שבעת ימי הבריאה - יום 7 - חלק 1

תארו לעצמכם שכל המתרחש ביקום כתוצאה מכוחות הטבע - מתרחש בהבזק אחד על כל מרחב היקום כאחד ואין מעבר להבזק הזה מאומה. תארו לעצמכם שבהבזק של רגע זה ממש, מתרחש אי שם ביקום את מה שאנחנו חושבים שהתרחש לפני מליארדי השנים, וגם העתיד הרחוק ביותר בעינינו מתרחש ברגע זה של ממש. אין רגע אחר, אין שביב אחר, הכל מתרחש בהבזק אחד, אולם היות והיקום הוא אין סופי ההבזק הזה ממשיך לפעול לאין סוף.

משמעות הדברים כי אין זמן ביקום יש רק מרחקים אותם אנו מודדים ביחידות הזמן. אין ביקום עבר הווה ועתיד, יש רק הבזק של כוחות הפועל על כל משבצות היקום באחת ומתרחש ממש ברגע זה, רגע שלא מסתיים לעולם. זו המציאות שמחבר התורה מנסה למכור לנו מזה אלפי השנים. זו המציאות שלנו ושל כל עצם וחלקיק בעולם, ולמעשה מדובר במציאות מהפכנית שמעוררת שאלות תפיסתיות ופיזיקליות בעיקר. התורה לא פסחה על שום שאלה והתייחסה אליהן בפירוט, ואני סיכמתי את עבודת התורה במאמר להלן.

אם תרצו - ראיתי לנכון לאתגר אותכם, להעירכם... אני חושב שזה יכול לאתגר גם את אבות תורת הקוונטים אילו היו איתנו כרגע.


שבעת ימי הבריאה - 7 (חלק ב')

לכל מכונה אנושית מנוע - לב, זה האיבר הראשון שנוצר והאחרון שמכבה את האורות. אותו המנוע מתחיל לפעום בקצב מדויק וסדיר מרגע הפריית הביצית בזרע, והוא פועל באופן עצמאי עד שמקבל האדם לידו את שרביט השליטה על אבריו, או אז נוצר המונח החדש - לב טוב ולב רע... ואין הכוונה לרובד המוסרי של המונח אלא לרובד המעשי גרידא: לב שפועל או לא כיאות ומספק את הזרם המתאים ליתר האברים. אדם פעיל בעל אורח חיים בריא שניזון ומתנהל נכונה, הוא בעל לב טוב יותר מאדם שמנהל אורח חיים לא בריא ואינו ניזון כיאות. לא צריך להיות קרדיולוג בשביל להגיע אל הקביעה הזאת; כולנו מכירים אותה.

מאידך אנו יודעים עוד שיש לב חזק ואמיץ ולב חלש ופחדן, וגם כאן אין הכוונה לרובד המוסרי והפילוסופי של המונח אלא לרובד המעשי גרידא: לב אדם אמיץ חזק מלב איש פחדן; זו קביעה קרדיולוגית מעשית. אני אישית סובל מבעיה פזיולוגית בלב: כשאני מתחיל לדבר בציבור, הלב שלי פועם כה חזק עד שמרוקן לי את בועת האוויר האחרונה מהריאות ומונע ממני לדבר. אם ביכולתי הייתי פונה אליו באותו רגע: לבב נכבד תן לדבר! אומנם זו בעיה פסיכולוגית במהותה אך בד בבד אני מתאר בעיה פזיולוגית מעשית.

הלב אם כן הוא המנוע הראשי הנותן את הטון הכללי בגוף האדם ובכל אבריו - אולם אין זאת אלא לכאורה, כי בפועל הוא העבד הנרצע הראשי שמתוקף תיפקודו שולט בקצב של כל איברי הגוף, מנצח עליהם ומתאים את עצמו בכל רגע ורגע למצב גופני מובהק שמבטא את רצונו המובהק של האדם. אם באופן ציורי היית נותן בידי האדם להצטייד במנוע האידאלי עבורו מהטבע - הוא היה מצביע על החמור ובוחר בו למשימה הזאת. החמור הוא בעל החיים היחיד בטבע שעומד לרשות האדם מרגע היוולדו; לא צריך לאלפו ולא להרגילו למשימות, מיד עם רגע היוולדו ניתן לשים עליו את המשא ויאללה לדרך... הוא כבר יתאים את עצמו למשימה, לכובד המשא, לדרך, למזג האוויר... ועם הראש לקיר - הוא יפנה בנחישות לדרך, יסתפק בכל כמות מזון שתוצע לו ויהפוך אותה לאנרגיה מיידית להמשך דרכו.

החמור הוא עבד נרצע לאדם, יעיל ויחיד במינו, לראיה נסה להעלות על הדעת כל שם של חיה בטבע - מיתוש ועד לפיל; אין חיה שתקבל עליה את עול האדם באופן טבעי ומובן מאליו... אין דומה לחמור כעבד אופייני לאדם.

החמור הזה, ואני חוזר אל הלב, הוא טוב וחיוני לאדם כל עוד והתודעה האנושית מזהה את תיפקודו כמנוע שעומד לרשותה ושולט בקצב זרימת הדם לכל איברי גוף האדם, באופן שקובע את הקצב שלהם ומשקף כראי את רצון האדם. נוכחות הלב בקרב האדם היא כנוכחות עבד נמרץ בפני רבו. האדם ולפני כל פעולה שעושה במודע - משנס את מותניו, מכין את משק ביתו, מגייס את עבדו; חובש את חמורו... זה הצד החיובי של החמור / של הלב.

מאידך וכאשר האדם מאבד את כושר ההבחנה בזיהוי המנוע שמשקף את רצונו, עלול הוא לבלבל בין תיפקוד הלב לתפקיד רבו ולהדרדר למצב בו עבד כי ימלוך... וזה הצד השלילי של החמור / של הלב; היינו כאשר אימת העבד חולשת על התודעה והאדם חש עבד לליבו ונתון לחסדיו... למרבה האירוניה כל האנושות ובכל הדורות - חיה את הבילבול הגורף הזה ונתונה לכאורה לחסדי העבד. האדם עמד מעודו חסר אונים מפני הקביעה הסטטיסטית המצביעה על התקף לב כגורם מס' אחד לתמותה, וקד קידת יראה בפני הלב - מנוע החיים.

מהו איפוא מקור הבילבול הגורף הזה? מדוע התבלבלנו? כי הרי אין ספק כי הלב הוא מנוע החיים בין כעבד בין כאדון, ובד בבד אין ספק שהלב אינו מנוע אוטומטי כי אם מנוע עם קצב משתנה והקצב שלו נתון למצב התודעה האנושית ומשקף אותה. תחת המונח "תודעה אנושית" נימצא מספר מונחים מקבילים כמו הרצון האנושי, הרגש האנושי, המצב הנפשי, מצב הרוח... ובכל אופן הלב הוא לא מנוע עצמאי כפי שנהוג לחשוב; הראיה על זאת פשוטה: ניתן לשנות את קצב הלב ואפילו להפסיק את פעולתו ללא שום התערבות מכנית: היו אנשים שליבם החסיר פעימה ברגע מרגש; היו אנשים שליבם הפסיק לפעום ברגע של עילבון, הפתעה, דיכאון...

קיימים בוודאי מחלות לב ומומים שמשפיעים על סדר תיפקודו וניתן לטעון שקצב הלב משתנה בגלל מחלתו, אולם גם לב חולה ובעל מום נתון להשפעת העילבון, השמחה, המצב הנפשי... אין וויכוח שהלב אינו איבר עצמאי כי אם איבר ראשי שמשקף כהוא זה את המצב הכללי של הגוף, מצב המשתנה בכל רגע בחיים ותלוי ישירות ברצון האדם ותודעתו.

האדם בוחר לעצב לו בכל רגע נתון את מצב הגוף שלו ומגייס למשימה זו את מנכ"לו - את עבדו הנאמן, שמתוקף תיפקודו יכול להשפיע על כל איברי הגוף בבת אחת ולשנות את מצבם בכל רגע ורגע. השינוי הרגעי המשתקף בפעולת הלב מתבטא בפועל בשני מישורים: האדם בוחר בכל רגע את התזונה הרצויה, את הפעילות הרצויה, את האוויר הרצוי, את המקום הרצוי לחיות... ובזאת הוא מעצב בכל רגע את הפן הפיזיולוגי הרצוי של הלב. במישור השני האדם מעצב את האופי הרצוי לו: פחדן, אמיץ, רגיש, רגוע, שמח, עלוב, עצוב, עצבני... וגם במישור זה - העיצוב משתנה באופן רגעי ומשתקף בכל הגוף דרך הלב שקולט כל שינוי רגעי ומעתיקו מיידית לכל חלקי הגוף. העבד הנרצע אינו נרתע להעתיק אפילו שינויים מסוכנים שאינם עולים בקנה אחד עם "טובת" גופו.

ובכן וכשאני אומר "האדם מעצב" את האופי שלו או את הלב שלו, כוונתי לגורם שהלב קולט ממנו אותות מדוייקים ומתרגמם בפועל לשפה מעשית באופן שכל הגוף יפעל על פיה. אומנם גם הריאות קולטות את החמצן ומשפיעות בזאת על כל חלקי הגוף כולל על הלב, וגם הכבד והכליות ולבטח המוח... כולם משפיעים על כולם באופן הדדי, אולם הלב הוא האיבר שקובע את קצב הפעולה הרגעי של כל התאים והאברים שבגוף, ולכן הוא זה שקולט ראשונה מהגורם את תווי השיר ושולח אותו בבת אחת ובקצב אחיד לכל חברי הלהקה, או אז כל חבר קולט את אותם התווים ומנגן את אותו השיר בכלי המיוחד שלו, והשיר מתנגן לו בהרמוניה נפלאה. מי שאחראי על כינון ההרמוניה בגוף הוא הלב, ולכן הוא נבחר על ידי "הגורם" להיות המנצח שיקלוט ישירות מידיו ובכל רגע שיר מסויים ויפיץ את תוויו לכל חלקי הגוף, עד לתא המרוחק ביותר. לכן בפועל אנו מרגישים את מילות השיר בלב; את התיקווה, היאוש, האהבה, האכזבה, המבוכה, הכלימה, הפחד, הבטחון, הסכנה, השמחה, הצער... ושוב ושוב, אין הכוונה לרובד הפילוסופי של המונח אלא לרובד המעשי גרידא: אנו מרגישים בפועל ובאופן פזיולוגי עמוק את כל התווים האלה בשריר הלב; לא בכבד ולא במוח. מי הוא הגורם שמשדר ללב ודרכו לכל הגוף את התווים האלה?

האדם התמודד עם השאלה הזאת משחר ימיו וקרא לגורם הזה במבחר שמות וכינויים: רצון, נשמה, נפש, תודעה, הכרה, מודעות, החלק הרוחני שבאדם... קשה לבחון כל שם ושם לעומק ולרוקן את תכולתו על השולחן. קשה שבעתיים לעמוד על ההבדל בין השמות כי חסרה לנו ההגדרה: מהי תודעה? מה היא נשמה? מהיכן צצה והיכן מושבה. וגם אם נטען שהמדובר בהתפתחות מערכת רגשות מסועפת שמקורה באותות חשמלים במוח - נסתור בזאת את עצם ההתפתחות שחייבת לזרום בהרמוניה לטובת הכלל: אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד; לא תיתכן התפתחות מערכת שעלולה להעיב על תיפקוד יתר המערכות ואף לסכנם ולגרום לקריסתם. אנו יודעים מנסיונינו שאדם רגיש עד מאוד הוא אדם חלש גופנית, מערכותיו הפיזיולוגיות סובלות ממערכת הרגשות המפותחת שלו. (לא ניתן להחיל את האבסורד על אדם שמן עד מאוד שגם הוא חלש גופנית, כי השמנה מבטא סטיה נקודתית - לא מערכתית). מערכת הרגשות המסועפת התפתחה אם כן כסטיה מערכתית בגוף האדם וכזאת היה עליה להיעלם לא להתפתח... הקוף של דרווין היה צריך להיות היום פחות רגיש ויותר חזק, בעוד אנו צופים באדם יותר רגיש ופחות חזק; זו הנקודה שהאדם צפה בה משחר ימיו וזיהה אותה ברמות שונות, ובגינה הפריד את המערכת הפזיולוגית שלו מהרגשית וקרא לאחרונה בשלל שמות בלתי מוגדרים ובלתי מחייבים בעליל, כי לא הצליח להסביר את הנבדלות התהומית בין שתי המערכות שצפה בהן ביחד: הזרות התהומית ביניהן מחד, וההשפעה ההדדית מאידך ביניהן; זהו מקור השמות הבלתי מחייבים שביטאו את הזיהוי האנושי הבלתי מוגדר למערכת הזרה שנצפתה בגוף: נפש, תודעה, נשמה...

הבחנה חלקית איפוא גוררת בעקבותיה הגדרה חלקית ולוקה בחסר. האדם הבחין אומנם במערכת זרה המנהלת יחסי גומלין עם גופו, אך לא השכיל לעקוב אחר המערכת הזרה הזאת בשביל לעמוד על מקורה ולהגדירה, לכן נותרו בידיו שלל ביטויים חסרי משמעות ובלתי מחייבים שהביכו אותו והצביעו יותר מכל על בילבולו. במשחק הזה האדם הפסיד בנוק אווט כי לא היה מודע שהמשחק מתנהל במגרש החיים ועל החיים. הוא לא נתן את דעתו על זאת כי קיום הדבר מותנה בהבחנה בקיומו. אתה יכול לעמוד לידי אך כל עוד איני מבחין בך אינך קיים לדידי. הוא לא נתן את דעתו המלאה והמושלמת על הגורם שמשדר לליבו ודרכו לכל הגוף את תווי החיים. הוא לא הבחין הבחנה מלאה בקיומו, האדם לא זיהה את הגורם הזה זיהוי מלא ולכן לא יכל לנצלו; גורם החיים העומד כל הזמן מאחורי הלב ומניע אותו ואת גופו - נעדר מהפנורמה האנושית בגלל הבחנה חלקית ולקויה שמקורה בעצלנות מחשבתית.

הביטוי המדויק והמחייב למערכת הזרה שנצפתה בגוף, נגלה לעיני בפרק ב' של בראשית ונוסח בבהירות ניכרת.

(ו) ואד יעלה מן - הארץ, והשקה את - כל - פני האדמה. זהו הביטוי המדויק למערכת החיים, זהותה ומקורה. "האד" הוא יחידת המידע שמתחברת עם הגוף האנושי ומפיחה בו את החיים. על הביטוי הזה עמדתי ארוכות ביום 7 של "שבעת ימי הבריאה" (חלק א'), אשר על כן אני פוטר את עטי מלחזור על הדברים והסברם. מכאן והלאה, ומי שלא עיין בפרק הנ"ל וירד לעומקו לא יוכל להמשיך איתנו, כי הדברים שיועלו בהמשך ישעממו אותו ויגזלו את זמנו.

אני מנסה לאמר שישנה הגדרה לגורם החיים והיא נפרדת מהגדרת הגוף האנושי עליה אני הולך לעמוד להלן. את הגדרת גורם החיים שבשפתינו קוראים לו נשמה או תודעה - ליקטתי כאמור מהפרק השני של התורה ופרסתי את ילקוטי על פני החלק הראשון של "שבעת ימי הבריאה - יום 7", ואת הגדרת הגוף האנושי על כל אבריו אני הולך לינוק מפרק כא של שמות כפי שנראה להלן. השאלה היא מדוע אני קונה את ההגדרות האלה של התורה ומשכנע אותכם לקנות דווקא אותן? מה ההבדל בעצם בין ההגדרה שלנו ל - "נפש" / "רוח" לבין ההגדרה "אד" אותה מצאתי בפרק ב' של בראשית. כי הרי גם מאחורי המונחים שלנו עומד שלל של הסברים ותימוכים שהיגענו איתם בעת החדשה עד לזיהוי רשת ענפה של תאי עצב (נויירונים) שמוליכים את החושים והרגשות דרך אותות חשמליים וכימיים בין כל תאי הגוף ואבריו. מרכז המערכת הזו הוא המוח שמרכז מעבד ומנתב את המידע המגיע אליו דרך מערכת העצבים. הינה לך איפוא הגדרה רשמית ומקיפה של נפש / תודעה / הכרה / נשמה... היא היא מערכת העצבים שמרכזה המוח; ומי שרוצה לעמוד על ההגדרה הזו ולרדת לפרטיה יצטרך לשריין למשימה עשרות שנים מחייו.

אכן וכאשר אני צופה בהגדרה הרשמית והמעודכנת של הנשמה, אני מאתר בה אומנם את עיקרון ההתפתחות ומסלוליו הטבעיים: מערכת העצבים הענפה שהמוח מעבד ומנתב את המידע המועבר דרכה - האיצה את התפתחות הגוף האנושי ותרמה לשרידותו. אם תרצה - הקוף של דרווין התפתח לקוף שיודע להחליף את איבריו הפגומים באיברים תקינים בשביל לשרוד. מערכת העצבים של האדם התפתחה במסלול הטבעי והביאה לגוף אנושי שסיכויי הישרדותו טובים יותר. אולם מערכת העצבים הפזיולוגית הזו שמתבטאת באותות חשמליים וכימיים פזיולוגים - הניבה בזנבה מערכת בת שעלולה לפגום בהתפתחות הגוף ואף לסכנו עד כדי לקרוס מפחד, מהפתעה, מכלימה, מכעס, מאכילת יתר... במקרה הטוב הלב עלול להחסיר פעימה ולהנזק.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך ועוד...
לגרום למישהו להרגיש רע עבורך, איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לעשות למישהו טוב? לתת למישהו לרצות אותך, לתת למישהו לאהוב אותך, לגרום למישהו להצטמצם למענך, מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, לגרום למישהו לרצות אותךלגרום למישהו להרגיש רע עבורך, איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לעשות למישהו טוב? לתת למישהו לרצות אותך, לתת למישהו לאהוב אותך, לגרום למישהו להצטמצם למענך, מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, לגרום למישהו לרצות אותך
לגרום למישהו להרגיש רע עבורך, איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לעשות למישהו טוב? לתת למישהו לרצות אותך, לתת למישהו לאהוב אותך, לגרום למישהו להצטמצם למענך, מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, לגרום למישהו לרצות אותך עכשיו נגיד שאתה רוצה שמישהו יאהב אותך ואתה מדבר איתו ואתה מרגיש שלא נוח לו לדבר איתך למה כי הוא עכשיו ממהר לעבודה האם כשאתה מדבר עם מישהו אתה רוצה שהוא יאהב אותך ואתה מרגיש שהוא ממהר עכשיו לא יכול לדבר איתך מסיבה כלשהי כי חם לו כי קר לו כי ממהר כואב לו לא משנה מסיבה כלשהי ואתה ממשיך לדבר איתו האם זה גורם לו לאהוב אותך יותר או פחות איך זה... לחץ להמשך...
פחד מוות / שלמות עצמית - כיצד חוסר שלמות עצמית יוצר פחד מהמוות?
פחד מוות / שלמות עצמית - כיצד חוסר שלמות עצמית יוצר פחד מהמוות? המוות הוא חלק מהחיים והחיים הם חלק מהמוות. וגם המוות וגם החיים, הם חלק מהרצף של הלידה מחדש והמוות. כל הדברים בעולם נולדים ומתים מחדש בכל פעם ופעם. כל דבר שיש בעולם, יש אצלו מחזוריות של חיים ומוות. ואפילו רגעי הזמן מתים בכל רגע, ובכל רגע נולד רגע חדש של זמן, שמחליף את הרגע הקודם של הזמן שכבר מת. ובעקרון, כל שינוי של כל דבר, הוא סוג של מוות עבור הדבר הקודם, והוא סוג של לידה מחדש, עבור השינוי החדש והמצב החדש. וכל הדברים משתנים כל הזמן, וממילא הכל מת ונולד בכל רגע מחדש. ואם כן, המוות ה... לחץ להמשך...
רע - למה רע לך? האם הרע, הוא באמת רע? למה הרע, הוא רע?
רע - למה רע לך? האם הרע, הוא באמת רע? למה הרע, הוא רע? כי האדם סובל תמיד ממשהו. והאדם סובל, רק משום שהוא חי בתחושה, של נפרדות של טוב ורע. שהיא גורמת לו לרצות את הטוב, וממילא להרגיש תמיד רע. מכך שהוא מפחד לאבד את הטוב, ומכך שהטוב שלו, הוא תמיד תלוי בצורה החיצונית של המציאות. כך שהאדם, מרגיש תמיד גם רע. והאדם מרגיש גם רע, רק בגלל שהוא אומר על דבר אחד שהוא טוב ועל דבר אחר שהוא רע. ומי שרוצה להרגיש טוב תכף ומיד, צריך להפסיק לעשות הפרדה של טוב ורע, ואז הוא ירגיש טוב בשלמות מיד. והאדם סובל, רק בגלל הנפרדות שהוא עצמו יוצר. והאדם מוכרח להבין, למה הוא י... לחץ להמשך...
התאבדות - מהי מהות הרצון של האדם להתאבד? ואיך להתאבד באמת?!
התאבדות - מהי מהות הרצון של האדם להתאבד? ואיך להתאבד באמת?! כי לפעמים חושב האדם להתאבד. ובעיני האדם, להתאבד, פירושו לעזוב את גופו כאן בעולם הזה, ולעבור למצב אחר ללא גוף וכולי. כי החומר שממנו עשוי הגוף, החומר הזה קיים לנצח, והוא רק משנה את צורתו כל הזמן, וכך גם התודעה. ואם התודעה היא חלק מהגוף, אז היא ממשיכה להיות קיימת, מאחר שגם הגוף ממשיך להיות קיים, ואם היא נפרדת מהגוף, גם אז היא ממשיכה להיות קיימת בכל מקרה (ואם התודעה מחוברת אל הגוף, לאיזה חלק בדיוק היא מחוברת? והאם כאשר גופו וגם מוחו של האדם גדל, האם הוא מחליף את התודעה שלו?). והשאלה הנשאלת... לחץ להמשך...
חובות / כסף - מהי מהותם של חובות? איך להגיע למצב שבו הכסף לעולם אינו חסר?
חובות / כסף - מהי מהותם של חובות? איך להגיע למצב שבו הכסף לעולם אינו חסר? חובות / מינוס בבנק / בעיות כספיות. כיצד להיות עשיר אמיתי שלא חסר לו כסף בכלל? חובות כספיים, חובות = חובה = חייב. תחת ההגדרה חובות נכנסים כל הדברים אותם מרגיש האדם כי הוא חייב. חייב לעשות, חייב לקנות, חייב שיגידו עליו, חייב שיחשבו, חייב להצליח, חייב להגיע, חייב ללכת, חייב להיות, חייב שיהיה לו וכולי. המכנה המשותף של כל החובות כולם, הוא תלות רגשית של האדם בצורה חיצונית של המציאות. כאשר האדם תלוי רגשית בכך בצורה כלשהי של המציאות, הרי שיש לאדם חוב. האדם חייב שהמציאות תתאים לרצ... לחץ להמשך...
האני של האדם, כיצד מנסה האדם להגדיל את האני שלו, מיהו האני האמיתי של האדםהאני של האדם, כיצד מנסה האדם להגדיל את האני שלו, מיהו האני האמיתי של האדם
האני של האדם, כיצד מנסה האדם להגדיל את האני שלו, מיהו האני האמיתי של האדם הרצאה על האני של האדם, כיצד מנסה האדם להגדיל את האני שלו, מיהו האני האמיתי של האדם ועוד... לחץ להמשך...
ניתוח תהליך, תשומת לב, איך עובד התת מודע? למה המוח שם לב? איך המוח חושב? אירועים אקראיים, השפעת התודעה על המציאות, אקראי או סיבתי, סיבתי או אקראיניתוח תהליך, תשומת לב, איך עובד התת מודע? למה המוח שם לב? איך המוח חושב? אירועים אקראיים, השפעת התודעה על המציאות, אקראי או סיבתי, סיבתי או אקראי
ניתוח תהליך, תשומת לב, איך עובד התת מודע? למה המוח שם לב? איך המוח חושב? אירועים אקראיים, השפעת התודעה על המציאות, אקראי או סיבתי, סיבתי או אקראי - פרומו הרצאה על ניתוח תהליך, תשומת לב, איך עובד התת מודע? למה המוח שם לב? איך המוח חושב? אירועים אקראיים, השפעת התודעה על המציאות, אקראי או סיבתי, סיבתי או אקראי - פרומו ועוד... לחץ להמשך...
NLP למומחים, NLP למתקדמים, סדר המילים במשפט, יותר גדול או גדול יותר, מאוחר יותר או יותר מאוחר, המילה יותר, לימוד NLP, ללמוד NLP, איך המוח מפרש? איך לשכנע אנשים? איך לנסח משפט?NLP למומחים, NLP למתקדמים, סדר המילים במשפט, יותר גדול או גדול יותר, מאוחר יותר או יותר מאוחר, המילה יותר, לימוד NLP, ללמוד NLP, איך המוח מפרש? איך לשכנע אנשים? איך לנסח משפט?
NLP למומחים, NLP למתקדמים, סדר המילים במשפט, יותר גדול או גדול יותר, מאוחר יותר או יותר מאוחר, המילה יותר, לימוד NLP, ללמוד NLP, איך המוח מפרש? איך לשכנע אנשים? איך לנסח משפט? - פרומו הרצאה על NLP למומחים, NLP למתקדמים, סדר המילים במשפט, יותר גדול או גדול יותר, מאוחר יותר או יותר מאוחר, המילה יותר, לימוד NLP, ללמוד NLP, איך המוח מפרש? איך לשכנע אנשים? איך לנסח משפט? - פרומו ועוד... לחץ להמשך...
תשובות מהעתיד, שאלה עתידית, תשובות לשאלות מהעתיד, למצוא תשובות לשאלותתשובות מהעתיד, שאלה עתידית, תשובות לשאלות מהעתיד, למצוא תשובות לשאלות
תשובות מהעתיד, שאלה עתידית, תשובות לשאלות מהעתיד, למצוא תשובות לשאלות הרצאה על תשובות מהעתיד, שאלה עתידית, תשובות לשאלות מהעתיד, למצוא תשובות לשאלות ועוד... לחץ להמשך...
חשיבה חיובית - למה חשיבה חיובית לא תמיד עובדת? ומתי חשיבה חיובית עובדת?
חשיבה חיובית - למה חשיבה חיובית לא תמיד עובדת? ומתי חשיבה חיובית עובדת? לחשוב חיובי. חשיבה חיובית. תחשוב טוב הכל כבר טוב. חשיבה חיובית = לחשוב על הטוב שיש בכל דבר. מדוע החשיבה החיובית לא תמיד עובדת? מה עושים כאשר קשה לחשוב חיובי? תשובה: חשיבה חיובית היא טובה, אך היא לא מספיקה לכשעצמה. חשיבה חיובית שמבוססת על אמונה בלבד, היא טובה אך לא מושלמת. חשיבה חיובית שמבוססת על אמונה = האדם חושב חיובי, בגלל שלימדו אותו שזה טוב לחשוב חיובי. חשיבה חיובית שמבוססת על אמונה = האדם אינו מחובר בכל מהותו לחשיבה החיובית. חשיבה חיובית שמבוססת על אמונה = לאדם יש ספקו... לחץ להמשך...
זוגיות - סיפורים מהקליניקה
זוגיות - סיפורים מהקליניקה winwin זוג, שלאשה הסדר והנקיון היה צורך מאוד חשוב, שכל דבר יהיה במקום ושהבית יהיה מסודר, דבר שהיה נותן לה הרגשת שליטה ורוגע. וכשהבית היה מבולגן זה היה מלחיץ אותה וגורם לה לחוסר רוגע נפשי. לעומתה הבעל היה משתגע מהמרדף אחרי הסדר והיה מרגיש שאין לו אף פינה בבית, דבר שהיה גורם לחיכוכים ומריבות מרובות. במפגשי הייעוץ הם למדו לעשות פשרות כאלו ששניהם יצאו מרוצים ((Winwin - וסכמו על פינה בבית שהבעל יעשה בה כטוב בעיניו. במפגשי הייעוץ הבעל למד שאם הוא כועס על אשתו עליו לדבר איתה על כך, לא בצורה פוגענית כמובן. האשה גם היא למדה שע... לחץ להמשך...
הקרב האבוד על הבית - יעל אבגי
הקרב האבוד על הבית - יעל אבגי "ייתכן ונכשלתי במשימה הלאומית שלתמוך בבעלי למען הכלל. כנראה שאני לא שייכת לזן הנדיר של נשים המוכנות להקריב כל כך הרבה בשביל כל כך מעט בעל. אלה העומדות בצריח ולהן אני רוצה להצדיע בלי כומתה על הראש, בלי נשק בצד הגוף, אך עם שירת התקווה שתימצא יום אחד הדרך לאפשר לכן לחיות לצד, לישון ליד, לקום עם מי שהחליט לשמור עלינו אך יכול גם לשמור על הילדים בערב". יום טיפוסי בחיי אישה בשנת 2010 שש - שש וחצי בבוקר השכמה (בהנחה שאין תינוק בהישג יד). הכנת סנדויצ'ים, צחצוח, קילוח, גילוח שאריות השינה. יציאה לעבודה (בהנחה שזו עבודה שגם בה... לחץ להמשך...
האם כדי לשנות מקום מגורים או לחילופין לשנות תחום עיסוק?
האם כדי לשנות מקום מגורים או לחילופין לשנות תחום עיסוק? בימים משוגעים אלו האם כדי לשנות מקום מגורים או לחילופין לשנות תחום עיסוק? תשובה לשאלה זו אינה פשוטה כלל ועיקר. בבואנו להחליט מה עדיף יש לשים לב למספר שיקולים. במציאות הקיימת שבה רב הבלתי ידוע מהידוע, לקיחת סיכון היא קשה שבעתיים. לכן כדאי לבחון את הרווחים וההפסדים שיש בכל בחירה שנעשה. נבחן תחילה את האופציה של שינוי מקום המגורים. השאלות שיש לשאול בהקשר לכך הן: לאן עוברים? האם נשארים באזורי מרכז העיר או מתרחקים לפריפריה? גם בימים כתיקונם באזורי הפריפריה, רמת האבטלה גבוהה יותר לעומת המרכז. בימ... לחץ להמשך...
ממה צריך להזהר מי שעוסק באימון אישי וקואצינג של אנשים?
ממה צריך להזהר מי שעוסק באימון אישי וקואצינג של אנשים? מי שעוסק בקואצינג ואימון אישי של אנשים צריך להיזהר מאוד שלא יהיה מושפע מהם לרעה אפילו בצורה בלתי מודעת. כאשר אתה מנסה לסייע לבן אדם אתה צריך להבין את הבעיה שלו לעומק כדי שתוכל לתת לו פתרון טוב. כאשר אתה שומע את הסיפור שלו וכאשר אתה לומד את המצב של המטופל זה יכול היכן שהוא להשפיע עליך, על ידי הפיכת המעשים שלו ללגיטימיים בעיניך. כאשר אתה רוצה לתת עצה למישהו אתה צריך להבין את מצבו, להיכנס לנעליו ולדמיין את עצמך חווה את המצב של אותו אדם, לראות מה אתה היית עושה במצבו ואז לייעץ לו לעשות את אותו ה... לחץ להמשך...
כל העולם במה
כל העולם במה "כל העולם במה" / גלית שראל כבר אמרו בעבר: "כל העולם במה ואנחנו השחקנים"... אכן, בהגיע פורים אנו מתכוננים, מתרגשים, מתכננים את תחפושת השנה ומאמינים כי למשך זמן מוגבל אנו משחקים משחק, מעמידים פנים ונהנים מהכסות המופלאה שהעטינו על עצמנו. אולם, אם נעצור לרגע ונחשוב - נבין כי כל תקופת חיינו אנו עוטים מסיכה ותחפושת ומשחקים משחק - משחק החיים. אם רק נוכל להגביה עוף ולהתבונן על עולמנו נוכל להבין כי אנו נמצאים בתיאטרון שיש לו במה, תפאורה, מממן, מפיק, תסריט ובמאי וכמובן גם שחקן. לכל אחד מאתנו יש את הבמה הפרטית שלו ועליה הוא משחק את משחקו האיש... לחץ להמשך...
פסיכולוגיית הגוף - מפת הגוף והנקודות השונות בה
פסיכולוגיית הגוף - מפת הגוף והנקודות השונות בה פסיכולוגיית הגוף גוף האדם הינו מפה מקודדת לאגירת אינפורמציה. הגוף, כמו כל דבר בחיים משקף את מחשבותינו ואמונותינו הפנימיות, המודעות והלא מודעות. כל תא בגוף מגיב לכל מחשבה ורגש, ומדבר אלינו ללא הרף, אם רק נקדיש את הזמן והרגישות והמודעות להאזין לו. הבנת מפת הגוף והנקודות השונות בה, מה הן אומרות, לאילו תחומים בחיים הן קשורות, וכיצד ניתן לשנות את המצב בכל נקודה, עוזרת למטפל לשחרר אינפורמציה שמפריעה / חוסמת / מעכבת ריפוי והתפתחות. קריאה נכונה של מפת הגוף עוזרת ומעודדת שינוי, התפתחות וריפוי. להלן אזורים מ... לחץ להמשך...
שבעת ימי הבריאה - יום 7 - חלק 8
שבעת ימי הבריאה - יום 7 - חלק 8 אם כן העצם והכוח הפועל עליו הם שני גורמים מוחשיים בטבע, ניתן לחוש בקיומם, אני רואה את התפוח שנפל וחש את כוח הכבידה שפעל עליו, אבל לצד שני הגורמים המוחשיים האלה, קיימים אין סוף של חוקים שאין להם כתובות מוחשיות אבל אפשר לחוש בנוכחותם כי הם האחראים למינון הכוחות הפועלים על העצמים. "תודעה" היא דוגמה טיפוסית לגורם שאין לו כתובת בגוף אך הוא האחראי למינון כוחותיו. התודעה היא מפעל ליצור חוקים שלא ניתן להתכחש לנוכחותה. למעשה אין סוף של חוקים קיימים ביקום, ומספרם עולה על מספר העצמים השרועים בו, כי כל עצם התהוותה על פי חוק ... לחץ להמשך...
יסודות של אהבה לבניין הנישואין
יסודות של אהבה לבניין הנישואין אבן הבניין הבסיסית של נישואין היא אהבה. האהבה שתיצרו תשפיע גם על ילדיכם. מאת הרב נח אורלוויק אנחנו אוהבים מישהו כשאנו מרגישים שאותו אדם אוהב אותנו. ילד מרגיש אהבה כשהוריו דואגים לו ובאופן טבעי הוא ישיב להם אהבה. אנו מרגישים אהבה כשמישהו ממחיש את דאגתו לנו ומעניק לנו. כיצד ניתן להעניק אהבה? על ידי הקדשת מאמץ מיוחד להקשיב ולהבין. התרכזו באדם השני והגיבו לדבריו. לדוגמא, רצוי שבעל יעניק לאשתו 15 דקות ביום של הקשבה - בלי לתת פתרונות. הקשבה נטו, מלאת תשומת לב. אישה צריכה לדעת שבעלה נמצא שם בשבילה. אמירה פשוטה ועדינה של ... לחץ להמשך...
בני האדם שרודפים אחרי סיפוק היצרים, רודפים בעצם אחרי הגברת הדופמין. שזה הופך אותם לנרקומנים לכל דבר.
בני האדם שרודפים אחרי סיפוק היצרים, רודפים בעצם אחרי הגברת הדופמין. שזה הופך אותם לנרקומנים לכל דבר. הכלב נאמן, החתול בוגדני והנחש ערמומי... כאשר אתה מזוהה עם הגוף המארח שלך, אתה גם מתנהג בהתאם לאותו הגוף. שזה אומר שאם היית נולד כלב, היית נאמן ואם היית נולד חתול היית בוגדני וכו'... ההבדל בין האדם לבין בעלי החיים הוא מודעות עצמית. הכלב לא יודע שהוא כלב והחתול לא יודע שהוא חתול. בעל החיים חווה את עצמו רק בגוף ראשון. אנחנו לעומת זאת יכולים לחוות את עצמנו גם בגוף שלישי, אנחנו מודעים להיותנו בני אדם ולכן אנחנו יכולים גם לחסום תכונות של האדם לטובת תכ... לחץ להמשך...
כיצד תחזק את עצמך על ידי זה שתחזק אחרים?
כיצד תחזק את עצמך על ידי זה שתחזק אחרים? אם קשה לך לחזק את עצמך הפתרון הטוב ביותר לכך הוא שתנסה לחזק אחרים. אם למדת משהו חיובי וקשה לך ליישם אותו, אם קשה לך להיות חיובי כפי שאתה רוצה, נסה לעזור לאחרים להיות חיוביים ועל ידי זה תעזור לעצמך. ולמה זה עובד? כי כאשר אתה מחזק מישהו, אתה מעורר בתוך עצמך את הכוחות החיוביים שיש בך ומהם הרי אתה עוזר לזולתך. ועל ידי זה שאתה מעורר את האחר ומסייע לו להיות חיובי, על ידי זה אתה מעורר בעצמך את החיוביות והופך את עצמך לחיובי יותר. הדבר הזה נקרא אור ישר ואור חוזר ודומה לקרני אור. כאשר אתה מדבר עם מישהו דיבורים חיו... לחץ להמשך...
עבור לדף > 1 2 3 4 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
קבל את הספרים המומלצים עבורך שיביאו גם לך הצלחה ואושר אמיתיים בכל תחומי החיים!
לזמן מוגבל!  1 ספר 125 ש"ח 2 ספרים 200 ש"ח  4 הספרים 250 ש"ח   050-3331-331
שקט נפשי אמיתי - הספר על: איך להתמודד עם כל סוגי הפחדים והחרדות שיש? איך להתמודד עם אכזבות? מועקות נפשיות וייאוש? איך לשכוח אקסים ולא להתגעגע? איך להתמודד עם ביישנות וחרדה חברתית? איך להתמודד עם לחץ? איך להתמודד עם רגשות אשם ושנאה עצמית? איך להתמודד עם טראומה ופוסט טראומה? איך להתמודד עם חלומות מפחידים וסיוטים בשינה? איך להתמודד עם עצבות? איך להתמודד עם אהבה אובססיבית? כעס ועצבים? איך להתמודד עם מאניה דיפרסיה ועם מצבי רוח משתנים? איך להתמודד עם הפרעות התנהגות אצל ילדים? איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? איך להתמודד עם בעיות ריכוז והפרעת קשב וריכוז? איך להתמודד עם בדידות? איך להשיג איזון נפשי? איך להתמודד עם תסמינים של חרדה? איך להתמודד עם הזיות / דמיונות שווא / פרנויות / סכיזופרניה / הפרעת אישיות גבולית? איך להתמודד עם שמיעת קולות בראש? דיכאון? איך להתמודד עם פחד קהל ופחד במה / פחד להתחיל עם בחורות / פחד להשתגע / פחד לאבד שליטה / חרדת נטישה / פחד מכישלון / פחד מוות / פחד ממחלות / פחד לקבל החלטה / פחד ממחויבות / פחד מבגידה / פחד מיסטי / פחד ממבחנים / חרדה כללית / פחד לא ידוע / פחד מפיטורים / פחד ממכירות / פחד מהצלחה / פחד לא הגיוני ועוד? איך להתמודד עם OCD / הפרעה טורדנית כפייתית / אובססיות / התנהגות כפייתית? איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז? איך להתמודד עם חרדות ופחדים של ילדים ועוד...

הצלחה אהבה וחיים טובים - הספר על: איך לדעת איזה מקצוע מתאים לך? איך לפתח יכולות חשיבה? איך להתמודד עם אובססיות והתמכרויות? איך להאמין בעצמך? איך לשנות תכונות אופי? איך לחשוב בחשיבה חיובית? איך ליצור אהבה? איך להצליח בראיון עבודה? איך לעשות יותר כסף? איך למכור מוצר ללקוחות? איך לפרש חלומות? איך להעביר ביקורת בונה? איך להעריך את עצמך? איך לשפר את הזיכרון? איך להתמודד עם גירושין? איך להצליח בזוגיות? איך להשיג ביטחון עצמי? איך להתמודד עם דיכאון ותחושות רעות? איך לנהל את הזמן? איך לשתול מחשבות? איך לא להישחק בעבודה? איך לדעת אם מישהו מתאים לך? איך למצוא זוגיות? איך להצליח בדיאטה ולשמור על המשקל? איך להיות מאושר ושמח? איך להיגמל מהימורים? איך לשכנע אנשים ולקוחות? איך לגרום למישהו לאהוב אותך? איך לפתח חשיבה יצירתית? איך לטפל בהתנגדויות מכירה? איך ליצור מוטיבציה ולהשיג מטרות? איך לחנך ילדים? איך לקבל החלטות ועוד...

להיות אלוהים, 2 חלקים - הספר על: מה יש מעבר לשכל וללוגיקה? למה העולם קיים? איך נוצרים רצונות / מחשבות / רגשות? האם יש נשמה וחיים אחרי המוות? איך נוצר העולם? איך להנות בחיים? האם יש הבדל בין חלום למציאות? האם יש אמת מוחלטת? מה המשמעות של החיים? מה יש מעבר לזמן ולמקום? למה יש רע וסבל בעולם? האם לדומם יש תודעה? האם המציאות היא טובה או רעה? האם באמת הכל לטובה? אולי אנחנו במטריקס? איך נוצר העולם? למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? האם הכל אפשרי? האם יש משמעות לחיים? האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ ויקומים מקבילים? האם יש בחירה חופשית? למה לא להתאבד? למה יש רע בעולם? האם אפשר לדעת הכל? איך להיות הכי חכם בעולם? איך להיות מאושר? מי ברא את אלוהים? בשביל מה לחיות? איך להשיג שלמות ואושר מוחלט? מהי תכלית ומשמעות החיים? האם יש או אין אלוהים ועוד...

לפניך חלק מהנושאים שבאתר... מה מעניין אותך?נושאים מומלצים לעיונך... מסרים תת הכרתיים המלצות ספרים מומלצים מה נשים מחפשות בגבר? ייעוץ נפשי פחד להיכשל ישות מופשטת ממה נובעת חרדה? למה אני מפחד לגשת לאישה? פחד לפגוע בעצמי חרדה חברתית כללית בחורה עם חרדה חברתית אהבה נצחית תנאים לאהבה מאושר מעצמו אושר לפני האושר מאמן לזוגיות איך להפריד בין האקס לבין החברה שלו? החלטה נכונה האדם מקבל החלטה להתמודד עם כאב נפשי איך להתמודד עם כל... להגיע למטרה יצירת מוטיבציה לאנשי המכירות איך להשפיע על הבן שלי? מניפולציות הכרחיות מתמודדים עם ילד שעושה דווקא לגרום לילד מפונק להפסיק להתפנק ...עם התת מודע תת המודע של... איזה תרגיל הכי מומלץ? שריר נגדי אלוהים אשם בכל איפה היה אלוהים בזמן השואה? לא הארה רוחנית סוג של הארה להיות אלוהים בכוחות עצמך קאוצינג להיות אלוהים לרצות כסף קואצ'ר לבזבז כסף מהות החיים משמעות החיים של הדתיים להתמודד עם הסרת פרסום שלילי בגוגל הנעה שלילית בחירה בחיים ללא ילדים האם יש חופש בחירה? יש מיש או יש מאין הקשר שבין אלוהים לבין העולם עוד נושאים ...

עדכונים בערוץ ב: YouTube
עדכונים בדף ב: Facebook      עדכונים בקבוצה ב: Facebook
בכל דבר ועניין, ניתן ליצור קשר בווצאפ 050-3331-331
האתר Yeda.EIP.co.il נותן לך תכנים בנושא מגשר, מומחה, אימון אישי לפרישה, אימון אישי קואצ'ינג, אימון אישי לאורח חיים בריא, אימון אישי ועסקי, אימון עסקי, מאמן למציאת עבודה, אימון אישי טלפוני ועוד אלפי תכנים נוספים, על כל נושאי החיים - ללא הגבלה! לקביעת פגישה / ייעוץ טלפוני / הזמנת הספרים - צור/י עכשיו קשר: 050-3331-331

© כל הזכויות שמורות לאתר Yeda.EIP.co.il ולכותבי המאמרים המקוריים בלבד!
מומלץ ביותר, לצטט תוכן מהאתר במקומות שונים, ובתנאי שתמיד יצורף קישור לכתובת שבה מופיע התוכן המקורי ולאתר.

האתר נבנה על ידי אליעד כהן
דף זה הופיע ב 0.5938 שניות - עכשיו 17_02_2020 השעה 18:17:00 - wesi4