ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il

הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
קבל ייעוץ בכל תחום!
ישירות מאליעד כהן!
אין בעיה! יש פתרון!
לקבלת ייעוץ חייג:
050-3331-331
הדפסה אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 1: כשאתה מערער למישהו את תפיסת עולמו מהשורש ...
הדף Facebook
הקבוצה Facebook
הדף Facebook
הקבוצה Facebook

אימון אישי - טיפים לחיים טובים ומאושרים - 1

כשאתה מערער למישהו את תפיסת עולמו מהשורש והוא נחרד מכך, זה לא בגלל שבאמת אכפת לו מכבודו של אותו רעיון, אלא בגלל שפגמת במשמעות חייו...


יש משוגעים שנדמה להם שהם ניקו את עצמם מתאוות לגמרי, אבל זה רק בגלל שיש להם תאוות אחרות, גדולות יותר, על חשבון התאוות שמהם הם התנקו...


גם הרצון להגיע לגן עדן בעולם הבא הוא תאווה, בדיוק כמו כל תאווה אחרת...


כדי שהמשפט כמו "אוהב את האהבה=אוהב את זה שאני אוהב" יהיה חוקי, צריך שיהיו קיימות כמה ישויות:

1.אני שקיים מחוץ ל - אני אוהב ואוהב את הצורה שנקראת אני אוהב

2. אני שקיים ואוהב משהו

3. רגש האהבה עצמו שמחבר ביני לבין הצורה שאותה אני אוהב

4. הדבר שאותו אוהבים

כלומר, לפי משפטים מסוג זה, יש כמה רבדים ל"אני" או במילים אחרות שיש כמה "אני" שכל אחד מתבונן מבחוץ על האחר (צריך לשאול את האני שנמצא מחוץ לאני אוהב שקיים מחוץ ואוהב את האני אוהב משהו, האם הוא עצמו אוהב את התרחיש?) לכן מעניין לדעת, למה אותם אנשים שאומרים משפטים כאלה, בד"כ כשאומרים להם משפטים כגון: "לא אכפת לי שאכפת לי" טוענים שמדובר במשחק מילים?

ושכל אחד יחשוב על תשובות אפשריות בעצמו...


כל העולם מדברים על אותו הדבר, רק מחליפים מילה במילה אחרת...


להקשיב למישהו שהוא חכם אמתי, זה כמו להקשיב לאני הפנימי שלך...


ככל שאתה מעמיק את שכלך יותר, ככה אתה רואה את האבסורד שיש בשאלות

ומצד שני, את היופי של העולם...


כשרע לך, תנסה להגדיר מיד מהו הדבר שגורם לך להרגיש רע במקום ללכת סחור סחור, תזכור ש - כל המסביב לא משנה, תגיד מה אתה רוצה.


הבעיות של האדם נוצרות מכיוון שהוא מגדיר מושגים בצורה מעורפלת, כלומר הוא מציג את הבעיה כמחויבת ומצד שני שואל עליה שאלה, כאילו שיש פיתרון ועצם קיום הבעיה הוא רק אפשרות.

לדוגמא - האדם שואל האם אפשר להיות מאושר ולחשוב שלילי בו זמנית?

אז יש אחד שלא מגדיר בכלל מהו אושר, אבל אם אתה לא מגדיר בצורה מסודרת מהו אושר, אז מה השאלה שלך בידיוק? מה זה בכלל אומר "אושר"?

ויש אחר שמגדיר שאושר= רגש מוגדר כלשהו (להיות בזוגיות, להיות עשיר, להיות בריא), שהוא ההפך של סבל מוגדר כלשהו, מבלי לקלוט שגם האושר המוגדר הוא כולו סבל, כי הוא חווית טוב עם סוף, שמיד אחרי המילוי שלו מתעורר רצון נוסף, או לשמר את המצב הקיים ולפחד שייעלם, או לשנות את המצב הקיים, אז למה אתה רוצה את אותו "אושר" מוגדר? הרי הוא סבל בדיוק כפי כמה שהוא אושר.

ויש נוסף שמבין, שאושר= רק לרצות את המציאות, וחשיבה שלילית = גם לא לרצות את המציאות, והם כביכול הגדירו בצורה "מוחלטת" מהו אושר, אבל גם בתפיסה הזו הגם הוא ההפך של רק כלומר שה*רק* שלהם, הוא לא באמת רק, אלא הוא עצמו גם כי הוא נפרד מה*רק*, דהיינו שמהצד של ה"רק" האמתי, אין בכלל הפרדה בינו לבין ה"גם".

או במילים אחרות, אם האושר המוחלט נפרד מהרע, אז הוא לא מכיל בתוכו הכל והוא לא מוחלט, ואם אין דבר כזה אושר מוחלט, אז אין אושר, כי כל צורה יחסית של אושר, היא גם סבל.


ברגע שהאדם מפריד את הכלום מהמשהו, אז נוצרות כל השאלות שבעולם, כי האדם מפספס דבר בסיסי - אם הכלום שלך באמת היה כלום מוחלט, לא הייתה בו שום שאלה, אבל ברגע שהפרדת את הכלום מהמשהו, אז גם הכלום שלך הפך להיות משהו - הפך של היש.


תסתכל רגע על הקיר מולך - האם מחויב בעיניך שיש פה כרגע קיר? כלומר האם אתה לא יכול לחשוב על מצב שבו אין פה כרגע קיר?

אם כן, אז מה המשמעות של היש קיר? הרי האפשרות של "אין קיר" איננה. אם תגיד - לא, זה שיש פה קיר כרגע זו רק אפשרות, אז על סמך מה החלטת שיש פה קיר?

האם יש פה קיר, כי אתה רואה? אתה רואה את מה שאתה חושב, מה גורם לך לחשוב שיש פה קיר? מה גורם לתחושה שלך שיש פה קיר?

וכו'.


אושר, פירושו מצב שבו אתה לא מחפש את האושר, אבל גם אם תגיד לעצמך "טוב, מעכשיו אני לא מחפש את האושר" אתה עדיין אומלל, כי אתה נאחז בלא לחפש את האושר כדי להגיע לאושר.

כנ"ל לאלו שאומרים שהכל טוב, אם הכל טוב, בשביל מה צריך להגיד שהכל טוב? הכל רע זה לא מספיק טוב? כי אם באמת הכל טוב, פירושו שגם להגיד שהכל רע זה טוב שגם את זה לא צריך להגיד.

כנ"ל לגבי חשיבה חיובית \ הכל לטובה, מי אמר שהכל לטובה? מהי אותה טובה שאתה מחפש? האם כשתגיע לאותה טובה תהיה מאושר ותפסיק לחפש יותר טוב? מה הבעיה בחשיבה שלילית?

כי הטוב צריך לנבוע מתוך האדם ולא מהשפה ולחוץ באמצעות שיטות נבובות כאלה ואחרות.


לבחור בשקר זה טוב בידיוק כמו לבחור באמת, בתנאי שזה יהיה בשלמות.


יש אנשים שנדמה להם שהמושג של "אלוהים" וה"שטן" רחוקים מהם כרחוק מזרח ממערב, אבל האמת היא שכל הדמויות הללו מבוססות על הקבלות לעולם הפנימי של האדם.

אם לא הייתה שום משמעות למושג "שטן" עבורך, לא היית יכול לשמוע / להבין אגדה אודותיו כנ"ל לגבי אלוהים וכו'

והשטן, אלוהים, או כל דמות אחרת, נמצאים בתוכך ממש והמאבק ביניהם הוא מאבק שמתנהל בתוכך.

יתרה מזאת, גם כל הדמויות / האירועים שלכאורה קיימים במציאות שחיצונית לך, נמצאים בתוכך, כל מה שעליך לעשות הוא להתעמק בתהליך ובשכל שמניע אותו ולבדוק איפה קורה אותו הדבר בתוכך.

לסיכום: כשאתה רואה / שומע מישהו אומר משהו כלשהו, תנסה לבדוק איפה הדיבורים הללו הם עליך ממש ורלוונטים אליך בזמן הזה במקום הזה.


כתב התחייבות: גם אם יהיה לך עולם ומלואו, רע אתה תמשיך להרגיש ובסופו של דבר, גם רע באותה המידה ממש כמו לפני העולם ומלואו.

על החתום: השטן.


כששואלים מישהו למה הוא לא יכול להינות מהרע, מהיבט מסוים הכוונה היא לשאול אותו מדוע הוא מתייחס / מגדיר את הדבר כרע, כלומר כל דבר נהיה רע מהרגע שלא רצית אותו, אבל נשאלת השאלה - למה מלכתחילה לא רצית אותו?

ואם אתה מסתפק בתשובות סרק של: "כי הוא רע..." אז כנראה שלא רע לך מספיק...


מי ברא את העולם? לא יודע / שום דבר / אין תשובה / אף אחד / לא מישהו אלא משהו

נו? אז מה אנשים מסתבכים כ"כ?

גילינו מי ברא את העולם!! אלוהים ששמו לא יודע / אף אחד / שום דבר / אין תשובה / לא מישהו אלא משהו

ומי ברא את האלוהים הזה? לא יודע גדול יותר שמכיל את הלא יודע שברא את העולם ואת העולם כישות אחת וכו'

או במילים אחרות שמו - אין שאלה.


יש אדם שבא ואומר - השכל האנושי המוגבל

ובא המקשה קושיות ושואל - אולי הוא לא מוגבל? מי אמר?

ובכך בעצם הוכיח המקשה, שהשכל מוגבל...


"בחירה חופשית" היא בסה"כ תיאור האדם את רצף האירועים בשני רגעי זמן שונים, כלומר האדם חווה ברגע אחד נתון שהוא רוצה, אח"כ הוא חווה שהוא עושה, ומכך הוא מסיק שהוא בחר.

אבל האם זה שחווית רצון ועשית משהו, זה אומר בהכרח שבחרת? אולי הרגע של הרצון והרגע של העשייה הם שני רגעים נפרדים שאין קשר ביניהם?

והאם זה שעשית משהו, זה אומר שבחרת? כשהאדם מרים את העט, האם הוא בחר להרים את העט? אולי העט גרם לאדם בדרך כלשהי להרים אותו? ואולי העט גרם לך להרים אותו ומשהו אחר גרם לעט לגרום לך להרים אותו?


המזל הגדול הוא, שכדי להרגיש טוב באמת, לא צריך לשנות את המעשים ולא את צורת החשיבה, רק צריך להבין - למה אני רוצה את מה שאני רוצה? למה אני עושה את הדבר הזה? מה גורם לי לראות דבר אחד כטוב ודבר אחר כרע? מה באמת אני רוצה? האם יש לי בחירה?

ומי שיבין את הדברים הללו לשורשם, ירגיש טוב אמתי שנובע מבפנים ללא שינוי כלל, ואפע"כ אם ירצה ימשיך לעשות פעולות ולהבדיל בין טוב לרע וכו'


יש סוד, שגם אחרי שיגלו לך אותו, אפע"כ הוא יישאר סוד...


מה דעתך ומה אתה חושב? תגובות / שאלות / הארות - זה המקום...תכנים נוספים לעיונך...

לזמן מוגבל!   1 ספר 125 ש"ח   2 ספרים 200 ש"ח   4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך להיות מאושר ושמח? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לנהל את הזמן? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשתול מחשבות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לא להישחק בעבודה? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך ליצור אהבה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להעריך את עצמך? איך לשפר את הזיכרון? איך להאמין בעצמך? איך להתמודד עם גירושין? איך להצליח בראיון עבודה? איך לעשות יותר כסף? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בזוגיות? איך לקבל החלטות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך למצוא זוגיות? איך להעביר ביקורת בונה? איך לחנך ילדים? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לפרש חלומות? איך להיגמל מהימורים? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות ועוד...

שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? דיכאון? כעס ועצבים? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם בדידות? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם אכזבות? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם ocd / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: האם יש משמעות לחיים? אולי אנחנו במטריקס? מהי תכלית ומשמעות החיים? למה העולם קיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? למה לא להתאבד? האם יש אמת מוחלטת? האם באמת הכל לטובה? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם לדומם יש תודעה? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? האם יש הבדל בין חלום למציאות? איך נוצר העולם? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים? האם יש או אין אלוהים? איך נוצר העולם? למה יש רע בעולם? בשביל מה לחיות? למה יש רע וסבל בעולם? מה המשמעות של החיים? איך להנות בחיים? האם הכל אפשרי? האם יש בחירה חופשית? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?

זוגיות ומערכות יחסים: זוגיות - ראשי זוגיות - כל הנושאים בגידות - כל הנושאים זוגיות טיפול זוגי בעיות בזוגיות גירושים להתגרש לגרום לבחורה פרידה לשכוח מישהו בגידות אחרי בגידה אקסים - כל הנושאים אקסים והחזרת אהבה - ראשי לגרום למישהו לאהוב אותך להתחיל עם בחורה פחד גישה דייטים למצוא זוגיות התאמה זוגית סקס מיניות חשק מיני משיכה פורנו התמכרות למין גמילה מסקס זהות מינית נטייה מינית הומוסקסואליות טרנסקסואליות טיפולי המרה א מיניות
חרדות ופחדים: חרדות ודיכאון - ראשי חרדות / פחדים - כל הנושאים חרדות פחדים פוביות פרנויה התקף חרדה תרופות נגד חרדה פחד קהל חרדת בחינות פחד מדחייה חרדת מוות פחד למות פחד מנטישה חרדה חברתית חרדה דתית פחד גישה פחד להתחיל עם בחורה פחד מכישלון
ביטחון הערכה ואהבה עצמית: ביטחון והערכה - ראשי אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי כעס עצמי שנאה עצמית קבלה עצמית אמונה עצמית ביישנות רגשות אשם אמונה עצמית
שכנוע / מכירות: שכנוע - ראשי איך לשכנע מישהו - כל הנושאים שכנוע לשכנע לקוחות מוצר למכור מכירות לקרוא מחשבות מניפולציות התנגדויות מכירה למכור מוצר יקר לשתול מחשבות להשפיע רטוריקה לגרום ללקוח הזדהות אנשי מכירות שכנוע עצמי דיבייטינג סוגסטיות לשכנע בחורות לשכנע ילדים התניה ראפור Nlp
ניהול למנהלים: ניהול למנהלים - כל הנושאים ניהול עובדים ניהול עובדים לשכנע עובדים לפטר עובדים משכורת לקוחות לשכנע לקוחות לסגור עסקה מוצרים לתמחר עסקים הקמת עסק לראיין ולהתראיין קריירה יעוץ פוליטי יעוץ תקשורתי ניהול משא ומתן קבלת החלטות - ראשי החלטות ולהחליט - כל הנושאים איך לקבל החלטה
יום יומי: התמודדות / להתמודד - כל הנושאים רגשות / תחושות - כל הנושאים להרגיש טוב / להרגיש רע - כל הנושאים רגשות הרגלים שינוי התנהגות שינוי הרגלים שינוי חשיבה אובססיות התמכרויות גמילה מחשבות טורדניות עישון - כל הנושאים עישון דיאטה ספורט תזונה בריאות התמכרות למין Ocd טורדנות כפייתיות דחיינות עצלנות שעמום סמים - כל הנושאים סמים ייאוש כעס לחץ מתח נפשי עצבנות דיכאון התאבדות אובדנות בדידות בעיות התמודדות כאבים אובדן התמודדות עם בעיות עצבות שליליות חשיבה שלילית ביקורת החלטות איך להחליט
חינוך ילדים והורות: חינוך ילדים - ראשי הדרכת הורים הורים יחסי הורים וילדים לחנך ילדים לשכנע ילדים להביא ילדים ילדים מתבגרים הפרעות קשב וריכוז של ילדים התנהגות של ילדים ענישה אלימות ילדים חרדות ילדים אוטיזם
אושר חיוביות ואהבה: אושר - ראשי חשיבה חיובית - ראשי אהבה - ראשי אהבה והתאהבות - כל הנושאים שמחה אושר להיות מאושר הנאה חיוביות חשיבה חיובית אהבה לאהוב אהבה עצמית התאהבות לגרום למישהו לאהוב אותך להתאהב להפסיק לאהוב החזרת אהבה
הפרעות נפשיות: הפרעות נפשיות - כל הנושאים הפרעות נפשיות פסיכיאטריה מחלות נפש פסיכוזה סכיזופרניה הפרעת אישיות טראומה פוסט טראומה אוטיזם טיפול תרופתי כדורים אישיות גבולית פיצול אישיות דה פרסונליזציה דיסוציאציה שמיעת קולות קשב וריכוז מאניה דיפרסיה ניתוקים פרנויות משוגע שיגעון גדלות הפרעת...
רוחניות ומודעות: רוחניות ומודעות - ראשי רוחניות מודעות עצמית הארה הארה רוחנית מורים רוחניים מורה רוחני תת מודע חומריות גשמיות חיפוש רוחני משמעות החיים - ראשי משמעות החיים מטרת החיים משחק החיים תכלית החיים צמחונות
התפתחות והצלחה: הצלחה - ראשי הצלחה / להצליח - כל הנושאים לפתח את השכל התפתחות אישית מוטיבציה כישלון מטרות הצלחה להצליח התמדה השגת מטרות יצירתיות לפתח שיחה תקשורת בין אישית
כסף ולהתעשר: כסף - ראשי כסף - כל הנושאים כסף אושר וכסף לעשות כסף להתעשר כסף בקלות להרוויח שוק ההון בחירת קריירה
סודות החיים: אלוהים - ראשי בריאת העולם - ראשי בחירה חופשית - ראשי להיות אלוהים - ראשי אלוהים - כל הנושאים בחירה - כל הנושאים אלוהים להיות אלוהים האם יש אלוהים מי ברא את אלוהים בריאת העולם המפץ הגדול פיזיקה החושים מי ברא את העולם יקומים מקבילים בחירה חופשית האם יש בחירה דטרמיניזם הספר להיות אלוהים מה זה להיות אלוהים
מושגים כללי: מילון מושגים מחשבות - כל הנושאים רצונות - כל הנושאים אין הבדל בין יש לאין מהות מהות וצורה מחוייב ואפשרי הנחות יסוד להטיל ספק אחדות ונפרדות אחדות שקרית שלמות אין סוף זמן ומקום הרצון שורש הרצון הכל אחד חסרונות ויתרונות מוחלטות צמצום פרדוקס קבלה מחוייב המציאות אפשרי המציאות עובדה ופירוש סיבה ותוצאה סיבתיות אקראיות ניתוח סיבתיות לוגיקה אמת שקר להיצמד לאמת אמת מוחלטת אובייקטיביות וודאות מציאות אחדות נפרדות טוב ורע יש ואין הפכים פוטנציאל
יהדות ודת: דת ויהדות - ראשי יהדות שמירת מצוות שכר ועונש חזרה בתשובה חזרה בשאלה דתיים אמונה באלוהים אתאיזם אמיתות התורה תורה מול מדע מי כתב את התורה
רבי נחמן וברסלב: רבי נחמן מברסלב ליקוטי מוהרן סיפורי מעשיות ברסלב
שיטות טיפול: טיפול - כל הנושאים טיפול cbt טיפול nlp טיפול ocd טיפול בדמיון מודרך טיפול בהיפנוזה טיפול בהצפה טיפול בחשיפה טיפול דינמי טיפול היפנוטי טיפול הכרתי טיפול התנהגותי טיפול נפשי טיפול עצמי טיפול פסיכדלי טיפול פסיכולוגי טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכיאטרי טיפול קוגניטיבי טיפול קצר מועד טיפול רגשי טיפול שכלי טיפול תרופתי Nlp אימון אישי תת מודע גישור הילד הפנימי חשיבה חיובית ביירון קייטי האופונופונו טיפול זוגי פסיכולוגיה פסיכיאטרים היפנוזה מיסטיקה גרפולוגיה אסטרולוגיה תקשור נומרולוגיה סיינטולוגיה


נושאים מומלצים לעיונך...

הדף ב: Facebook      הקבוצה ב: Facebook
YouTube
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
 
‏אליעד כהן - להיות אלוהים - EIP.co.il‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,712‏ חברים
הצטרף לקבוצה
 

קבל תכנים נוספים שיעניינו אותך...
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן עסקי, מאמן אישי לזוגיות, אימון אישי טלפוני, קאוצינג, יועץ פילוסופי, מאמן אישי לקשב וריכוז, אימון אישי לדיאטה, אימון אישי להצלחה, אימון אישי למציאת זוגיות ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - חייג: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.2339 שניות
עכשיו 20_10_2019 השעה 00:49:26
wesi4