ידע להצליח - Yeda.EIP.co.il
הדפסה אותיות ◀אותיות - סוד האותיות / צירופי אותיות - סוד כח (28) האותיות - חלק 5 ◀האות 'ב' כמייצגת שניים שהם אחד האות 'ב' ערכה שתים. "טובים השניים מן האחד" ...
הצטרף לחברים באתר!
שם
סיסמא
לחץ כאן

להצטרף לחברים באתר!
הספרים שמומלצים לך:
להצליח בחיים
ולהיות מאושר!אותיות: אותיות - סוד האותיות / צירופי אותיות - סוד כח (28) האותיות - חלק 5

האות 'ב' כמייצגת שניים שהם אחד

האות 'ב' ערכה שתים. "טובים השניים מן האחד" (קהלת ד ט) טובים השניים כאשר הם נובעים ויוצאים ממקור 'אחד'. שניהם טובים כאשר הם מחוברים כאחד, כדברי הפסוק: "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד". (תהלים קלג א) "ויהי ערב ויהי בקר יום אחד". (בראשית א ה) בעולמנו קיימים מושגים רבים המופיעים בצמדים של שניים שניים.

גוף ונשמה, עולם הזה ועולם הבא, זכר ונקבה, אור וכלי, משפיע ומקבל, שחור לבן וכו'. המושגים הללו נראים כנפרדים זה מזה אבל לאמיתו של דבר, אלה שנים שהם אחד. שני המושגים משלימים זה את זה. לשניהם, כאחד יש קשר.

הבה נבדוק את המושג של חלוקת מצוות התורה ל"שתי קבוצות":

מצוות שבין אדם למקום, ומצוות של בין אדם לחברו.

יש המנסים "לחלק" את שני הצדדים של שני לוחות הברית: צד ימין הן מצוות שבין אדם למקום, וצד שמאל המצוות שבין אדם לחברו. ידוע לכל אדם שאין הבדל ואין העדפה זה על זה. שניהם חלקים מדבר שלם. אין להגדיל בחשיבות צד אחד. שניהם חשובים כאחד.

הבה ונבדוק מושגים המייצגים את שני החלקים הנזכרים: נשים כל מושג על כל אחת מכפות המאזניים, ונגלה הקבלה ואיזון:

מצוות שבין אדם למקום ערך גימטרי מצוות בין אדם לחברו

אחד 13אהבה

תורה 611גמילות חסדים

ואהבת את ה' א - ל היך 907ואהבת לרעך כמוך אני ה'

שמע ישראל ה' א - להינו ה' אחד 1118דן את כל האדם לכף זכות

הסבר: רבי עקיבא שהכריז: "ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה", הוא היה הסמל ודוגמה למסירות נפש לקידוש ה'. בזמן שסרקו את בשרו במסרקות של ברזל הוציא את נשמתו במילה אחד', המופיעה בסיום הפסוק שמע ישראל ה' א - להינו ה' אחד.

רואים מצד אחד את המילה המייצגת את המצוות שבין אדם למקום והיא 'אחד', ובמקביל את המילה 'אהבה' הרומזת ל"ואהבת לרעך כמוך". שתי מלים אלה ערך כל אחת=13!

במצוות שבין אדם למקום אנו מוצאים מצווה כוללת, והיא מצוות לימוד התורה כפי שנאמר: "ותלמוד תורה כנגד כולם". מצד אחר - מצווה המסמלת והמייצגת מצוות שבין אדם לחברו היא מצוות הצדקה, הנרמזת בביטוי: "על שלושה דברים העולם עומד על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים".

'תורה' ו'גמילות - חסדים' שני הביטויים האלה כל אחד בדיוק: 611!

רמזנו לעיל אודות רבי עקיבא המייצג רמה רוחנית גבוהה ביותר, שידע לשלב את "שני סוגי מצוות" אלה. האיזון בין שני סוגי מצוות אלו מתבטא במיוחד בפסוקים: "ואהבת את ה' (הוי'ה) א - להיך" והפסוק "ואהבת לרעך כמוך אני ה' (הוי'ה) " שניהם בערכים שווים כל אחד מהם 907 בדיוק!

הכל נמצא ב'בראשית'

כל דבר בעולם ובהוויה, נרמז במילה הראשונה של התורה: 'בראשית'. ממש כשם שבגרעין התא צפון כל המידע לגבי כל איבר בגוף. מעין ד. נ. א רוחני של המציאות. גם את הרעיון המיוחד שהוזכר לעיל, נמצא במילה זו:

לכל אות יש מילוי - הן האותיות המשלימות את שם האות כמילה. הבה ונמצא את ערכן של מילוי האותיות היוצרות את המילה 'בראשית'. לכל אות במקרה זה שתי אותיות במילוי:

האות מהיכן מוצאה מילוי האות ערך מילוי האות

ב מהשפתיים ב ית = 410

ר מהשיניים (או הגרון) ר יש = 310

א מהגרון א לף = 110

ש מהשיניים ש ין = 60

י מהחיך י וד = 10

ת מהלשון ת או = 7

ערך של כל 12 האותיות המשלימות את המילה 'בראשית' ערכן בדיוק: 907, כערך כל אחד מהפסוקים: "ואהבת את ה' א - להיך", "ואהבת לרעך כמוך אני ה''"

החיבור של כל 18(ח"י) האותיות (בית + ריש + אלף + שין + יוד + תאו) ערכן 1820, ורומז למכפלת שני מספרים 70X26 המסמלים את הביטויים: סוד = 70, י - ה - ו - ה = 26.

(מומלץ ביותר לעיין במחקר נפלא של הרב יניב בספרו "צפונות בתורה" אודות הגילוי המדהים של המספר 1820!)

המילה 'בראשית' מורכבת מאותיות היוצאות מחמשת מוצאות הפה שנזכרו לעיל בהסבר לאות 'א'. האם אין המילה 'בראשית' חובקת עולמות, ובתוכה הכל?!

מצאנו מילה נוספת, משמעותית ביותר, אשר מרכיבות אותה אותיות היוצאות מכל מוצאות הפה, והיא המילה 'קדושה'. הגאון מוילנא רמז במילה זו, שהקדושה היא דבר הכולל את כל האדם, כל מהות האדם משתתפת במעשה קדושה.

האות מהיכן מוצאה

ק מהחיך

ד מהלשון

ו מהשפתיים

ש מהשיניים

ה מהגרון

אחד יחיד ומיוחד

ייחוד ה' מתבטא בפסוק הידוע לכל יהודי:

"שמע ישראל הוי' א - להינו הוי' אחד". (דברים ו ד)

ערך הפסוק: בדיוק 8 1 1 1

סודות המספר 1118 בתורה, בנביאים, ובכתובים:

בדיקה בתנ"ך ובמקורות תעלה, כי בכל אחד משלושת חלקי התנ"ך קיים פס' אחד בלבד בעל ערך זה - 1118:

בנביאים - "הילכו שנים יחדו בלתי אם נועדו" = 1118 (עמוס ג)

בכתובים - "הוי' הושיעה המלך יעננו ביום קראנו"= 1118 (תהלים כ)

(הפסוק הזה הוכר ע"י חז"ל כפסוק חשוב)

וכן מצאנו במשנה: "... דן את כל האדם לכף זכות"= 1118 (אבות א משנה ו)

חלקי פסוקים המוכרים כביטויים ידועים:

"ימין הוי' עשה חיל, ימין הוי' עשה חיל" =1118 (תהילים קיח)

"מנא מנא תקל ופרסין" =1118 סוד ביטול הקליפה לפני הגאולה (דניאל ה)

"... חמיך עלה תמנתה לגז..."=1118 סוד הגאולה (בראשית לח)

שמות המייצגים את הרעיון המרכזי: "קודשא בריך הוא ישראל ואורייתא חד הוא"

'ישראל' + 'משה' (אורייתא) + "ע"ב ס"ג מ"ה ב"ן" (קוב"ה) = 1118

בקבלה: "מחשבה + קול + דבור + מעשה" =1118

"מלכות שמים + ע"ב ס"ג מ"ה ב"ן = 1118

"בן - ציון בר - עמ"י דבק בה' בשמחה גדולה מאוד" = 1118

"הוי' צ - באות": יו"ד/ה"י / וי"ו/ה"י / צד"י / בי"ת / אל"ף / וא"ו/ת"ו / = 1118

"א - להים" (86) X "אחד" (13) =1118

18 האותיות המלוות את האל"ף עד האות זי"ן:

א - ל"ף בי"ת גימ"ל דל"ת ה"ה ו"ו ז"ן =1118

ששה כיוונים מצטרפים לאות 'א' (ה - 'א' כביכול במרכז ומסביבה 6 כיוונים)

א - ימין ושמאל, קדם ואחור, למעלה ולמטה =1118
עבור לדף > 1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
לזמן מוגבל!  1 ספר 125 ש"ח 2 ספרים 200 ש"ח  4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: אותיות, איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? איך להתמודד עם בדידות? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם אכזבות? דיכאון? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? מועקות נפשיות וייאוש? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים? כעס ועצבים? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: אותיות, איך להעביר ביקורת בונה? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לעשות יותר כסף? איך לשנות תכונות אופי? איך לנהל את הזמן? איך לא להישחק בעבודה? איך להתמודד עם גירושין? איך לחנך ילדים? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך לשפר את הזיכרון? איך להיגמל מהימורים? איך להיות מאושר ושמח? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך להאמין בעצמך? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפרש חלומות? איך לשתול מחשבות? איך לפתח יכולות חשיבה? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך ליצור אהבה? איך להעריך את עצמך? איך להצליח בזוגיות? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך לקבל החלטות? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך להצליח בראיון עבודה ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: איך להנות בחיים? האם אפשר לדעת הכל? למה העולם קיים? האם הכל אפשרי? למה יש רע וסבל בעולם? האם יש בחירה חופשית? מה המשמעות של החיים? האם יש או אין אלוהים? בשביל מה לחיות? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? אולי אנחנו במטריקס? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש אמת מוחלטת? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? האם המציאות היא טובה או רעה? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? איך להיות הכי חכם בעולם? מי ברא את אלוהים? האם לדומם יש תודעה? האם יש הבדל בין חלום למציאות? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה יש רע בעולם? איך נוצר העולם? איך להיות מאושר? מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? האם יש משמעות לחיים? למה לא להתאבד? האם באמת הכל לטובה? איך נוצר העולם ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?נושאים מומלצים לעיונך... יכולת חשיבה אנליטית אימון עסקי איך צריך לחשוב כדי להצליח? איך אפשר לשנות? זלזול קואצ'ר חסרונות של בת זוג לשכנע נשים שורש הפחד שום פחד לטפל בחוסר ביטחון עצמי דימוי עצמי והערכה קאוצינג איזה חברים אנשים אוהבים? איך לאהוב למכור ללקוחות? תחושת אושר השמחה חרדת נטישה זוגית דייט למטרת נישואים איך אנשים מקבלים החלטות? החלטיות להתמודד עם כאב פרידה קשה התמודדות עם מתח נפשי ללמוד מכישלון מאמן אישי ועסקי לא מצליח להיות מרוצה התת מודע של האדם האם המוצר שלי ראוי? הילד עושה בעיות ילד לוקח אחריות ...אל הארה רוחנית כוחות רוחניים בוחרים תרגיל לאימון כושר ישבן מוצק גם רק אלוהים הגדרת הבורא לא הארה רוחנית לא הגיע להארה אפשרי להיות אלוהים מילון מושגים בספר להיות אלוהים שקרים של מנטורים לכסף לשנוא את הכסף משמעות החיים של החילוניים משמעות החיים לילדים מצב רוח שלילי לראות את השלילי חווית בחירה הבחירה החופשית של אלוהים היקום רומז לי העולם לא כל הזמן היה קיים עוד נושאים ...

עדכונים בערוץ ב: YouTube
עדכונים בדף ב: Facebook      עדכונים בקבוצה ב: Facebook
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מאמן אישי ועסקי, מטפל רוחני, מאמן רוחני, ספרים על אימון אישי, מומלץ, אימון אישי להרזייה, טיפול אישי, מאמן אישי מומלץ, מאמן משפחתי בנושא אותיות - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.5781 שניות - עכשיו 21_02_2020 השעה 07:56:42 - wesi4