה בחייו: מה עומד לרעתו של השואל בתחום הפריסה, התכונות שיעכבו את השואל, מה או מי מפריע לו להתקדם בנושא זה בחייו. הקלף מצביע על נקודות חולשה שמהן מומלץ לשואל להימנע.

הקלף החמישי - הצעד הבא: הקלף מתאר מהי ההתמודדות הבאה של השואל בנושא הפריסה: ההתרחשות הבאה בה השואל עתיד להיתקל, האירוע הבא העומד להתרחש בחייו בנושא הפריסה. יש לשים לב לשילוב בין כל הקלפים המופיעים בפריסה, ובפרט לשילוב בין הקלפים שיוצאים בעמדה 2 (עמדת השואל) ובעמדה 5 (הצעד הבא) : יש מקרים שבהם השאיפות / הפחדים של השואל חסרי פרופורציה, או שבצעד הבא השואל אינו צפוי להשיג את המטרה אליה הוא חותר בנושא זה.

לדוגמה:

גליה בת 38, פוטרתה מעבודתה הקבועה. לאחר דין ודברים בנושא הפיצויים, כשכבר הובטח לה סכום מסויים, המעסיקים חזרו בם מהפיטורין ורוצים שתעבור לתפקיד אחר. כעת משגליה מצאה עבודה חדשה, היא מתלבטת האם לתבוע את המעסיקים הקודמים על כך שהם לא רוצים לשלם לה את הפיצויים שהובטחו.

גליה שואלת: האם עליה להתעקש על הפיצויים ולתבוע בבית דין לעבודה, או לקחת את מה שמגיע עפ"י חוק ולהמשיך הלאה?

הקלפים שיצאו בפריסה: שני מטות, הירח, שלושה גביעים, האוהבים ועשר מטבעות.

הקלף הראשון, קלף ההווה - שני מטות: הקלף מתאר את גליה במצב המתנה בין שתי העבודות. גליה עומדת בפני צומת דרכים ותוהה באיזה כיוון עליה לבחור: האם להמשיך הלאה לכיוון העבודה החדשה או שמא לחזור אחורה לעניינים שאינם סגורים בעבודה הקודמת.

הקלף השני, עמדת השואל - הירח: הקלף מתאר מצב של בלבול וחששות, גליה אינה ממוקדת ומחפשת את התשובה במעמקי נפשה. הקלף מתאר תהליך אותו גליה עוברת בנושאי התעסוקה בחייה: הקלף מחזיר את גליה לאחור לבדוק מה השאירה מאחור שעדיין אינו נסגר, מה מפריע לה מלהתקדם הלאה ולהתחבר למעגל התעסוקה מחדש. הקלף מעלה בעיות וקשיים בנושאי העבודה עוד מזמנים קודמים, ובעצם דוחק בגליה לעשות בדק בית פנימי משום שמצבה כיום אינו חדש לה, וייתכן שמדובר בשיעור קודם אותו גליה עדיין לא הפנימה לחלוטין בנושאי תעסוקה.

הקלף השלישי, בעד - שלושה גביעים: הקלף קורא לגליה להוריד מהעומס המוטל על כתפיה ולהמשיך הלאה, לזרום עם הנסיבות. השמחה והצחוק יוכלו להיכנס מחדש לחייה התעסוקתיים אם רק תוכל להתנתק מהעומס הנפשי שמוטל בהתעסקות בעינייני העבודה הקודמת.

הקלף הרביעי, נגד - האוהבים: הקלף מצביעה על כך שההתלבטות, העמידה בצומת וחוסר נקיטת יוזמה להמשיך הלאה ולשים את העבר מאחור, עומדת לרעתה של גליה בתחום התעסוקה בחייה. על גליה לבחור לכאן או לכאן, לא להיתקע על עקרונות שווא והבטחות שאינן מומשו. כל דרך בה תבחר גליה תשפיע בצורה משמעותית על העומד לקרות, ועל גליה להבין הבחירה ביידיה אם לבחור בעתיד הפרוס בפניה או בעבר שעדיין לא הותירה מאחור.

הקלף החמישי, הצעד הבא - עשר מטבעות: ניכר שהרווח כולו יימצא בקרוב בידייה של גליה, אם תסכין להחליט נכונה. גליה תוכל למצוא תשובה לשאלתה באירוע או מסיבה, להם רומזים גם קלף זה וגם קלף שלושה גביעים שהופיע בפריסה.

על פי הפריסה, נראה שבידייה של גליה כל הכלים להצליח מבחינה תעסוקתית בחייה, כל היסודות באים לידיי ביטוי בפריסה: יסוד המים בשלושה גביעים וקלף הירח, יסוד האוויר בקלף האוהבים, יסוד האש בשני המטות ויסוד האדמה בקלף עשר מטבעות. כל שנותר לגליה הוא להתחבר לזרם, לא להיתקע על עקרונות שאינם משרתים אותה יותר, ללמוד מן העבר ולתת לעתיד לצמוח מחדש, ממקום טוב ובריא יותר. הקלפים ממליצים לגליה לא להתעקש על תביעה משפטית, משום שהחלטה מן הסוג הזה רק תחזיר אותה אחורה למקומות שבהם גליה כבר שהתה בעבר, ואת השיעור הזה הייתה גליה אמורה כבר לעבור.

תגובתה של גליה לפריסה:

כשף יקרה, קלעת בול! את ההחלטה אמנם עשיתי והודעתי על כך רשמית עוד לפני קבלת הפריסה, אני מקווה שבחרתי נכון.

אכן נמצאתי בעמדת המתנה בין שתי הצעות עבודה: מהאחת פוטרתי ולשנייה התקבלתי. מקום העבודה ממנו פוטרתי חזר בו, והציעו לי לעבור לתפקיד שונה לגמרי ממה שעשיתי קודם לכן תוך מתן הכשרה הולמת. אכן חשתי בלבול וחששות, היה לי מאד קשה להגיע להחלטה הגיונית מבלי לערב כאן רגשות: מצד אחד - עבודה חדשה שתדרוש ממני השקעה רבה ושעות מרובות אך עם משכורת מפתה, מצד שני - מקום בו יש לי קביעות, חברים ונוחות. הקלפים המליצו להוריד מהעומס, לזרום עם הנסיבות, וזאת אכן אני משתדלת לעשות לאור המלצתך - לחייך ולראות את החיובי שבדבר. את ההמלצה לנקוט יוזמה ולהמשיך הלאה הייתי לוקחת והולכת לעבוד במקום החדש אליו התקבלתי, אילו רק השכלתי להמתין לפריסה זו... אולם החלטתי להישאר במקום עבודתי הקודם, בתפקיד אחר. לצעד הבא המסתמן בפריסה - אני ממתינה בקוצר רוח... מעניין שעוד היום ביקרו אצלי מהסתדרות העובדים, נאמר לי שההבטחה שניתנה לי הינה רשמית לכל דבר ואני עדיין יכולה לתבוע את מה שהובטח מלכתחילה... אז מה את אומרת, כשף? לתבוע, או לוותר?

תגובתי לגליה:

גליה היקרה, כל הקלפים בידייך, וההחלטה היא שלך ושלך בלבד! אני מעדיפה להשאיר בידייך את זכות הבחירה, בעיקר משום שניכר בתגובתך וגם על פי הפריסה חוסר בהחלטיות, אל תישארי בעמדת התלבטות ממנה הקלפים מזהירים אותך - החליטי לכאן או לכאן ויישמי את ההחלטה בחייך. זיכרי כי את היא זו שקובעת את עתידך ועלייך מוטלת האחריות לכל החלטה שתקבלי.
עבור לדף >> 1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: נקודות חולשה, איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לפתח יכולות חשיבה? איך להצליח בזוגיות? איך לא להישחק בעבודה? איך למצוא זוגיות? איך להיגמל מהימורים? איך לעשות יותר כסף? איך לשנות תכונות אופי? איך להיות מאושר ושמח? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לנהל את הזמן? איך להעביר ביקורת בונה? איך לשפר את הזיכרון? איך להעריך את עצמך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לשתול מחשבות? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להאמין בעצמך? איך להתמודד עם גירושין? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לקבל החלטות? איך להצליח בראיון עבודה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לחנך ילדים? איך לפרש חלומות ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: נקודות חולשה, איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? דיכאון? איך להתמודד עם בדידות? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? כעס ועצבים? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש אמת מוחלטת? האם לדומם יש תודעה? אולי אנחנו במטריקס? איך להנות בחיים? בשביל מה לחיות? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? איך נוצר העולם? האם הכל אפשרי? האם יש או אין אלוהים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה העולם קיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש בחירה חופשית? למה יש רע בעולם? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם המציאות היא טובה או רעה? איך נוצר העולם? האם אפשר לדעת הכל? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? למה יש רע וסבל בעולם? האם באמת הכל לטובה? איך להיות מאושר? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? איך להיות הכי חכם בעולם? מה יש מעבר לזמן ולמקום? מה המשמעות של החיים? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם יש משמעות לחיים? למה לא להתאבד? מי ברא את אלוהים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב ספרי ברסלב און ליין
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא טיפול נפשי, ייעוץ אישי, אימון אישי לחיים, אימון אישי לילדים, יועץ טיפולי, מאמן אישי לילדים נוער והורים, אימון אישי למנהלים, מאמן אישי לירידה במשקל, מטפל בתחום נקודות חולשה - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.1953 שניות
עכשיו 18_11_2019 השעה 18:17:55
wesi4